Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Nefunkční lednice: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Nefunkční lednice

Poslední aktualizace před 6 let
R
Richard ChrudimskyNováček
Přidáno před 6 let
Prosím o radu.jestli někdo rozumí chladničkam.mám v karavanu chladničku Electrolux s malým mrazáckem.je na 12 .220 v a na plyn.v chladicí části je kovová mřížka ale ta vůbec nechladi.dle mého posouzení je z té mřížky napojené chlazení do mrazáku a tam to chladí dobře.prosím nevíte někdo kde je chyba?moc děkuji za rady.
G
gutČlen
Přidáno před 6 let
Určitě ti někdo poradí ale napiš rok výroby typ lednice a odkud jsi.

Pěkný den Gut
Denke daran: Amateure bauten die Arche, Profis die Titanic!!
N
nokiaemarsNováček
Přidáno před 6 let
:)
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj. 1.) jak dlouho byla chladnička zapnutá do doby, kdy jsi zjistil, že chladí jen nízkoteplotní prostor (mražák).
2.) byla chladnička (a tedy celý karavan, nebo auto) vyrovnané tak, aby chladnička (její chladicí aparatura) byla vyrovnaná do vodorovné polohy, ale ne jen podle nakřivo přišroubované jakovodováhy, nesmyslného kolečka s bublinou uprostřed.
Info: Výparník je konstruován tak, že kapalné chladivo po kondenzaci je přiváděno nejprve do mrazicí části a ta, pokud není vychlazená, tak se všechno kapalné chladivo stačí vypařit v této části výparníku. Až se mrazicí část vychladí (to chvíli trvá, zvláště u absorbčního chlazení), tak v mrazicí části už není dostatek tepla pro vypaření všeho chladiva a nevypařené chladivo až teď začne natékat do části výparníku pro chladicí část s nadnulovou teplotou. Úplný rozběh kolikrát trvá i šest hodin, když je okolní teplota vyšší, nad 25°C. Pokud byly splněny všechny podmínky a výsledek není uspokojivý, tak se může jít o snížený výkon aparatury např. částečným ucpáním termosifonu, nebo nedostatečným vyhříváním varníku aparatury. Topné těleso musí mít odběr, který je uveden na štítku (230 V), pokud jej nemá, tak může být i vadný termostat. Termostat při vypnutí nevypíná zcela vytápění (tělísko), přepíná jej na poloviční výkon. Při poruše termostatu (prázdný termočlánek termostatu) pak topné tělísko topí jen na polovinu výkonu. Toto uspořádání regulace je proto, že varník aparatury nesmí zcela vychladnout, jinak by náběh aparatury trval dlouho a začala by odtávat námraza na výparníku a voda by byla i v potravinách. Čáo, Pepa, chladírenský mechanik na penzi.
R
Richard ChrudimskyNováček
Přidáno před 6 let
Ahoj moc děkuji za odpověď ale přiznám se že jsem z toho trošku zmatený jelikož tonu vůbec nerozumím.karavan jsem koupil letos na jaře a minulý týden jsem poprvé vyjel.karavan byl postaven určitě do vodovahy.zapnul jsem ji na plyn cca v 17:00 a byla zapnuta celou noc na plyn.v 7:00 ráno jsem zjistil že je v lednici vše teplé.jen mrazácek jel krásně.typ chladničky bohužel nevím již nemá štítek.je to electrolux.připojují foto.dnes jsem rozdelal venkovní mřížky a vyčistil.vnitřní část vyluxoval od pavučin a t.vyfoukal vzduchem.

Automatické sloučení 13.05.2018 22:18:
Foto

Automatické sloučení 13.05.2018 22:20:
Foto

Automatické sloučení 13.05.2018 22:21:
TAK bohužel mi foto nejde připojit

Automatické sloučení 13.05.2018 22:23:
Bohužel foto mi nejde připojit

Automatické sloučení 13.05.2018 22:24:

Citovat

Richard Chrudimsky napsal:

Ahoj moc děkuji za odpověď ale přiznám se že jsem z toho trošku zmatený jelikož tonu vůbec nerozumím.karavan jsem koupil letos na jaře a minulý týden jsem poprvé vyjel.karavan byl postaven určitě do vodovahy.zapnul jsem ji na plyn cca v 17:00 a byla zapnuta celou noc na plyn.v 7:00 ráno jsem zjistil že je v lednici vše teplé.jen mrazácek jel krásně.typ chladničky bohužel nevím již nemá štítek.je to electrolux.připojují foto.dnes jsem rozdelal venkovní mřížky a vyčistil.vnitřní část vyluxoval od pavučin a t.vyfoukal vzduchem.

