Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 2 rakve a solar na Vito: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

2 rakve a solar na Vito

Poslední aktualizace před 6 let
I
InnkeeperČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj

Mam MB Vito a řeším jestli by na stechu šli poskládat dve rakve a solar
Ponechme stranou varianty že děcka si sebou vezmou méně hraček a vystačím si s jednou rakvi

Aktualně mam Solar (100W - až zbytečně moc pro moje účely) připevněný k železnejm příčníkům

vedle něj se vleze jedna rakev celekm bez problémů

První nápad co jsem měl je že bych na zadní část střechy přilepil flexibilní panel
To mi jednak nedoporučil servisák u kterýho jsem si solár (a regulator a celou elektroinstalaci) nechával dělat, protože jednak má menší výkon a jednak prý na moji střechu nejde přilepit (není rovná, nebo tak něco), po přečtení paralelního vlakna (https://www.caravan24.cz/forum/viewthread.php?thread_id=21263) už i celkem chápu proč.

Takže vznikla myšlenka pořidit si jednak hagusy (měli by udržet víc než železné příčníky šroubované přímo do střechy) a k nim 4 příčníky, s tím že dva by drželi solár a dva obě rakve.
Solar by byl pod příčniky, aby se vyhnul rakvím (které budou nad příčníky)
Váhovéě by to mělo být bez problémů na nosnost střechy
prostorově celkem dost natesno (mezi solárem a střechou moc místa nebude asi tak 2 cm) v místě kde budou rakve zakrývat solár bude mezi nimi asi 1 cm


Vidíte někdo nějak problém v tomhle uspořádání? nebo případně mám jít cestou flexibilního panelu?

Díky

Innkeepers
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 6 let
Měl jsem vito s jednou rakví a 100W panelem. Udělali jsme zahrádku a na ní byly příčníky s prostorem pro rakef Thule 500l, vodní nádrž Fiamma 75l i se sprchou, solár 100W, markýza a anténa.
Dal bych zahrádku pro dvě rakve a solár. Na střechu nic. Flexáče tam nalepit jde, ale taky to rád nemám. Dělám to jen když není zbytí. Panel mono 100W (má míry 1250/525 = čili na štorc).
I
InnkeeperČlen
Přidáno před 6 let
Čistě náhodou foto pro inspiraci by nebylo?
Tou zahrádkou je myšleno něco víc než "pár příčníkuů na hagusech"
jest2 me zaujala ta sprcha (ne 6e bych to pl8noval] - 75litrů to se to používalo jen když se stálo?
jinak se solárem a práznou rakví si nedokví nedokážu představit jak nepřešvihnout nosnost střechy
(v praxi -člověk někam dojel z auta vyndal kanystr vylil do nádrže, šel behat někde po kopcích, vrátil se k autu voda se s trochou štěstí ohřála a před jizdou ji nesměl zapomenout vylejt?)

každopádně variantu flexi panelů tímto opouštím, díky
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 6 let
fotky už nemám, vyházel jsem to. Bohužel i zahrádku jsem hodil do šrotu. Voda v nádrži super i sprcha dobrý.
Nosnost střechy je 100kg ale rozložená do 6ti bodů nikdy nebyl proublem. Do boxu vždy jen hadry, žádný těžký vjecy.
Podle mě budeš muset svařit zahrádku. Jak kvůli kotevním bodům boxů, tak kvůli soláru.
RobertRobertČlen
Přidáno před 6 let
Taky jsme kdysi dávali 2 rakve na střechu. Problém byl v tom, že se obě otevíraly na pravé straně, takže k zámku té levé nebyl přístup. Předělal jsem ji tenkrát na opačné otvírání.
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let
Pokud bys investoval relativně větší částku do jednoho velikého surfboxu http://www.surfbox.cz/, nepotřeboval bys pak dva běžné a solar lze elegantně přidělat na něj (více než 100 W) .....
4.114683,118.628756
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Innkeeper, Karel Prokop, Robert, sipadan

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,017,026 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.16315 sekund | Průměrně za: 0.16315 (0) sekund | Dotazy: 67 | Použitá paměť: 1.76MB/4MB