Partner Caravan24

Partner Caravan24

Náhodné foto

Kalendář

<< Květen 2018 >>
Po Út St Čt Pa So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Nejnovější galerie

TOPlist
Mediální partner

Přihlášení

Jméno

Heslo

Nejste členem?
Klikněte sem

Zapomněli jste heslo?
Klikněte sem.
hvcaravans.cz

Kdo je on-line

· Hosté on-line: 15

· Členové on-line: 0

· Registrovaní členové: 11,342
· Nejnovější člen: Johanna

Nástěnka

Abyste mohli napsat zprávu, musíte se nejprve přihlásit.

fun
21.05.2018 09:45
V OASE bylo s vámi moc fajn. Díky. Ok

DavidJanaNikiVendy
20.05.2018 21:14
Velké díky za zorganizování vyjezdu do Oasy v Praze moc se to povedlo a počasí také vyšlo na jedničku bylo to super

Miroslav6
25.04.2018 16:37
Děkuji všem kamarádům a známým, za přání a za to, že si na ty moje dvě pětky vzpoměli.

Michal Levice
16.04.2018 06:51
Miro ďakujeme za super víkend v Dvur Kralove bolo super a konečne mam nálepku

Doktorovi
10.04.2018 08:27
Díky za zorganizování výjezdu do Safari kempu v ZOO. Smile Moc se nám tam líbilo sun

www.karavanypro.cz

Číst diskuzi

Caravan24 » TECHNIKA » Dotazy
 Vytisknout diskuzi
Karavany s PURpanelov
Ahojte vie mi niekto vypisat ktore znacky karavanov uz nepouzivaju drevo, ale presli na konstrukciu z PUR panelov viem o SWIFTE.

Upravit
allroad napsal:

Ahojte vie mi niekto vypisat ktore znacky karavanov uz nepouzivaju drevo, ale presli na konstrukciu z PUR panelov viem o SWIFTE.

Ahoj.Toto jsem řešil v srpnu 2017 a v té době nikdo jiný než Sfift(a jeho pobočky) to nedělal.Tak že u nás "vyhrál" Sfift.Čas teprve ukáže zda to byla dobrá volba jít do nových technologií konstrukcí.
Hasky

Upravit
Nedá sa napísať jednoznačne, pretože aj v rámci jednej značky sa používa aj/aj podľa modelu. Myslíš karavan ako príves?

Swift - nepoužíva klasickú drevenú konštrukciu, to je pravda. Ale izolácia PUR (svetlomodrý tzv. XPS) je iba v podlahe, strecha a steny sú klasický biely polystyrén. Aspoň to tak majú na stránke uvedené.
karavany.burimex.cz/wp-content/uploads/sprite-cruzer-2016-details-1.jpg

Kompletne bez dreva sú karavany od LMC (LTT technológia = Long Life Technology), a ako izolácia je v paneloch použité XPS
www.caravan24.cz/forum/attachments/lmc-llt.jpg

Hymer (resp. prívesy Eriba) - niektoré z modelov majú klasický "holzwerk" a iné sú bez dreva (PUAL)
www.caravan24.cz/forum/attachments/hymer-pual.jpg
Upravil/a copy dne 01.05.2018 23:38

Upravit
Není to zas až tak nová tecnologie,pur panel použil Karmann na stavbu obytných aut někdy v roce 97.Mám boudu této konstrukce z roku 01 a dobré.
U obytného přívěsu to zřejmě bude podobné.

Upravit
Pavka01 napsal:

Není to zas až tak nová tecnologie,pur panel použil Karmann na stavbu obytných aut někdy v roce 97.Mám boudu této konstrukce z roku 01 a dobré.
U obytného přívěsu to zřejmě bude podobné.

