Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Satelit: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Satelit

Poslední aktualizace před 6 let
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

sipadan napsal:

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

Citovat

tomasv napsal:

Tiež som uvažoval o satelite. Nakoniec som ho nedal. Navyše mi vadí, že umiestnenie TV by bolo vždy odveci, tablet si dám kdekoľvek a môžu byt aj dva a viac, kazdy môže pozerať čo chce. Teraz sa skôr pozerám po internete. V tablete ide všetko: Antik tv, HBOgo, Eurosport player, iTunes, ... telka už je prežitok.


Řekl bych, že tel. po internetu je problém, s velkým objemem dat co tel. "sežere" a navíc např. když bude chtít někdo kouknout
na živé vysílání po netu zdaleka nemá moc velký výběr a už vůbec ne v cizině.


Zdeňku,
psal jsem výše a zřejmě jsi to přehlédl.
Za 200,- máš už dnes Video Pass od Vodafone a o data se nestaráš - jsou na partnerské video a TV sítě zdarma bez omezení.
Problém je jen v tom, že si musíš zajistit ještě dodavatele té televize, pokud nechceš koukat jen na YouTube apod., ale na něco s normálním programem, což je otázka pár stovek také.

Převedeno do finanční hodnoty, tak nejlevnější automat je někde mezi 10-20 tisíci, ty nejelepší kousky viz. JiPe pak za desetitisice.
Video Pass si aktivuješ na dovolenou, pak deaktivuješ - výdaj nula nula nic, zbývá jen ta televize, ale zde se určitě časem dohodnou s oparátory všichni.
Navíc se tu ještě nabízí úspora váhy a volné místo na střeše.

Vezmeme-li třeba jako vzor Čínu, tak tam v metru na TV koukal skoro každý už tak před 3 lety ..... brzy to bude běžné myslím úplně všude ....


Mám v mobilu aplikaci "sledovaní tv" a" Skylink" oboje jede OK ale v zahraničí to nejde :(
Navíc koukat na TV přes mobil nebo Tablet si mně opravdu nelíbí a krkolomně přenášet výstup z mobilu do TV také ne, ale každý ať se zařídí jak mu to vyhovuje.
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
Upravil Zdenek a Alena dne 14.02.2018 22:04, před 6 let
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

Citovat

sipadan napsal:

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

Citovat

tomasv napsal:

Tiež som uvažoval o satelite. Nakoniec som ho nedal. Navyše mi vadí, že umiestnenie TV by bolo vždy odveci, tablet si dám kdekoľvek a môžu byt aj dva a viac, kazdy môže pozerať čo chce. Teraz sa skôr pozerám po internete. V tablete ide všetko: Antik tv, HBOgo, Eurosport player, iTunes, ... telka už je prežitok.


Řekl bych, že tel. po internetu je problém, s velkým objemem dat co tel. "sežere" a navíc např. když bude chtít někdo kouknout
na živé vysílání po netu zdaleka nemá moc velký výběr a už vůbec ne v cizině.


Zdeňku,
psal jsem výše a zřejmě jsi to přehlédl.
Za 200,- máš už dnes Video Pass od Vodafone a o data se nestaráš - jsou na partnerské video a TV sítě zdarma bez omezení.
Problém je jen v tom, že si musíš zajistit ještě dodavatele té televize, pokud nechceš koukat jen na YouTube apod., ale na něco s normálním programem, což je otázka pár stovek také.

Převedeno do finanční hodnoty, tak nejlevnější automat je někde mezi 10-20 tisíci, ty nejelepší kousky viz. JiPe pak za desetitisice.
Video Pass si aktivuješ na dovolenou, pak deaktivuješ - výdaj nula nula nic, zbývá jen ta televize, ale zde se určitě časem dohodnou s oparátory všichni.
Navíc se tu ještě nabízí úspora váhy a volné místo na střeše.

Vezmeme-li třeba jako vzor Čínu, tak tam v metru na TV koukal skoro každý už tak před 3 lety ..... brzy to bude běžné myslím úplně všude ....


Mám v mobilu aplikaci "sledovaní tv" a" Skylink" oboje jede OK ale v zahraničí to nejde :(
Navíc koukat na TV přes mobil nebo Tablet si mně opravdu nelíbí a krkolomně přenášet výstup z mobilu do TV také ne, ale každý ať se zařídí jak mu to vyhovuje.


To je dobře, že jsi pokrokový.

