Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Kdo ma na tehle krizovatce prednost?: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Kdo ma na tehle krizovatce prednost?

Poslední aktualizace před 6 let
K
KunNováček
Přidáno před 6 let
Mam potize s prednosti na krizovatce, ktere predchazi nasledujici znacka tvaru krizovatky.

image.ibb.co/g5KDMn/krizovatka1.png


Neni mi z te znacky jasne, jsetli hlavni silnice "vede rovne" nebo "zataci doleva".

Ve vetsine situaci na tom nezalezi, ale predstavme si situaci z nasledujiciho obrazku:

image.ibb.co/mjsB7S/krizovatka2.png


Pokud hlavni silnice zataci doleva, pak by melo mit prednost cervene auto, protoze zelene auto mu musi dat prednost zprava.

Ale pokud hlavni silnice vede rovne, pak ma prednost zelene auto, protoze cervene auto odbocuje doleva.

Jak to tedy je?
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 6 let
Tak jak jsi to nakreslil ukazuje pouze na dodatkovou tabulku pod znackou ktera by v tom to pripade byla "hlavni silnice"..... pokud by dodatkova tabulka mela ukazat tvar krizovatky a hlavni by byla doleva, byla by tluste vyznacena doleva a ne tak jak jsi to nakreslil ty. V tom to pripade vede hlavni rovne, proto tam pod tou znackou "hlavni silnice" je dodatkova tabulka nakreslena takto, hlavni tluste a vedlejsi tenkou carou. Neni mi jasne co je na tom nejasne.....
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
Macek2Macek2Člen
Přidáno před 6 let
Možná by bylo lepší značku vyfotit. Tak jak jsi to namaloval má jednoznačně přednost zelený vůz, protože jede stále po hlavní silnici.
Audi A6 Allroad 3,0 BiTdi, Hymer 465 Sporting
JozaJozaČlen
Přidáno před 6 let
myslím, že přednost má větší auto
PabloGSPabloGSČlen
Přidáno před 6 let
Hele to je jasný troll. Profil dnes založený, jen kvůli tomuto stupidnímu dotazu?
HrenyHrenyČlen
Přidáno před 6 let
za 1. asi troll
za 2. tlustá je hlavní, není co řešit
haskyhaskyČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj.Slušně se optal,slušně odpovíme.Kdybych viděl takovouto značku,tak se přikloním k Jožovi - přednost má větší auto.:)
Hasky
Jarda a MaruJarda a MaruČlen
Přidáno před 6 let
Přednost mám každopádně já ... !u
L
LakyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

PabloGS napsal:

Hele to je jasný troll. Profil dnes založený, jen kvůli tomuto stupidnímu dotazu?


Já zase nevím co je to ten Troll ,trotl se používá na Brněnsku a nebo je to Thor .:x
Žijeme jen jednou.
K
KunNováček
Přidáno před 6 let
Hm, no tak jsem asi troll, co se da delat :)

Ale abych upresnil dotaz:
Ano, jedna se o dodatkovou tabulku pod znackou "hlavni silnice".
Je mi jasne, ze hlavni silnice je ta tlusta.
Ale mate me, ze ta hlavni silnice je na te znacce zakreslena tak, ze se krouti mirne doleva.
Stejna krizovatka by se prece dala zakreslit i kterymkoliv z nasledujicich dvou obrazku.
[img]https://ibb.co/iXkJnS[/img]
[img]https://ibb.co/gLpdnS[/img]
Oba tyto obrazky jsou zcela jednoznacne.
V tom prvnim zataci hlavni silnice doleva, v tom druhem vede rovne.
Takze pokud by cervene a zelene auto projizdelo krizovatkou stejne jako v mem originalnim prispevku, jelo by v tom prvnim pripade prvni cervene auto (prednost zprava), zatimco v tom druhem pripade by jelo prvni zelene auto (jede primo).
Ale pokud ta znacka vypada tak jako v mem prvnim prispevku, nevim, ke ktere variante se priklonit.
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 6 let
tvar krizovatky se vzdy na dodatkove tabulce kresli co nejpresneji podle skutecnosti prave aby to nematlo.... Je to uplne bezny tvar krizovatky kde v mirne zatacce se napojuje vedlejsi... Tebe zajima tloustka cary ktera je jednoznacna a udava ktera je hlavni a ktera vedlejsi tak nevim co resis. Navic delici cara v krizovatce samotne zajiste napovi kam vede hlavni ulice nehlede na to ze si urcite pri pripadnem odbocovani doleva vsimnes ze z te ulice na kterou vjizdis je dej prednost v jizde, pripadne stopka.... Tyto znacky jiste poznas i zezadu. Nakonec, kdyby jsi tu znacku vyfotil, urcite si vsimnes ze vedlejsi tenka cara neni spojena s tlustou a je mezi nima mezera aby ani blbi nevahali ani chvili co kam vede... Tim jsem nic nechtel samozrejme rict ale je to prece zcela jasne a vyklad v pravidlech silnicniho provozu o tehle dodatkove znacce je dosti presne podan.