Hymer používa panely (sendviče) s PUR jadrom od roku 1978
www.hymer.com/assets/image-cache/images/modell-2017/60-jahre-hymer/HY00_082_02_cmyk.bee30d9e.jpg

Upravit
copy napsal:

Nedá sa napísať jednoznačne, pretože aj v rámci jednej značky sa používa aj/aj podľa modelu. Myslíš karavan ako príves?

Swift - nepoužíva klasickú drevenú konštrukciu, to je pravda. Ale izolácia PUR (svetlomodrý tzv. XPS) je iba v podlahe, strecha a steny sú klasický biely polystyrén. Aspoň to tak majú na stránke uvedené.
karavany.burimex.cz/wp-content/uploads/sprite-cruzer-2016-details-1.jpg

Kompletne bez dreva sú karavany od LMC (LTT technológia = Long Life Technology), a ako izolácia je v paneloch použité XPS
www.caravan24.cz/forum/attachments/lmc-llt.jpg

Hymer (resp. prívesy Eriba) - niektoré z modelov majú klasický "holzwerk" a iné sú bez dreva (PUAL)
www.caravan24.cz/forum/attachments/hymer-pual.jpg

SWIFT rv.2015- když jsem dělal digestoř a FV panely,tak modrý PUR byl jak ve stěnách(digestoř) tak ve stropě(FV).Ale je fakt že na videu jsem našel že modrý je jen v podlaze : https://www.youtu...4PBOFYuQD4
Upravil/a hasky dne 02.05.2018 04:10
Hasky

Upravit
No ano pur je lepsia ako poly nakolko je to uzavreta bunkova struktura takze nehrozi ziadna kondenzacia ale aj pri poly paneloch ked tam nieco skondenzuje tak tam hlavne nema co hnit ked je to bez dreva. Sa nad tym zamyslam ze ked uz australsky vyrobcovia karavanov prechadzaju na PUR panely ked unich je mala pravdepodobnost kondezacie tak co vedie europskych vyrobcov sa stale drzat dreva ked je to uz technologicky pravek.

Upravit
allroad napsal:

tak co vedie europskych vyrobcov sa stale drzat dreva ked je to uz technologicky pravek.

je to jednoduché: cena.

Automatické sloučení 02.05.2018 11:39:
hasky napsal:

SWIFT rv.2015- když jsem dělal digestoř a FV panely,tak modrý PUR byl jak ve stěnách(digestoř) tak ve stropě(FV).Ale je fakt že na videu jsem našel že modrý je jen v podlaze : https://www.youtu...4PBOFYuQD4

možno si mal šťastie, že práve tvoj karavan bol nejaký experimentálny, a že je XPS všade. Možno aj mali v pláne to tak robiť do budúcna. Ale inak uvádzajú aj vo svojich materáloch steny a strop z klasického bieleho extrudovaného polystyrénu. Asi kvôli cene a aj kvôli váhe.

www.swift-owners-club.com/support/swift/smart-ht-images/Image%204%20-%20IMGP1586crt.jpg
Upravil/a copy dne 02.05.2018 11:39

Upravit
copy napsal:

allroad napsal:

tak co vedie europskych vyrobcov sa stale drzat dreva ked je to uz technologicky pravek.

je to jednoduché: cena.

Automatické sloučení 02.05.2018 11:39:
hasky napsal:

možno si mal šťastie, že práve tvoj karavan bol nejaký experimentálny, a že je XPS všade. Možno aj mali v pláne to tak robiť do budúcna. Ale inak uvádzajú aj vo svojich materáloch steny a strop z klasického bieleho extrudovaného polystyrénu. Asi kvôli cene a aj kvôli váhe.

www.swift-owners-club.com/support/swift/smart-ht-images/Image%204%20-%20IMGP1586crt.jpg

Tak pánové sorry.Nedalo mi to a v garáži jsem prohledal bednu z odřezkama.Je to tak jak uvádí výrobce - stěny a strop tvrzený poliš.Nic méně,i tak tam snad při případném zatečení nemá co hnít.
Hasky

