Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Akumulatortank: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Akumulatortank

Poslední aktualizace před 6 let
pe3ikpe3ikČlen
Přidáno před 6 let
Dokúpil som si do tlakového systému v aute túto nadržku.
https://www.karav...nk-keller/



Predajca píše že
Zaisťuje rovnomerné prúdenie vody s automatickými tlakovými čerpadlami a bráni opakovanému zapnutiu a vypnutiu.
Predlžuje životnosť čerpadla, čo znižuje čas zapnutia a vypnutia, čím sa optimalizuje životnosť batérie.
Môže byť inštalovaný v akejkoľvek polohe.
Uzavretý priestor s konštantným tlakom je uzavretý pružnou membránou



Ja však v nom žiadnu membránu ani pružinu nevidím ! Vypadá že to je iba nádržka- nič navyše. A na výrobku je značka že má byť namontovaný iba vo zvislej polohe. Tak som z toho jelen. Mám ju tam dať ? A može byt aj ležato ? Ako to funguje ?
Díky
Karin Já a Rudolf - Mis van Techno 2018
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

pe3ik napsal:

Dokúpil som si do tlakového systému v aute túto nadržku.
https://www.karav...nk-keller/



Predajca píše že
Zaisťuje rovnomerné prúdenie vody s automatickými tlakovými čerpadlami a bráni opakovanému zapnutiu a vypnutiu.
Predlžuje životnosť čerpadla, čo znižuje čas zapnutia a vypnutia, čím sa optimalizuje životnosť batérie.
Môže byť inštalovaný v akejkoľvek polohe.
Uzavretý priestor s konštantným tlakom je uzavretý pružnou membránou



Ja však v nom žiadnu membránu ani pružinu nevidím ! Vypadá že to je iba nádržka- nič navyše. A na výrobku je značka že má byť namontovaný iba vo zvislej polohe. Tak som z toho jelen. Mám ju tam dať ? A može byt aj ležato ? Ako to funguje ?
Díky


Podle mně to funguje jako vzdušník u čerpadla domácí vodárny.
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
pilinispilinisČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj je to normální tlaková nádržka vyrovná tlak vody taky jí mám v autě
Já Honza a Gábina a obytné auto Fiat Dukáto 2,3 96Kw
Lubos a DasaLubos a DasaČlen
Přidáno před 6 let
Mám stejnou nádržku. Nevím, že by v ní byla nějaká membrána. Mám ji namontovanou ve svislé podobě a domnívám se, že to tak má být, protože se v ní stlačuje vzduch a v případě montáže naležato by do ní zřejmě pronikala voda. Její montáž mi opravdu odstranila problém s neustálým zapínáním čerpadla při odběru vody.
Zdraví
Luboš a Dáša
simchasimchaČlen
Přidáno před 6 let
Je to expanzní nádržka, která musí být kolmo. V nádržce zůstane vzduch, který se při narůstajícím tlaku stlačí a když se odpouští voda, tak zase vytlačuje vodu z nádržky a tím pádem čerpadlo neapíná při každém drobném odběru vody.
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj. Můj model (vlastnoruční), slouží současně jako vyhlazovač tlakových špiček, tj. opakovaného zapínání čerpadla po uzavření výtokové baterie, také jako hlavní T kus rozvodu vody od čerpadla a) směrem ke dřezu a do bojleru TUV, b) směrem k umyvadlu a sprše. Horní vývod je k zavdzušňovacímu ventilu a tlakovému spínači, který řídí chod čerpadla. Průměr 100, výška 200, objem 1,57 litru.
Ještě jsem tam pak přidělal úchyty k upevnění na svislé stěně. Čáo, Pepa
Upravil Doskocil dne 07.03.2018 00:59, před 6 let
Doskocil Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
pe3ikpe3ikČlen
Přidáno před 6 let
Vzdušník pri domácej vodárni má predsa membránu- dofukujeme do nej vzduch.
Montáž tejto na stojato beriem- vzduchová bublina robí tlak. Lenže v popise sa píše montáž v lubovolnej polohe. To by mi moc vyhovovalo pretože na stojato mi hned za čerpadlo nevojde. Čo teraz ?
Možem ju umiestniť hodikde do systému ?
Karin Já a Rudolf - Mis van Techno 2018
Vlasta1Vlasta1Člen
Přidáno před 6 let
Pokud by to byl akumulátor tlaku bez membrány, musí k němu být takový ventil , který při čerpání vody přidává vzduch a tím doplňuje vzduch do akumulátoru. To se používá někdy u domácích vodáren. U karavanu jsem to nikdy neviděl. Vždy jen s membránou - poznáš podle ventilku na dofukování. Pak je jedno v jaké je poloze. Jak píší v návodu.
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Vlasta1 napsal:

