Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 pitná voda - filtr v systému - jaký doporučíte?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

pitná voda - filtr v systému - jaký doporučíte?

Poslední aktualizace před 6 let
S
SaVČlen
Přidáno před 6 let
My řěšili primárně kvalitu vody. A Berkey je pro más nejlepší řešení. Funguje i bez elektřiny..rozhodně se vložit do nádrže nedá.
Dva pozemštané milující samotu u lesa, jezera, moře, oceánu a vodopádů. Lidi milujeme taky, ale hlavně je pozorovat z dálky Smile. Tam, kde je sluníčko, tam jsme i my.
sunny gang
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

STARFISHaVOYAGER napsal:

My řěšili primárně kvalitu vody. A Berkey je pro más nejlepší řešení. Funguje i bez elektřiny..rozhodně se vložit do nádrže nedá.


Dík za reakci, už jsem se též podíval.
Chápu že Vám vyhovuje, ale pro můj plán nelze použít.
Budu věrný Seagullu .... měj se na cestách fajn.
4.114683,118.628756
S
SaVČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

sipadan napsal:

Citovat

STARFISHaVOYAGER napsal:

My řěšili primárně kvalitu vody. A Berkey je pro más nejlepší řešení. Funguje i bez elektřiny..rozhodně se vložit do nádrže nedá.


Dík za reakci, už jsem se též podíval.
Chápu že Vám vyhovuje, ale pro můj plán nelze použít.
Budu věrný Seagullu .... měj se na cestách fajn.


Ty taky
Dva pozemštané milující samotu u lesa, jezera, moře, oceánu a vodopádů. Lidi milujeme taky, ale hlavně je pozorovat z dálky Smile. Tam, kde je sluníčko, tam jsme i my.
sunny gang
janek z racovajanek z racovaNováček
Přidáno před 6 let
Ahoj, zkusil bych filtr na bázi reverzní osmózy v kombinaci s UV lampou, ale nevím jeslí čerpadlo v karavanu vyvine dostatečný tlak.
VasuVasuČlen
Přidáno před 6 let
Janku, a jak to chceš napájet ? To je celek na 12 V, nebo tam dát měnič ? A jakou to má spotřebu. Aby spotřeba UV lampy a ostatního, nebyla vyšší, než výkon čerpadla. A to by bylo napájeno jen při zapnutí čerpadla, nebo by to muselo být napájeno trvale. Když jsi řekl A, řekni i B. Nemám s tím zkušenosti !
Fiat Knaus 2,8 + dva senioři
P
PpČlen
Přidáno před 6 let
Zdravím.
Zmiňovali jste tu stříbrné řetízky v nádržích. To je normální stříbrný řetízek který koupím ve zlatnictví nebo se jedná o nějaké speciální stříbro?
Jak dlouho můžu očekávat, že mi vydrží pitná voda v nádrži načepovaná doma když do nádrže přidám stříbro pro stabilizaci?
M
Mouky44Nováček
Přidáno před 6 let
Nám se osvědčil zase tenhle typ filtru berkey https://www.odstavnovace-mixery.cz/cr...f35838eba/.
CoralekCoralekČlen
Přidáno před 6 let
Pánové já nevím. Máme auto zhruba 5let. Ještě nikdy jsem nádrž na pitou vodu nečistil. Žádný filtr nepoužívám. Pouze ji před zimou vypustím. Plním jen pitnou vodou. Je pravda že vodu ze systému nepijeme, pouze z ní vaříme čaj. Zatím jsem nepozoroval žádnou špínu v nádrži ani v potrubí.
Zdraví Corálek
HatitiHatitiČlen
Přidáno před 6 let
Mno ...
Není lepší neřešit filtry a mít na pití vždy čerstvou vodu v 5l kanistříčku?
V každé hospodě nabereš novou ...
A bakterie si v nádržích a potrubí mohou dělat co uměj ... (třeba se i množit) :o
... a neříkej, že nemáš kam dát ten kanistr ...
Kamil
!y+!u+!i+:i+:i
"Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká aby byl a je, tak má bejt to co je a nemá bejt to co není, jak tomu v mnoha případech je!" :^
(Pan Jan Werich)
NytrakNytrakČlen
Přidáno před 6 let
Místo na kanystr mám, dokonce ho s sebou i vozím. Ale jen jako zásobu pro případ nouze. Standardně používám na všechno vodu z nádrže, tankuju výhradně vodu z řadu, v nádrži mám stříbrný prstýnek, obyčejný z běžného zlatnictví, dvakrát ročně nádrž vypustím a vypláchnu roztokem SAVA.
Nikdy nebyl problém. :)
bambulabambulaČlen
Přidáno před 6 let
Celý ten problém je pojatý z úplně špatného konce. V našich zeměpisných šířkách není problém vést si s sebou balenou vodu nebo načepovanou z bezpečného zdroje, než riskovat problémy s vodou, kterou máte ve vozidle. Buď se Vám v ní pomnoží bakteriální kolekce, kterou určitě nechce pít (např. legionella je fakt prevít) a nebo bude voda tak páchnou dezinfekcí, že nebude na chuť dobrá (A ani potom nemáte jistotu, že je nezávadná).
Když poletíte do Egypta, tak Vám nepřijde divné, že si vodou z vodovodu nevyčistíte ani zuby. Pravda, v nádrži v autě nemáte vodu z Nilu, ale věřtě, že po měsíci na sluníčku ve 30 st. vedru bude ta vaše pod mikroskopem vypadat skoro stejně.
V mém případě se asi jedná o profesionální deformaci, ale experimentovat na tomto poli může být hodně záludné. Zvlášť, jestli konzumenty takového "živé" kapaliny budou děti. těhotné nebo kojící ženy. O chorobách, které přináší střední a vyšší věk ani nemluvím. A kapacita palubního WC je přece jenom omezená...
Na druhou stranu, každý z nás snese úplně něco jiného a těm odolnějším (nebo promořenějším) to nevadí. A každý ať se rozhodne, jak chce. Konečně, pít se dá i voda z louže a ne každý se po ní p...............
Katka a Vlasta
Upravil bambula dne 24.09.2018 14:35, před 6 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,673,415 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.14785 sekund | Průměrně za: 0.14785 (0) sekund | Dotazy: 98 | Použitá paměť: 2MB/2MB