Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 pitná voda - filtr v systému - jaký doporučíte?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

pitná voda - filtr v systému - jaký doporučíte?

Poslední aktualizace před 6 let
Jirka VospalekJirka VospalekČlen
Přidáno před 6 let
Zdravím Vás. Uvažuji o dodatečném filtru pitné vody z nádrže - tu sice pravidelně čistím chemií k tomu určenou, nárazově i Savem a následně kyselinou citronovou, na jaře certinox. Ale, vzhledem k tomu že vodu používám i k pití bez převaření bych rád zapojil min. do kuchyně předfiltr, něco jako Katadyn atd. Nechci vymýšlet vymyšlené - neporadí někdo, jak to máte Vy? Jedná se mi o bakteriální filtr (viry + prvoky), ne o nějaký Brita filtr na pachutě :)
Ixeo 710 i, Fiat
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj. Předem se omlouvám, že neporadím, jen k tomu něco napíšu. Neexistuje filtr, který by odfiltroval viry. Vůbec, s viry jsou obrovské problémy, např. chřipka. Takže zbývají ti prvoci, to už je velký organismus, na to by stačilo husté síto a proto s velkým povrchem, zbývají bakterie, ty nejsou ale uvedeny. Bakterie jsou všude okolo nás, ty vdechujeme se vzduchem, ty "hodné" pijeme v pitné vodě. Na odstranění živých bakterií a virů musí být móc drahý filtr. V úpravnách pitné vody ale na to stačí vodárenský písek, je stejný, jak v pískové čističce doma u bazénu. Jenomže ve vodárně ty bakterie a viry napřed totálně a dokonale zabijou ozónem, pak je možné je odchytit do toho písku. My vodu z karavanového vodovodu nepijeme, i když jsem to kdysi demonstrativně předváděl, že se mi z ní nic nestane, jen v ní umýváme nádobí, umýváme se a sprchujeme, čistíme zuby. V karavanovém vodovodu má voda, alespoň u nás, takový obrat, tak je systém neustále proléván čistou vodou, že je tam voda čistá (nádrž 40 l). Na vaření a pití donesu v 2 l petkách (3 ks) vodu zvlášť, je to zadarmo a nedá to tolik práce. Nezapomeňme - čistota půl zdraví, špína celé. Kdo dodržuje neúměrně úzkostlivě čistotu, ten onemocní vždy jako první a s těžkým průběhem. Čáo, Pepa
L
LakyČlen
Přidáno před 6 let
PEPO : ty jsi mu to postavil na hlavu ale je to tak .

Pokud to čistíš jak píšeš nevidím ten důvod proč:::
Měli jsme filtr na bázi uhlíku ale na veřejném rozvodu kde je větší tlak , tak nevím zda by to tlakové čerpadlo utáhlo . Bylo to jen napojeno k baterii a jen na pití jinak to čurkalo pomalu .
Žijeme jen jednou.
upmanupmanČlen
Přidáno před 6 let
Netreba cistit, stribrny retizek ve 2-3 kusech, pripadne napr. spona ke kravate (jen at je to skutecne stribro), vhodit do nadrze a neni se ceho obavat. Jezdime takto uz 7 let, od Turecka po Spanelsko, cerpame vodu vsude, zasadne "na divoko", vcetne rek v horach, nikdy zadne problemy (a to jezdime vcetne deti, ted 7 rocnich dvojcat, od jejich 4 mesicu). Doporucuji si neco o stribre ala prirodni antibitikum najit na netu (vcetne toho jak se odjakziva konzervovala voda na lodich). Drive jsme take pouzivali ruzne "karavan-chemie", voda byla hnusna na piti a mnozila se nam v nadrzi zelena a oranzova bakterie. Se stribrem tam neni nic (zrovna minuly tyden sem menil cerpadlo, takze sem se podival dovnitr).
Sport freaks family, havlicekpetr.cz, Dethleffs Globebus i 11 2010, ročně +100 dní v průměru na cestách, free camping rulez
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 6 let
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
dablikhasicdablikhasicČlen
Přidáno před 6 let


má někdo tucha proč se má po roce menit? to stříbro se tam neztrácí ne?
Jirka VospalekJirka VospalekČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, čistím to právě proto, že vodu normálně pijeme - a různé šlemy a úsady v rozvodech jinak nevyčistíš. Řetízky mám v nádrži od začátku - doporučení zdejšího kolegy z počátků mého ježdění :^ a navíc i v létě vždy systém vypouštím a větrám mezi výjezdy. Většinu vody beru u sebe doma (95 %), jedná se mi jen o ten zbytek a případnou kontaminaci - byť se snažím vždy brát z čistých zdrojů pitné vody. Dříve jsem tahal petky, poslední dva roky už ne - je to zbytečné.

