Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Nájezdová brzda: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Nájezdová brzda

Poslední aktualizace před 6 let
H
HonzaOČlen
Přidáno před 6 let
Měnil již někdo z Vás “starou najezdovku” za novou AL-KO?
Musel jsem toto udělat a teď bych potřeboval pomoci....
Nedaří se mi dobře nastavit.
Díky moc za veškeré info
HonzaO
copycopyČlen
Přidáno před 6 let
H
HonzaOČlen
Přidáno před 6 let
Děkuji
Pročítal jsem. Ale asi problém bude v tom, že původní brzda je z roku 1986 a při couvání jsem musel dávat zarážku.
A nyní jsem namontovat brzdu AL-KO a ta tento bazmek nemá.
Couvani je nyní hrůza.....

Dá se nějak upravit a změnit?

Automatické sloučení 14.05.2018 10:14:

Citovat

HonzaO napsal:

Děkuji
Pročítal jsem. Ale asi problém bude v tom, že původní brzda je z roku 1986 a při couvání jsem musel dávat zarážku.
A nyní jsem namontovat brzdu AL-KO a ta tento bazmek nemá.
Couvani je nyní hrůza.....

Dá se nějak upravit a změnit?


Povodní a nová viz. foto... pokud se nahrají
Upravil HonzaO dne 14.05.2018 09:14, před 6 let
E
edahermanČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj.V kolech,bubnech nebudeš mít couvací automatiku.Proto ti to bez toho "bazmeku" při couvání brzdí.
T
Tomik KraluČlen
Přidáno před 6 let
Přesně tak. Problém s couváním máš z důvodu absence couvací mechaniky v kolech. Tu "zastupoval" ten "bazmek" který nedovolil nájezdovce brzdit když jsi couval a tedy když jsi zatlačil do nájezdovky. Pokud nenamontuješ brzdy s automatikou ( pokud to vůbec u tvého karavanu půjde ) nezbyde ti nic jiného než na nové nájezdovce vymyslet nový "bazmek".
H
HonzaOČlen
Přidáno před 6 let
Kluci,
Moc díky i přesto, že jsem toto nechtěl slyšet
rodinny_typrodinny_typČlen
Přidáno před 6 let
Provedení brzdové soustavy se řídí předpisy a má homologaci, pro případ dodělání couvací zarážky by to chtělo prověřit šanci s takovým atypem projít TK a pojišťovnou.
Z funkčního pohledu např. při přechodu z couvání do tahu vpřed musí zarážka sama vyskočit. Našel jsem toto vlákno, příspěvek Pepy Doskočila:

https://www.carav...ad_id=4594
L + Z + (D+A+H 2004-2009);
TEC 510TR Siena, Citroen C4GP 1,6HDi
-----------------------------------
Ze země nic nespadne.
H
HonzaOČlen
Přidáno před 6 let
Děkuji,
Koupil jsem novou celou najezdovku brzdu. Doufám, že na STK, nebudou mít žádné kecy. (Musí pochopit, že se již tak staré najezdovku nedělající a že se musí najít alternativní náhrada)
Funkci to plní...a myslím že mnohem lépe, jak stará nájezdovka.
Jen budu muset vyrobit tu zaražku...
badbadČlen
Přidáno před 6 let
ahojky Honzo doma mám přívěs se zarážkou a i nápravu co jsem měnil tak se můžeš přijet podívat jak to funguje. Valda
Valda+Naďa Touareg+126n+Bad
Fiat Ducato 2,8 JTD Knaus
Peugeot ION full elektric
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

HonzaO napsal:

Děkuji,
Koupil jsem novou celou najezdovku brzdu. Doufám, že na STK, nebudou mít žádné kecy. (Musí pochopit, že se již tak staré najezdovku nedělající a že se musí najít alternativní náhrada)
Funkci to plní...a myslím že mnohem lépe, jak stará nájezdovka.
Jen budu muset vyrobit tu zaražku...

Ahoj, omyl. Ty jsi nekoupil celou nájezdovou brzdu, koupil jsi jen polovičku z ní, to jest nájezdový brzdič. Celá nájezdovou brzdu tvoří nájezdový brzdič, dále táhlo s expanderem (podle konstrukce, je i jiné řešení), dále lana a co je neméně důležité, tak brzdové štíty s couvací automatikou, protože to vlastní odbržďování je v kolech a začíná působit, jakmile kola popojedou 2 cm dozadu. Tak tady nemluvte všichni o nájezdové brzdě, když máte na mysli jen nájezdový brzdič. Bohužel, všichni prodejci karavanové techniky mají na svých stránkách nájezdový brzdič pojmenovaný jako nájezdovou brzdu, je to tak, jako by si pletli Dalmácii s decimálkou. Nejjednodužší a také nejdražší by bylo vyměnit nápravu a lanovody.
V Tp je jen údaj, že je přívěs vybaven nápravou AL-KO s nájezdovou brzdou, to by byl i po rekonstrukci brzdové soustavy (tedy nájezdové brzdy). Určitě se do Tp nezaznamenává výměna nápravy. Čáo, Pepa
Čáo, Pepa
H
HonzaOČlen
Přidáno před 6 let
Pepe,
Děkuji. Koupil jsem pouze to co se stářím zničilo.

H.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: HonzaO, copy, edaherman, Tomik Kralu, rodinny_typ, bad, Doskocil

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,025,606 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.16769 sekund | Průměrně za: 0.16769 (0) sekund | Dotazy: 92 | Použitá paměť: 1.93MB/4MB