Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Barva oelových disků na karavan?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Barva oelových disků na karavan?

Poslední aktualizace před 6 let
PreMacGyverPreMacGyverNováček
Přidáno před 6 let
Ahoj lidi,
mám trochu zajímavý dotaz - rád bych vyměnil disky na karavanu (klasické ocelové), které jsou nyní stříbrné a rád bych z designového hlediska použil tmavé (černé). Ať jsem koukal po všelikých karavanech, téměř nikdo černé disky nepoužívá. Chci se zeptat, zdali je nějaké pravidlo, že by disky měly být stříbrné kvůli tomu, aby odrážely sluneční paprsky (narozdíl od tmavých, takže při zaparkování někde u moře by se mohlo kolo víc zahřívat)? Anebo je to úplně jedno a barva disku nemá vliv?

Ptám se proto, že hodně karavanistů u moře přikrývá kolo stříbrnou folií - předpokládám, že kvůli tomu, aby se pneumatiky teplem nezahřívaly - proč? Mohla by pneumatika explodovat anebo jen by výkyvem teplot mohl rapidně kolísat tlak vzduchu?

Čímž se ptám, zdali někdo máte na karavanu tmavé disky a zdali to nějak ovlivňuje zahřívání celého kola (pneumatiky) a jestli na barvě záleží nebo ne...

Díky za jakýkoliv postřeh :-)
Přemek
R
RobaČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj. Kamarád má na karavanu černé disky a na nich poklice a u moře žádný problém....
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 6 let
Rekl bych ze to zakryvaji ti co stoji na jednom fleku dlouho. Ja osobne mam kola cerny jak uhel a nikdy jsem nezakryval a po celem dni na slunku nebyla kola nijak vic tepla nez ta na druhe strane. Stejne gumy starnou vekem a dejme tomu po seti letech uz nemaji zadne vlastnosti ktere maji mit.
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
rodinny_typrodinny_typČlen
Přidáno před 6 let
Pneumatika trpí UV zářením a horkem od přímého oslunění, zahřívá se víc než disk, ať bílý nebo černý.
L + Z + (D+A+H 2004-2009);
TEC 510TR Siena, Citroen C4GP 1,6HDi
-----------------------------------
Ze země nic nespadne.
DavidFDavidFČlen
Přidáno před 6 let
To je podobný jako u aut, pokud je vždy poklice, tak je lepší a praktičtější černý disk (nikdo si dnes nedovolí nabídnout auto bez poklic).
Karavan se v základu dodává bez poklic a tak má "stříbrné" disky. Tmavé disky v naprosté většině případů vypadají hůř.
Burstner Premio 495TK DoDo(2016) + Ford Tourneo Custom 2018 L1 96kW
M
Miroslav6Člen
Přidáno před 6 let
Ahoj,
mám stříbrné disky a na nich bílé poklice. Žádný rozdíl v teplotě kol oproti tmavým kolům jsem nezjišťoval. Mám zřejmě stejný karavan jako Ty a s černými poklicemi si ho nedovedu představit.
Míra a Zuzka
MB W251 Adria Adora 482 LU
PreMacGyverPreMacGyverNováček
Přidáno před 6 let
Ahoj všem - díky všem za odpovědi!

Já právě řeším jen ten design - poklice chci dát určitě a právě proto, že stříbrné poklice lépe vypadají na černých discích, tak proto chci černé disky. Měním je proto, že potřebuju jeden disk na rezervu, tak když kupuju nový, tak koupím rovnou dva a nahradím jimi ty staré.

Jen jsem chtěl vědět, jeslti je normální mít na karavanu černé disky (s poklicem), právě proto, že všude u jiných karavanů vidím disky stříbrné. Narozdíl třeba od obytňáků - tam je 50% aut s černými disky.
R
RobaČlen
Přidáno před 6 let
Když už chceš kupovat dva disky a poklice, nebylo by lepší koupit nová al.kola?
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: PreMacGyver, DavidF, Miroslav6, rodinny_typ, floridan79, Roba

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,020,207 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.15047 sekund | Průměrně za: 0.15047 (0) sekund | Dotazy: 77 | Použitá paměť: 1.82MB/4MB