Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 motor 2,3 150PS jaký olej?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

motor 2,3 150PS jaký olej?

Poslední aktualizace před 6 let
K
KoralovciČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, v obytnáku na podvozku Fiat Ducato r.v. 2013 mám motor 2,3 150 koní (včetně filtru PDF). Auto má najeto cca 40000 km, volal jsem do dvou servisů a všude mi doporučili jiný olej... Jaký olej je pro tento motor nejvhodnější? Specifikaci 5W 30 znám, ale rád bych znal výrobce a přesný typ, ideálně ten co se do těchto motorů dává při výrobě. Pokud můžete vložte i odkaz kde se dá sehnat nejlevněji a není problém s dodáním,

Dále bych zde rád zjistil, jaké filtry (palivový,olejový,vzduchový,kabinový) jsou pro tento motor originální-nejvhodnější, myslím značku a typ - číslo filtru,

Je lepší dát na tento motor olejový filtr se zpětným ventilem, nebo bez zpětného ventilu?

děkuji
Upravil Koralovci dne 22.05.2018 13:45, před 6 let
jarous350jarous350Člen
Přidáno před 6 let
Je potřeba počítat s tím, že automobilka v těchto dílech mění dodavatele.
CHATEAU LA CAR 380
r.v. 1988 :^
L
LakyČlen
Přidáno před 6 let
Originál z výroby Ital. může být i jiný ze stejnou specifikací .
Tady je nejlevnějši na trhu. Uvádí se výměna ve 40-30.tis km ale můj názor je max do 20tis já měním okolo 15tiskm.

https://www.oleje...25311.html
Žijeme jen jednou.
Upravil Laky dne 22.05.2018 15:19, před 6 let
misusmisusČlen
Přidáno před 6 let
Original bude Selenia a interval 40tis ignoruj a men max 20tis nebo 1rok
Jirka VospalekJirka VospalekČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Herman napsal:

Originál z výroby Ital. může být i jiný ze stejnou specifikací .
Tady je nejlevnějši na trhu. Uvádí se výměna ve 40-30.tis km ale můj názor je max do 20tis já měním okolo 15tiskm.

https://www.oleje...25311.html



Naprostý souhlas, olej max po 15 tis nebo 1x za rok. Menim sám, většinou 12- 15 tis podle toho co rok najedu vždy mezi vánočními svátky. A co z toho teče je hrůza. Byt tam 40 tis motoru moc neprospívá. Navíc ber v potaz, že obytka je, jak tu bylo mnohokrát řečeno, stále nalozená a větší část roku stojí. Pak v tahu x tis km, poté mnono krátkých studených startu a zase domů x tis. km. Tedy jiné nároky na olej atd. Motor běhá častěji ve velkých vedrech / cesty na jih a celkově v letnim období, vysoké zatížení motoru váhou a čelním odporem vozidla, v prasnem prostředí, velkých stoupanich atd.

Nešetří a kup Selenia / v poměru k ceně auta a ročním nákladům na odpis a provoz marginální částka.

Současně měním i vzduchový a naftový filtr max po dvou letech. Poznáš to na životnosti vstřikovací soustavy.
Ixeo 710 i, Fiat
P
PeterLČlen
Přidáno před 6 let
Originálna špecifikácia oleja je FIAT 9.55535-S1, alternatíva 5w30 ACEA C2
Peter, Zuzka a deti
Y
YenkeeČlen
Přidáno před 6 let
V návodu na obsluhu najdete přesnou specifikaci oleje. Mě trošku udivuje, že máte auto za milion (pokud máte klasický obytňák a ne žádné samodomo) a řešíte tu kde sehnat nejlevněji 6 litrů oleje. Já bych zajel do Fiatu a koupil to, co tam skutečně patří a ne to co si někdo myslí.
K
KoralovciČlen
Přidáno před 6 let
Z toho už jsem vyléčený, do osobáku v servisu jeden litr 550 Kč, ten samý ze skladu 5l 750 Kč. Ano, mam obytnak co stal dost přes milion a mám ho možná právě proto, že nevyhazují peníze oknem.
Upravil Koralovci dne 23.05.2018 14:26, před 6 let
J
Jarda36Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

Koralovci napsal:

Z toho už jsem vyléčený, do osobáku v servisu jeden litr 550 Kč, ten samý ze skladu 5l 750 Kč. Ano, mam obytnak co stal dost přes milion a mám ho možná právě proto, že nevyhazují peníze oknem.


