Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Jak vypustit vodu?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Jak vypustit vodu?

Poslední aktualizace před 6 let
HAF22HAF22Člen
Přidáno před 6 let
Ahoj, mám problém, že po otevření ventilu otočením na doraz doleva, mi z nádrže na vodu vyteče voda jen do určité hladiny, cca 20-30 litrů tam zůstane. Prodejce mi bohužel dosud neposlal návod k obsluze. Je tam nějaký "grif", jak to vypustit celé? :x
Pössl Summit 600 Plus, Standa, Lenka, Filípek
P
PilotekČlen
Přidáno před 6 let
Hovoríme o nádrži na čistú alebo odpadnú vodu? Ale aj tak - každá z nich by mala mať výpustný otvor v najnižšom bode nádrže. Nemáš na aute náhodou dva výpustné kohúty z danej nádrže (trebárs z dôvodu, aby bol na každej strane auta jeden)? Alebo dve prepojené nádrže, z ktorých jedna má dno nižšie ako druhá? Zohni sa pod auto a dobre to tam preskúmaj. Ako si zistill tých 20 - 30 litrov zostatku?
Peugeot J5 2.5D Knaus Traveller 570 1992 náš veterán :-)
HAF22HAF22Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

Pilotek napsal:

Hovoríme o nádrži na čistú alebo odpadnú vodu? Ale aj tak - každá z nich by mala mať výpustný otvor v najnižšom bode nádrže. Nemáš na aute náhodou dva výpustné kohúty z danej nádrže (trebárs z dôvodu, aby bol na každej strane auta jeden)? Alebo dve prepojené nádrže, z ktorých jedna má dno nižšie ako druhá? Zohni sa pod auto a dobre to tam preskúmaj. Ako si zistill tých 20 - 30 litrov zostatku?


o nadrži na cistou vodu. nahoře na nádrží je ovladaci kolečko, to je na šestihranu, který vede ke dnu nádrže, kde ovládá vypouštěcí ventil. Asi do výšky cca 50cm ode dna nadrže (ventilu) je na tom šestihranu plastová trubka a po její vrchní odtvor to vypustit jde, dál už nikoliv.
Myslím že to bude nějaky system na odlehčení auta na cestu, aby v nadrži zůstalo jen tech cca 30litrů. :x
Pössl Summit 600 Plus, Standa, Lenka, Filípek
T
Tomas a RadkaČlen
Přidáno před 6 let
Na dně nádrže je výpustný ventil, který se musí vytáhnout ručně, pak vyteče všechna voda.
K
KoralovciČlen
Přidáno před 6 let
Některé auta mají ventil na úplne vypuštění nádrže, musí být dostupný, někdy je potřeba sundat čalounění, jiné mají na dně klasický špunt. Pokud na dně nemáš spunt,jdi po nejspodnejsich hadičkách(u dna nádrže),které do nádrže vedou. Jedna hadička jde do vodního systému, druhá je výpustní a bude na ni ventil...
HrochHrochČlen
Přidáno před 6 let
Otoč ještě více vlevo, ucítíš lehké cvaknutí a vyteče ti zbytek vody. Mám tuto nádrž taky. Je to z důvodu hmotnosti. Na jízdu ti zůstane cca 30 litrů vody a na místě pobytu si dopustíš dalších 110 litrů.
U
upotreblenciČlen
Přidáno před 6 let
Problém je ten, že žádný výrobce tento úkon nikdy nedělal, neboť by nemohl stvořit něco tak důmyslně blbého.
Jak vypouštím vodu: Hadice z kuchyně i z koupelny mám vyspádované k vypoušťákům.Vypnu čerpadlo otevřu vypoušťáky včetně mrazového ventilu, otevřu kohoutky. Vypustím nádrž buťo vypoušťecím kohoutkem, nebo hadicí bočním otvorem(pokud je vody málo) Zbytek vody odčerpám čerpadýlkem ostřikovače. Příruba u vypoušťáku je nad úrovní dna nádrže, a vždy tam zůstane zbytek vody. Zavřu vypoušťák nádrže a víko nádrže a kompresorem vyfouknu potrubí z nádrže. Jen malým tlakem cca 1 atm. Znovu otevřu a čistou vyžehlenou(vypranou) hadrou vytřu zbytek nádrže kam dosáhnu. Mám vypoušťák v zadu, proto postavím auto čumákem trochu nahoru, aby voda stekla do jednoho dosažitelného místa. kontroluji ještě jestli nezůstala voda třeba v hadici sprchy. Nádrž nechám otevřenou aby větrala.
HAF22HAF22Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

Hroch napsal:

Otoč ještě více vlevo, ucítíš lehké cvaknutí a vyteče ti zbytek vody. Mám tuto nádrž taky. Je to z důvodu hmotnosti. Na jízdu ti zůstane cca 30 litrů vody a na místě pobytu si dopustíš dalších 110 litrů.


Koutím, kroutím, ale nic, jak hodně velké násilí se na to má použít?
Pössl Summit 600 Plus, Standa, Lenka, Filípek
HrochHrochČlen
Přidáno před 6 let
Dej sem prosím fotku kohoutu té nádrže a napiš, co to máš za vestavbu. Určitě nepoužívej velké násilí.
HAF22HAF22Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

Hroch napsal:

Dej sem prosím fotku kohoutu té nádrže a napiš, co to máš za vestavbu. Určitě nepoužívej velké násilí.


Omlouvám se za zpoždění.
Tu jsou.

Automatické sloučení 16.04.2018 19:16:
vestavba: Pössl Summit 600 Plus
Pössl Summit 600 Plus, Standa, Lenka, Filípek
Upravil HAF22 dne 16.04.2018 18:20, před 6 let
HAF22 Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
Petr a JitkaPetr a JitkaČlen
Přidáno před 6 let
Mám to samé. Opravdu stačí otočit ještě více doleva. Pokud to nejde, tak bych to rozebral tak, že odšroubuješ ten černý kohout, vyloupneš kovovou vložku a celé to vysuneš a následně vyčistíš.
Petr, Jitka a Šimon
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: HAF22, Pilotek, Tomas a Radka, Koralovci, Hroch, upotreblenci, Petr a Jitka

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,039,617 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.16964 sekund | Průměrně za: 0.16964 (0) sekund | Dotazy: 94 | Použitá paměť: 1.94MB/4MB