http://www.doprav...atky/E02b/

"Dodatková tabulka „Tvar křižovatky“ (č. E 2b) vyznačuje skutečný tvar křižovatky
a též hlavní a vedlejší pozemní komunikaci.

"
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
Upravil floridan79 dne 17.04.2018 13:21, před 6 let
K
KunNováček
Přidáno před 6 let
Ja ale myslim, ze stale nerozumis memu dotazu. Mozna je to proto, ze se ptam na samozrejmou prkotinu, ale zkusim to jeste jednou vysvetlit.

Ja vim, ktera z tech silnic je hlavni a vedlejsi.
V mem prikladu ale prijizdeji obe auta po hlavni silnici. Tedy rozhoduje bud prednost zprava nebo pravidlo o odboceni doleva (kdy musim dat prednost protijedoucimu autu).
Myslim, ze se mi vsichni snazite rict, ze v tomto pripade mam pouzit to pravidlo o odboceni doleva, protoze cervene auto chce odbocit na tu vedlejsi silnici vlevo. Tedy ze zelene auto ma projet krizovatkou jako prvni.

Ale ja se ptam: ta hlavni silnice se z pohledu cerveneho auta prece take staci doleva. Tedy z pohledu zeleneho auta prijizdi cervene auto ke krizovatce mirne zprava (protoze hlavni silnice se z pohledu zeleneho auta staci mirne doprava). Nemelo by tedy zelene auto uplatnit prednost zprava a projet krizovatkou az jako druhe?
HrenyHrenyČlen
Přidáno před 6 let
Prosimtě nedělej si prdel, přeci nebudeš dávat přednost z prava někomu kdo odbočuje z hlavni na vedlejší jenom proto, že ho máš po pravé straně.

Jako zelené auto normálně jedeš po hlavní, a nezajímá tě že červené auto odbočuje doleva.

Jako červené auto jednoznačně odbočuješ na vedlejší křižujíc protisměr co znamená že nesmíš omezit ani ohrozit tyhle auta v protisměru a tudíž má zelené auto přednost.
haskyhaskyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Jarda a Maru napsal:

Přednost mám každopádně já ... !u


Tak že máš móóóc veliké auto ??? :D:D:D
Hasky
K
KunNováček
Přidáno před 6 let
Hreny, takhle jednoduche to prece neni. Vzdyt kdyby tam byla tahle dodatkova tabule

[img]https://ibb.co/iXkJnS[/img]

tak by melo prednost cervene auto, prestoze odbocuje z hlavni silnice na vedlejsi.
Omlouvam se, nedelam si pr..., jen proste nevim :c
99lojza99lojzaČlen
Přidáno před 6 let
Vladimír Menšík vždy o takových situacích říkával,že přednost má ten kdo má těžší nohu na plynu.
T
tomas86Člen
Přidáno před 6 let
Zcela vážně, pokuď jsi dělal autoškolu, tak vyhledej svýho intruktora, ať ti to řádně dovysvětlí, protože něco zcela evidentně silně zanedbal, a pokud si to platil, tak máš na to nárok.
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

Kun napsal:

Hreny, takhle jednoduche to prece neni. Vzdyt kdyby tam byla tahle dodatkova tabule

[img]https://ibb.co/iXkJnS[/img]

tak by melo prednost cervene auto, prestoze odbocuje z hlavni silnice na vedlejsi.
Omlouvam se, nedelam si pr..., jen proste nevim :c


Teda s tebou bych se vazne potkat na silnici nechtel.... Pokud si myslis ze ja pojedu po hlavni a ty mi budes krizovat cestu odbocenim na vedlejsi silnici a mas prednost at je jakakoliv zatacka na te hlavni silnici..... opravdu vazne jdi a odevzdej na nejblizsi fizlarne papiry protoze jsi nebezpecnej..... Nezlob se na me ale toto je absolutne elementarni pravidlo - POKUD NEKOMU KRIZUJES CESTU A JINAK MATE STEJNE PRAVO PRUJEZDU, TY JSI TEN KDO MUSI DAT PREDNOST.

