Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 AES připojení lednice na solár: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

AES připojení lednice na solár

Poslední aktualizace před 6 let
S
SaVČlen
Přidáno před 6 let
Dobrý den všem, chtěl bych připojit lednici na 12V pres solár. Záměr je, používat pouze 12V ze solaru přes den, jen pro takovou udržovačku..
Vím, že musím propojit takzvané S+ připojení ze solárního regulátoru do lednice. Jen si nejsem jistý, jestli to můj regulátor umožňuje. Má jen přívod od solárního panelu, vývod k bateriím a vývod na takzvanou zátěž/přímý odběr elektřiny/.

Má někdo tady, nápad jak to mám udělat, propojit?
Nebo to zapojit přes tu zátěž primo z regulátoru?

Je potřeba dodat další informace?
Nebo na koho se obrátit?

Lednice Dometic RMD 8555.
Solarni regulator Tracer 2210A 20A

Děkuji všem !t
Dva pozemštané milující samotu u lesa, jezera, moře, oceánu a vodopádů. Lidi milujeme taky, ale hlavně je pozorovat z dálky Smile. Tam, kde je sluníčko, tam jsme i my.
sunny gang
Tomas BrabecTomas BrabecČlen
Přidáno před 6 let
Jen úvaha, zatím jsem to nikomu nezapojoval, ale asi by to fungovalo... Výstup LOAD regulátoru nastavit na automatické zapínání/vypínání a hodnoty nastavit např. takto: zapnout 13,8V, vypnout 12,5V. Kabely z výstupu pak připojit na 12V přívod lednice, + použít i na spínací signál lednice (D+) - přes diody, aby to neovlivňovalo další zařízení. Mělo by to potom fungovat tak, že jakmile stoupne napětí na baterii, regulátor sepne výstup LOAD a tím přepne lednici na 12V. Ve chvíli, kdy napětí baterie klesne na 12,5V se výstup vypne a lednice se přepne na plyn.

To spínací a vypínací napětí bude chtít vychytat, aby se to nespouštělo stále dokola v minutových intervalech. Také, když baterie již nebude v dobré kondici to nebude dobře fungovat, napětí baterie spadne příliš rychle.

A do třetice, přijde mi, že na 12V lednice chladí málo. Účinější na plyn.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj,

ten Tracer bych vyměnil za Votronic a máš po starostech.

Je potreba jak Tomáš správně píše vychytat to napětí, ale není to tak snadné.

Votronic Ti nesepne AES pokud pouze dosáhne nějaké napěťové úrovvně, ale ještě kontroluje zda byla dosažena (splněna) křivka nabíjení.
Dále pak ten signál drží aktivní po dobu 30 minut, aby to pořád nepřepínalo.

Sestrojit se dá asi vše, ale v tomto případě bych se do toho nepouštěl a držel se profi řešení .... :_
4.114683,118.628756
S
SaVČlen
Přidáno před 6 let
Díky za odpovědi. Zvážíme oba návrhy.
Nám jde o to mit v lednici třeba 18 C°. A nevěděli jsme jestli nám Tracer dava signal AES.
Momentálně nechceme kupovat a měnit regulátor když dobře funguje. Do budoucna víme, že potřebujeme jiný regulátor nebo zapojení raději od profíka.

Automatické sloučení 22.06.2018 15:47:
Ještě nás napadla jedna věc.
Zapojit lednici na 12V přímo do solárního regulátoru na výstup LOAD. Samozřejmě s nějakým vypínačem a pojistkou. Lednici odpojit od plynu a od 12V z bydlíku a od D+. Prostě ji nechat fungovat jen přes solár. Otázka zní jestli bude lednice fungovat a jestli to má cenu zkoušet. Třeba to už někdo zkoušel a má zkušenosti.
Dva pozemštané milující samotu u lesa, jezera, moře, oceánu a vodopádů. Lidi milujeme taky, ale hlavně je pozorovat z dálky Smile. Tam, kde je sluníčko, tam jsme i my.
sunny gang
Upravil SaV dne 22.06.2018 15:47, před 6 let
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let
Podstatou té automatické selekce energie je, že je to prostě vychytané a máš vždy preferenčně dobitý akumulátor.
Bez jakýchkoliv komplikací to fachčí a oproti ceně té lednice je to zadarmo.

Tracer nemá výstup pro AES (to je již asi jasné).
Myslím, že téměř žádný čínský vynález AES nepodporuje.

Ta lednice má příkon 170 W / 12 V, takže když ji napojíš přímo na solar a pokud zajistíš takovou dodávku proudu, tak Ti to samozřejmě poběží.
Otázkou je, zda to lze zajistit kontinuálně, lepší je mít v systému vřazený akumulátor.

Když ji ale necháš jet jen na solar, co budeš dělat s večerem ?
Nezbude než nějak přepojit na plyn ....

