Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Bezdrátové měření tlaku pneumatik v karavanu: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Bezdrátové měření tlaku pneumatik v karavanu

Poslední aktualizace před 6 let
krakenkrakenČlen
Přidáno před 6 let
Je to rozlišení pro jednoduchou a dvoumontáž.
rodinny_typrodinny_typČlen
Přidáno před 6 let
Máte pravdu, indexy určují nominální (návrhové) provozní parametry:
- zátěžný index 104 (900kg v jednoduché montáži, tj. 1800kg na nápravu) / 102 (850kg ve dvojmontáži, tj. 3,4t n nápravu)
- rychlostní index R (170 km/h)
- huštění 65 PSI (4,5 bar)

Pneumatika ale snese být provozována i při vyšším tlaku (až max. 75PSI = 5,2 bar), což může být potřeba z různých důvodů: například zvýšení boční stability (často předepisují výrobci vozidla, protože si tím doladí mírně nedotáčivé chování vozu), nebo snížení valivého odporu (výrobci vozidla kvůli normované spotřebě), anebo pro zvláštní případy přetížení pneumatiky. Podle konvencí Evropské technické organizace pro pneumatiky a ráfky je totiž možno užitkové pneumatiky provozovat přetížené za cenu snížení max. rychlosti a zvýšeného huštění - je na to tabulka - např. při přehuštění o 20procent a snížení max. rychlosti na 20 km/h tato Barumka bezpečně unese od 50procent víc, takže 2,7t na nápravu.

Naopak když je vozidlem pneumatika zatížená méně než na svůj nominální index, může výrobce předepsat nižší huštění pro optimální komfort.

Všechny tlaky jsou udávané za studena, se zákonitým zvýšením tlaku vlivem ohřátí (asi o 20procent na +50st.C) se při návrhu počítá.
L + Z + (D+A+H 2004-2009);
TEC 510TR Siena, Citroen C4GP 1,6HDi
-----------------------------------
Ze země nic nespadne.
Upravil rodinny_typ dne 25.09.2018 18:48, před 6 let
T
Tomik KraluČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

JUR napsal:

Tento mnou zmiňovaný měří rovněž teplotu, mám aktivovány senzory jenom na 2 kolech a ze začátku to pípalo, ale po stistknutí tlačítka a chvilce jízdy již ukazujou správně jenom 2 kola, ale testoval jsem ho jenom jednu jízdu. Zítra zkusím znovu, tak uvidíme.




Tak jak dopadlo testování ? Máš to na karavanu ? Na jakou vzdálenost to funguje ?

Dík Tomáš
lordKOKMANlordKOKMANČlen
Přidáno před 6 let
Já mám na autě už asi dva měsíce
https://www.dhgat...07948.html
A spokojenost. Maká to v rádiu na pozadí, jediná nevýhoda, zabírá mi to jedno USB, druhé zabírá GSM modul a třetí není :)
Cena cca 1100 Kč
A dosah bude cca 12m
Jirka a Hani v Andílkovi (Peugeot Boxer)
Mirek a JirinkaMirek a JirinkaČlen
Přidáno před 6 let
Díky rodinny_typ za vyčerpávající a určitě i pro ostatní objasnění údajů na pneumatikách a možností huštění aniž by došlo k poškození.
1-den + 1-dna * 50+, Fiat Ducato 2,5D-Frankia (1994),člun ADVENTURE Fotky s našich cest jsou na http://tvsat.rajc...
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,917,218 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.17954 sekund | Průměrně za: 0.17954 (0) sekund | Dotazy: 73 | Použitá paměť: 1.83MB/4MB