Upravit
Copy: No ja si nemyslim ze argument cena je dnes este na mieste, podla man to uz lacnejsie nemoze byt, uz to nieje nova hight tech technologia ale bezny matros nehovoriac otom ze to kupujes v celych paneloch a freza ti len vyreze tvar a okna a je to hotove co sa u klasiky neda porovnat tu musis celu vyrabat a mylim si ze hlavny dovod prechodu nieje to ze to ma lepsie izolacne vlastnosti ale hlavne to ze tam nema co hnit. Skor si myslim ze je to lenivost niektorych firiem naco nieco menit ked sa to predava aj tak.

Upravit
Keď ono nejde len o panely samotné, ale aj o to, že niekde musia zavesiť horné skrinky, ukotviť kuchynskú linku atď. A do dreva sa to montuje veľmi ľahko - samorezky.

Upravit
Ale ved toto sa dnes riesi lepenim polyuretanovim lepidlom

Upravit
allroad napsal:

Ale ved toto sa dnes riesi lepenim polyuretanovim lepidlom

O tom pochybujem, aj Niesmann (a to už je iná liga) má nábytok kotvený až do jadra (skrutky).

Upravit
Lepené to není.V nábytku je to klasika - plastová vložka,přes ní vrut do šasí.V šasí jsou nějaké plastové vložky do kterých se to kotví.
Hasky

Upravit
Nemyslim vyrobcov v EU ty su sto rokov za opicami myslim inde vo svete sa to normalne len lepi a nic viac aj na aute mas dnes lepenych kopu dielov karoserie a ani otom nevies.

Upravit
Kde konkrétne nie sù 100 rokov za opicami a nábytok do karavanu len lepia? Karavan sa stavia opačne ako loď - teda najprv nábytok a potom vonkajšie steny. Ak sa teda bavíme o sériovej výrobe.

Automatické sloučení 03.05.2018 11:25:
allroad: teraz som pozrel tvoje cestopisy, pre tvoje cesty by asi bolo vhodné skôr auto, ako si staval člen Ivano
http://www.overla...ivano-man/

alebo dať si urobiť napr. v Ormocar http://www.ormoca...fahrzeuge/ ale to sú strašné pálky za to.
Upravil/a copy dne 03.05.2018 11:25

Upravit
Nakladne auto ma nelaka podla mna to je len sama komplikacia, elektroniky viac jak v osobaku a ked to ostane niekde vysiet tak mas velky problem. Mojej predstave je najblizsie nieco take, ale tu v Eu sme pozadu a nikto tu nic take neponuka.
allroad přiloženo následujícíobrázek:
32369669_1884429234953297_1064716499983269888_n.jpg

Upravit
allroad napsal:

Mojej predstave je najblizsie nieco take, ale tu v Eu sme pozadu a nikto tu nic take neponuka.

Ahoj,
tak zle bych to neviděl.
Třeba německý Moser http://www.moser-...fhaengung/ Ti to jistě rád vyrobí.
Zajeď si za 14 dní do Bad Kissingenu a myslím že tam něco objevíš a to i včetně mimoevropských konstruktérů.
mavam
Upravil/a sipadan dne 16.05.2018 10:09
4.114683,118.628756

Upravit
Aký máš finančný rozpočet a ako je to súrne? O niečom by som aj vedel.

Upravit
Rozpocet je ziadny staviam barak, je mi jasne ze mi to vyrobia aj tu ale za raz taku cenu nakolko to bude individual, plus tu niesu komponenty homologovane na eu trh ako elektro brzdy alebo spojovacie zariadenie napravy aj ked to vsetko vyraba alko nakolko unas pouzivane veci su na offroad absolutne nevhodne, ale snazim sa mat co najvacsi rozhlad ky pride cas aj na takuto srandu.

Upravit
Přejít na fórum:
Vygenerované za: 4.16 sekund
166,818,327 návštěv