Jinak do systému kromě jednoročního důkladného fyzického a chemického čištění žádnou další chemii necpu, je jí kolem až až. Stačí jak dlouho se to pak musí vyplachovat. Proto jsem se ptal na filtr.

Automatické sloučení 16.03.2018 21:25:

Citovat

upman napsal:

Netreba cistit, stribrny retizek ve 2-3 kusech, pripadne napr. spona ke kravate (jen at je to skutecne stribro), vhodit do nadrze a neni se ceho obavat. Jezdime takto uz 7 let, od Turecka po Spanelsko, cerpame vodu vsude, zasadne "na divoko", vcetne rek v horach, nikdy zadne problemy (a to jezdime vcetne deti, ted 7 rocnich dvojcat, od jejich 4 mesicu). Doporucuji si neco o stribre ala prirodni antibitikum najit na netu (vcetne toho jak se odjakziva konzervovala voda na lodich). Drive jsme take pouzivali ruzne "karavan-chemie", voda byla hnusna na piti a mnozila se nam v nadrzi zelena a oranzova bakterie. Se stribrem tam neni nic (zrovna minuly tyden sem menil cerpadlo, takze sem se podival dovnitr).


Ano to je známé již od středověku - proto se "zázračně" nekazila svěcená voda - většinou to byla stříbrná nádoba :)
Ixeo 710 i, Fiat
Upravil Jirka Vospalek dne 16.03.2018 21:25, před 6 let
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let
@ vospik

Seagull IV Tě nezklame ....
4.114683,118.628756
Jirka VospalekJirka VospalekČlen
Přidáno před 6 let
Jo, to je ono. Jen ta cena je zajímavá.
Ixeo 710 i, Fiat
DiscoverfunDiscoverfunČlen
Přidáno před 6 let
Protoze neni garance po Evrope, zvlaste na jihu ze pitna voda do nadrze obytneho vozu je nezavadna, udelal jsem si sam Filtraci pitne vody
do mych 2 nadrzi na celkem 320 L vody, do kazde nadrze jsem povesil do revisniho deklu masivni stribrny privesek, ktery visi az ke dnu
nadrze, potom jsem objednal ze Singapuru 100 kusu ultrafialovych/ozonovych Led-diod (1 Led ma napeti o,8V), vzal jsem pruhlednou
rourku z makrolonu 0 prumeru 1 coulu,dlouhou 25 cm a do jejich koncu jsem zalepil 2 koncovky na vodu s redukcemi na 1/2 coulu,
a do dalsi desky s 1mm makrolonu jsen navrtal tech 100 der o prumeru UV-Led a prostrcil a zalepil konce tech Led do desky, potom jsem
desku obtocil sviticimy konci diod k povrchu prutocne roury a venku jsem vystupujici draty diod zapojil vzdy 20 kusu do Serie, tim jsem
Dostal pro 1 Blok napeti - 16 V ( 2 volty reserva nad 14V aby diody nebyly ny hranici napeti) a tech 5 bloku po 20 diodach jsem
zapojil potom paralelne na tech 12 V, zvenci jsem stocil jeste jednu desku makrolonu jako ochranu pres letovane spoje a cele jsem to
omotal pruhlednou lepici paskou a na oba konce jsem nastrcil dekly od spraydosy, kde jsem vyvrtal diry na pruchod koncovek na pripojeni
vody, hotovy UV-Filtr jsem namontoval za tlakovy vyvod vody ze stanicni pumpy a kabel jsem pripojil na pumpu, takze jakmile se pumpa zapne,
filter se rosviti a voda proteka ozonovym svetlem a znici se pripadne bakterie a viry.
Dale jsem zjistil, ze v hodne vodach je obsazene vapno, ktere se casem usadi v boilerech, v kohoutech vody a ve sprse, Ja jsem nedavno
zrestauroval muj Truma Boiler a v Tom kotli na vodu byla po 20 letech pulka detskeho kybliku vapna a kohouty na vodu mam po 30 letech
uz 3. generaci, tak jsem objednal s ciny rozsroubovavaci filter na vodu, ktery ma uvnitr kosicek s jemnym filtrem, do ktereho jsem koupil
granulat na cisteni vody a odvapenateni, ktery se pouziva v kavarnach a restauracich na upravu pitne vody pred vstupem do kavovaru,
expressomasin a kohoutu pitne vody, ten granulat vydrzi 6000 l vody, ale potom se nemusi vyhodit, jednoduse se vyvari a je zase zregenerovany
pro dalsi pouziti. tenhle filter jsem zapojil do hadice, privadejici vodu od pumpy pred rozvodem do boileru a kohoutu, takze mam ted perfektni
filtrovanou vodu bez spiny a bakterii, a protoze vetsinou plnim nadrze tlakovou vodou, koupil jsem jeste v prislusenstvi firmy Karcher (Tlakove mycky)
filtr na tlakovou vodu taky s filtrovym kosickem, ktery se pripoji k hadici rychlospojkami od gardeny (neni vetsi nez hadice), do ktereho jsem taky
naplnil ten granulat, takze vodu cistim uz pri tankovani, aby se zadne svistvo nedostalo do nadrzi !