Pokud si pořídíš Vodafone Video Pass + např. DIGI2GO, tak poběžíš v rámci celé EU zdarma (tedy v rámci poplatku) ... výše jsem psal, že lze sdílet na některé TV, pokud nevyhovuje tablet.

Jinak mi šlo o vizi budoucnosti v reakci na nové možnosti využití speciálních mobilních tarifů, pokud satelit na autě je, tak předpokládám, že tam i zůstane.
4.114683,118.628756
korec80korec80Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

sipadan napsal:

Pardon, dovolím si krátké zamyšlení .... off-topic.

Domnívám se, že satelity v obytkách během velice krátké doby převálcuje příjem TV přes internet.
Testuji aktuálně Vodafone Video Pass za 164,- (199 s DPH) a v kombinaci např. s DIGI2OG za 89,- měsičně (po 5-tém měsíci), Stream.cz, Prima Play a dalších se mi to jeví jako cesta do budoucnosti.
Je jen otázkou času, kdy jednak nastoupí ostatní operátoři a dále to pak ještě zlevní.

Navíc bez karet, satelitních investic a problémy s laďením .... jen nasdíleno do TV, pokud je to vůbec třeba .... většině stačí jen velký tablet.


Ahoj Sipadane,

sice off-topic, ale hodně zajímavej!!!
Chápu-li to tedy správně. Pokud mám operátora Vodafone, můžu si ke standartnímu volacímu tarifu zřídit Vodafone Video Pass za výše uvedený poplatek 199kč/měsíc.
Získám tím balík chatových, sociálních, hudebních a TV aplikací https://www.vodafone.cz/pass-prehled-...roll#video .
A následně zřídím-li si například u společnosti DIGI CZ baliček TV programů, který je poskytován přes internet DIGI 2 GO (tady mě to trochu nesedí, žádný programový balíček za 89kč/měsíc jsem nenašel http://cz.digi.tv/tv-pres-internet/ ) mohu na svém mobilu, či tabletu a nebo rovnou na ANDROID TV sledovat tv vysílání po celé evropě, aniž bych čerpal data???

Pokud ANO je to opravdu super vě, jestli jsem to pochopil špatně tak mě oprav prosím.

Díky Lukáš
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let
Zdar Lukáši,

ten Video Pass obsahuje neomezený přístup na následující "video" kanály jak správně píšeš viz. zde https://www.vodafone.cz/pass-prehled-...roll#video.
Na chatovací programy je jiný balíček, stejně tak jako na hudbu a sociální sítě, nebo myslím za 299,- můžeš mít balíčky dva (video + chat třeba).
Ano, data nejsou omezena na ČR, platí v celé EU - včetně Norska předpokládám jako ostatní data, ale nejsem si jistý.

Jsi pozorný, DIGI2Go je dražší, 85,- je setopbox. Díky za opravu, jak píšu v rychlosti, zkopíroval jsem druhý řádek.
Mělo by to být 299,-, čtyři měsíce zdarma a tak se výsledná cena musí rozpočítat.

Takže ano, kromě té chybky ohledně DIGI2GO to tak je .... očekávám že se to rychle chytí a že i ostatní operátoři budou co nevidět reagovat.

Jinak, z pohledu praxe, tak po aktivaci video passu se zvýšil upload na maximální průpustnost sítě, což jsem byl velice mile překvapen.
V praxi tedy nahrávám na YouTube videa několikanásobně rychleji než dříve.

Děti "happy", za jízdy sledují své pohádky a je klid a data drží :D:_
4.114683,118.628756
dablikhasicdablikhasicČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

sipadan napsal:

Zdar Lukáši,

ten Video Pass obsahuje neomezený přístup na následující "video" kanály jak správně píšeš viz. zde https://www.vodafone.cz/pass-prehled-...roll#video.
Na chatovací programy je jiný balíček, stejně tak jako na hudbu a sociální sítě, nebo myslím za 299,- můžeš mít balíčky dva (video + chat třeba).
Ano, data nejsou omezena na ČR, platí v celé EU - včetně Norska předpokládám jako ostatní data, ale nejsem si jistý.

Jsi pozorný, DIGI2Go je dražší, 85,- je setopbox. Díky za opravu, jak píšu v rychlosti, zkopíroval jsem druhý řádek.
Mělo by to být 299,-, čtyři měsíce zdarma a tak se výsledná cena musí rozpočítat.

Takže ano, kromě té chybky ohledně DIGI2GO to tak je .... očekávám že se to rychle chytí a že i ostatní operátoři budou co nevidět reagovat.

