Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Trajekt z hlediska řidiče: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Trajekt z hlediska řidiče

Poslední aktualizace před 6 let
P
pajoviČlen
Přidáno před 6 let
Zdravím vespolek.

Letos se poprvé chystáme s bydlíkem na trajekt. Jelikož jsem trajektem nejel ani s osobákem, rád bych se zeptal zkušených, na co si dát pozor, např. při najíždění a sjíždění, jestli couvat, nebo popředu, atd..? Možná mám zbytečné obavy, ale zkrátka nevím, co mě čeká.

Diky předem.

Víťa
PetrMPetrMČlen
Přidáno před 6 let
Obavy jsou zcela zbytečné, obsluha při nájezdu vždy ukazuje kam jet. Jeli jsme i po předu, i pozpátku a nikdy nebyly žádné problémy. Myslím jen, že musí být zavřené lahve PB, ale nikdo nás nikdy nekontroloval (zavřené jsem je měl)
T
Tomik KraluČlen
Přidáno před 6 let
Pokud bydlíkem máš na mysli karavan a obáváš se couvaní na trajekt, tak můžeš být úplně v klidu. Personál tě navede tak že můžeš být i slepý a na trajektu jsi na to šup. Loni mě naváděli na trajekt po zadu a protože mám s velkými soupravami něco najeto tak jsem si řekl, že to schválně na chlapcích nechám a budu dělat jen to co mi řeknou. Výsledek byl ten že jsem se sám divil jak mě dobře navedli. Takže žádný strach - ono to dopadne dobře.
P
pajoviČlen
Přidáno před 6 let
Díky moc.

Jedeme obytným autem. Strach nemám, ale štěstí přeje připraveným. :) Spíš jsem přemýšlel nad najezdovými úhly, abych si někde nedrbnul..
T
Tomik KraluČlen
Přidáno před 6 let
Když si nebudeš jistý nájezdovým úhlem jeď na nájezd "ze šikma". Už jsem se na nájezdu jednou zaseknul za uchycení tlumičů. :o
patapataČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj,
nájezd na trajekt je trochu hektickej, je rozdíl jestli jedeš trajektem na protější ostrov (cesta hodinku) nebo do Řecka což je 24hodin. Na krátký trajekt se najíždí i s posádkou na dlouhé trajekty zajíždíš sám a posádka jde pešky vchodem pro pasažéry. Rozhodně vždy si předem na parkovišti připravíme batoh se svačinou a dokladama atd...
Samotný nájezd je v pohodě, posádka trajektu přesně ví kam tě mají zaparkovat, ale snaží se to stihnout co nejrychleji, takže dost pokřikují, mavají ....
Ty prostě najížděj pomalu ... a ještě pomaleji a ukazuj jim ať se ti podívají pod auto jestli neškrtneš nebo něco neodřeš. Až vylezeš z auta tak nebudeš věřit kolik milimetrů máš od vedlejšího auta :)
Takže nic drastického .. jen fakt v klidu a pomalu. Co jsem zatím zažil za škrtnutí tak bylo tím, že jeli moc rychle a auto je "zhouplo" a to pak byla pěkná rána :(

ps: nejdůležitější je si zapamatovat na které palubě parkuješ, jinak budeš běhat jak já po celém trajektu a hledat auto :)

