Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Pokuta do Německa - jak zaplatit?: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Pokuta do Německa - jak zaplatit?

Poslední aktualizace před 2 roky
Martin75Martin75Člen
Přidáno před 6 let
Ahoj,

jsem pirát silnic a byl jsem vyfocen v SRN překračujíc rychlost v obci o 7 km/h. Přišel mi domů papír lámanou češtinou, že mám uhradit pokutu 15 EUR.

Je tam BIC a IBAN, takže bych to rád poslal jako SEPA platbu. Jen nerozumím tomu, že v instrukcích pro platbu je ještě položka AZ a KFZ.

Neví někdo jak to zadat do SEPA platby? Ideálně z Mbank nebo Airbank. Tam se mi ukazuje pouze zpráva pro příjemce a end-to-end reference.

Díky
H
hugo 007Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

Martin75 napsal:

Ahoj,

jsem pirát silnic a byl jsem vyfocen v SRN překračujíc rychlost v obci o 7 km/h. Přišel mi domů papír lámanou češtinou, že mám uhradit pokutu 15 EUR.

Je tam BIC a IBAN, takže bych to rád poslal jako SEPA platbu. Jen nerozumím tomu, že v instrukcích pro platbu je ještě položka AZ a KFZ.

Neví někdo jak to zadat do SEPA platby? Ideálně z Mbank nebo Airbank. Tam se mi ukazuje pouze zpráva pro příjemce a end-to-end reference.

Díky

Lámanou češtinou? Máš ověřené, že to není podvod? Výše pokuty se mi taky nezdá.
Martin75Martin75Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

hugo 007 napsal:

Lámanou češtinou? Máš ověřené, že to není podvod? Výše pokuty se mi taky nezdá.


Ano, je tam fotka auta i detail obličeje, čas i místo. A přesně to sedí, protože si pamatuji, jak mne tam ten radar blejsknul.

Částka mne také zarazila, asi je to takové přátelské upozornění...
RobertRobertČlen
Přidáno před 6 let
I já jsem nedávno platil a nebylo to jednoduché. Přesněji - horší to snad ani být nemůže. Je až neuvěřitelné, že to Fricové mají až takhle nedomyšlené. Původně jsem se rozhodl, že přejedu hranici a zaplatím to na jejich poště, ale protože i tam rušej pošty (u nás se to už chystají udělat také), zaplatil jsem přes Servis 24 (CS) a to tak, že jsem si to nechal na pobočce vysvětlit a protože mi to doma stejně nešlo, nechal jsem si telefonicky poradit z jejich generálního ředitelství. Po dalším kroku opět problém, takže jsem je žádal o radu celkem 3x. Poslání samo přišlo na 270Kč, měl jsem přeci jen zajet na jejich poštu. :v
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
Martin75Martin75Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

Robert napsal:

I já jsem nedávno platil a nebylo to jednoduché. Přesněji - horší to snad ani být nemůže. Je až neuvěřitelné, že to Fricové mají až takhle nedomyšlené. Původně jsem se rozhodl, že přejedu hranici a zaplatím to na jejich poště, ale protože i tam rušej pošty (u nás se to už chystají udělat také), zaplatil jsem přes Servis 24 (CS) a to tak, že jsem si to nechal na pobočce vysvětlit a protože mi to doma stejně nešlo, nechal jsem si telefonicky poradit z jejich generálního ředitelství. Po dalším kroku opět problém, takže jsem je žádal o radu celkem 3x. Poslání samo přišlo na 270Kč, měl jsem přeci jen zajet na jejich poštu. :v


Ugh. A co je tam za problém? SEPA platba stojí 25 Kč. Jde jen o to, kam nacpat tu jejich obdobu Variabilního a Specifického symbolu aby se jim to spárovalo. Tj. ty zkratky co jsem uváděl v prvním příspěvku.
H
hymer662Člen
Přidáno před 6 let
KfZ-Kennzeichen Liste für Deutschland
Je kod cislo 0-9 a pismena urcuji mesto
R
RudyČlen
Přidáno před 6 let
Je to jednoduché. Do pole Identifikace SEPA platby (End-to-end reference) zadáš oba údaje oddělené pomlčkou. AZ-SPZ. Bude to vypadat nějak takto:
508005888-1AB1111
Pro jistotu vepiš oba údaje do pole zprávy pro příjemce.
KfZ = SPZ ( registrační číslo auta)
AZ = je uvedeno v dopise

