Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Cesta do Albanie: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Cesta do Albanie

Poslední aktualizace před 5 let
A
Adria SonicČlen
Přidáno před 6 let
Dobrý den, rad bych požádal o aktuální info k cestě a situaci ohledně migrantu v Albánii. Něco proběhlo rádiem a TV . Tak bych rad poprosil jestli tam někdo neni nebo nemá lepší informace. Chystám se okolo 10.6. a chci být připravený.
P
paveldČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, budeme projíždět Albanii od jihu na sever kolem 14.7. Pokud budeš mít nějaké čerstvé informace dej vědět.Děkujeme.:o
A
ajziČlen
Přidáno před 6 let
před 3mi týdny jsem se vrátil, courali jsme balkán na moto, projeli jsme komplet spodek vč kosova až do řecka, utečenci žádní, a nebo jsme je nepoznali:), jedinej problém hranice srbsko - hungary , 3 h v koloně a to jsme fakt predjížděli, jak dlouho stála fronta aut nevím ale měla tak 5 km, hlavní přechod přes suboticu, museli jsme narychlo domu a toto byl fakt problem. jinak albánka moje srdcovka, ale už také přišli na to, že mohou vydělávat z turistů.
držím palce a hezkou dovču:_
kucik_stkucik_stČlen
Přidáno před 6 let
Dobry den,
cca dva týdny projíždíme Albánii od severu k jihu. Nyní jsme u Himmare. TV a zprávy jsem tím pádem neviděl, takže nevím co proběhlo sdělovacími prostředky.
Mým subjektivním pohledem jsem neviděl žádného utečence ( faktem je, že našimi očima je většina Albánců tmavších a tím pádem asi není jednoduché utečence identifikovat :) ), ale vážně jsem překvapen ( pozitivně) přátelkostí fakticky všech Albánců, kdykoliv cokoliv potřebujete pomohou. Jediný problém je jazyk, pouze malá část je schopna komunikovat anglicky... Ten kdo hraje doma " aktivity" ma výhodu, protože ovládá pantomimu a ta se mu tu hodí !f.
Takže tak, pokud máte nějaké konkrétní dotazy tak na E-mail.
PK
A
Adria SonicČlen
Přidáno před 6 let
Moc všem dekuji, zatim jen dobre zpravy. Je jasné, ze se i tam bude finančně přiostřovat. Děkuji za další info.
TivatTivatČlen
Přidáno před 6 let
Jezdím do Albánie už deset let a pořád se tam vracím. ta země má neskutečné charisma a lidi jsou fajn, jen se musíš naladit na balkánskou notu. Spali jsem vždy nadivoko v horách i na pobřeží a nikdy nebyl problém. Bohužel kde jsme kdysi spali na pláži sami a dvě krávy, dneska je promenáda s palmama, bar s diskotékou a apartmány...
Ale pořád je tam co vidět a všude se neskutečně dobře najíš, mnohdy za pakatel. Spousta silnic už je nových, ale občas se ještě stane, že asfalt končí, nebo je v silnici velká díra plná vody a v ní se koupou husy, nebo šli krávy po dálnici...prostě na zvířata na silnici bacha, hlavně v noci, a to myslím i želvy :-)
Vyražte tam a užijte si to, stojí to za to, a k tomu Makedonie, Montenegro a Kosovo. Třeba kemp u Prešpanského jezera je naprostý luxus pro ty kdo chtí mít klid a nic nepotřebují...
H
hymer662Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

Tivat napsal:

Jezdím do Albánie už deset let a pořád se tam vracím. ta země má neskutečné charisma a lidi jsou fajn, jen se musíš naladit na balkánskou notu. Spali jsem vždy nadivoko v horách i na pobřeží a nikdy nebyl problém. Bohužel kde jsme kdysi spali na pláži sami a dvě krávy, dneska je promenáda s palmama, bar s diskotékou a apartmány...
Ale pořád je tam co vidět a všude se neskutečně dobře najíš, mnohdy za pakatel. Spousta silnic už je nových, ale občas se ještě stane, že asfalt končí, nebo je v silnici velká díra plná vody a v ní se koupou husy, nebo šli krávy po dálnici...prostě na zvířata na silnici bacha, hlavně v noci, a to myslím i želvy :-)
Vyražte tam a užijte si to, stojí to za to, a k tomu Makedonie, Montenegro a Kosovo. Třeba kemp u Prešpanského jezera je naprostý luxus pro ty kdo chtí mít klid a nic nepotřebují...