hodně klidných naplutých mil
Pata
HrenyHrenyČlen
Přidáno před 6 let
Tak my jsme v Norsku šli trajektem jak malým (přes fjord) tak velkým (Trelleborg > Rostock cca 6 hod) a nikdy žádný problém. Na velké trajekty si dojděte včas, někde třeba i hodinu předem, připravte si sváču do batohu, vyhodí vás z auta ven. Na malé trajekty vás nechají těch pár desítek minut klidně v autě. Všude zavřít lahve. Na silnici před trajektama jsou vyznačené čáry do kterých se budete řadit buďto podle toho jak jste přišli (malé trajekty) nebo podle toho co máte na palubním lístku (velké trajekty) pak vás obsluha už navede, dělají to 24/7 se všema vehiklama, takže jen poslouchat pokynů a nic neřešit.
RobertRobertČlen
Přidáno před 6 let
Nenapsal jsi, kde ten trajekt jezdí. V lodích jsou značné rozdíly. Na velkých mořských, když tě pošlou na patro, bývá někdy tak velký zlom, že jsem si škrtl spodkem i v osobáku (a šířka nájezdové rampy nedovolí najíždět šikmo), malé lodě mívají jen "přízemí" (i tam se někdy musí na galerii, ale jen os. auta). Trajekty mají většinou vrata na obou koncích, takže se jen projíždí, vyjimečně se otáčíš uvnitř lodi, v Řecku se někde musí nacouvat. Je to různé.
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
Petr ZPetr ZČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, žádné strachy, téměř vše popsané - ale vždy byla posádka komplet-- i Itálie Řecko. Pokud to půjde sháněj Camp on the board - spíš v bydlíku , většinou na nejvyšším možném patře . Takto jsem jel Iqumenitsa - Bari. Spíš v autě, máš kartu na vchod a bývají i v parkovacím patře sprchy a WC. Jinak pokaždé pokud chceš vynout PB tak si natáhni kabel na el. - jsou po krajích trajektu a je jich docela dost. Loni jsem se napíchával i mezi bydlikama na prodlužku:-) Pokud budeš jíst , tak někde neberou karty - měj hotovost a počítej s vyšší cenou . Taky počítej že není signál, jen wifi na trajektu- samo že pěkně placená. S dětmi určitě doporučuji připlatit kajutu - pokud jedeš déle a přes noc. Nájezdy žádný problém - klid a pomalu a vždy jsem se tlačil ze šikma - zadek bydlíku je dlouhej. A i když ti ukazujou na doraz k dalšímu autu - nech si místo na průchod - mezi auty je fakt těsno.
Petr, Lenka děti 3,7,17 :_
P
pajoviČlen
Přidáno před 6 let
Díky moc všem.

Jde mi právě třeba o zadní převis.. Auto je klasika 7,5 m dlouhé.

Jinak jedeme z Livorna na Sardinii (Golfo Aranci) cca 6,5 h. Bohužel tam letos není varianta Camping on Board, tak pojedeme odpoledně-večerním "spojem" - start v 15:30.

Díky ještě jednou.

v.
pnoepnoeČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

pajovi napsal:

Díky moc všem.

Jde mi právě třeba o zadní převis.. Auto je klasika 7,5 m dlouhé.

Jinak jedeme z Livorna na Sardinii (Golfo Aranci) cca 6,5 h. Bohužel tam letos není varianta Camping on Board, tak pojedeme odpoledně-večerním "spojem" - start v 15:30.

Díky ještě jednou.

v.


Loni jsme jeli s obytným autem taky z Livorna do Golfo Aranci. Na trajekt v pohodě,najedeš uplně v klidu, vem si na palubu teplé oblečení je tam na plno klimatizace. Cesta ti uteče.Golfo Aranci je klidný přístav,prostorný a výjezd na hlavní cestu v pohodě.
LMC Breezer 714G Black Edition
Petr ZPetr ZČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

pajovi napsal:

Díky moc všem.

Jde mi právě třeba o zadní převis.. Auto je klasika 7,5 m dlouhé.

Jinak jedeme z Livorna na Sardinii (Golfo Aranci) cca 6,5 h. Bohužel tam letos není varianta Camping on Board, tak pojedeme odpoledně-večerním "spojem" - start v 15:30.

Díky ještě jednou.

v.


tak to bych ti doporučil jet až trajektem v 21 - vzít kajutu, vyspat se a ráno se probudíš v přístavu:-) V Livornu se dá dobře čekat přímo o odjezdů , je tam parkoviště i možnost vypustit a nabrat vodu.
Ahoj Petr
Petr, Lenka děti 3,7,17 :_
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: pajovi, pnoe, Petr Z, Robert, Hreny, pata, PetrM, Tomik Kralu

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,043,566 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.19892 sekund | Průměrně za: 0.19892 (0) sekund | Dotazy: 97 | Použitá paměť: 1.97MB/2MB