Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Výfuk lednice: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Výfuk lednice

Poslední aktualizace před 6 let
D
DudlajsaciČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj všem, prosím o radu. Mám mám mřížky lednice směrem do předstanu, kdy v horní mřížce je i výfuk spalování plynu lednice, což v předstanu nepříjemně smrdí a taky mám nad touto mřížkou okno, které když otevře, tak jsou cítit spaliny i uvnitř v karavanu.
Napadlo mě řešení, kdy hned za stěnou vedle výfuku ve skříni mám odvod komínu pro topení. Je možno výfuk lednice napojit do tohoto komínu, nebo by bylo lepší tam ještě jeden samostatný komín přidat a mít zvlášť komín pro lednici a zvlášť pro topení? Nechat na na vyústění spalování lednice ten komínkový šikmý nástavec a až na něho napojit rouru pro odvod spalin do komínu nebo to dát na přímo?

Topení truma 3002, lednice absorbční dometic trojkombinace.

Děkuji za rady a nápady Venca
Jiri MajkiJiri MajkiČlen
Přidáno před 6 let
Vyčistit komínek a nebude smrdět.
!y !@ !r !d :z
D
DudlajsaciČlen
Přidáno před 6 let
Děkuji za radu, vyčištěno, tak uvidíme při dalším výjezdu ;) Venca
Pavel TPavel TČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, mám podobný problém u lednice elektrolux v Hobbikovi r.v. 2000. Jsem nyní na dovolené a spodiny jsou každým dnem cítit víc a víc.lednice bezi na plyn 12 dnem. Už nelze spát při otevřeném okně a přijde mi, že nechladí, tak jako v prvních dnech. Navíc nad vyfukem mám tak 30cm vysoký očouzený flek, který nejde moc dobře umýt. Obracím se tedy na radu co s tím? Stačí vyčistit jen komín? Zvládnu to sám? Děkuji Vám za rady Pavel
Hobby 440 De luxe + Škoda Superb III TDI 140kw
M
MichalČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Pavel T napsal:

Ahoj, mám podobný problém u lednice elektrolux v Hobbikovi r.v. 2000. Jsem nyní na dovolené a spodiny jsou každým dnem cítit víc a víc.lednice bezi na plyn 12 dnem. Už nelze spát při otevřeném okně a přijde mi, že nechladí, tak jako v prvních dnech. Navíc nad vyfukem mám tak 30cm vysoký očouzený flek, který nejde moc dobře umýt. Obracím se tedy na radu co s tím? Stačí vyčistit jen komín? Zvládnu to sám? Děkuji Vám za rady Pavel

Vyčistiť celý komín a horák... určite to pomože - vyskúšané
MC Louis Tandy 673
P
petakČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Michal napsal:

Citovat

Pavel T napsal:

Ahoj, mám podobný problém u lednice elektrolux v Hobbikovi r.v. 2000. Jsem nyní na dovolené a spodiny jsou každým dnem cítit víc a víc.lednice bezi na plyn 12 dnem. Už nelze spát při otevřeném okně a přijde mi, že nechladí, tak jako v prvních dnech. Navíc nad vyfukem mám tak 30cm vysoký očouzený flek, který nejde moc dobře umýt. Obracím se tedy na radu co s tím? Stačí vyčistit jen komín? Zvládnu to sám? Děkuji Vám za rady Pavel

Vyčistiť celý komín a horák... určite to pomože - vyskúšané


Tak jak píše Michal, vytáhni z komínku vrtulku, celé vyčisti a tu vrtulku tam hlavně vrať zpátky.
Od doby co používám čistý propan, tento problém nemám.
VasuVasuČlen
Přidáno před 6 let
Plyn smrdí, když tam jde přes trysku více plynu. Neměnil jsi trysku a nemáš tam trysku na 50mB, a lednici máš na 30mB . Nebo nesnažil jsi se dírku v trysce zvětšit jehlou ?
Nebo máš ucpaný otvor vzdušníku, co přisává vzduch, to čadí a špiní komínek.
Nejprve vyčisti hořák, přisávaní vzduchu a potom uvidíš.
Někdy se však stává, že PB je svinstvo a pak čadí a špiní, pomůže jen výměna, nejlépe za čistý propan.
Fiat Knaus 2,8 + dva senioři
Pavel TPavel TČlen
Přidáno před 6 let
Děkuji za rady. Jak jsem psal výše, jsem nyní na dovolené a neni v mých silách to teď čistit. Nemám na to tady vybavení. Ty 4 dny to jestě vydržím a podívám se na to až doma. S bydlikem jezdím 6 sezonu a problém nastal až v loni a nebyl to takový extrém. Nikdy před tím nic nečoudilo a nesmrdelo. Až nyní a nikterak jsem do ničeho nezasahoval a neměnil.
Hobby 440 De luxe + Škoda Superb III TDI 140kw
VasuVasuČlen
Přidáno před 6 let
Na opravu, po demontáži mřížky potřebuješ jen křížový šroubovák a 10+11 klíč, nebo kombinačky. Já to čistím za 15 minut.
Fiat Knaus 2,8 + dva senioři
Pavel TPavel TČlen
Přidáno před 6 let
Mřížky jsem ráno demontoval. Na tom nic není. Ale zjistil jsem, že koncové koleno výfuku je prisroubovany sroubem k hlavnímu vyfuku. A ten sroubek se bohužel nachází mimo mřížky, to znamená že je přesně mezi spodní a vrchní mřížkou a neni k němu přístup. Vlozil bych foto, ale nejak mi to pres mobil nejde vložit
Hobby 440 De luxe + Škoda Superb III TDI 140kw
Jana a Petr VJana a Petr VČlen
Přidáno před 6 let
povolíš ho buď krátkým šroubovákem, nebo kleštičkami, stačí povolit a ukončení komínku jde vysunout nahoru. Horním okýnkem bys na něj měl dosáhnout.
Petr a JitkaPetr a JitkaČlen
Přidáno před 6 let
Já tenhle šroubek napoprvé povoloval tak dvě hodiny. Chce to správný vercajk.
Petr, Jitka a Šimon
T
TompetrČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Petr a Jitka napsal:

