Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 STK na kategoriu O2 bude platit 4 roky: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

STK na kategoriu O2 bude platit 4 roky

Poslední aktualizace před 6 let
Miro TMiro TČlen
Přidáno před 6 let
Ahojte, konecne aj dobra sprava, lehota platnosti StK pri kategorii O2 by mala byt 4 roky a O1 by nemala StK podliehat. Vid linkhttp://www.teraz.sk/ekonomika/nrsr-a-...lanok.html
Akurat v pondelok som bol na stk za 38 eur platnej 2 roky.
Miro, Zuzka a Miško (10) s Miškou (7). Karavan Hobby De Luxe 545 KMF a HONDA CR-V 2,2
Upravil Fun dne 17.05.2018 17:12, před 6 let
mengic333mengic333Člen
Přidáno před 6 let
Treba počkať na definitívu, ešte uvažujú O1 každé 4 roky. Ale je to zaujímavé.!y
54!y+45!f+24!u+17!l
CibiCibiČlen
Přidáno před 6 let
to ale je u vás na Slovensku...
VW LT 35 maxi
CharlieCharlieČlen
Přidáno před 6 let
Nám končí STK o dva týždne, tak to overím. Ale je to dobrá správa.
DudlaDudlaČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Cibi napsal:

to ale je u vás na Slovensku...


Jj taky si rikam ze je to super klamava informace, dat takovouhle vec na Cesky portal karavaningu :))))
Dusan 76 + Radka 81 = Nikol 05 a Barca 09
Hyundai SantaFe 2,2 CRDi a Burstner Flipper 490 TK
P
PeterLČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Miro T napsal:

Ahojte, konecne aj dobra sprava, lehota platnosti StK pri kategorii O2 by mala byt 4 roky a O1 by nemala StK podliehat. Vid linkhttp://www.teraz.sk/ekonomika/nrsr-a-...lanok.html
Akurat v pondelok som bol na stk za 38 eur platnej 2 roky.

Treba upravit nazov temy, lebo zavadzas ceskych kolegov....
Peter, Zuzka a deti
W
walibukČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Cibi napsal:

to ale je u vás na Slovensku...


Neboj, oni tí "naši" legislatívci od seba opisujú.
T
TFeitČlen
Přidáno před 6 let
Tak ať sebou hodí, já jdu na STK na podzim. A propo, minule me poučovali, že mám mít na karavanovém přívěsu zástěrky. Když jsem se ho zeptal, kam to mám přidělat, tak mi odborně poradil, že si mám koupit originály a ty podle návodu namontuju. Neměl jsem sílu se s nimi dohadovat. Tak jsem zvědav s čím přijdou letos :-)
Standa2Standa2Člen
Přidáno před 6 let
Přípojná vozidla nikdy nebyla zbavena povinnosti zástěrek. Fotka na STK jako důkaz. Moc se s tím udělat nedá.
Co se týká lhůty kontrol, tak se to v ČR zatím nemění. Chápu to jako změnu na Slovensku, tedy národní předpis.
Standa2
Upravil Standa2 dne 19.05.2018 07:13, před 6 let
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, můj současný karavan byl schválen pro provoz na pozemních komunikacích bez zástěrek, tak tam žádné montovat nebudu. Za nápravou je 2,5 m, než je zadní čelo karavanu. Naopak Kapr byl schválen jako prototyp Ministerstvem dopravy se zástěrkami. Stavěl jsem jej podle schválené dokumentace (1981), protože v té době při stavbě musela být už kupovaná náprava, MD udělilo výjimku a nápravu jsem si vyrobil (posvařoval) sám, jsou to nezávislé vlečené kliky, vetknuté do samonosného podvozku, protože kupovaná tam namontovat nešla. Dokonce na Weltbummleru nebyly přední bílé odrazky a TK prošel v den koupi, ty jsem tam okamžitě dodal, určitě se hodí, když někdo nový přijede v noci do kempu. Čáo, Pepa
vsazavskyvsazavskyČlen
Přidáno před 6 let
Vozidlo musí být vybaveno zástěrkami jen tehdy bylo-li s nimi schváleno. Zástěrka v takovém případě musí být viditelná na fotografii pořízené při STK. Jak je přidělaná, šrouby či jen přiložena se nezkoumá.

Pro kategorii O1 u nás v Čechách platí: první kontrola po 6 letech, další každé 4 roky. U brzděných je to 4 a 2 roky.
Stačí se podívat do velkého techničáku. Na zadní straně dole je napsáno do kdy současná kontrola platí.
Vladimír + Ivana, Dethleffs + Boom
CharlieCharlieČlen
Přidáno před 6 let
Tak na Slovensku to, už vyšlo aj v zbierke zákonov.

Vyhláška č. 137/2018 Z.z. § 47
Vyhlásená 15. 5. 2018 !!! a účinná od 20.5.2018.

http://www.epi.sk/zz/2018-137#p47

§ 47

Lehoty technických kontrol pravidelných
[k § 108 ods. 2 zákona]
(1) Technickej kontrole pravidelnej

a) v lehote do štyroch rokov po jeho prvom prihlásení do evidencie a potom periodicky v štvorročných lehotách podlieha vozidlo

1. kategórie L3eA1,

2. kategórie L4eA1,

3. kategórie L6e iné ako v písmene b ) šiestom bode,

4. kategórie O2,

5. kategórie R2
ValteracciValteracciČlen
Přidáno před 6 let
byl jsem na STK ve čtvrtek s autem a někdo přišel za šaltr a začal paní vysvětlovat jaké změny se chystají, takže i u nás asi bude změna.
Co si pamatuji bylo to něco o tom, že když neprojdeš Emisemi, tak nemužeš na STK, teď tě za to vyhodí.
Uprava by měla být že pokud neprojdeš Emisemi, mužeš na STK, dají ti to jako závadu s tím že máš měsíc na vyřízení, tím pádem můžeš s autem jezdit.
Víc už nevím.
Jinak mě se to netýká, s 6 Fordem, jsem prošel na emisích na jedničku a na STK bez závad.
No druhý den, jsem šel měnit gumy do servisu na letní a tam mě zjistili závadu na kulovém čepu řízení :) to jsem se docela pobavil. Pohyblivé desky nejsou všemocné....nebo koukal jinam, a to jsem to nechtěl očůrat, ale mít v pořádku, neb v tom vozím děti.
no nic jedem dáíááál....
Mondeo combi 2,0 154Kw + aktuální Swift Chalenger Sport 586 - předtím Bailey Ranger 550/6 a ještě předtím Bailey Peagant Provence + posádka 2 + 2 + 1
CharlieCharlieČlen
Přidáno před 6 let
Tak je to potvrdené. V piatok som dostal STK na príves O2 na 4 roky.
1
AnonymČlen
Přidáno před 6 let
Tak jako sorry bratia, ale tohle je český server, takže by bylo vhodné do názvu tématu poznamenat, že se jedná o změnu legislativy na Slovensku.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Miro T, mengic333, Cibi, Charlie, Dudla, PeterL, walibuk, TFeit, Standa2, Doskocil, vsazavsky, Valteracci, 1779-zrusen

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,037,633 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.18382 sekund | Průměrně za: 0.18382 (0) sekund | Dotazy: 117 | Použitá paměť: 2.12MB/4MB