Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Skutečně nadivoko?: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Skutečně nadivoko?

Poslední aktualizace před 6 let

Anketa: Kempujete (gril, stoleček, židličky, ohýnek) nadivoko? Vyberte váš nejobvyklejší (nejoblíbenější) způsob.

    Ano kempuji nadivoko i s grilováním a kytarou [9/74]12 %
    Ano, ale se souhlasem majitele [3/74]4 %
    Ano, bez souhlasu, ale omezeně, jen židličku. [18/74]24 %
    Ne, pouze přespím [30/74]41 %
    Ne, jenom kemp nebo STPL [14/74]19 %
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 6 let
Jedno klasické a také asi věčné téma. Kempujete nadivoko a hlavně jak? Jak často, v jakých počtech a jaké máte zkušenosti? Nebo jen přespíte a jedete dál?

Prosím určitě nepište svá místa veřejně, nebo o ně přijdete.

;)
Fun
Smile
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 6 let
Ano jen se souhlasem majitele. Ale toho většinou není kde sehnat, takže maximálně přespím.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
P
petakČlen
Přidáno před 6 let
Jen přespíme, židličku jen se souhlasem, nebo na velkém parkovišti někde úplně bokem schovaní
za autem.
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 6 let
To je slozity.... Hodne zalezi jaka zeme, kdo a co je okolo. S ohnem pokud tam jiz neni ohniste vyrobene urcite ne a nikde. Kdyz prijedu nekam fakt k veceru tak si max uvarim s otevrenyma dverma a jen se prespi. Kdyz je to nekde u vody tak urcite minimalne s zidlickou. Markyzu nemam takze nevytahuji nikde a treba co se Chorvatska tyka tak tam vetsinou bez zidlicky protoze nekde u auta vetsinou je lavicka, obrubnik, zidka a pod. Ale vzdy plati jedno pravidlo pro me a to by melo platit i pro ostatni - Po me by melo byt me "parkovaci" misto nejlepe cistsi nez kdyz jsem tam prijel !!!

V kempu jsem byl opravdu s Kosmikem jen jednou v zivote a uz nikdy vice. Uz jedine na divoko a nejlepe nekde daleko od lidi. V priloze opravdu divoky kempovani v Chorvatsku, jedno u more, druhe ve vnitrozemi, stacilo sjet z hlavni, zatocit na prasnou cestu, ujet 500m a cele kam jsem dohledl to bylo moje na ten vecer :-)
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
floridan79 Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
D
DDTČlen
Přidáno před 6 let
Kemp spise vyjimecne. Jsem romantik.

Nadivoko casto, ale tak, abych nikoho nedrazdil. Vetsinou bez markyzy a zidlicek.

Plne vybalen jsem byl jen v Recku a to proto, ze to bylo v miste bezne.

Pak jsou mista, kde mame souhlas majitele. Na jednom nam poskytne i elektrinu. Na druhem vodu. Tam jezdime opakovane, jako na chatu. Zijeme ve vzajemne symbioze.

Jinak hlavne prespavame. Zvykli jsme si prijet v noci, kdyz jsou parkoviste prazdna. Prespime, spachame vylet. Jedeme dal.

Nikdy po sobe nic nenechame.
Knaus Van i650MEG, 2017
haskyhaskyČlen
Přidáno před 6 let
Ano jezdíme a to celkem natvrdo.Řeky,lesy,rybníky.Ponejvíce se jukneme na mapy Seznamu a nebo Googlu a jedeme.Oheň jen sporadicky,spíše plynový gril.Židličky a stoleček vždy,když je špatné počasí tak i markýza.V Čechách jsme zatím neměli žádný problém.Jeden malý v Chorvatsku,ale bylo to vyřešeno tak,že do 20.00 hodin máme odjet.A něco podobného i v Itálii.Tak že katastrofální scénáře a pokuty jak se zde a i jinde píše jsme prozatím nezažili.
Hasky
artoartoČlen
Přidáno před 6 let
Toto je zajímavé
http://www.bezkem...
haskyhaskyČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj - můžu mluvit a psát jen o - klidná lokalita téměř v centru města Louny - stavovali jsme se tam,a aut a karavanů více jak v nějakém kempu.Z na divoko to nemá nic společného.
Hasky
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

arto napsal:

Toto je zajímavé
http://www.bezkem...


no, kdyz vidim ty ceny tak mi na tom neprijde zajimave vubec nic. Je to jako s parkovanim v Praze kde je placene parkoviste a hned vedle v ulici stani zadarmo s naprosto stejnyma podminkama.... Nevim ze lidi v Cesku maj potrebu vydelat snad uplne na vsem.... no neni divu kdyz taky vyplaty jsou takove jake jsou...