Pokud by to byl akumulátor tlaku bez membrány, musí k němu být takový ventil , který při čerpání vody přidává vzduch a tím doplňuje vzduch do akumulátoru. To se používá někdy u domácích vodáren. U karavanu jsem to nikdy neviděl. Vždy jen s membránou - poznáš podle ventilku na dofukování. Pak je jedno v jaké je poloze. Jak píší v návodu.

Ahoj. Právě proto jsem si vyrobil vyrovnávací nádržku sám, protože jsem postrádal možnost doplňování vzduchu do nádržky. Vzduch se z ní ztrácí proto, že se pod vyšším tlakem, který je v nádržce, tak vstřebává do vody a proto je ho potřeba doplňovat. Řešil jsem to tak, že vývod tlaku pro tlakový spínač Berwig je v horní části tlakového zásobníku, kde už voda není a tlakový spínač tedy reaguje na tlak vzduchu nad vodou. Z Berwigu jsem vyhodil zpětný ventil, protože mám lepší, vlastní výroby, kde proti tlaku vody nepůsobí žádná pružina a má proto téměř nulový odpor proudění vody. Tlak vzduchu pokračuje přes Berwig do upraveného ventilku z kola auta, v pneuservisech jich mají hromady na vyhození. Po týdenním pobytu je potřeba doplnit část vzduchu do tlakové nádobky, dělám to tak, že vypnu čerpadlo samostatným vypínačem, vypustím tlak vody odvodňovacím kulákem pod karavan, otevřu ten ventilek, který je z kola auta, vyteče další voda a vzduch si tam místo té vody vleze, do té tlakové nádobky. Zavřu odvodňovací kulák, zavřu zavzdušňovací ventilek, zapnu čerpadlo, to si načerpá tlak vody do systému a vypne. V tlakové nádobce je ve spodní polovině voda, v horní polovině vzduch. Za týden se to absorbcí vzduchu do vody změní tak, že jsou dvě třetiny voda a jedna třetina vzduch. Tak tento úkon, který trvá tři minuty zopakuju. A mám tlakový systém s bytovými pákovými bateriemi a s ponorným čerpadlem za pět stovek. Přidám ještě odkaz. Čáo, Pepa
http://stemi.rajc...vanu_Dosk/
Vlasta1Vlasta1Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

Doskocil napsal:

Citovat

Vlasta1 napsal:

Pokud by to byl akumulátor tlaku bez membrány, musí k němu být takový ventil , který při čerpání vody přidává vzduch a tím doplňuje vzduch do akumulátoru. To se používá někdy u domácích vodáren. U karavanu jsem to nikdy neviděl. Vždy jen s membránou - poznáš podle ventilku na dofukování. Pak je jedno v jaké je poloze. Jak píší v návodu.