Osobně bych tedy v případě, že je léto, mám slušný akumulátor a ještě slušnější solární systém (ke kterému potřebuji pro takovou aplikaci veleslušný regulátor :D), tak tu lednici ráno normálně knoflíkem přepnu na 12 V a je to ne ?
No a večer ji zase přepnu na plyn a mám takové "Manual AES".
4.114683,118.628756
Upravil sipadan dne 22.06.2018 17:24, před 6 let
S
SaVČlen
Přidáno před 6 let
No vysvětlím přesněji, lednici budu chladit jen přes den a na noc ji vypnu. Lednice nám slouží jen na ovoce a zeleninu, napadlo nás ji konečné zapojit., ale nechceme vubec použít plyn. Na ovoce a zeleninu zbytečný, že jo..Nepotřebujeme ji chladit pro kazící se potraviny.
Regulator mám takový jaký mám z Číny, teď je vše z Asie i moje značkový věci
Dva pozemštané milující samotu u lesa, jezera, moře, oceánu a vodopádů. Lidi milujeme taky, ale hlavně je pozorovat z dálky Smile. Tam, kde je sluníčko, tam jsme i my.
sunny gang
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let
Tak to je už jasný, stačilo to napsat na začátku ;).

To je úplně mimo AES problematiku :_, když k ní nevede plyn ....
4.114683,118.628756
S
SaVČlen
Přidáno před 6 let
No vysvětlím přesněji, lednici budu chladit jen přes den a na noc ji vypnu. Lednice nám slouží jen na ovoce a zeleninu, napadlo nás ji konečné zapojit., ale nechceme vubec použít plyn. Na ovoce a zeleninu zbytečný, že jo..Nepotřebujeme ji chladit pro kazící se potraviny.
Regulator mám takový jaký mám z Číny, teď je vše z Asie i moje značkový věci s tím nic momentalne nechci nic dělat, funguje dobře, až doslouží, koupíme nový. Chci si poradit se stávajícím vybavením.
Ja vím že solár dává energii jen přes den. A právě proto chci využít energii pro nejnižší stupeň chlazení lednice. Když už máme lednici i solár.
Přes noc si lednice svou teplotu uvnitř udrží sama bez energie i v létě. Jaro, podzim a zima neni pro nas potřeba mit zapojene, ze zkušenosti.

Dobře, pokud to zapojím přímo z regulátoru z LOAD výstupu, což je asi v tomto případě nejschůdnější.
Když použiji 30A pojistku bude to OK? /v elektroloku mám také 30A/
Velikost/tloušťka/ kabelu by měla být jaká? Diky, teplu zdar.

Automatické sloučení 22.06.2018 18:40:
Na začátku byla diskuze o AES, jen časem jak přišli informace se změnila.
Dva pozemštané milující samotu u lesa, jezera, moře, oceánu a vodopádů. Lidi milujeme taky, ale hlavně je pozorovat z dálky Smile. Tam, kde je sluníčko, tam jsme i my.
sunny gang
Upravil SaV dne 22.06.2018 18:40, před 6 let
GardaGardaČlen
Přidáno před 6 let
Nevim nestli jsem to neprehledl ale nikde jsem nepostrehl vykon solarniho panelu. Pokud ma lednice 170W prikon tak si myslim ze toho moc nenachladis. Pujde to patrne jen za takovych dnu co byly do vcerejska. Jestlize tam budes mit alespon 240W panelu tak to pujde v lete za absolutne jasnych dnu. Pokud bude ale slunce trochu niz a nebo mraky tak se nic nekona. Ono to neni ze pri cca 100W prikonu to chladi na 60procent. Proste to nechladi. Ta aparatura musi byt ohrata na nejakou teplotu.
Pokud to nepotrebujes na nejake potraviny tak si usetri naklady za lednici solary a regler a proste to spotrebuj cerstve.
Tohle jsem chtel take. Mam na strese 400W a nebylo to funkcni pri prikonu lednice 120W.
Miloš
S
SaVČlen
Přidáno před 6 let
Dobrý den. Výkon soláru je v pohodě. Otázka byla úplně jiná. Propojení lednice k regulátoru. Slunce nám nad hlavou svítí 320 dní v roce. My jsme převážnou část roku u Středozemního moře.
Zkusíme to propojit na přímo z výstupu LOAD a uvidíme.
A poslední otázka byla už jen na technickou proveditelnost ohledně správné pojistky a tloušťky drátu. Pokud nám někdo poradí budeme rádi. Ďakujem.
Dva pozemštané milující samotu u lesa, jezera, moře, oceánu a vodopádů. Lidi milujeme taky, ale hlavně je pozorovat z dálky Smile. Tam, kde je sluníčko, tam jsme i my.
sunny gang
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let
Zdar,
tabulku průřezů vodičů máš např. zde ....
http://www.caravanservis.cz/wp-conten...vodice.pdf
To je to nejmenší ;)
4.114683,118.628756
S
SaVČlen
Přidáno před 6 let
Díky a kilometrům zdar
Dva pozemštané milující samotu u lesa, jezera, moře, oceánu a vodopádů. Lidi milujeme taky, ale hlavně je pozorovat z dálky Smile. Tam, kde je sluníčko, tam jsme i my.
sunny gang
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: SaV, Tomas Brabec, sipadan, Garda

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,681,621 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.26955 sekund | Průměrně za: 0.26955 (0) sekund | Dotazy: 93 | Použitá paměť: 1.95MB/4MB