PRAVIDLO PRAVE RUKY PLATI TAM KDE TO JINAK PREDPISY NEUPRAVUJI, PRIPADNE TAM KDE JSTE OBA VE STEJNE SITUACI. To co popisujes nejste oba ve stejne situaci. Oba jste na hlavni ale on jede po ni dal kdezto ty mu chces zkrizit cestu a odbocit na vedlejsi a tim se on pro tebe ocitne zprava a je nutne mu dat prednost.

Ve skutecnosti je to ovsem jeste jednodussi.... Pri odbocovani z hlavni na vedlejsi doleva musis dat prednost protijedoucim vozidlum. Jede proti tobe po hlavni? Jede! Tak neni co resit a absolutne nezalezi jestli je ta hlavni v jakekoliv zatacce.
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
Upravil floridan79 dne 17.04.2018 16:00, před 6 let
Jarda a MaruJarda a MaruČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

hasky napsal:

Citovat

Jarda a Maru napsal:

Přednost mám každopádně já ... !u


Tak že máš móóóc veliké auto ??? :D:D:D


Neéé, ale ani můj ženskej rozum nebere tak stupidní (Kun-ovy) otázky...
smileys.cz/smiles/smajlici-gesto-ruky/smileys-cz-17.gif


https://cs.wikipedia.org/wiki/Troll_(...(internet)
bestpage.cz/smiles/s12254.gif
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj. Přeskočil jsem všechny příspěvky, ve kterých se možná polemizuje. Jako bývalý učitel autoškoly s plnou kvalifikací ve vedlejším pracovním poměru vidím jednoduchou odpověď. která platí pro všechny křižovatky.
Důležité je, po jaké silnici řidič do křižovatky vjíždí, jestli s přednosti v jízdě, nebo bez přednosti v jízdě, a ať už pokračuje kamkoliv, tak řešení se odvíjí od této skutečnosti. Na vyobrazené křižovatce ještě platí ustanovení o odbočování vlevo, kdy řidič dává přednost všem vozidlům, které jedou v protisměru, i těm, které odbočují doprava - z jejich pohledu a tramvajím v obou směrech (tramvaje v této křižovatce nejezdí, ale je dobré si to takto opakovat, bouráků je stále ještě dost). Tam, kde přednost nevyplývá ze značek, obě vozidla vjíždí do křižovatky po hlavní, nebo obě po vedlejší silnici, tak platí přednost vozidla přijíždějící zprava. Hodně vidívám řidiče, kteří na křižovatce odbočují vlevo, nebo vpravo po hlavní silnici a při tom nedávají znamení o změně směru. Pokud v křižovatce točím volantem, tak i když zůstávám na hlavní, dávám znamení o změně směru. Vodítkem není opravdový tvar křižovatky, ale vyznačený tvar na dodatkové tabuli. Může se stát, že současně s námi vjede do křižovatky řidič, který nezná "místní zvyklosti", jede tudy poprvé (je na dovolené), jediným vodítkem pro něj je vyznačený tvar křižovatky na dodatkové tabuli, a nerespetování pravidla o signalizaci změny směru může vést k těžkým nehodám. Protože řidič, který zde jede poprve, tak správně uvažuje, že když auto nebliká, tak jede rovně a ne stále po hlavní např. doleva. Tato situace je v dědině Plešovci při jízdě z Chropyně do Kroměříže. Křižovatka je řádně označena dopravní značkou pro křižovatku, takže na ní platí vše, jako na nějaké jiné křižovatce. Matoucí je to, že v opačném směru je tato křižovatka označena jako zatáčka vpravo. Myslel jsem si, že všem řidičům je jasné ustanovení pro průjezd křižovatkou. Čáo, Pepa
Upravil Doskocil dne 17.04.2018 16:55, před 6 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Kun, floridan79, Macek2, Joza, PabloGS, Hreny, hasky, Jarda a Maru, Laky, 99lojza, tomas86, Doskocil, bleriot11, kucmais, Trip Ja-Ro, Hatiti

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,048,479 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.26440 sekund | Průměrně za: 0.2644 (0) sekund | Dotazy: 136 | Použitá paměť: 2.25MB/2MB