!Zúčastněte se prázdninové soutěže!

Partner Caravan24

Partner Caravan24

Náhodné foto

Kalendář

<< Říjen 2018 >>
Po Út St Čt Pa So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
TOPlist
Mediální partner

Přihlášení

Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem

Zapomněli jste heslo?
Klikněte sem.
www.karavanypro.cz

Kdo je on-line

· Hosté on-line: 36

· Členové on-line: 6
allfa, pilinis, Pavka01, ReneM, Dan LT35, jimik

· Registrovaní členové: 11,892
· Nejnovější člen: globalsuppliersltd

Nástěnka

Abyste mohli napsat zprávu, musíte se nejprve přihlásit.

Pepa a Jarka
07.10.2018 18:46
Chtěli bychom tímto poděkovat LÁĎOVI za báječný sraz v Kostelci, všechno bylo super včetně i jídla a snad i pro nás objednat tam nahoře to krásné počasí. Díky Láďo,, zdraví Pepa a Jarka

jarda a danka
07.10.2018 17:44
Prodám našeho mazlíka fiat ducato1.9TD registrace 5/200 s alkovnou spaní pro 5 jízda 4, najeto 108500 cena 295000 tel.702878818

serbik54
30.09.2018 19:28
Poděbrady, prosím, která žena odložila svoji bundu a nechala ji v kempu na lavičce má ji uloženou v restauraci k vyzvednutí.

r73
29.09.2018 23:56
Zdravim, prosím o radu, kde se dá na konci října lyžovat v Rakousku a parkovat hned u sjezdovky. Díky

bydlikemevropou
26.08.2018 11:42
SVIJANSKÝ ÚJEZD Pivobraní ----- Všem, kdo má zájem.... vložili jsme fotky ze srazu na https://jedemeevro
pou.rajce.idnes.cz
/Svijany_2018/ Bobeška a Zdenda

campi-shop.cz

Číst diskuzi

 Vytisknout diskuzi
Trajekt z hlediska řidiče
Zdravím vespolek.

Letos se poprvé chystáme s bydlíkem na trajekt. Jelikož jsem trajektem nejel ani s osobákem, rád bych se zeptal zkušených, na co si dát pozor, např. při najíždění a sjíždění, jestli couvat, nebo popředu, atd..? Možná mám zbytečné obavy, ale zkrátka nevím, co mě čeká.

Diky předem.

Víťa
 
Upravit
Obavy jsou zcela zbytečné, obsluha při nájezdu vždy ukazuje kam jet. Jeli jsme i po předu, i pozpátku a nikdy nebyly žádné problémy. Myslím jen, že musí být zavřené lahve PB, ale nikdo nás nikdy nekontroloval (zavřené jsem je měl)
 
Upravit
Pokud bydlíkem máš na mysli karavan a obáváš se couvaní na trajekt, tak můžeš být úplně v klidu. Personál tě navede tak že můžeš být i slepý a na trajektu jsi na to šup. Loni mě naváděli na trajekt po zadu a protože mám s velkými soupravami něco najeto tak jsem si řekl, že to schválně na chlapcích nechám a budu dělat jen to co mi řeknou. Výsledek byl ten že jsem se sám divil jak mě dobře navedli. Takže žádný strach - ono to dopadne dobře.
 
Upravit
Díky moc.

Jedeme obytným autem. Strach nemám, ale štěstí přeje připraveným. Smile Spíš jsem přemýšlel nad najezdovými úhly, abych si někde nedrbnul..
 
Upravit
Když si nebudeš jistý nájezdovým úhlem jeď na nájezd "ze šikma". Už jsem se na nájezdu jednou zaseknul za uchycení tlumičů. Shock
 
Upravit
Ahoj,
nájezd na trajekt je trochu hektickej, je rozdíl jestli jedeš trajektem na protější ostrov (cesta hodinku) nebo do Řecka což je 24hodin. Na krátký trajekt se najíždí i s posádkou na dlouhé trajekty zajíždíš sám a posádka jde pešky vchodem pro pasažéry. Rozhodně vždy si předem na parkovišti připravíme batoh se svačinou a dokladama atd...
Samotný nájezd je v pohodě, posádka trajektu přesně ví kam tě mají zaparkovat, ale snaží se to stihnout co nejrychleji, takže dost pokřikují, mavají ....
Ty prostě najížděj pomalu ... a ještě pomaleji a ukazuj jim ať se ti podívají pod auto jestli neškrtneš nebo něco neodřeš. Až vylezeš z auta tak nebudeš věřit kolik milimetrů máš od vedlejšího auta Smile
Takže nic drastického .. jen fakt v klidu a pomalu. Co jsem zatím zažil za škrtnutí tak bylo tím, že jeli moc rychle a auto je "zhouplo" a to pak byla pěkná rána Sad

