Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 vestavěná centrála v karavanu: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

vestavěná centrála v karavanu

Poslední aktualizace před 6 let
M
matak113Člen
Přidáno před 6 let
Ahojte, pořídili jsme invertorovou centrálu 1200W a přemýšlím, zda by nešla umístit při provozu dopředu do "dílny" kam se dávají plynové bomby. Výfuk pak vyvést pod karavan. Máte někdo s tímto zkušenosti?
Martin + Martina, MB GLK 250 + Sprite 490
H
hymer662Člen
Přidáno před 6 let
Z pohledu bezpečnosti to nebude ani připustné. Ale budiž.
Když ji spustíš, tak budeš vibrovat a zvukově modulovat celý karavan.
Za mě NE a není to dobrý nápad.
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 6 let
:o zapomeň na to !!!
Upravil Karel Prokop dne 29.03.2018 12:44, před 6 let
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

Nemilany napsal:

Z pohledu bezpečnosti to nebude ani připustné. Ale budiž.
Když ji spustíš, tak budeš vibrovat a zvukově modulovat celý karavan.
Za mě NE a není to dobrý nápad.


Vzdyt pomalu kazde americke RV ma centralu vestavenou se zapinanim zevnitr. Samozrejme sedi na silentblokach ale nechapu proc by to nemelo byt bezpecne. Pokud bude mit sani vzduchu zvenci, bude v kastliku odtesnenem od bydlici casti a vyfuk vude taktez vyvedeny ven tak to preci nicemu nevadi. nebo je problem v legislative v Evrope? Samozrejme ze nesmi byt umistena vedle flasky to chapu, spis jsem myslel ze flasky budou nahrazeny centralou....
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 6 let
Dane, ale ne v prostoru u flašek.
Pomíjím váhu na oji - kde má hromadu kravin, naložený PB flašky, ještě tam přidá 20kg centrály a benzínu, potažmo 10kg kastlíku?
Na oji bude metrák.
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

Karel Prokop napsal:

Dane, ale ne v prostoru u flašek.
Pomíjím váhu na oji - kde má hromadu kravin, naložený PB flašky, ještě tam přidá 20kg centrály a benzínu, potažmo 10kg kastlíku?
Na oji bude metrák.


jojo dopisoval jsem to tam jeste nez jsem si precetl to od Tebe, tak pak je to jasny, u flasek samozrejme NE.
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
CoralekCoralekČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

floridan79 napsal:

Citovat

Nemilany napsal:

Z pohledu bezpečnosti to nebude ani připustné. Ale budiž.
Když ji spustíš, tak budeš vibrovat a zvukově modulovat celý karavan.
Za mě NE a není to dobrý nápad.


Vzdyt pomalu kazde americke RV ma centralu vestavenou se zapinanim zevnitr. Samozrejme sedi na silentblokach ale nechapu proc by to nemelo byt bezpecne. Pokud bude mit sani vzduchu zvenci, bude v kastliku odtesnenem od bydlici casti a vyfuk vude taktez vyvedeny ven tak to preci nicemu nevadi. nebo je problem v legislative v Evrope? Samozrejme ze nesmi byt umistena vedle flasky to chapu, spis jsem myslel ze flasky budou nahrazeny centralou....


