Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 N1 Skřínová nástavba = obytny: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

N1 Skřínová nástavba = obytny

Poslední aktualizace před 6 let
M
mariaTNováček
Přidáno před 6 let
Ahoj, precetla jsem hodne dalsich temat ale stale si nejsem jista zda jsou u nas na urade jen neochotni a liny a nebo je nase auto tak jiny a zvlasni ze prestavba nejde udelat.
Vlastnime Mitsubischi Fuso Canter (zvlast kabina a skrin), typ skrinova nastavba. Sla jsem se na urad poptat jak a co udelat pro prestavbu na obytny. Rekli mi, ze by se to muselo prevest na m1 protoze n1 je pro prepravu zbozi a musi to byt m1 aby jsme v aute mohly bydlet, jenze protoze to je 'nakladak', tedy kabina zvlast a pak skrinova nastavba, tak na osobni to prevest nemuzou ledaze bychom sly do nejake firmy ktera ma specialni povoleni to predelat.

My si chceme ale vestavbu udelat samy. Po tom co jsem cetla fora a dokumenty zjistila jsem ze existuje specialni automobil kategorie N - obytny. Zajimalo by me zda je tedy mozne zmenit nase N1 na obytny tak abychom nemuseli platit firme za prestavbu a zmenu na m1 (coz mi bylo uvedeno jako jedine mozne reseni).

Edit: jeste dodam, ze povoleni od vyrobce mame.

DIKY.

(Vim, ze na urade by meli vedet nejlip ale bydlim na malem meste a jeste nikdy se s podobnym nesetkali a nemaji zajem mi moc pomoci, tak se tu ptam zkusenych!)
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj,
vítej na fóru.

Fuso patří pod Daimler, takže tam jsi v nejlepších rukách.
Předpokládám, že Ti nikdo neporadí lépe než jejich homologační.

Co máš přesně v povolení k přestavbě ?
Tam by mělo být přesně vše uvedeno.

Jinak se domnívám, že má úřad aktuálně pravdu, jelikož nákladní vůz je určen pro přepravu nákladu a obytný vůz svoji povahou není vůz nákladní.
Dále se domnívám, že v minulosti to šlo (N obytný), ale dnes to již nejde.

U náklaďáku to vidím takto:

1 PLOŠINA
02 BOČNICE
03 SKŘÍŇOVÁ NÁSTAVBA
04 KLIMATIZOVANÁ NÁSTAVBA
05 KLIMATIZOVANÁ NÁSTAVBA BEZ REGULACE
06 SHRNOVACÍ PLACHTA
07 PŘEPRAVNÍ SKŘÍŇ
08 NOSIČ KONTEJNERU
09 VOZIDLA S HÁKOVÝM ZDVIHACÍM ZAŘÍZENÍM
10 SKLÁPĚCÍ VOZIDLO
11 CISTERNA
12 CISTERNA ADR
13 PŘEPRAVA HOSPODÁŘSKÝCH ZVÍŘAT
14 PŘEPRAVA VOZIDEL
15 AUTOMÍCHAČKA
16 ČERPADLO NA BETON
17 PŘEPRAVA DŘEVA
18 PRO SBĚR ODPADKŮ
19 ZAMETACÍ VOZIDLO
20 KOMPRESOR
21 PŘEPRAVA LODĚ
22 PŘEPRAVA KLUZÁKU
23 POJÍZDNÁ PRODEJNA
24 VYPROŠŤOVACÍ VOZIDLO
25 VOZIDLO SE ŽEBŘÍKEM
26 JEŘÁBOVÉ VOZIDLO
27 PRO LETECKÉ PRÁCE
28 S VRTACÍ SOUPRAVOU
30 PRO PŘEPRAVU SKLA
31 POŽÁRNÍ

U M1 (VOZIDLO ZVLÁŠTNÍHO URČENÍ) takto:

SA OBYTNÝ AUTOMOBIL
SB PANCÉŘOVANÝ AUTOMOBIL
SC SANITNÍ AUTOMOBIL
SD POHŘEBNÍ AUTOMOBIL
SG HASIČSKÝ
SG POŽÁRNICKÝ
SG TECHNICKÝ ZÁSAHOVÝ
SH PRO INVALIDNÍ VOZÍK

Pokud jsi do 7,5 T, tak je ještě jde, ale pokud nad, tak bez M1 je sakra zle (omezení provozu apod.).
Většina podobných projektů je přesouvána záměrně do kategorie M budoucím majitelem, vše je pak snažší.

Dej pak vědět, toto jsou velice zajímavé zkušenosti.
Přeji hodně štěstí.

P.S. Od 1.6.2017 nejsi místně vázaná k zápisu technické způsobilosti přestavby, takže nemusíš jednat s místním úřadem, ale můžes se vydat dál do světa ....
4.114683,118.628756
M
mariaTNováček
Přidáno před 6 let
Diky za radu!! Nakonec jsem komunikovala s homolgacnim oddělením Daimler a jsou velice ochotni a milý! Oni sami nevidi žádný problem a vystavili povolení o změně kategorie na m1 a půjdu s tím příští týden na urad. Dobre vědět ze mohu jít jinam, bohužel v našem městě narážím na samé problémy.

Bala jsem se hlavně toho, že na úřadě mi tvrdily že to na m1 prostě přepsat nepůjde a mám smůlu a že mi to určitě vyrobce nepovoli. auto je do 3,5t. Jak vidim, co úředník to originál :) Asi to bude nedostatkem zkušeností protože vůbec netušili že si lidi predelavaj auta na obytnaky
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

mariaT napsal:

Diky za radu!! Nakonec jsem komunikovala s homolgacnim oddělením Daimler a jsou velice ochotni a milý!

Není zač, tam jsou parádní, s tím souhlasím - to není FIAT :D:D:D.

Váhově se vejdete se vším všudy do 3,5 T na Fusu Canter ?
Neočekával bych to ...

Každopádně držím palce, mám rád specifické projekty.

:_
4.114683,118.628756
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: mariaT, sipadan

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,049,553 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.16955 sekund | Průměrně za: 0.16955 (0) sekund | Dotazy: 66 | Použitá paměť: 1.76MB/2MB