Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Dálniční známka Slovensko karavan - jak to je?: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Dálniční známka Slovensko karavan - jak to je?

Poslední aktualizace před 6 let
dukeczdukeczČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj,

jak je to s dálniční známkou Slovensko - karavan?

V diskusi jsem tu četl, že jsou potřeba 2 - ale https://eznamka.s...BasicInfo1

dvojstopová jazdná súprava do 3,5 t = Povinnosť úhrady diaľničnej známky za užívanie vymedzených úsekov diaľnic a rýchlostných ciest sa vzťahuje výlučne na VOZIDLO.

dvojstopová jazdná súprava tvorená motorovým vozidlom kategórie M1, N1, M1G a N1G a prípojným vozidlom kategórie O1 a O2, ak celková hmotnosť jazdnej súpravy je nad 3,5 t = Povinnosť úhrady diaľničnej známky za užívanie vymedzených úsekov diaľnic a rýchlostných ciest sa vzťahuje na VOZIDLO aj na PRÍPOJNÉ VOZIDLO.

Prostě podle eznamka.sk když jsem do 3,5 tuny (osobák + karavan) tak jedna známka.

Proč by to mělo být jinak?

Díky za případné vysvětlení
mengic333mengic333Člen
Přidáno před 6 let
Do 3,5 t kupuješ jednu známku a lepis ju na auto. Súprava nad 3.5 t kupuješ nálepku auto a nálepku príves, podľa toho či má do 750kg O1, alebo nad O2 . Lepis obidve na auto. Ja mám súpravu 3605kg, auto 2505 a príves1100. Kupujem nálepku auto a príves O2.
Niekedy. Kontrolujú to kamery nad dialnicou.!y
54!y+45!f+24!u+17!l
C
CeklisNováček
Přidáno před 6 let
To je podla celkovej pripustnej hmotnosti?
DudlaDudlaČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

mengic333 napsal:

Do 3,5 t kupuješ jednu známku a lepis ju na auto. Súprava nad 3.5 t kupuješ nálepku auto a nálepku príves, podľa toho či má do 750kg O1, alebo nad O2 . Lepis obidve na auto. Ja mám súpravu 3605kg, auto 2505 a príves1100. Kupujem nálepku auto a príves O2.
Niekedy. Kontrolujú to kamery nad dialnicou.!y


Vzdyt ale na Slovensku se zadna znamka nelepi, mate elektronickou podle registracni znacky a staci ji koupit prez aplikaci v chytrem telefonu, teda aspon tak jsem to vyresil minule leto.
https://itunes.apple.com/gb/app/eznam...05704?mt=8
Dusan 76 + Radka 81 = Nikol 05 a Barca 09
Hyundai SantaFe 2,2 CRDi a Burstner Flipper 490 TK
petr a jarkapetr a jarkaČlen
Přidáno před 6 let
Přesně tak na Slovensku se dálniční známka nelepí cca 3 roky. Kupujeme si celoroční elektronickou za 50 E, pro nás výhodnější, protože přes Slovensko jezdíme dost často. A kamery na dálnici snímají SPZ a okamžitě zjistí zda jsi v evidenci a máš zaplaceno nebo ne. :_Jarka
petr + jarka + vnučka Eliška + vnouček Kryštůfek
P
PeterLČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

dukecz napsal:

Ahoj,

jak je to s dálniční známkou Slovensko - karavan?

V diskusi jsem tu četl, že jsou potřeba 2 - ale https://eznamka.s...BasicInfo1

dvojstopová jazdná súprava do 3,5 t = Povinnosť úhrady diaľničnej známky za užívanie vymedzených úsekov diaľnic a rýchlostných ciest sa vzťahuje výlučne na VOZIDLO.

dvojstopová jazdná súprava tvorená motorovým vozidlom kategórie M1, N1, M1G a N1G a prípojným vozidlom kategórie O1 a O2, ak celková hmotnosť jazdnej súpravy je nad 3,5 t = Povinnosť úhrady diaľničnej známky za užívanie vymedzených úsekov diaľnic a rýchlostných ciest sa vzťahuje na VOZIDLO aj na PRÍPOJNÉ VOZIDLO.

Prostě podle eznamka.sk když jsem do 3,5 tuny (osobák + karavan) tak jedna známka.

Proč by to mělo být jinak?

Díky za případné vysvětlení


Je to tak ako píšeš - do 3,5t súprava - stačí na auto. Nad 3,5t súprava - aj na auto, aj na príves - pričom sa nerozlišuje O1 a O2. Cena celoročných je 50e + 50e. A nič sa nelepí - kupuješ na eznamka.sk, cez appku alebo na benzínke. Jediné čo udávaš je EČ(SPZ) auta/prívesu. A bavíme sa o celkových hmotnostiach...
Peter, Zuzka a deti
H
hugo 007Člen
Přidáno před 6 let
Systém bývalých bratov je mi jasný, ale nechápu jak snímají číslo karavanu, aby poznali
celkovou hmotnost dle TP, tedy jestli má souprava nad 3,5 t. Ví někdo?
Pro zajímavost moje souprava 3560 kg.
mengic333mengic333Člen
Přidáno před 6 let
Sorry. Tuší!ym som bol posunutý v čase a písal som o časoch minulých. Alebo za to môže prestávka v pití piva. Už je to dávno elektronicka známka. Tiež neviem ako ma odhalia, že moja súprava má 3605kg.
54!y+45!f+24!u+17!l
P
PeterLČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

hugo 007 napsal:

Systém bývalých bratov je mi jasný, ale nechápu jak snímají číslo karavanu, aby poznali
celkovou hmotnost dle TP, tedy jestli má souprava nad 3,5 t. Ví někdo?
Pro zajímavost moje souprava 3560 kg.


Tak to fakt netuším či kamery snímajú súpravu aj zozadu.... Každopádne na začiatku keď sa tento systém spúšťal, neboli ešte kamery funkčné... Vtedy sa riešilo ako sa bude platnosť kontrolovať a výsledok bol že môžeš byť skontrolovaný aj hliadkou dialničnej spoločnosti v sprievode polície....
Peter, Zuzka a deti
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: hugo 007, mengic333, PeterL, Ceklis, Dudla, petr a jarka, dukecz

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,595,650 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.12684 sekund | Průměrně za: 0.12684 (0) sekund | Dotazy: 87 | Použitá paměť: 1.92MB/4MB