Automatické sloučení 19.05.2018 07:38:

Citovat

Robert napsal:

I já jsem nedávno platil a nebylo to jednoduché. Přesněji - horší to snad ani být nemůže. Je až neuvěřitelné, že to Fricové mají až takhle nedomyšlené. Původně jsem se rozhodl, že přejedu hranici a zaplatím to na jejich poště, ale protože i tam rušej pošty (u nás se to už chystají udělat také), zaplatil jsem přes Servis 24 (CS) a to tak, že jsem si to nechal na pobočce vysvětlit a protože mi to doma stejně nešlo, nechal jsem si telefonicky poradit z jejich generálního ředitelství. Po dalším kroku opět problém, takže jsem je žádal o radu celkem 3x. Poslání samo přišlo na 270Kč, měl jsem přeci jen zajet na jejich poštu. :v

Roberte promiň, ale za nehoráznou sumu 270 Kč za SEPA platbu a neschopnost poradit klientovi u ČS nemohou Fricové. Spíš bys měl uvažovat o změně banky.
Upravil Rudy dne 19.05.2018 06:38, před 6 let
radek argosradek argosČlen
Přidáno před 6 let
Dobrý den,

pokut je mnoho a bude jich mnohem více, týdně mi chodí cca 5 dopisů s pokutami. Teď chodí i z NL a A.
Kdo chcete uhradit pokutu v D,A, NL, nebo někde jinde v zahraničí, stačí mi poslat SZ a já Vám napíši číslo účtu v CZK ČSOB a po zaplacení v CZK aktuální kurz AAA valuty prodej VIP nebo prodej EUR TANK ONO + 50 Kč poplatek jsem ochotný zaplatit tuto částku a obratem Vám poslat doklad.
Jelikož mám účet v D a v EUR není problém úhrady online.
Tak že kdo potřebujete dokážeme to takto vyřešit, bez starostí z domova, zbytečně se nemusíte stresovat.

Nebo je druhá varianta, což umožňuje EXCHANGE směnárny tu samou cestu, po uhrazení na účet v CZK Vám dokážou platbu zaplatit,
ale poplatek 100 Kč + při malých částkách ( což je většinou 15-30 EUR) větší sazbu při prodeji.

Potom mi sem můžete napsat, jak to vše proběhlo a doporučit ostatním.

S pozdravem Radek
RobertRobertČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

radek argos napsal:

poplatek 100 Kč + při malých částkách ( což je většinou 15-30 EUR)

K pokutě mi ještě připočítali 23,5€ jako správní poplatek.

Je to magořina. Když mi anglická firma, spravující norské mýto, pošle účet za nezaplacení (také s fotkama :) /ty německé jsou hezčí/)¨, připíše číslo účtu a kód české banky a není žádný problém s uhrazením. Přemýšlel jsem, proč to Němci řeší tímto způsobem. Idiot by to nevymyslel hůř. Jediné logické vysvětlení je asi to, že to tak dělají schválně, jako dodatečný trest, aby si viník příště rozmyslel dělat u nich přestupky. :D
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
Jirka VospalekJirka VospalekČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Martin75 napsal:

Ahoj,

jsem pirát silnic a byl jsem vyfocen v SRN překračujíc rychlost v obci o 7 km/h. Přišel mi domů papír lámanou češtinou, že mám uhradit pokutu 15 EUR.

Je tam BIC a IBAN, takže bych to rád poslal jako SEPA platbu. Jen nerozumím tomu, že v instrukcích pro platbu je ještě položka AZ a KFZ.

Neví někdo jak to zadat do SEPA platby? Ideálně z Mbank nebo Airbank. Tam se mi ukazuje pouze zpráva pro příjemce a end-to-end reference.

Díky


AZ Aktenzeichen / číslo jednaci
KFZ / SPZ
Ixeo 710 i, Fiat
DiscoverfunDiscoverfunČlen
Přidáno před 6 let
Kfz- znamena poznavaci znacka auta a AZ znamena -cizi prihlaseni auta (Ausland Zulasung)
Kdyz prejedes Hranice, tak muzes pokutu zaplatit na kazde policejni stanici, kdyz to nezaplatis, budes zaregistrovany do centralni evropske
databanky, nikdo te nebude pri novem vyjezdu extra kontrolovat, ale jak bys v nemecku napr. spatne parkoval a dostanes znova pokutu,
vyskoci na pocitaci automaticky tvoje predchozi pokuta, a k te pokute - za kazdy Mesic, ktery jsi nezaplatil zaplatis uroky navic a vetsi
administracni poplatek, to muze udelat za rok az 10 nasobnou sumu. Splatna pokuta by se mela (do ciziny) splatit do 4 tydnu.
Honza/Discoverfun
Martin75Martin75Člen
Přidáno před 6 let
Ahoj,

díky všem, zejména uživatel Rudy to napsal přesně.