Ahoj. Právě proto jsem si vyrobil vyrovnávací nádržku sám, protože jsem postrádal možnost doplňování vzduchu do nádržky. Vzduch se z ní ztrácí proto, že se pod vyšším tlakem, který je v nádržce, tak vstřebává do vody a proto je ho potřeba doplňovat. Řešil jsem to tak, že vývod tlaku pro tlakový spínač Berwig je v horní části tlakového zásobníku, kde už voda není a tlakový spínač tedy reaguje na tlak vzduchu nad vodou. Z Berwigu jsem vyhodil zpětný ventil, protože mám lepší, vlastní výroby, kde proti tlaku vody nepůsobí žádná pružina a má proto téměř nulový odpor proudění vody. Tlak vzduchu pokračuje přes Berwig do upraveného ventilku z kola auta, v pneuservisech jich mají hromady na vyhození. Po týdenním pobytu je potřeba doplnit část vzduchu do tlakové nádobky, dělám to tak, že vypnu čerpadlo samostatným vypínačem, vypustím tlak vody odvodňovacím kulákem pod karavan, otevřu ten ventilek, který je z kola auta, vyteče další voda a vzduch si tam místo té vody vleze, do té tlakové nádobky. Zavřu odvodňovací kulák, zavřu zavzdušňovací ventilek, zapnu čerpadlo, to si načerpá tlak vody do systému a vypne. V tlakové nádobce je ve spodní polovině voda, v horní polovině vzduch. Za týden se to absorbcí vzduchu do vody změní tak, že jsou dvě třetiny voda a jedna třetina vzduch. Tak tento úkon, který trvá tři minuty zopakuju. A mám tlakový systém s bytovými pákovými bateriemi a s ponorným čerpadlem za pět stovek. Přidám ještě odkaz. Čáo, Pepa
http://stemi.rajc...vanu_Dosk/


Vivat kutilům :^
GardaGardaČlen
Přidáno před 6 let
Je to vzdusnik. Jsou bud s membranou nebo bez ni. Membrana ma zamezit rozpousteni vzduchu ve vode. Pokud je to kratkodobe pouzivane, tak se rozpousteni vzduchu neprojevuje. Pokud ale budete pouzivat soustavu cca dva mesice zjistite ze je tam vzduchu pramalo. Protoze to nema ventilek tak staci vypnout cerpadlo upustit tlak a vodu ze vzdusniku vylit. Pak to zase maka.
U membrany by se ubytek vzduchu nemel projevit.
U vzdusniku bez membrany a ventilku staci koupit ventilek do bezdusovych pneu a vyvrtat prislusnou diru do vzdusniku a ventilek doplnit. Je to pak dobre kdyz chcete v zime vyfoukat z rozvodu vodu, tak ten ventilek je bezva.
Miloš
pe3ikpe3ikČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Garda napsal:

Je to vzdusnik. Jsou bud s membranou nebo bez ni. Membrana ma zamezit rozpousteni vzduchu ve vode. Pokud je to kratkodobe pouzivane, tak se rozpousteni vzduchu neprojevuje. Pokud ale budete pouzivat soustavu cca dva mesice zjistite ze je tam vzduchu pramalo. Protoze to nema ventilek tak staci vypnout cerpadlo upustit tlak a vodu ze vzdusniku vylit. Pak to zase maka.
U membrany by se ubytek vzduchu nemel projevit.
U vzdusniku bez membrany a ventilku staci koupit ventilek do bezdusovych pneu a vyvrtat prislusnou diru do vzdusniku a ventilek doplnit. Je to pak dobre kdyz chcete v zime vyfoukat z rozvodu vodu, tak ten ventilek je bezva.


Fajn, díky ...a može byt v tomto prípade montáž na ležato ? či radšej nie ?
Karin Já a Rudolf - Mis van Techno 2018
GardaGardaČlen
Přidáno před 6 let
Na lezato bez membrany v zadnem pripade.
Miloš
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Garda, pe3ik, Vlasta1, Doskocil, Zdenek a Alena, pilinis, Lubos a Dasa, simcha

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,151,933 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.18729 sekund | Průměrně za: 0.18729 (0) sekund | Dotazy: 113 | Použitá paměť: 2.1MB/4MB