Já tenhle šroubek napoprvé povoloval tak dvě hodiny. Chce to správný vercajk.


já se k tomu šroubku dostanu zevnitř auta, po demontáži vypínače ke schůdkům a osvětlení - jde to pak odšroubovat snadno. Zpětná montáž je už trošku o šikovnosti, ale jde to.
Všude dobře, tak co doma?

www.mahari.cz - Indické nástěnné dekorace
DiscoverfunDiscoverfunČlen
Přidáno před 6 let
Zprava pro Dudlajsaci : s Tim napojenim kominku lednice na komin od topeni 3002 je nejlepsi zpusob si vyhodit komin nebo i cast vozu do povetri,
protoze kdyz se zapne topeni, nebo lednice, tak zacne cvakat zapalovaci elektroda pred plynovym ventilem, ten se pritom zapne, ale kdyz topeni
nebo lednice nechytne, tak se sice plynovy Ventil za par vterin vypne ale presto vypusti trochu plynu do kominu, a ted kdyz se to stane napr. u
Topeni a ty mas zapnutou lednici s vyvodem do stejneho kominu, tak ten nespaleny plyn s topeni staci aby se od lednice zapalil a potom muzes
tvoje saty ve skrini rovnou vyhodit do popelnice, ja to vim, protoze jsem pracoval leta u technicke kontroly ob. vozu a privesu a delal posudky
pri nehodach pro pojistovny a meli jsme tam jeden takovy pripad kdy si tohle jeden udelal v privesu a vyrazilo mu to celou levou stranu.ze mohl
chodit do skrine zvenci !
Honza
Pavel TPavel TČlen
Přidáno před 6 let
Tak jsem se do toho včera pustil. Výfuku i vrtulka vyčištěná a vše vyfoukáno. Byl akorad problem znovu zapalit plaminek, ale asi po 10min se to povedlo. A musím říci, že to pomohlo, protože už nic nezapacha. Dekuji velice za Vaši pomoc a rady
Hobby 440 De luxe + Škoda Superb III TDI 140kw
MajliMajliČlen
Přidáno před 6 let
Kupuj čistý propan a nebudeš to muset za chvíli čistit znova
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 6 let
Prosím vás, žádný "čistý" propan neexistuje. Plyn vždycky obsahuje nečistoty a je úplně jedno, jestli se jedná o propan, nebo směs propanu a butanu.
Fun
Smile
MajliMajliČlen
Přidáno před 6 let
Ok, tak špinavý propan bez butanu :_
Upravil Majli dne 27.07.2018 12:28, před 6 let
J
Jirka WČlen
Přidáno před 6 let
A proč jen propan?? Já jezdil z Žukem na PB víc jak 10 let a žádný problém. Kdekoli načerpám a dnes, když jsou doplňovací nádrže, Duocontrol CS, filtry, atd je to ještě větší komfort než dřív. J.
GardaGardaČlen
Přidáno před 6 let
Butan do obytek proste nepatri. Obsahuje siru. Pokud to neni jasne zeptejte se pana Cecha z Velimi.
Kdysi mi nekdo rekl ze se butan pouziva na cisteni nafty od siry. Nevim ale kdyz si najdu jak casto COI najde spatny PB a je to vzdy vysoky obsah siry.
Je na kazdem co preferuje. Jestli nekdo umi soustavu vycistit muze topit treba briketama. Kdo to neumi a nechce nadmernou korozi soustavy at pouziva propan. :^
Miloš
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Dudlajsaci, Jiri Majki, Pavel T, Michal, petak, Vasu, Jana a Petr V, Petr a Jitka, Tompetr, Discoverfun, Majli, Fun, Jirka W, Garda

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,579,276 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.23275 sekund | Průměrně za: 0.23275 (0) sekund | Dotazy: 139 | Použitá paměť: 2.28MB/4MB