Když tam dá tu co je v americkych RV, tak proc ne.
Coralek
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 6 let
Už jsem to v kastlíku viděl. Ale nevím u koho, resp. nemůžu ho prásknout. Ale byl s tím spokojen.
Za tou mřížkou měl zadek centrály (výfuk).
Fun
Smile
Fun Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 6 let
Coralek:
já tedy nevím, ale americký karavany mají centrálu u flašek?
All:
Už jsem v životě ňáký americký karavany viděl, a taky jich už pár na dvoře měl, centrály se jmenujou ONAN, jsou to výborný centrály = ale ŽÁDNÁ Z NICH NEBYLA VE SPOLEČNÉM PROSTORU S PB LAHVEMI.
Pokud někdo chce dávat centrálu izolovaně do prostoru lahví - tak asi O.K, ale plošně bych se to bál doporučit.
My (a pokud vím i všichni světoví výrobci) vestavěný centrály stavíme vždy odděleně od PB hospodářství (standartně v garáži). U karavanu jsme to pravda, nikdy neřešili. Tam si centrálu všichni vyndali a chcíplou zase zandali (:D do prostoru PB lahví).
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 6 let
Ještě si vzpomínám, že měl udělaný oddělený i odhlučněný prostor. Takže to nebylo vedle plynové lahve, ale byla tam přepážka.
Fun
Smile
GardaGardaČlen
Přidáno před 6 let
Uz vidim pokud nebude na plyn jak se ti dovnitr dere ten smrad.
Navic to nadseni okoli kdyz v řade karavanu drncis a smrdis. Letos jsem zazil jak jednomu takovemu po hodine ostatni busili na auto at toho necha.
Na 50m kabelu se ta centrala ovsem da trochu tolerovat :-)
Miloš
M
matak113Člen
Přidáno před 6 let
Tak samozřejmě počítám s tím, že PB budou vyndány. V kempu samozřejmě na kabelu. Při stání na divoko samozřejmě nikomu rachot vadit nebude. Jde o to, aby se pouze dobila aku a ohrála voda v bojleru na sprchování. Jde i o to aby byla centrála zabezpečená a nemuseli jsme třeba 3 hodiny čekat u karavanu až se vše ohřeje a dobije.
Martin + Martina, MB GLK 250 + Sprite 490
L
LakyČlen
Přidáno před 6 let
Co tak zabít dvě mouchy najednou , viděl jsem to na videu D. Udělat bednu s AL hliník +izolací + zesílení k lanku co je na kola + zvukový zabezpečení v zámku -"je to v různých délkách" a to mít pod autem zamčeno a odhlučněno. Musel bych to pohledat kde to bylo .
Žijeme jen jednou.
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 6 let
matak113:
Jen bych podotknul, že pokud budeš někde na divoko a pojede ti tam centrála, tak na sebe můžeš zbytečně přitáhnout pozornost se vším, co k tomu patří..
Nevím kam jezdíš na divoko ty, ale pokud například zaparkuju někde na parkovišti ve městě nebo na konci ulice v obytné čtvrti, tak se běžící centrála většině lidí z okolí moc líbit nebude. To samé někde ve vesničce. Na STPL z toho (v létě) sousedi asi také nebudou nadšení.
Samozřejmě pokud zaparkuješ někde na odpočívadle u silnice, tak je to asi jedno, ale pokud budou poblíž lidé, tak na sebe zbytečně upozorníš..
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 6 let
je třeba si říct že ta centrála má v zásadě okolo 90dB což je slyšet.
odhlučněněj kastlík bude velkej. Já bych šel cestou brblání u karavanu a bejt u toho.
Samozřejmě jsme jezdili s Hondou 1.0i už v 2003 ale po letištích a tam to nikomu nevadilo,...
PepiPepiČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj,měl jsem 7roků ameriku OA Cachmen 7.5TD Ford na levé straně zabudovaná plynová centrála,na pravé plynová nádrž.Centrála byla výborná,tichá,ale v kempu nepoužitelná,ve vnitř celkem v pohodě,venku to bylo horší.Zkusil jsem i odhlučněnou izolovanou bednu v garáži OA.Docela to šlo,ale zase se to hřálo,závěr ani jedno řešení nebylo dobré-NEDOPORUČUJI. Nejvíce se mi za 7roků líbí Honda1 zamčená pod autem,jede chvíli přes den,když se lyžuje,ještě se nestalo aby to někomu vadilo.Tož tak..:_
Pepa z PlznePepa z PlzneČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Garda napsal:

Uz vidim pokud nebude na plyn jak se ti dovnitr dere ten smrad.
Navic to nadseni okoli kdyz v řade karavanu drncis a smrdis. Letos jsem zazil jak jednomu takovemu po hodine ostatni busili na auto at toho necha.
Na 50m kabelu se ta centrala ovsem da trochu tolerovat :-)