ps: nejdůležitější je si zapamatovat na které palubě parkuješ, jinak budeš běhat jak já po celém trajektu a hledat auto Smile

hodně klidných naplutých mil
Pata
 
Upravit 1
Tak my jsme v Norsku šli trajektem jak malým (přes fjord) tak velkým (Trelleborg > Rostock cca 6 hod) a nikdy žádný problém. Na velké trajekty si dojděte včas, někde třeba i hodinu předem, připravte si sváču do batohu, vyhodí vás z auta ven. Na malé trajekty vás nechají těch pár desítek minut klidně v autě. Všude zavřít lahve. Na silnici před trajektama jsou vyznačené čáry do kterých se budete řadit buďto podle toho jak jste přišli (malé trajekty) nebo podle toho co máte na palubním lístku (velké trajekty) pak vás obsluha už navede, dělají to 24/7 se všema vehiklama, takže jen poslouchat pokynů a nic neřešit.
 
Upravit
Nenapsal jsi, kde ten trajekt jezdí. V lodích jsou značné rozdíly. Na velkých mořských, když tě pošlou na patro, bývá někdy tak velký zlom, že jsem si škrtl spodkem i v osobáku (a šířka nájezdové rampy nedovolí najíždět šikmo), malé lodě mívají jen "přízemí" (i tam se někdy musí na galerii, ale jen os. auta). Trajekty mají většinou vrata na obou koncích, takže se jen projíždí, vyjimečně se otáčíš uvnitř lodi, v Řecku se někde musí nacouvat. Je to různé.
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
 
Upravit
Ahoj, žádné strachy, téměř vše popsané - ale vždy byla posádka komplet-- i Itálie Řecko. Pokud to půjde sháněj Camp on the board - spíš v bydlíku , většinou na nejvyšším možném patře . Takto jsem jel Iqumenitsa - Bari. Spíš v autě, máš kartu na vchod a bývají i v parkovacím patře sprchy a WC. Jinak pokaždé pokud chceš vynout PB tak si natáhni kabel na el. - jsou po krajích trajektu a je jich docela dost. Loni jsem se napíchával i mezi bydlikama na prodlužku:-) Pokud budeš jíst , tak někde neberou karty - měj hotovost a počítej s vyšší cenou . Taky počítej že není signál, jen wifi na trajektu- samo že pěkně placená. S dětmi určitě doporučuji připlatit kajutu - pokud jedeš déle a přes noc. Nájezdy žádný problém - klid a pomalu a vždy jsem se tlačil ze šikma - zadek bydlíku je dlouhej. A i když ti ukazujou na doraz k dalšímu autu - nech si místo na průchod - mezi auty je fakt těsno.
Petr, Lenka děti 3,7,17 :_
 
Upravit
Díky moc všem.

Jde mi právě třeba o zadní převis.. Auto je klasika 7,5 m dlouhé.

Jinak jedeme z Livorna na Sardinii (Golfo Aranci) cca 6,5 h. Bohužel tam letos není varianta Camping on Board, tak pojedeme odpoledně-večerním "spojem" - start v 15:30.

Díky ještě jednou.

v.
 
Upravit
pajovi napsal:

Díky moc všem.

Jde mi právě třeba o zadní převis.. Auto je klasika 7,5 m dlouhé.

Jinak jedeme z Livorna na Sardinii (Golfo Aranci) cca 6,5 h. Bohužel tam letos není varianta Camping on Board, tak pojedeme odpoledně-večerním "spojem" - start v 15:30.

Díky ještě jednou.

v.


Loni jsme jeli s obytným autem taky z Livorna do Golfo Aranci. Na trajekt v pohodě,najedeš uplně v klidu, vem si na palubu teplé oblečení je tam na plno klimatizace. Cesta ti uteče.Golfo Aranci je klidný přístav,prostorný a výjezd na hlavní cestu v pohodě.
LMC Breezer 714G Black Edition
 
Upravit
pajovi napsal:

Díky moc všem.

Jde mi právě třeba o zadní převis.. Auto je klasika 7,5 m dlouhé.

Jinak jedeme z Livorna na Sardinii (Golfo Aranci) cca 6,5 h. Bohužel tam letos není varianta Camping on Board, tak pojedeme odpoledně-večerním "spojem" - start v 15:30.

Díky ještě jednou.

v.


tak to bych ti doporučil jet až trajektem v 21 - vzít kajutu, vyspat se a ráno se probudíš v přístavu:-) V Livornu se dá dobře čekat přímo o odjezdů , je tam parkoviště i možnost vypustit a nabrat vodu.
Ahoj Petr
Petr, Lenka děti 3,7,17 :_
 
Upravit
Přejít na fórum:
Vygenerované za: 0.52 sekund
177,053,682 návštěv