Zaujalo mě to, ale když dám vyhledat camp u Prešpanského jezera, tak to zobrazí jen kempy na Ohridu....
Můžeš to nějak upřesnit ?, díky. Pokud máš zkušenost, rád bych uvítal, třeba do SZ info, optimální cesty, pojedeme zpět z Chalkidiki na uvedené jezera a dále přes Albanii do ČR. Díky, jedeme už v sobotu.
copycopyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Nemilany napsal:

Zaujalo mě to, ale když dám vyhledat camp u Prešpanského jezera, tak to zobrazí jen kempy na Ohridu....


skús dať do googlu "Oteshevo Camping"
A
Adria SonicČlen
Přidáno před 6 let
Děkuji všem za informace. Ještě se zeptám, jakou volit trasu z Prahy. Chtěl bych na jih Albanie. Jedu s nvěma dětmi tak bych nechtěl moc stát. MOC DEKUJI
R
RoomsterČlen
Přidáno před 6 let
My jedeme od Děčína přes Prahu na Halámky (vyhýbáme se D1) a poté na Vídeň, Budapešť, Mohácz, Sarajevo, Nikšič, Shkodra, Vlore, Sarande až do Xsamilu a poté směr Chalkidiky (Sithonia) a pak BG - vše cca 25 dní. Nádherná trasa, je po cestě co vidět.
TivatTivatČlen
Přidáno před 6 let
Já jezdím Plzeň-Praha-Bratislava-Budapešť-Bělehrad-Niš-Leskovac pořád po dálnici.
Paku uhnu na Kosovo hraniční přechod Podujevo, tady je v Srbsku asi 20km úmyslně dost děravá cesta. Pak najedu na dálnici v Kosovu na moderní dálnici a jedu přes Prištinu a Prizren až na hranice. V Albánii kolem začíná dálnice až za Kukës ale staví se, a skrz hory vede až k pobřeží k městu Lac. Tak že z celkem asi 1800 km jedu tak 200 mimo dálnice. Ale samozřejmě kdo chce poznávat, může i jinudy. Třeba přes Makedonii, Skopje, národní park Mavrovo, Ohrid, Bitola….
P
petakČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Tivat napsal:

Já jezdím Plzeň-Praha-Bratislava-Budapešť-Bělehrad-Niš-Leskovac pořád po dálnici.
Paku uhnu na Kosovo hraniční přechod Podujevo, tady je v Srbsku asi 20km úmyslně dost děravá cesta. Pak najedu na dálnici v Kosovu na moderní dálnici a jedu přes Prištinu a Prizren až na hranice. V Albánii kolem začíná dálnice až za Kukës ale staví se, a skrz hory vede až k pobřeží k městu Lac. Tak že z celkem asi 1800 km jedu tak 200 mimo dálnice. Ale samozřejmě kdo chce poznávat, může i jinudy. Třeba přes Makedonii, Skopje, národní park Mavrovo, Ohrid, Bitola….



Ahoj, kolik stojí průjezd Kosovem?

Automatické sloučení 04.06.2018 15:29:
Ahoj, mám dotaz na ty co jsou v Albánii jako doma, má cenu si brát na pobřeží
jízdní kola?
Upravil petak dne 04.06.2018 14:29, před 6 let
TivatTivatČlen
Přidáno před 6 let
Kola do Albánie bych si asi nebral, na pobřeží je jenom jedna magistrála jako byla kdysi v Chorvatsku a tam jet na kole je dost o držku. A jinak tam nějaký pěšiny a trasy zatím nejsou, to spíš bych to viděl v horách, kde jsou různý pěšiny a lesní cesty a dokonce albánci spolupracují s českým turistickým svazem a zavádí turistické značení jako u nás.
Dálnice v Kosovu i Albánii je zdarma akorát si na hranicích do Kosova musíš zaplatit povinné ručení, myslím naposledy to bylo na 15 nebo 30 dní asi 15 Euro.
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, kde vymenit jejich Leky ?
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
T
TomČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Ahoj, kde vymenit jejich Leky ?