Mám 9 let zkušeností úplně jiných. V březnu 2009 jsem do staré fotogalerie dával album s názvem "vestavěný agregát" Zvukotěsně odizolovaný "kaslík" s ventilátorem u podběhu zadního kola a s vývodem chladícího vzduchu a výfukových plynů pod vozidlo. Uvnitř Honda 10I. Používání v zimě i v létě vlastně jen na dobíjení, takže provoz na volnoběh. Ve vzdálenosti 2 m je minimální hluk. Ve vzdálenosti 5 m není slyšet nic! Do vozidla nikdy nevnikl zápach ani z benzinu, ani z výfuku. I když jsme stáli hned vedle dalšího obytného auta, nikdy si nikdo nestěžoval. Většinou jsem ji startoval po návratu z lyží - okolo 16-té hod a vypínal okolo 19-té hod. To stačilo na dobití spotřeby za 24 hod. Spotřeba benzinu 0,2 l/hod. Na nádrž běžela 11 hod.
Oproti řešení s 50 m kabelem to má tu výhodu, že mohu klidně odejít na večeři do hospody. Po uvedení fotek se zabudovanou centrálou byli u mne v krátké době 3 karavanisté, kteří to podobným způsobem potom také vyřešili. "Kaslík" jsem udělal svépomocí a dvířka originál mi poslal BÜrstner, dokonce se zámkem nastaveným na originální klíč.
Asi není dobré házet všechna řešení do jednoho pytle. Já jsem za 9 let jednou měnil ohebnou AL hadici na výfuk - zdeformovala se. Jinak stoprocentní spokojenost.
Pepa

Automatické sloučení 03.04.2018 21:32:

Citovat

Karel Prokop napsal:

je třeba si říct že ta centrála má v zásadě okolo 90dB což je slyšet.
odhlučněněj kastlík bude velkej. Já bych šel cestou brblání u karavanu a bejt u toho.
Samozřejmě jsme jezdili s Hondou 1.0i už v 2003 ale po letištích a tam to nikomu nevadilo,...


Ahoj Karle,
tvých názorů si vždy vážím, ale asi poprvé s tebou nesouhlasím. Také se podívej na moji starou fotogalerii z března 2009 a s názvem "vestavěný agregát" Myslíš, že ta bedýnka je veliká? Když je dobře vyřešeno chlazení, může být bedýnka jen o pár cm na každé straně větší, než jsou rozměry centrály. A když se stěny vylepí polyuretanovou pěnou, tak je běh centrály slyšet uvnitř víc, než venku. Ale pokud pustíš rozhlas nebo TV, neslyšíš ani uvnitř nic.
Pepa
P.S. Tím polyuretanem jsem to vylepil až později, než byly pořízeny fotky
Upravil Pepa z Plzne dne 03.04.2018 21:32, před 6 let
GardaGardaČlen
Přidáno před 6 let
Ano Pepo máš pravdu. Honda je ale úplně jiná kategorie. Martin ale píše o centrále 1200W. Patrně tedy půjde o centrálu z Lidlu. Tam nevím jaké má parametry ale Honda to určitě není.
Jinak ale pokud někdo použije centrálu v zimě na horách, tak to asi má opodstatnění ale pokud je tam sám. Jestliže to ale nastartuje a odejde pryč zatímco sousedi budou "doma", tak to je trochu bezohledné. Také radši mlčím a odjedu než abych každý večer upozorňoval že mi to vadí.
Miloš
Pepa z PlznePepa z PlzneČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Garda napsal:

Ano Pepo máš pravdu. Honda je ale úplně jiná kategorie. Martin ale píše o centrále 1200W. Patrně tedy půjde o centrálu z Lidlu. Tam nevím jaké má parametry ale Honda to určitě není.
Jinak ale pokud někdo použije centrálu v zimě na horách, tak to asi má opodstatnění ale pokud je tam sám. Jestliže to ale nastartuje a odejde pryč zatímco sousedi budou "doma", tak to je trochu bezohledné. Také radši mlčím a odjedu než abych každý večer upozorňoval že mi to vadí.


Je škoda, že jsme nikdy vedle sebe nestáli. Skutečně si bez jakýchkoli výčitek dovolím nastartovat a odejít, i když vedle mne bude stát jiné obytné auto. My jsme to totiž se sousedem zkoušeli. U něj uvnitř auta nebylo slyšet nic. A také pro jistotu nestartuji v noci, ale jak jsem psal, dobíjím zásadně po příchodu z lyží, tedy od cca 16 do 19 hod.
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 6 let
:_ čau, Pepo,
ty ses trošičku seknul !c: já nemám nic proti vestavování centrál do AUT (i my to montujeme a úspěšně - do garáží).
Ale celý téma je o montáži do KARAVANU (přívěsu - do prostoru PB lahví) a to je dle mýho zásadní rozdíl.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Pepa z Plzne, Karel Prokop, Fun, Garda, Pepi, Laky, PetrDubi, matak113, hymer662, floridan79, Coralek

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,698,464 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.25136 sekund | Průměrně za: 0.25136 (0) sekund | Dotazy: 145 | Použitá paměť: 2.33MB/2MB