souhlasím :g:g:g
B
BiimboČlen
Přidáno před 6 let
Originál tam bude Selenia. Co jsem zatím měnil v tom samém motoru, tak jsem dával Mobil 1 (ten dávám do všeho) a jednou
na rychlo Liqui Moly (ten jsem dával dřív). Co se týká filtrů, není problém dohledat podle Vin. Ale šel bych do Mannu.
Dělal jsem v autodílech a v oboru aut se pohybuju
od 15 let a Mann je často prvovýroba i když aftermarket v dílech bývá kvalitou občas jinde než prvoška ale i tak tam je nějaká jistota kvality.
Když budeš chtít kouknu se ti co tam patří.
Ducato 3.0 JTD Arca 696 GLM
B
bob7373Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

Jarda36 napsal:

Citovat

Koralovci napsal:

Z toho už jsem vyléčený, do osobáku v servisu jeden litr 550 Kč, ten samý ze skladu 5l 750 Kč. Ano, mam obytnak co stal dost přes milion a mám ho možná právě proto, že nevyhazují peníze oknem.


souhlasím :g:g:g


Když mám na opici, musím mít i na banány. Vzhledem k tomu, že jsem na jednom motoru prováděl výzkum opotřebení motoru během 300000 km pro různé oleje, je tvrzení že olej za 550 v servisu koupíš za 150 Kč litr úsměvné. Marže a možnosti znám. Jistě že se ten samý olej dá koupit levněji, ale takto jak popisujete při stejné kvalitě a obsahu určitě ne. Falšuje se kde co, konec konců rum co byl v prodeji vypadal i chutnal stejně:D
Kdyby tu byl konkrétní olej a konkrétní dodavatel, šlo by říct víc. Předpokládám že cena byla z firemního servisu.
Další - i filtr je nutno vybrat značkový.
misusmisusČlen
Přidáno před 6 let
Citroen servis Total quartz 9000 490,- litr
Pema oleje Total quartz 9000 123,- litr 519,- 5litru
Auto dily behalek 980,- 5 litru
Autokelly 302,- litr 1416,- 5 litru
A ve francii v carrefouru 5 litru 16,- euro


Jeste doplnim
Vysokotlake cerpadlo Denso DE DCRP300400

Automatejcek 15 598,- https://www.autom...06187.html
Autodily pema 10 355,- https://www.autod...lo?ga=3918
Autokelly 13 243,- https://www.autok...2;34093011
Upravil misus dne 24.05.2018 08:15, před 6 let
K
KoralovciČlen
Přidáno před 6 let
néé, to není možné, udělej si dlouhodobý test motoru na různé oleje, pak zjistíš marketingové tahy oficiálních servisů ...

Jen pro upřesnění u Fiatu 1l oleje Silenia WR PE 5W30 za 407 kč, pokud koupíte 6l cena je pořád 407 kč za litr. Ale pokud si někdo myslí, že firmy které prodávají tisíce litů oleje ročně si vyrábějí své originální obaly, polepy a lijí do nich nějaké sračky tak at si to myslí. Pro všechny ostatní, jsou to naprosto ty stejné oleje, které Vám do auta nalijí u autorizovaných servisů...

Mé původní srovnání cen bylo u servisu Audi, je to už ale asi pět let, takže na konkrétní typ oleje si už nevzpomenu.

A opět se tato debata stáčí kam nemá a to mě mrzí, proto bych jí rád ukončil.

Děkuji všem, kteří chtěli pomoci za rady a za to, že se podělili o své zkušenosti, těm ostatním popřejí alespoň hezký den... Ahoj
Puclik 308Puclik 308Člen
Přidáno před 6 let
Pro misus to podstatné jedná se o repasovaná čerpadla dost důležitá informace.
A jinak motory Fiat Ducato r.v. 2013 motor 2,3 150 koní (včetně filtru PDF).
měl od výroby čerpadla BOSCH.Pokud jsi to udával jako příklad tak ber to jako připomínku. Pěkný den !e
misusmisusČlen
Přidáno před 6 let
Jako priklad ze 1 stejnou vec koupis za x cen !
Takze kdo nekoupi olej ve fiatu za balik ale jinde za rozumnou cenu urcite nemusi kupovat napodobeninu originalu !
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Yenkee, Koralovci, jarous350, Laky, misus, Jirka Vospalek, PeterL, Jarda36, Biimbo, bob7373, Puclik 308

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,692,277 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.20875 sekund | Průměrně za: 0.20875 (0) sekund | Dotazy: 116 | Použitá paměť: 2.12MB/4MB