Poslat SEPA platbu stojí 25 CZK, takže pokutu jsem uhradil. Nejsem si jist jak s těmi náklady řízení. O těch se píše drobným písmem až na druhé straně v části, kde se rozebírá co se stane, pokud pokutu neuhradím a neozvu se, nebo podám odpor prostřednictvím přiloženého formuláře a oni budou muset zahájit nějaké to šetření.

Té češtině do které to přeložil strýček Google není moc rozumět, ale chápal jsem to tak, že když zaplatím pokutu, tak (snad) ty náklady řízení (28,50 EUR) platit nemusím (?). Ale je možné, že to mysleli jinak. Celková částka tam nikde uvedena není a v části, kde se píše o tom, kam to mám zaplatit je velkým písmem ta pokuta (15 EUR).

Každopádně pokuta uhrazena, uvidíme jestli se ozvou s těmi náklady řízení.

Díky všem
R
RudyČlen
Přidáno před 6 let
Ta výzva je vlastně jakýmsi pokusem o smír. Obešlou majitele vozidla a deklarují, že nebudou dále pátrat po totožnosti řidiče ani proti němu nepodniknou žádné právní kroky ( body....).
Pokud bys nezaplatil do čtyř týdnů od vystavení výzvy k úhradě, započne klasické řízení o spáchání dopravního přestupku. V prvé řadě úřad přičte základní náklady zahájení řízení které však nemusí být konečné. Na druhé straně máš ( řidič) možnost obhajoby.
Vzhledem k relativně nízkým částkám za tyto přestupky v DE se dle mého názoru nevyplatí přestupkové řízení spouštět a lepší je zaplatit včas.
Bohužel, budeme se setkávat s tímto “ dodatečným mýtem” stále častěji. V podstatě se se ty výzvy generují zcela automaticky, takže se vyplatí vymáhat i pokuty, které dříve vymáhat v zahraničí nemělo smysl. Stejné to je v A, NL,F, I .... jen ty částky jsou v porovnání s DE vyšší.
Perlička na závěr. Platil jsem kolegovi pokutu ve výši 7 EUR za překročení povolené rychlosti o 2km/hod. Cestou z lyžovačky v Alpách dokázal nasbírat pokutu v DE a další dvě v A. Vždy o pár km nad limit.
P
Petr 68Nováček
Přidáno před 3 roky
Dobrý den.
Vím, že už je to dlouho od této diskuze, ale přišla mi také pokuta 25 EUR a náklady řízení 28,5 EUR. Chci se tedy zeptat jestli se ozvali s požadavkem zaplatit i ty náklady, nebo stačilo uhradit jen tu pokutu? Zatím jsem též uhradil jen pokutu 25 EUR.

Předem díky za odpověď a s pozdravem Petr
P
pinNováček
Přidáno před 2 roky
Zdravím,

Zeptám se lehce off-topic, ale doufám že k tématu pokut z německých silníc to patří.

Dostal jsem dopis s s fotkou, že jsem překročil rychlost na německé dalnici.
Není v tom častka k zaplacení ale žádají o sdělení totožnosti řidiče. Auto je firemné.

Rád bych to vyřešil, ale ....

Firma už dlouho nemá kancelář na adrese sidla a dopis se ke mě dostal s velkým zpožděním.
Nevíte někdo jaký je postup němců po takhle dlouhé době - cca 2.5 roků?

Otázky co se mi honí hlavou:
- Je tam promlčecí lhůta?
- Navýšují částku o nějakém jednání, pravníky apd? (O nic takovém nevím a další dopisy se mi nedostali)
- Pokuta je ve výší současných sazeb, nebo v tehdějich?

Díky za jakoukoiv radu!
Pavlin
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Martin75, hugo 007, Robert, hymer662, Rudy, radek argos, Jirka Vospalek, Discoverfun, Petr 68, pin

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,039,048 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.93932 sekund | Průměrně za: 0.93932 (0) sekund | Dotazy: 116 | Použitá paměť: 2.35MB/4MB