Automatické sloučení 13.05.2018 22:18:
Foto

Automatické sloučení 13.05.2018 22:20:
Foto

Automatické sloučení 13.05.2018 22:21:
TAK bohužel mi foto nejde připojit

Automatické sloučení 13.05.2018 22:23:
Bohužel foto mi nejde připojit


Automatické sloučení 14.05.2018 13:00:
Foto

Automatické sloučení 14.05.2018 13:03:
Foto
Upravil Richard Chrudimsky dne 14.05.2018 13:03, před 6 let
David StieberDavid StieberČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj vespolek.

Chci se zeptat na jednu věc. Jestli je to krok vpřed, nebo totální blbost.... Trojkombinace Elektrolux.

Mrazák v lednici nepoužívám. Když ho vyplním (třeba polystyrenem), dostanu chladící výkon do ledničky dřív? A možná i ve větším množství?

Děkuji David
David+Jarka+Michalka
Dethleffs+Duster
G
gutČlen
Přidáno před 6 let
Tak nevím, někde na německém foru jsem viděl fotky jak sundávali v lednici ten hliníkový díl a dával pod něj teplovodnou pastu.

Bohužel komentář si nepamatuji, a přes překladač je to stejně takové že si půlku musíš domyslet.

Gut
Denke daran: Amateure bauten die Arche, Profis die Titanic!!
VasuVasuČlen
Přidáno před 6 let
Ten malý mražák jsem nikdy nepotřeboval, tak jsem to celé odřezal, na potrubí jsem přišrouboval chladiče z výkonových tranzistorů a mám monoklimatickou ledničku. Má podstatně větší chladicí výkon, chladí, tak o 1/4 více. Udržuji teplotu na 5°C na jakékoliv medium.
Fiat Knaus 2,8 + dva senioři
David StieberDavid StieberČlen
Přidáno před 6 let
Fotka by šla?

Děkuji
David+Jarka+Michalka
Dethleffs+Duster
VasuVasuČlen
Přidáno před 6 let
Lednice monoklimatická, bez mražáku, s chladičem.
Fiat Knaus 2,8 + dva senioři
Vasu Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
David StieberDavid StieberČlen
Přidáno před 6 let
Aha, takže akorát zrušena přepážka mezi lednicí a mrazákem + zvětšená plocha mrazícího tělesa.
Možná by stačilo vysadit dveře od mrazáku?

Moc děkuji za foto, a hlavně za nápad!!!!
David+Jarka+Michalka
Dethleffs+Duster
VasuVasuČlen
Přidáno před 6 let
Nestačí vysadit dveře od mrazáku ! Bylo vyzkoušeno. Potrubí se zamrazí, a nepředává chlad ! Musíš zvětšit plochu na ochlazování právě tím chladičem, a musí se co nejvíce dotýkat té mrazicí trubky.
Fiat Knaus 2,8 + dva senioři
David StieberDavid StieberČlen
Přidáno před 6 let
Ten "chladič" je mi jasnej. Taky jsem zkoušel pouze otevřít a taky to namrzlo.
Myslel jsem vysadit dveře (nevyřezávat bok a dno mrazáku) + instalovat "chladič".
David+Jarka+Michalka
Dethleffs+Duster
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj. Vstřebávání tepla do studenějšího výparníku, než je vzduch v chladničce (nám se to jeví jako chlazení, ale je to skutečně odčerpávání tepla, které se do chladničky dere zpátky nevídanou silou), tak toto vyčerpávání tepla je dáno mezním (tj. nejvyšším možným) chladicím výkonem a ten zvětšením plochy výparníku nezvýšíme, záleží to na rychlosti oběhu čpavkové vody mezi varníkem a absorberem, a ta je stálá, dokonce menší, když karavan stojí nakřivo. Jediný způsob, jak se dá zvýšit výkon (jakékoliv) chladicí aparatury je intenzivnéjší odvádění tepla z teplé části aparatury. Tím se sice rychlost proudění čpavkové vody v absorbční aparatuře nezvýší, ale sníží se teplota zkondezovaného chladiva - kapalného čpavku - které natéká do výparníku a ohřívá vlastně výparník zevnitř a tím snižuje užitečný výkon chladicí aparatury, v podstatě natékající teplé kapalné chladivo musí ochladit nejprve samo sebe a až pak může chladit pivo, tedy odčerpávat z něj teplo, aby nebylo tak teplé.
Hned nahoře byla věta od tazatele po mém prvním příspěvku, že tomu vůbec nerozumí, právě proto sem píšu toto povídání, abyste alespoň trochu byli "v obraze" a pochopili, jak to skutečně s tím chlazením je. Ale někdy stačí ke spokojenosti i iluze (tj., že si myslím, že je to lepší, než předtím).
Ještě dovětek: konstruktérům karavanů se úspěšně daří vytvořit horní odvětrávací otvor tepla od aparatury tak, že srážník aparatury (kondezátor) je až nad horní hranou toho otvoru a je v jakési kapse horkého vzduchu, který si tam srážník vytvoří a kapalné chladivo natéká do výparníku skoro vřelé. Je to tím, že konstruktéři nemusí, kdežto já musím vědět naprosto přesně, až do těch nejmenších detailů, proč to chladí, abych mohl přijít na to, proč to nechladí. Já jsem do horního otvoru vyrobil jakýsi deflektor, aby větrací vzduch musel přejít i přes ten srážník a tím bylo zkondenzované (zkapalněné) chladivo před vtokem do výparníku chladnější. Ale přesto vozím ještě před dvaceti lety vlastnoručně vyrobenou kompresorovou chladničku 35 l na 230 V s sebou na chlazení nápojů. Uvidíte ji na Tvarůžkovém srazu. Čáo, Pepa, chlaďař v důchodu
R
Richard ChrudimskyNováček
Přidáno před 6 let
Zdravím odborníka Pepu a samozřejmě i ostatní.minule jsem psal že jsem vše za lednici vyčistil včetně mřížky a sitky která byla úplně ucpana.včera jsem se konečně dostal k další zkoušce.zapnul jsem lednici na plný výkon na 220v .a čekal jestli bude fungovat.jo a funguje.asi po 18 hodinách provozu bylo v lednici 0 st.Celsia.byla úplně prázdná bez potravin .tak teď se uvidí jestli pomohlo čištění a pojede i na plyn????
David StieberDavid StieberČlen
Přidáno před 6 let
Zdravím vespolek,