A ted druhej pohled - tak nejak mam proste o stani na divoko uplne jinou predstavu nez nekomu zaplatit za zaparkovani na neci louce. A nejde vubec o ty penize v tom druhym pohledu z jine strany. Je to jak zaplatit si Safari nekde v Africe versus zajet si tam sam na vlastni pest bez planu dopredu. Uz chybi to dobrodruzstvi co by kdyby...

Automatické sloučení 05.06.2018 20:35:

Citovat

hasky napsal:

Ahoj - můžu mluvit a psát jen o - klidná lokalita téměř v centru města Louny - stavovali jsme se tam,a aut a karavanů více jak v nějakém kempu.Z na divoko to nemá nic společného.


I v centru mesta se tomu klidne da rikat nadivoko :-)
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
Upravil floridan79 dne 05.06.2018 20:35, před 6 let
haskyhaskyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

floridan79 napsal:

Citovat

arto napsal:

Toto je zajímavé
http://www.bezkem...


no, kdyz vidim ty ceny tak mi na tom neprijde zajimave vubec nic. Je to jako s parkovanim v Praze kde je placene parkoviste a hned vedle v ulici stani zadarmo s naprosto stejnyma podminkama.... Nevim ze lidi v Cesku maj potrebu vydelat snad uplne na vsem.... no neni divu kdyz taky vyplaty jsou takove jake jsou...

A ted druhej pohled - tak nejak mam proste o stani na divoko uplne jinou predstavu nez nekomu zaplatit za zaparkovani na neci louce. A nejde vubec o ty penize v tom druhym pohledu z jine strany. Je to jak zaplatit si Safari nekde v Africe versus zajet si tam sam na vlastni pest bez planu dopredu. Uz chybi to dobrodruzstvi co by kdyby...

Automatické sloučení 05.06.2018 20:35:

Citovat

hasky napsal:

Ahoj - můžu mluvit a psát jen o - klidná lokalita téměř v centru města Louny - stavovali jsme se tam,a aut a karavanů více jak v nějakém kempu.Z na divoko to nemá nic společného.


I v centru mesta se tomu klidne da rikat nadivoko :-)


Ahoj.to máš pravdu že i v centru se tomu tak říkat dá.Ale?????????? - les,řeka,rybník........no není lepšejší???????
Hasky
D
DDTČlen
Přidáno před 6 let
Ke kempum...
V patek mame jet do HR. Mame rezervaci na dva tydny. Mareda Camp. Tesili jsme se. Jenze manzelka dostala nejakou zahadnou nemoc se 40 horeckou a doktori nevi co s ni. Dneska dostal horecku 6 lety synator. Storno poplatek je v dobe 7-0 dnu 100%. To se na divoko nestane, nerku-li. !v
Knaus Van i650MEG, 2017
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 6 let
Asi naše nejkrásnější kempování nadivoko. Španělsko, nádvoří hradu. 3 posádky.
Fun
Smile
Fun Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
allfaallfaČlen
Přidáno před 6 let
Nadivoko vlastně jenom parkuju, protože nevytahuju vůbec nic, vše se odehrává v autě.
Jezdím tak i tak, nadivoko má svoje kouzlo, v kempu je zase pohodlí, tam už jde samozřejmě ven markýza a sezení i vaření.
Letos jedu napůl - týden kemp u jezera, týden nadivoko v horách.
ivanoivanoČlen
Přidáno před 6 let
Pár flekov z mojich ciest, ani nemusím vravieť, že preferujem nadivoko :-).
https://www.flickr.com/photos/ivano/a...3693/page1
R
RudyČlen
Přidáno před 6 let
Procentuálně nejvíce využíváme Stplz (asi 60%), často spíme na divoko (asi 30%) a zbytek kempy. Na stelplatzu zhusta "kempujeme" (židličky, často i gril a markýza....), na divoko většinou jen "parkujeme", do kempu zajedeme většinou jen proto, abychom provedli servis na autě i na sobě samých nebo proto, že je součástí termálů. Popravdě kempy nemám rád, grilovat a chlemtat pivo můžu i doma na zahradě. Mám tam i víc soukromí. Většinou pak jezdíme sami, někdy ve dvou, maximálně ve třech autech.
BratranecBratranecNováček
Přidáno před 6 let
Ahoj všem, jsme úplní začátečníci a pro možnost přespávat nadivoko jsme si auto pořizovali. Auto zatím dovybavuji...., máme za sebou pouze 2 vyjížďky se stejným scénářem. Navečer přijedeme, zaparkujeme a ráno se vydáme na výlet a odpoledne či navečer odjíždíme. Vyzkoušeno zatím 1x v přírodě (výšlap na Králický Sněžník) a 1x ve městě (Kutná Hora). Oba výlety naprosto bez problémů. Vybraná místa klidná. Snad to tak půjde i dál.
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