Jinak, z pohledu praxe, tak po aktivaci video passu se zvýšil upload na maximální průpustnost sítě, což jsem byl velice mile překvapen.
V praxi tedy nahrávám na YouTube videa několikanásobně rychleji než dříve.

Děti "happy", za jízdy sledují své pohádky a je klid a data drží :D:_



jen skoda ze to jeste nespárovali s Apple TV :-/
Jirka VospalekJirka VospalekČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, dotaz k Videopass. Pokud bude aktivován v mobilu, je možné signál sdílet přes tethering / hotspot do tabletu / jineho telefonu aniž by se čerpal datový tarif? Tedy při sdílení youtube atd. Díky Vospi
Ixeo 710 i, Fiat
korec80korec80Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

sipadan napsal:

Zdar Lukáši,

ten Video Pass obsahuje neomezený přístup na následující "video" kanály jak správně píšeš viz. zde https://www.vodafone.cz/pass-prehled-...roll#video.
Na chatovací programy je jiný balíček, stejně tak jako na hudbu a sociální sítě, nebo myslím za 299,- můžeš mít balíčky dva (video + chat třeba).
Ano, data nejsou omezena na ČR, platí v celé EU - včetně Norska předpokládám jako ostatní data, ale nejsem si jistý.

Jsi pozorný, DIGI2Go je dražší, 85,- je setopbox. Díky za opravu, jak píšu v rychlosti, zkopíroval jsem druhý řádek.
Mělo by to být 299,-, čtyři měsíce zdarma a tak se výsledná cena musí rozpočítat.

Takže ano, kromě té chybky ohledně DIGI2GO to tak je .... očekávám že se to rychle chytí a že i ostatní operátoři budou co nevidět reagovat.

Jinak, z pohledu praxe, tak po aktivaci video passu se zvýšil upload na maximální průpustnost sítě, což jsem byl velice mile překvapen.
V praxi tedy nahrávám na YouTube videa několikanásobně rychleji než dříve.

Děti "happy", za jízdy sledují své pohádky a je klid a data drží :D:_


Mňo, takže když se klienti skylinku na ty sprostý zloděje konečne vyserou (patřím mezi ně, trpělivě jsem si nechal kálet na hlavu a snášel postupné vyřazování dokumentárních kanálů :Crime & Investigation, Fine living, Food Network, Travel Channel, poslední kapkou pro mě bylo odebrání kanálu HISTORY HD) a přejdou ke společnosti DIGI CZ, získají tím při zakoupení základního balíčku TV přes internet za 299kč/měsíc (+4 měsíce zdarma a + možnost sledování až na dalších třech zařízeních (telefon, tablet, PC) ) balík na doma a v případě že budou cestovat, tak si na dobu co budou mimo domov aktivují Video Pass od Vodafonu a mají v celé EU možnost sledovat své oblíbené programy + něco navíc aniž by si čerpali data.

Nechci tady nějak prosazovat DIGI CZ, ale tohle řešení je fakt hodně zajímavé. Jako důležitý bonus beru i snížení hmotnosti bydlíku. Když jsem si kupaval před lety do auta televizy dbal jsem na to, aby měla satelitní tuner DVB - S2, abych se zbavil nutnosti pořízení set top boxu a mohl kartu nacpat přímo do telky, pak už chybělo jen nastavit parabolu. Tímto řešením odpadá i problém s parabolou, super...

Krkolomné přenášení obrazu z mobilu či tabletu na televizy co vadí Zdeňkoj by taky podle mě nemusel bejt problém, možností je určitě spousta, zaleží jen na tom, kdo má jakou televizy, tablet či telefon...

ANO je to hudba budoucnosti, než budou doladěný poslední detaily, zvýší se konkurence atd. , ale určitě je to námět na zamyšlení pro ty co řeší otázku SATELIT.

Mě osobně jsi tedy nasadil slušnýho červa, díky :D

Automatické sloučení 15.02.2018 22:29:

Citovat

vospik napsal:

Ahoj, dotaz k Videopass. Pokud bude aktivován v mobilu, je možné signál sdílet přes tethering / hotspot do tabletu / jineho telefonu aniž by se čerpal datový tarif? Tedy při sdílení youtube atd. Díky Vospi


Tohle je Sipadanova parketa, ale já našel zpoustu odpovědí tady :

https://www.youtube.com/watch?time_co..._oC9qvwobk

nebo kam ten obraz chceš dostat?
Upravil korec80 dne 15.02.2018 23:29, před 6 let
Tomas BrabecTomas BrabecČlen
Přidáno před 6 let
DIGI2Go má ještě jeden háček, cituji ze stránek: cz.digi.tv:

Mohu používat DIGI2GO v zahraničí ?
Služba DIGI2GO je určena jen pro území ČR. Používání služby v zahraničí by bylo porušením smluvních podmínek a proto je příjem služby v zahraničí je technicky zablokován. Důvodem geografické blokace jsou vysílací práva k pořadům, která jsou omezena jen pro území ČR.
Máte to někdo vyzkoušeno?

