Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Boční okno Seitz: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Boční okno Seitz

Poslední aktualizace před 6 let
CibiCibiČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, prosím o radu - mám boční okna Seitz, vyříznu otvor do boku dodávky, mám to lepit na nějaký tmel nebo se spolehnout na těsnění, které je v rámu okna? Na youtube jsem viděl, že někdo montuje bez, někdo dává Dekasil.

A to je přesně druhá část - jaký případně použít přesný typ tmelu?

Na rám okna používáte jaké dřevo? Rozměry hranolu 30x40 stačí?

Díky za radu.
VW LT 35 maxi
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 6 let
Já u oken žádné těsnění neměl. Vkládal jsem do otvoru na Sikaflex 221. Rám z dřevěných hranolů. Výška rámu dle potřeby. Měl jsem je vysoký stejně jako nosník. Z důvodu pozdější instalace vnitřního obložení.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
CibiCibiČlen
Přidáno před 6 let
A co prosím tě tohle?

http://www.a-c.cz...e.tpl.html

Automatické sloučení 09.04.2018 10:35:

Citovat

SignBoss napsal:

Já u oken žádné těsnění neměl. Vkládal jsem do otvoru na Sikaflex 221. Rám z dřevěných hranolů. Výška rámu dle potřeby. Měl jsem je vysoký stejně jako nosník. Z důvodu pozdější instalace vnitřního obložení.


Použil jsi předtím prosím ještě nějaký primer?

co na střešní okna, pokud tam je prolis na střeše - taky sikaflex nebo terostat?

Proč se nepoužije terostat i na boční okna?

Díky za vysvětlení.
VW LT 35 maxi
Upravil Cibi dne 09.04.2018 10:35, před 6 let
allfaallfaČlen
Přidáno před 6 let
Primer se používá před lepidlem, tohle jsou tmely. Sikaflex 221i, SikaLastomer, Terostat - myslím že je to jedno. Já jsem použil pod střešní okna SikaLastomer 710 - bylo to v manuálu okna. Použil jsem ho i pod dvířka toalety a pod zásuvku, použiju i na boční okna.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj,
221i a Lastomer je polyuretan vs. butyl.
Pokud jsou prolisy, patří tam polyuretan, ne butyl.
Pokud je rovina, butyl je OK a v budoucnu se i lépe odstraňuje.
Jedno to tedy není z dlouhodobého hlediska ani v nejmenším.
SignBoss má pravdu v případě dodávky (jako obvykle) :D.
:_
4.114683,118.628756
allfaallfaČlen
Přidáno před 6 let
Prolisy myslíš vlnitej plech na střeše nebo žlábek v rámu okna?
CibiCibiČlen
Přidáno před 6 let
Na střeše je prolis nahoru, nevím, zda se tam vejdu s tím oknem nebo zda ho mám zkusit zklepat. Boční plech má zakřivení, to asi budu muset řešit přilepením k rámu, aby se to srovnalo. Na přilepení dřevěného rámu stačí mamut?
VW LT 35 maxi
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

allfa napsal:

Prolisy myslíš vlnitej plech na střeše nebo žlábek v rámu okna?


Prolisy myslím jakékoliv nerovnosti plechu kdekoliv na voze.
Doplnit musím i zakřivení vozu, které ve finále umí způsobit dosti značné odsazení rámu od kastle také (někdy i větší než ty prolisy - obzvlášť u velkých oken..
Často se musí tmelit u dodávek 1, 2 a občas i více centimetrů na což je ideální právě tmel na bázi polyuretanu.

Citovat

Cibi napsal:

Na střeše je prolis nahoru, nevím, zda se tam vejdu s tím oknem nebo zda ho mám zkusit zklepat. Boční plech má zakřivení, to asi budu muset řešit přilepením k rámu, aby se to srovnalo. Na přilepení dřevěného rámu stačí mamut?


Zklepávat prolisy na střeše bych nedoporučoval, to se moc často nedělá (pokud tedy dobře chápu co máš na mysli).
Je to pracné a není to dnes nutné právě díky kvalitním tmelům.
Dřevěný rámeček zůstává ve voze ve většině případů na věky věků, takže je více méně asi jedno čím jej přilepíš ...
4.114683,118.628756
CibiCibiČlen
Přidáno před 6 let
LTčko (nebo Sprinter, je to stejné) mají na střeše přímo prolisy, jako kdyby počítali s tím, že tam přijde okno 40x40, nicméně u jednoho boku nevím, zda se tam vejde. Mini heki asi ano, ale trumavent má myslím širší okraje, ne?

díky za rady.
VW LT 35 maxi
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Cibi napsal:

LTčko (nebo Sprinter, je to stejné) mají na střeše přímo prolisy, jako kdyby počítali s tím, že tam přijde okno 40x40, nicméně u jednoho boku nevím, zda se tam vejde.


Pokud Ti část rámu "přečuhuje" z té řekněme připravené relativně rovné plochy na střeše, tak se vůbec nic neděje a tuto spáru normálně vytmel.
Jen to nesmíš udělat butylem, jelikož ten je příliš měkký na takovéto větší spáry.
V manuálu u Seitz oken je sice uveden Sika Lastomer, ovšem jako těsnící hmota, nikoliv jako tmelící a zároveň je tam zcela jistě někde napsáno, že se okna mají instalovat výhradně na rovný povrch, což na dodávce de-facto není možné - proto tedy polyuretan (např. Sikaflex 221i).
U střešních oken, servisních klapek a podobných vynálezů je situace shodná.

U přívěsů, krabicových obytňáků - prostě rovných ploch je butyl fajn, jelikož pokud dojde na lámání chleba a je potřeba servisního zásahu, tak ten butyl strhneš během chvilky, narozdíl od tmelu, nebo nedej bože konstrukčního lepidla (např. 252i), ale lepit to snad dnes už nikoho nenapadne ;).
4.114683,118.628756
allfaallfaČlen
Přidáno před 6 let
Mám Boxera, přední okno 40x40 je krásně na rovném plechu, na zadní 40x40 se dělá podložka do prolisů, takže je okno také na rovné ploše. SikaLastomer mi vyhovuje, mám minimální tloušťku tmelu.
allfa Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

allfa napsal:

Mám Boxera, přední okno 40x40 je krásně na rovném plechu, na zadní 40x40 se dělá podložka do prolisů, takže je okno také na rovné ploše. SikaLastomer mi vyhovuje, mám minimální tloušťku tmelu.


Allfo, buď rád, že to máš rovné a hlavně že se ideálně vejdeš.

Jinak podložka do prolisů + Lastomer je dle mého mnohem pracnější, časově náročnější a dražší než než 2 tuby 221i, ovšem proti gustu žádný dišputát a špatně to samozřejmě není .... tak good luck kolegové, ať se práce daří !!!
4.114683,118.628756
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: sipadan, allfa, Cibi, Franta REZAC

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,657,601 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.20026 sekund | Průměrně za: 0.20026 (0) sekund | Dotazy: 99 | Použitá paměť: 1.98MB/2MB