Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Zamykání zevnitř-bezpečnost při spaní: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Zamykání zevnitř-bezpečnost při spaní

Poslední aktualizace před 6 let
P
petr a pajaČlen
Přidáno před 6 let
Dobrý den ,
Jak tady sleduji diskuse o bezpečnosti v autě při spaní tak jsem se rozhodl podělit se s Vámi
o můj vlastní nápad jak mít pocit, že jsem pro bezpečnost svých blízkých v obytňáku při spaní udělal maximum./jestli to vůbec jde?ale to už je jiná:o /Máme obytku Fiat Ducato 2006, a prošel jsem přirozeným vývojem jako asi většina z Vás a při spaní používal kurtnu a stahoval přední dveře za madla k sobě /potom jsem slyšel o tom, že se dají dlouhým nožem z venku přeříznout /ale po čase se mě nechtělo a tak jsem hledal něco lepšího ale zámky které jsou v nabídce jsou namontované na rohu madla pod šroubkem který drží madlo a vysunují jazýček jsou za A,zbytečně moc drahé a co hlavně musel bych do plastu který mám za dveřmi na sloupku vypilovat otvor a stejně by se jazýček zasouval jen za kraj gumy která se může při větším násilí vyvíjeném z venku smeknout .Přemýšlel jsem o nanýtovaném plechu na dveřích a zevnitř něco jako petlice ale to je také nešikovné,při otevřených dveřích a vystupování bych si roztrhal já nebo manželka /a to bych nechtěl zažítp)/ kalhoty nebo nohy o plech na dveřích, až mě napadlo velice prosté,jednoduché a levné řešení které nijak auto nehyzdí a které si leckdo z Vás udělá doma sám.......
Tak pokud chcete tady je můj návod:
Do akučky si dám hodně prodloužený vrták/abych udržel rovinu/ asi průměr 4mm, zevnitř přiložím na plast na plocho a vyvrtám díru skrz plastové madlo , potom si vezmu drát 4mm a zkouším v zavřeném stavu jestli jsem to trefil dobře a jestli mě drát "líže" při zasunutí plast za dveřmi,v případě že ne napiluji trošku potřebným směrem a potom převrtám na větší průměr já jsem si tam zvolil 8 mm může být i 10 mm a při zasunutí se mě lehce dotlačí plast který kryje sloupek ke karoserii.Můj tkzv. rygl může mít místo ohybu pouze závit a na něm našroubovanou kuličku aby se dal hůř chytit a nějak vytáhnout,na druhé straně ryglu bych doporučoval trošku delší kuželovitou špičku aby postupně dotlačila plast a nenadělala v něm rýhy. Jinak při jízdě mě krásně leží v horní schránce ve dveřích a nijak nepřekáží.Pevnostně je to asi tak stejný /spíš lepší/ jako přídavné zámečky namontované v rohu madla,nedovedu si představit ohnout 8 kulatinu v té krátkosti a otevřít dveře,důležité je vyvrtat otvor tak aby dveře neměly žádnou vůli a nedalo se za ně z venku lomcovat.:g
Vím, že když někdo rozbije okno tak je vevnitř hned,ale to by nás snad vzbudil,foukne plyn, atd. Berte to jako jednu z možností jak se proti zlodějskejm šmejdům kterejch je čím dál víc ,bránit.Kdo by chtěl rád Vám poradím,mě se to osvědčilo stojí to jen trochu práce a nějaké drobné .Já to mám již několik let namontované a jestli se mě to povede tak sem teď vložím fotky pro lepší pochopení.....
Petr
Upravil Fun dne 26.03.2018 19:58, před 6 let
petr a paja Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
PetrMPetrMČlen
Přidáno před 6 let
Já to mám řešené klemou přes roh dveří, kdysi jsem to koupil od jednoho člena fóra. Funguje to parádně a za pár korun.
PetrM Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
P
petr a pajaČlen
Přidáno před 6 let
Viděl jsem tento nápad,je to dobré, ale mám novější typ,nebo jiný a plast sahá až na kraj gumy ,tedy nejde tam ten plech položit na plocho.
Petr
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 6 let
Fotky vloženy:^

Použil jsem: https://www.carav...nload_id=5
Fun
Smile
Upravil Fun dne 26.03.2018 20:23, před 6 let
PalmosPalmosČlen
Přidáno před 6 let
Ja pouzivam toto:

https://www.frank...#v_214_310

Rychle, jednoduche, maximalne ucinne a za par eur..
Palmos
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 6 let
zevnitr a zvenci, beznej grazl dverma nema sanci...
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
floridan79 Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
M
MichalČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

floridan79 napsal:

zevnitr a zvenci, beznej grazl dverma nema sanci...

