Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 otevírání kazety: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

otevírání kazety

Poslední aktualizace před 6 měsíců
KrupkaKrupkaČlen
Přidáno před 6 let
hledal jsem neúspěšně na fóru a proto otázka:
čím namazat klapku(šoupě) na WC kazetě aby šla lehce otevírat?
díky za odpověď
Honza
T
TFeitČlen
Přidáno před 6 let
Já to na zimu před odstavením karavanu lehce stříknu silikonovým olejem a vytřu hadrem dosucha. Nevím jestli je to tak správně, ale šoupě chodí lehce.
pedapedaČlen
Přidáno před 6 let
Silkal-silikonový olej,nestříkám na šoupě,ale jenom na gumu po které to šoupě jezdí.
Dělám to po každém čištění doma po výjezdu
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 6 let
Používám tenhle sprej:
https://www.karav...y-thetford
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
KrupkaKrupkaČlen
Přidáno před 6 let
silikon zkusím
kazeta cca 2 roky stará mi šla ztěžka otevírat tak jsem tam stříknul WD 40 (byl po ruce) a asi to není ono
pokud silikon nepomůže, koupím ten lubricant
GardaGardaČlen
Přidáno před 6 let
WD40 lepta gumu, jakoukoliv. Pouzivej pouze silikonovy olej.
Miloš
copycopyČlen
Přidáno před 6 let
Alebo orig. sprej
u Bergera stojí 5,70€
https://www.fritz...icant-7198

Y
YenkeeČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Krupka napsal:

silikon zkusím
kazeta cca 2 roky stará mi šla ztěžka otevírat tak jsem tam stříknul WD 40 (byl po ruce) a asi to není ono
pokud silikon nepomůže, koupím ten lubricant


NÉÉÉÉÉÉÉÉÉ WDéčko rozhodně ne. To jste udělal to nejhorší co jste mohl. Ihned vše otřít a odmastit a nastříkat silikonovým sprejem a nebo origo od Thetfordu. WDčko je velmi agresivní olej vůči gumě a plastu. WDčko maximálně na řetěz kola či řezání závitů a jinou zámečničinu.
sejbasejbaČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj. Mám víceletou kazetu a na ošetření a promazání používám WC olej. V Burimexu stojí 159Kč, použiji jej několikrát za sezonu, klapka těsní a chodí lehce.
J
JménoČlen
Přidáno před 6 měsíců
Ahoj,
musím bohužel oživit tohle téma.
Máme klasický přenosný záchodek Porta Potti neznámého stáří a něco se v něm asi podělalo.
Postupně teda vlastně všechno :-) Sotva jsem opravil splachování (tam se rozpadla membránka zpětný klapky pumpovacího splachovadla), objevil se další problém - netěsná klapka sa spodní nádoby. Táhlo s ní hýbe subjektivně podezřele lehce a klapka evidentně nedoléhá, takže je nutné "žumpu" vynášet buď před zaplněním maximálně do půlky, nebo ji až do místa vylití nést obouruč vodorovně, jinak skrz klapku "toaletní voda" pomalu vytéka :-(
V čem může být problém ? Těsnění jsem měl vyndané a vypadá v pořádku, měkké a nezpuchřelé, před zimou stříkané silikonem.
Nemám tušení, co tam vlastně tu šoupací klapku drží a co se s tím může stát, rozebrat to nedestruktivně asi není jak.
Neřešil někdo podobnou závadu ?
Díky, Bery
D
DDTČlen
Přidáno před 6 měsíců
Mam jinou kazetu, ale neco takoveho jsem resil. Teklo, ne vsak pres manzetu, nybrz pres saci ventil. Rozebral jsem, vycistil, promazal a vse je zas ok.
J
JménoČlen
Přidáno před 6 měsíců
To je právě to, rozebrat ...
Často rozeberu i nerozebiratelný a když už je to rozebraný, ať je to co je to, většinou to nějakou bejkárnou nakonec zprasím tak, že to zase funguje, i když už třeba jenom v mojí přítomnosti a obsluha toho se odlišuje od původní :-)
Ale ať jsem na tu nádobu koukal z jakýkoli strany, tak tam není, co rozebrat, vypadá jako svařená až po osazení klapky s ovládacím táhlem a mačkacím ventilem. Gumová manžeta vyndat jde a vypadá v pořádku, ale to je všechno.
Ta klapka k ní nedoléha, netlačí na ni, jen se lehce dotýká.
Napadají mě dvě možnosti, ale vzhledem k tomu, že dokud to fungovalo, neměl jsem důvod pohyb klapky jakkoli zkoumat, tak nevím, která by to mohla být, ani co s tím.
Totiž - první varianta - pokud klapka jezdí po celý dráze rovně, tak se musela nějak "vykolejit" a tím jakoby propadnout. Ale to se mi moc nezdá vzhledem k tomu, že při zatlačení na ni nijak nepruží a nekroutí se dolů, drží pevně.
A druhá varianta - jestli se klapka po zasunutí nemá úplně na konci o něco přizvednout, podepřít, nebo tak něco ? Prostě přitisknout nahoru k manžetě ? Pak buď že by to něco se třeba ulomilo, nebo že by ovládací táhlo klapku nezasouvalo dostatečně dozadu.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Krupka, TFeit, peda, Zdenek a Alena, Garda, copy, Yenkee, sejba, Jméno, DDT

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,244,424 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.19201 sekund | Průměrně za: 0.19201 (0) sekund | Dotazy: 106 | Použitá paměť: 2.05MB/2MB