Vydaje za filtrovaci zarizeni : 100 UV-Led = 500 czk/ filter z ciny = 190 czk/granulat = 1kg baleni 500czk/ Makrolon material celkem = 350 czk
filter na venkovni hadici karcher = 250 czk/ 2 stribrne privesky s retizky = 1000 czk/ Kompletni vydaje = 1890 czk.
kdo by mel zajem, at me posle sz a ja poslu fotografie. Vodu jsem nechal testovat na Uni v Erlangenu, je absolutne nezavadna, bez bakterii a spiny, muze se bez problemu pit.

Honza/Discoverfun

Honza/Discoverfun
CattaniCattaniČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, měl jsem v autě tenhle průtokový filtr 3M Advanced Water Filtration System Model E2 - jednoduše našroubuješ na koncovku v potrubí, nebo ho vyjmeš a našroubuješ záslepku. Nyní tam mám záslepku, protože cena mi připadala moc vysoká za cca rok používání. Tenkrát jsem ho sháněl u nás, ale našel jsem ho jen v Německu. Posílám alespoň fotky.
Míra, Dana, Shelia II a Hobby Van Exclusive :_
Cattani Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

vospik napsal:

Jo, to je ono. Jen ta cena je zajímavá.


Ano, cena odpovídá.
Doporučuji výhradně vyzkoušené a osvědčené.
Ve značné části aut co jezdí kolem světa jej najdeš.

Mimochodem, do Evropy stačí jen stříbro tak, jak píší kolegové, ale odpověděl jsem na dotaz.
:_
4.114683,118.628756
DiscoverfunDiscoverfunČlen
Přidáno před 6 let
Ja jsem mel leta taky takovy filtr, ale po kazde jsem musel filtrovou vlozku menit, a v poslednich letech chteli za vlozku uz kolem 40 €,-
to uz me bylo drahe, tak jsem postavil vyse uvedenou filtraci, nemusim nic menit, po 6000 L vody se granulat zbarvi, vymejju filter
varici vodou a mam filtrovani na dalsich 6000 L ktere spotrebuji pri pulrocnim az 7 mesicnim cestovanim, bez problemu, protoze kdyz
se koupeny filter vcas nevymeni, tak je to semeniste bakterii !
Honza/Discoverfun
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Discoverfun napsal:

Ja jsem mel leta taky takovy filtr, ale po kazde jsem musel filtrovou vlozku menit


Jasně, měnit se musí po cca. 4 000 l - 6 000 l dle velikosti a i tato vložka něco stojí.

Na stranu druhou, ten kdo měl tu čest např. s amébou a následnou nitrožilní aplikací antibiotik a hospitalizací v tramtárii, tak se nad těmi "X" EURy opravdu usměje, jelikož náklady na léčbu je mnohonásobně převýší.

Jinak nic proti Tvému řešení Honzo, jsem pro :^ .... když zveřejníš návod, velice rád vyzkouším.
4.114683,118.628756
H
halentechNováček
Přidáno před 6 let
Ahoj,

Discoverfun, chtěl bych se Tě zeptat, na podrobnosti ohledně té soli na odvápnění (nemohu nikde najít) a kdyžtak odkaz/obrázek filtru, který si koupil v číně. Ty LED jsou klasické ultrafialové, nebo měly napsáno ozone?