Tak to je masív teda...
MC Louis Tandy 673
D
DDTČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

petr a paja napsal:

... a vyvrtám díru skrz plastové madlo...
Petr


Nemáš strach, že ti to případný lump utrhne i s tím platovým madlem?
Knaus Van i650MEG, 2017
NytrakNytrakČlen
Přidáno před 6 let
Když mne loni vykrádali tak bez skrupulí urvali okno nástavby. A když si uvědomím odolnost dveří na nástavbě tak nechápu proč zajišťovat dveře kabiny. Jinak zajištění mám stejné jako PetrM, pravděpodobně i od stejného autora.
H
hymer662Člen
Přidáno před 6 let
Kromě jiného zabezpečení jsem si vyrobil i toto, v praxi nejvíce používáme.
https://www.caravan24.cz/forum/viewth...ost_205735
KotaKotaČlen
Přidáno před 6 let
A neznáte nějaké podobné zabezpečení pro dveře karavanu? :x
Mondeo 2,2tdci + Hobby 460 ufe 2003
pachtapachtaČlen
Přidáno před 6 let
Jen hezky veřejně ukazujte zabezpečení karavanů čím víc informací ty grázlové budou mít tím jednodušší to budou mít jak se do karavanů dostat.Nemá infomace musí hledat a ztrácí čas a raději jde od toho má info okoukne a je vymalováno.
Hanka a Pavel
U
upotreblenciČlen
Přidáno před 6 let
Mám stejný názor, že toto je strašná hovadina takhle to představovat. Pochopitelně, že máme auto také zabezpečené. Jak? to přece nebudu veřejně rozhlašovat, co víc jak se dá odjistit!
pilinispilinisČlen
Přidáno před 6 let
Co to tady řešíte že se tady ukazuje jak to kdo má. Ale to je přeci jedno když se nedostane dveřma
tak stačí jít oknem(tak jednoduché že).
Já Honza a Gábina a obytné auto Fiat Dukáto 2,3 96Kw
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 6 let
Ja to mam videt zvenci velice dobre uz z dalky takze ja to tu klidne ukazat muzu :D a co se tyka lezeni oknem versus otevrene dvere - no kdyz se nekdo chce porezat o rozmlaceny okno nebo delat diru sekyrou do boku auta tak cestu si vzdy najde o tom zadna.... Ale vetsina zlodeju to chce mit rychly a lehky protoze jsou liny a kdyz videj visaci zamky tak se na to vyserou a jdou vedle kde je to jednodussi. Komu by se chtelo soukat dovnitr vymlacenym okynkem ve vysce prsou misto nastoupeni dverma.... Beznej obecnej zlodej je fetka maximalne se sroubovakem v kapse. Pacidlo, sekeru nebo dokonce pakovy kleste u sebe bezne nenosej...

Mimochodem vlakno je o bezpecnosti pri spani - vylomene okenko by me bezpecne vzbudilo.
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

upotreblenci napsal:

Mám stejný názor, že toto je strašná hovadina takhle to představovat. Pochopitelně, že máme auto také zabezpečené. Jak? to přece nebudu veřejně rozhlašovat, co víc jak se dá odjistit!

Já se taky divím,chybí už jen fotky tajnejch vypínačů.
P
petr a pajaČlen
Přidáno před 6 let
Dobrý den,tak se někdy divím co se na těch diskusích objeví. Já myslel ,že v dobré víře a zadarmo poradím všem kteří o to stojí jak si víc zabezpečit obytku a místo toho mě tu lidé v podstatě označují za blázna který ukazuje jak má svoje věci zabezpečené,o tajném vypínači bych tu jistě nepsal,ale snad mezi lidmi z tohoto fora nejsou zloději a lumpové ,ti myslím tyto stránky nečtou a věnují se právě tomu násilnému vniknutí do cizích aut,nejsem ani blázen vím že se dá do auta násilím vniknout velice snadno ale jde jen o to když tam člověk spí tak aby se alespoň cítil trochu bezpečněji.;)
Tímto se všem omlouvám.........../za čas strávený nad mým příspěvkem,a kdo má zájem mohu ukázat i více z mého zabezpečení,snad to alespoň jednomu z Vás ušetří korunky a zkažený výlet..:)
Petr
L
lusyČlen
Přidáno před 6 let
Udelal jsem si na zkousku neco podobneho jako toto
https://www.frank...#v_214_310
z kousku umele hmoty. Mam trochu jiny zamek, tak ten original by mi tam asi nesel. Prace na 10 minut. Funguje to vcelku dobre. Dvere proste zvenku otevrit nejdou.
Vylomit samozrejme ano, ale to uz je jiny rachot nez rozlomeni zamku sroubovakem.
K
karmenČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

bleriot11 napsal:

Citovat

upotreblenci napsal:

Mám stejný názor, že toto je strašná hovadina takhle to představovat. Pochopitelně, že máme auto také zabezpečené. Jak? to přece nebudu veřejně rozhlašovat, co víc jak se dá odjistit!

Já se taky divím,chybí už jen fotky tajnejch vypínačů.

tajné vypínače jistě nikdo neodhaluje, zase je potřeba přehánět a zveličovat ...
a pokud jde o různé mechanické zábrany, ty jsou přeci založeny na tom, že se dávají potencionálnímu pachateli viditelně na vědomí - třeba i nálepkami na sklech a pod., aby plnily tu hlavní odrazovací funkci
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: karmen, petr a paja, lusy, bleriot11, upotreblenci, pilinis, floridan79, pachta, Nytrak, hymer662, Kota, Michal, DDT, PetrM, Fun, Palmos

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,110,384 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22543 sekund | Průměrně za: 0.22543 (0) sekund | Dotazy: 147 | Použitá paměť: 2.34MB/4MB