Ve směnárně
RUZA017RUZA017Člen
Přidáno před 6 let
[quote]JiPe Highlanders napsal:

Ahoj, kde vymenit jejich Leky ?[/quo

Od r. 2015 co jezdím každý rok do Albánie ,s sebou vezu eura a měním ,je na místě dle potřeby v kterémkoliv obchodě,restauraci,či baru.
Vloni dokonce u nás v HK už leky měli,ale za hodně nevýhodný kurz....
P
petakČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Tivat napsal:

Kola do Albánie bych si asi nebral, na pobřeží je jenom jedna magistrála jako byla kdysi v Chorvatsku a tam jet na kole je dost o držku. A jinak tam nějaký pěšiny a trasy zatím nejsou, to spíš bych to viděl v horách, kde jsou různý pěšiny a lesní cesty a dokonce albánci spolupracují s českým turistickým svazem a zavádí turistické značení jako u nás.
Dálnice v Kosovu i Albánii je zdarma akorát si na hranicích do Kosova musíš zaplatit povinné ručení, myslím naposledy to bylo na 15 nebo 30 dní asi 15 Euro.


Mám ještě jeden dotaz, na netu jsem četl o problému na Srbské hranici, když vjedeš do Kosova z jiné země a chceš vjet do Srbska, tak že to berou jako by jsi překročil nelegálně hranice, neměli jste při
cestě zpět nějaký problém?
RUZA017RUZA017Člen
Přidáno před 6 let
Z doslechu mám ,že při vjezdu od Srbska chtěli OP a při výjezdu z Kosova do Albánie chtěli Pas......
OP u nich nestačí,mám to potvrzené i z Kosovské ambasády.
Ale osobní zkušenost nemám!!!!
Taky mne to zajímá.....
Protože by to by lo podstatně rychlejší přes Kosovo ,nežli přes Makedonii.
T
TomČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

petak napsal:

Citovat

Tivat napsal:

Kola do Albánie bych si asi nebral, na pobřeží je jenom jedna magistrála jako byla kdysi v Chorvatsku a tam jet na kole je dost o držku. A jinak tam nějaký pěšiny a trasy zatím nejsou, to spíš bych to viděl v horách, kde jsou různý pěšiny a lesní cesty a dokonce albánci spolupracují s českým turistickým svazem a zavádí turistické značení jako u nás.
Dálnice v Kosovu i Albánii je zdarma akorát si na hranicích do Kosova musíš zaplatit povinné ručení, myslím naposledy to bylo na 15 nebo 30 dní asi 15 Euro.


Mám ještě jeden dotaz, na netu jsem četl o problému na Srbské hranici, když vjedeš do Kosova z jiné země a chceš vjet do Srbska, tak že to berou jako by jsi překročil nelegálně hranice, neměli jste při
cestě zpět nějaký problém?


Záleží na koho narazíš, nás na motorkách po menším přemlouvání pustili, ale správně by neměli, pokud se něco nezměnilo.
TivatTivatČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Ruzata od Dubu napsal:

Z doslechu mám ,že při vjezdu od Srbska chtěli OP a při výjezdu z Kosova do Albánie chtěli Pas......
OP u nich nestačí,mám to potvrzené i z Kosovské ambasády.
Ale osobní zkušenost nemám!!!!
Taky mne to zajímá.....
Protože by to by lo podstatně rychlejší přes Kosovo ,nežli přes Makedonii.


Do Kosova vjedu odkudkoliv (Albánie, Makedonie, Černá Hora) normálně na pas a když vyjíždím z Kosova do Srbska, pasy schovám, aby neviděl kudy jsme tam vjeli a dám mu s úsměvem občanky.
On se zašklebí, protože ví, že to znám, jde je dovnitř prolustrovat, pak si nechá si otevřít auto a jedeme.
vyzkoušeno několikrát bez problémů.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,032,914 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.28901 sekund | Průměrně za: 0.28901 (0) sekund | Dotazy: 140 | Použitá paměť: 2.28MB/2MB