Díky Honza
DiscoverfunDiscoverfunČlen
Přidáno před 6 let
Nazdar, v Tom filtru neni zadna sul, ale granulat ktery vypada jako mlety jantar, a jako filter jsem pouzil filtr, ktery se pouziva pro odvapneni
pracek,zahradnich rybnicku, malych basenu, ten mam s ciny, protoze v baumaxu stoji ten samy 4x tolik a misto nejake soli (ta neni pro pitnou
vodu ) jsem pouzil ten granulat, ten jsem koupil v nemecku , mam v aute 2 tyhle filtry zabudovane, jeden pred boilerem a jeden pred kohoutem
extra jen pro pitnou vodu, ten nema nic spolecneho s kuchynskym kohoutem, nebo s kohoutem umyvadla v koupelne nebo sprchou ve sprchove
kabine. Ten UV - filter jsem postavil z UV-Led Diod. ktere jsem objednal ze Singapuru, protoze tyto Diody musi mit jinou vlnovou -UV delku svetla
nez normalni UV Led Diody, s temi normalnimy by to nefungovalo, takze ted mam perfektni filtraci a odvapneni vody v mem obytnem voze,
Vodu napoustim vetsinou hadici s Gardena koncovkou na ktere mam taky maly prutocny filtr od Gardeny ktery jsem naplnil taky tim granulatem,
takze uz pri plneni nadrzi na vodu filtruju vodu do nadrze od vapna, tim chranim v. Pumpu taky od zvapenateni a pripadnych necistot.
Kdyz me posles pres SZ tvoji emailovou adresu, tak ti poslu fotky toho UV filtru, a toho granulatu, ty samotne filtry uz mam zabudovane, tak se na ne nedostanu,ale vypadaji asi jako olejove filtry na os.auto ale jsou pruhledne a maji vzdy 2 pripojky podle volby - 3/4",1/2", 12mm nebo 10mm prumer.
Vsechny ty 3 filtry maji uprostred kosicek s nerezu, ktery oddeluje vnitrni dil od vnejsiho, tam jsem dal ten granulat, takze voda se protlacuje
tim granulatem do vnejsi komory a je filtrovana,jak uz jsem drive psal, granulat se nemusi menit, jen se uvari kratce pri 100'C a je zase zregenerovany,
to se pozna kdyz zacne byt bily.
s Pozdravem, Honza/Discoverfun
S
SaVČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, my používáme Berkey filtr + vložku na redukci fluoridu a v nádrži stříbro. 100% spokokenost. Jsme v bydliku nonstop na cestách. Vodu můžeme brát kdekoliv bez omezení.
A navíc, pokud někdo nejezdí pořád může si vzít filtr domů a používat ho.
Životnost filtru je při denním používání asi 5 let.
:)
Dva pozemštané milující samotu u lesa, jezera, moře, oceánu a vodopádů. Lidi milujeme taky, ale hlavně je pozorovat z dálky Smile. Tam, kde je sluníčko, tam jsme i my.
sunny gang
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

STARFISHaVOYAGER napsal:

Ahoj, my používáme Berkey filtr + vložku na redukci fluoridu a v nádrži stříbro.


Ahoj,
můžeš mi prosím sdělit přesný typ toho filtru co máš ?
Děkuji.
4.114683,118.628756
S
SaVČlen
Přidáno před 6 let
Travel Berkey je dostačující pro 4 člennou rodinu. Čím víc vody chceš tím častěji doléváš vodu do horní nádrže pro přefiltrování a když máš přebytek tak si můžeš vytvářet zasobu stranou třeba do skleněných lahví.
A staci namontovat jenom jeden filtr protože dva nedělají čistější vodu ale jen rychlejší průtok/filtraci/ pokud nebude jeden stacit samozřejmě namontuješ i druhy. My jsme dva vodomilové a stačí nám jeden a to i s přebytkem/mytí vlasů, čištění zubů, zalévání kytek atd./ Druhý otvor ucpat například nerez šroubem, matkou a podložkama. A druhy filtr uschovat a použít cca. za 5 let.
Máme tenhle https://www.atran...ava-zdarma
Dva pozemštané milující samotu u lesa, jezera, moře, oceánu a vodopádů. Lidi milujeme taky, ale hlavně je pozorovat z dálky Smile. Tam, kde je sluníčko, tam jsme i my.
sunny gang
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let
Dík, podívám se na něj.

Brzy budu filtr řešit, ovšem potřebuji ho vsadit do systému přímo (průtokově) a tak dolévání vody ruční do horní nádrže nepřichází v úvahu - filtr musí být schovaný - zabudovaný na prostor šetřícím místě a přístupný jen přes servisní klapku z venku .... nevím jestli lze takto tento umístit, zatím jsem neměl čas na získávání informací.
4.114683,118.628756
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,032,832 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.19044 sekund | Průměrně za: 0.19044 (0) sekund | Dotazy: 136 | Použitá paměť: 2.26MB/2MB