Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Oprava spáry na střeše obytky. Co použít za tmel?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Oprava spáry na střeše obytky. Co použít za tmel?

Poslední aktualizace před 6 let
M
maresČlen
Přidáno před 6 let
V přechodu mezi alkovnou a rovnou střechou je široká spára s tmelem a někdy mi tam trochu zateče. Nevím úplně v jakém je to místě, tak bych chtěl celou spáru udělat novou. Potřeboval bych poradit jestli máte někdo zkušenost s nějakým tmelem nebo jestli například použít mamuta nebo Sikaflex. Diky za radu
JimbooJimbooČlen
Přidáno před 6 let
Asi mě teď odborná veřejnost karavanová pěkně zmasíruje,ale já jsem na takové věci použil Patex.
Jestli to bude dobře,nebo špatně,to nevím,ale zatím drží velmi dobře.
haskyhaskyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

mares napsal:

V přechodu mezi alkovnou a rovnou střechou je široká spára s tmelem a někdy mi tam trochu zateče. Nevím úplně v jakém je to místě, tak bych chtěl celou spáru udělat novou. Potřeboval bych poradit jestli máte někdo zkušenost s nějakým tmelem nebo jestli například použít mamuta nebo Sikaflex. Diky za radu


Ahoj.Jak je ta spára široká?Nešlo by vložit foto?
Hasky
P
petakČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Jimboo napsal:

Asi mě teď odborná veřejnost karavanová pěkně zmasíruje,ale já jsem na takové věci použil Patex.
Jestli to bude dobře,nebo špatně,to nevím,ale zatím drží velmi dobře.



Jestli myslíš Patex polymerové lepidlo, tak je stejně dobré, ne-li lepší než ostatní mnohem
dražší polymerová lepidla.
R
RudyČlen
Přidáno před 6 let
Těžko poradit, když nejsou přesné informace. Obecně platí:
- Plní li spoj i pevnostní funkci, použít polyuretanové lepidlo nebo tmel u málo namáhaných spojů.
- Jedná li se pouze o těsnění - použít bitumenový tmel.
Osobně jsem konzervativní a doporučil bych vybírat z ověřených výrobků Dekalin, Sikaflex, Terostat. Tyto tmely a lepidla jsou používány v prvovýrobě a věřím, že výrobci obytek a karavanů vědí, proč je používají. Netvrdím, že výrobky jiných firem (převážně primárně určené pro stavebnictví) jsou horší, nikdo je však dlouhodobě a relevantně netestoval pro použití v karavanech nebo obytných autech. Úspora pár desetikorun na tubě mi osobně nestojí za riziko možného zatečení vody do konstrukce karavanu. Je to však jen můj osobní názor. :_
bambulabambulaČlen
Přidáno před 6 let
Karosář mi montoval konstrukci na střechu pro klimatizaci a používal

Würth K+D elastické lepidlo

osobně nemám zkušenost, ale drží to dokonale. Lepí se s tím části karosérie aut místo vaření a nýtování.

https://www.cmexc...prEALw_wcB
Katka a Vlasta
Upravil bambula dne 17.04.2018 14:20, před 6 let
P
petakČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Rudy napsal:

Těžko poradit, když nejsou přesné informace. Obecně platí:
- Plní li spoj i pevnostní funkci, použít polyuretanové lepidlo nebo tmel u málo namáhaných spojů.
- Jedná li se pouze o těsnění - použít bitumenový tmel.
Osobně jsem konzervativní a doporučil bych vybírat z ověřených výrobků Dekalin, Sikaflex, Terostat. Tyto tmely a lepidla jsou používány v prvovýrobě a věřím, že výrobci obytek a karavanů vědí, proč je používají. Netvrdím, že výrobky jiných firem (převážně primárně určené pro stavebnictví) jsou horší, nikdo je však dlouhodobě a relevantně netestoval pro použití v karavanech nebo obytných autech. Úspora pár desetikorun na tubě mi osobně nestojí za riziko možného zatečení vody do konstrukce karavanu. Je to však jen můj osobní názor. :_


Nelze srovnávat řadu Patex s průmyslovou řadou Terostat, Terostat je na tyhle věci samozřejmě
určený a myslím, že určitě lepší.
Tomas BrabecTomas BrabecČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Rudy napsal:

Těžko poradit, když nejsou přesné informace. Obecně platí:
- Plní li spoj i pevnostní funkci, použít polyuretanové lepidlo nebo tmel u málo namáhaných spojů.
- Jedná li se pouze o těsnění - použít bitumenový tmel.
Osobně jsem konzervativní a doporučil bych vybírat z ověřených výrobků Dekalin, Sikaflex, Terostat. Tyto tmely a lepidla jsou používány v prvovýrobě a věřím, že výrobci obytek a karavanů vědí, proč je používají. Netvrdím, že výrobky jiných firem (převážně primárně určené pro stavebnictví) jsou horší, nikdo je však dlouhodobě a relevantně netestoval pro použití v karavanech nebo obytných autech. Úspora pár desetikorun na tubě mi osobně nestojí za riziko možného zatečení vody do konstrukce karavanu. Je to však jen můj osobní názor. :_


:^
H
hugo 007Člen
Přidáno před 6 let
Přemýšlím nad větou " je široká spára s tmelem a někdy mi tam trochu zateče",
asi bych řešil proč tam je široká spára a kolik vody se tam dostalo a teprve
potom bych tmelil. Myšlenka dám tam lepidlo at to drží je úsměvná, lidi neřeší
např. teplotní roztažnost a už vůbec že určité spoje by měli zůstat rozebiratelné
z důvodu opravy.
Na druhou stranu pokud někdo mění obytky co 5 let tak to asi nemusí řešit.:P
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: mares, Jimboo, hasky, petak, Rudy, bambula, Tomas Brabec, hugo 007

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,664,996 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.18963 sekund | Průměrně za: 0.18963 (0) sekund | Dotazy: 89 | Použitá paměť: 1.94MB/2MB