A pokud si dobře pamatuji, když jsem chtěl v zahraničí sledovat např. ČT Sport live, nebylo to kvůli zahraniční IP adrese možné. Televizní společnosti mají vysílací práva pouze pro dané území a pokus o připojení ze zahraniční blokují....
GardaGardaČlen
Přidáno před 6 let
Musite se pripojit pres VPN do ČR a pak neni problem. Je to pak stejne jako kdyz sedite doma.
Miloš
KrupkaKrupkaČlen
Přidáno před 6 let
VPN něco stojí? Horizon GO od UPC lze taky sledovat tímto způsobem v zahraničí?
díky za odpověď
Tomas BrabecTomas BrabecČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Krupka napsal:

VPN něco stojí? Horizon GO od UPC lze taky sledovat tímto způsobem v zahraničí?
díky za odpověď


Např: https://ceskevpn.cz/
GardaGardaČlen
Přidáno před 6 let
Je to sice mimo tema omlouvam se tedy. VPN neni nutne aby byla placena. IT odbornik poradi. Krome toho streamovani by ji meli pouzivat vsichni co se treba pripojuji z verejnych hotspotu. Napriklad k bankovnictvi ale vlastne k cemukoliv. Zabrani aby vam nekdo neodposlechl komunikaci.
Miloš
KrupkaKrupkaČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Tomas Brabec napsal:

Citovat

Krupka napsal:

VPN něco stojí? Horizon GO od UPC lze taky sledovat tímto způsobem v zahraničí?
díky za odpověď


Např: https://ceskevpn.cz/


OK díky vygoogloval jsem taky
nejsem IT tak možná se ptám hloupě:
Pokud se připojím přes ČR VPN tak to je pořád v rámci Video pass , nebo normální připojení?
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Tomas Brabec napsal:

DIGI2Go má ještě jeden háček, cituji ze stránek: cz.digi.tv:

Mohu používat DIGI2GO v zahraničí ?
Služba DIGI2GO je určena jen pro území ČR. Používání služby v zahraničí by bylo porušením smluvních podmínek a proto je příjem služby v zahraničí je technicky zablokován. Důvodem geografické blokace jsou vysílací práva k pořadům, která jsou omezena jen pro území ČR.
Máte to někdo vyzkoušeno?

A pokud si dobře pamatuji, když jsem chtěl v zahraničí sledovat např. ČT Sport live, nebylo to kvůli zahraniční IP adrese možné. Televizní společnosti mají vysílací práva pouze pro dané území a pokus o připojení ze zahraniční blokují....


Ahoj,

dělám v autorských právech, takže vím moc dobře o územním omezení vysílání.
Než jsem to sem napsal, tak jsem si informaci ověřoval u operátora.
Vzhledem k tomu, že tu máme "Nařízení Evropského parlamentu o přeshraniční přenositelnosti on-line služeb poskytujících obsah v rámci vnitřního trhu" (toto nařízení je volně řečeno obdobou zrušení roamingu pro on-line služby) někdy z půle loňského roku a je 100 % jisté že třeba HBO2GO ho nejpozději k 1.4.2018 podstoupí, tak se přiznávám, že jsem prověřoval pouze 1x, nikoliv 2x, což jsem zřejmě měl.

Mimochodem jsem HBO ověřoval a operátorka mi řekla, že vysílání je omezené pouze na vnitřní trh také, a teprve po urgenci, že to vím zcela jistě se přepojila na vyšší místa a posléze odsouhlasila. U HBO je tedy zcela jisté, že to s pasem od 1.4. poběží.

Není v mých silách prověřovat všechny spřátelené TV - streamy, ale z výše uvedeného nařízení jasně vyplývá, že po dodřžení smluvních závazků týkajících se vysílacích práv nastane dříve či později bezhraniční omezení.
JInka řečeno, nové smlouvy budou muset zohlednit toto nařízení.

