Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 ALDE - co vše se může stát: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

ALDE - co vše se může stát

Poslední aktualizace před 6 let
STMaxSTMaxČlen
Přidáno před 6 let
Sešlo se mi tady opět pár zanedbaných topení ALDE 3010. V jednom případě je to špatně vypuštěná voda a zamrzlý výměník. Nemrzka pak natekla do kohoutků čisté vody. Oprava skoro 40 tis. Druhý případ je trochu horší. Auto jezdilo na značkový pravidelný servis a přesto nikdo nekontroloval stav nemrznoucí kapaliny ALDE. Cena opravy cca 50 tis.
Je tam i fotka srovnání stejně starého topení ALDE cca 9 let. kde se kapalina v průběhu let vyměnila.

Až mi někdo zase bude tvrdit že kapalina se nemusí kontrolovat natož měnit tyhle obrázky budou dostatečný argument.

Automatické sloučení 13.04.2018 14:45:
Nevím proč mi nejde vložit víc fotek. Ale přikládám další.
Upravil STMax dne 13.04.2018 13:45, před 6 let
STMax Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 6 let
To mi teda skoro zaskočilo. Díky za ten příspěvek. Mám kapalinu v Alde napojenou do chladiče, tudíž jsem předpokládal, že stačí je dolívat. Asi bych potřeboval školení:-)
STMaxSTMaxČlen
Přidáno před 6 let
Kapalinu napojenou do chladiče? Tím myslíte skrz výměník pro ohřev motoru a obráceně? To není propojené kapalinou ale jen výměníkem.
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 6 let
Mám v tom trochu szegedín. Možná to bude vypadat jako drzost, ale nešlo by sem napsat alespoň pár zásadních vět, jak se k Alde chovat? A tudíž ušetřit 50tis. Děkuju za sebe i ostatní.
STMaxSTMaxČlen
Přidáno před 6 let
Týká se to jen kapaliny která je v topení. Budu vycházet z doporučení ALDE kde se uvádí že červená kapalina má životnost 5 let. Modrá cca polovinu. Pak by se měla vždy vyměnit za novou. Dále pak není dobré dolévat úbytek kapaliny jen obyčejnou vodou, ale když už tak destilovanou. Nejlépe použít na dolévání opět kapalinu ALDE. Stav kapaliny lze také ověřit na hustotu klasickým optickým měřákem co se používá v autoservisu na nemrzky.
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 6 let
Díky za rady. Nemáte někde kolem Prahy pobočku? Přijel bych na kontrolu.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Sapuki, STMax

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,041,647 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.16988 sekund | Průměrně za: 0.16988 (0) sekund | Dotazy: 66 | Použitá paměť: 1.74MB/2MB