arto napsal:

Toto je zajímavé
http://www.bezkem...


Zajímavé to je. Ale .....některé lokality jsou totální nesmysly. Neupravený zástavbový pozemek bez ničeho za dvěstěpáďo ?!?! Jinak dost velký problém - domluva předem. Plánování mám v práci dost. A na cestách nevím kdy a kde budu. Minulý víkend jsem měl chuť toto otestovat. Ale dohnat ve dvouch případech majitele a čekat kdy bude mít zrovna čas.....nic moc.

A k výše zmíněnému dotazu. Při tripech přespávám jen na divoko, ale večer a ráno i se stolkem a židličkama. Vesměs někde za menšíma vískama, vždy se najde nějaký kout. Občas do kempu.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
copycopyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Rudy napsal:

Na stelplatzu zhusta "kempujeme" (židličky, často i gril a markýza....)


a to je práve to, čo by ste na stellplatzoch robiť nemali
R
RudyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

copy napsal:

Citovat

Rudy napsal:

Na stelplatzu zhusta "kempujeme" (židličky, často i gril a markýza....)


a to je práve to, čo by ste na stellplatzoch robiť nemali

A to proč? Projel jsem desítky stellplatzů, které jsou přímo konstruovány tak, že auto stojí na zpevněném podkladu a před vchodem je travnatý pás určený právě pro stolek, židličku případně i markýzu. Mám na mysli oficiální (vesměs placené) stellplatzy, ne parkoviště, kde je stání přes noc více či méně tolerováno, a to i v případě, že je označeno jako stellplatz. Na druhé straně existují i místa na divoko, kde si tu židličku večer klidně vytáhnu, usrkávám víno a kochám se pohledem do krajiny.
Jsem přesvědčen, že patřím mezi slušné karavanisty a moje chování je plně v souladu s nepsanými pravidly. Ze zkušenosti odhadnu, kdy a v jakém rozsahu "kempovat" můžu a kdy ne. Dělá to tak i spousta mých kolegů po řadu let a nepamatuji si, že by někdo z nás měl nějaký zásadní konflikt s místními obyvateli nebo dokonce úřady.
Popravdě řečeno, kdybych to tak dělat nemohl, ztratil by pro mne karavaning jakýkoli smysl. V kempu mne to nebaví a sedět večer zavřený v autě na parkingu a čučet na televizi taky ne.
YettiYettiČlen
Přidáno před 6 let
99% na divoko, do kempu zřídka kdy, musí být důvod (děti, servis, kolegové). Kemp je pro nás pouze drahé, hlasité a neosobní parkoviště nabízející služby, které nejsem schopen využít. Krom servisu.

na divoko pokud to jde tak určitě se souhlasem, pokud není kde sehnat souhlas, pak bez ale určitě decentně s ohledem na okolí. Žádné kramaření, čoudění atd .... Máme více míst, kde jsou dřevěné lavice se stoly, nebo jsme tam. kde je možné si tu židličku vyndat, plynovej gril max 1x za rok, používáme ten grilovací podnos na sporák :) Televizi a jiné oblbující nesmysly nemám ani doma, tak proč bych si tím měl kazit pohodu venku.

Rudy po popsal myslím dobře. Naprosto se s ním ztotožňuju.
Yetti
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete upravit anketu v tomto vlákně.
Vy nemůžete hlasovat v anketě v tomto vlákně
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Fun, JiPe Highlanders, petak, floridan79, DDT, hasky, arto, allfa, ivano, Rudy, Bratranec, Franta REZAC, copy, Yetti

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,827,413 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.21838 sekund | Průměrně za: 0.21838 (0) sekund | Dotazy: 151 | Použitá paměť: 2.4MB/4MB