Ilegální možnosti, nebo resp. neoficiálni jako je Tor, VPN apod. zde zmiňovat nehodlám a ani to nebylo mým záměrem. Opravdu se snažím pouze poukázat jednak na naprosto geniální obchodní tah Vodafone který budou jistě ostatní nějak následovat a pak na rozšíření internetu v oblasti TV na úkor satelitu pro občasné sledování na výpravách.

Citovat

vospik napsal:

Ahoj, dotaz k Videopass. Pokud bude aktivován v mobilu, je možné signál sdílet přes tethering / hotspot do tabletu / jineho telefonu aniž by se čerpal datový tarif? Tedy při sdílení youtube atd. Díky Vospi


Oficiálně Vodafone garantuje neomezený přístup pouze ze zařízení v němž je vložena patřičná SIM, ovšem nevyvracuje ani možnost, že to sdílení fungovat bude.
Doporučený postup pro testování je nasdílet, připojit se do samoobsluhy, pustit kanál a on-line sledovat zda data stagnují, nebo mizí.
Je to prostě nové, má to porodní bolesti (jako avizované problémy s reklamou třetích stran), ale je to obrovský krok dopředu a co nevidět nám všem to předpokládám bude sloužit jen ku prospěchu podobně jako klasická data již dnes ....
4.114683,118.628756
korec80korec80Člen
Přidáno před 6 let
nechtěl jsem do toho víc zasahovat než se vyjádří Sipadan, protože jsem si byl skoro 100 % jistý, že ví o čem píše a že má vyzkoušeno. Nicméně to co napsal Tomáš Brabec jsem na stránkách Vodafonu taky četl.

Oficiálně Vodafone garantuje neomezený přístup pouze ze zařízení v němž je vložena patřičná SIM, ovšem nevyvracuje ani možnost, že to sdílení fungovat bude.
ve video prezentaci co jsem posílal https://www.youtube.com/watch?time_co..._oC9qvwobk v čase 1:54 říkají, že stačí jediný pass a fungovat by to mělo i na více telefonech v rámci rodiny, aspoň já to tak chápu.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj,
není to tak dávno, co přišel VideoPass.
Máme tu další krok kupředu.
Vodafone umožňuje od 1.7.2018 sledovat ZAPNI.TV v celé EU.
Dokonce 7 dní zdarma, což stojí za vyzkoušení ;).
https://zapni.tv/programova-nabidka/
:_
4.114683,118.628756
R
RudyČlen
Přidáno před 6 let
Bohužel, Zapni.tv nepoběží na iOS zařízeních neboť vyžaduje Flash. Vyřešit by to mohla aplikace, ta je však zatím jen pro Android.
M
mirasatNováček
Přidáno před 6 let
Poprvé v životě jsem se dostal k satelitu na karavanu. Je to Mobilsat od Mobiltechu. Je jedno jestli zadám ,,All Sectors,, nebo ,,Central Europe,,. Signál to nenajde. 19,2°E povětšinou také ne a 13°E s problémy. K satelitu 23,5°E na orbitu je elevační sklon kolem třiceti stupňů v ČR. Nechápu, proč automat nasazuje rovnou přes 50° ! Auto stojí těměř rovně. Výchzí poloha (položení do výchozí polohy za účelem zafixování) je nastavená téměř ťip ťop (1 cm se dá snadno doladit). Na hřídeli je šroub, který dojíždí do koncáku. Nechápu že systém z této výchozí pozice nevychází a zvedá parabolu tak moc. K tomu je někde nějaký další snímač ? Jedinou možností by snad bylo oddělit ozubené kolo od šneku, parabolu sklopit o odhadovanou odchylku a znovu spojit kolo a šnek.
Má tohle zařízení nějaké GPS ? V menu souřadnice nejsou. Pokud má, tak neví, kde je.
Družice 23,5°E pochopitelně dává o dost nižší součtovou analogovou úroveň, než 19.2°E nebo 13°E. Systém nejprve hledá jí ? V jakém pásmu a jaké polarizaci ? Jak to, že toto nelze nastavit ! Jak to, že si nemůžu hlavní i ověřovací transpondér nastavit sám ?!!! Proč kontrolní jednotka nepropouští signál do loopu při hledání ?! Kdo tohle vymýšlel !

Dík za přínosné odpovědi. Určitě si rád přečtu zkušenosti jiných.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,969,088 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22519 sekund | Průměrně za: 0.22519 (0) sekund | Dotazy: 145 | Použitá paměť: 2.42MB/2MB