mám dotaz k provozu na 220. Někde se tu uvádělo, že může být porouchaný to štelování výkonu (kolečko s 0-10). Že to nemusí přepnout na plný výkon a jede to na 50%.

Když pootočím z nuly na jedničku, tak se ozve takové "lupnutí" - prostě zvuk vypínače...
Ale pak už se nic při přidávání na vyšší výkon neozve. Nemělo by se to "lupnutí" ozvat i při přepnutí na vyšší výkon????

Jo a jakou máte životnost u větráčků?
Já loni nainstaloval tři, a po 14-ti dnech v Itálii jde pouze jeden.... Čekal jsem teda větší výdrž....



Děkuji
David
David+Jarka+Michalka
Dethleffs+Duster
haskyhaskyČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj.

Termostat - zapni lednici,termostat dej třeba do poloviny a mělo by se ti ozvat to cvaknutí,lednici nech nachladit na tu polovinu a pak zkus nastavit třeba tři čtvrtě - když to budeš nastavovat na vyšší výkon mělo by se to znovu ozvat cvaknutí.Když budeš termostatem točit při nenachlazené lednici,ozve se ti pouze jedno cvaknutí.

Ventilátory - používám z počítače a dá se říct že životnost je skoro neomezená.
Hasky
DVDVČlen
Přidáno před 6 let
Životnost větráčků je neomezená jen v případě, že jsou napájeny správným napětím (12 V). Při změření jsem naměřil 16V a tak jsem musel zapojit stabilizátor napětí a je klid.
:y
haskyhaskyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

DV napsal:

Životnost větráčků je neomezená jen v případě, že jsou napájeny správným napětím (12 V). Při změření jsem naměřil 16V a tak jsem musel zapojit stabilizátor napětí a je klid.


Pokud máš pouze usměrněný zdroj,tak ano - napětí bývá větší.
Hasky
David StieberDavid StieberČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj milovníci orošeného ;-)

Tak jsem vymontoval dvířka od mrazáčku a pustil se do tuningu větráčků. Po loňském odchodu 2/3, jsem dokoupil nové a na Vaši radu zapojil do série. A nejdou! Hučí, pískají, škubou se, ale neroztočí se :-(.
Proto jsem zašel do prodejny pana Kůse v Plzni s prosbou o pomoc. Nejdříve na mě koukal jak na blázna, co to vyvádím s tím zapojením. Po vysvětlení na co to je pochopil, usmál se a POMOHL!
Řekl mi že to prostě v sérii nepoběží (neptal jsem se zda jsou i jiné co ano...) A nabídl přiletovat LEDky a zapojit paralelně. Ledky sníží výkon. Nebo trafo z 220 na štelovací výstup (3; 4,5; 6....). Vzal jsem trafo a štelováním výstupního napětí si šteluji otáčky na větráčcích. Jen doufám, že s nízkými otáčkami odpadne úmrtnost a hlavně hluk po zabudování do stěny bydlíku.

Přátelům studeného pivka zdar!

David
David+Jarka+Michalka
Dethleffs+Duster
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Richard Chrudimsky, gut, nokiaemars, Doskocil, David Stieber, Vasu, hasky, DV, kikisak36

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,879,594 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.32010 sekund | Průměrně za: 0.3201 (0) sekund | Dotazy: 136 | Použitá paměť: 2.25MB/4MB