Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 DÁLNIČNÍ ZNÁMKA 2018 Maďarsko: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
Prohledávání webu:

DÁLNIČNÍ ZNÁMKA 2018 Maďarsko

Poslední aktualizace před 4 dny
tomasvtomasvČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Jirka a Hanka napsal:

D2 (automobiles not included in category D1, for more than 7 persons, ≤ 3.5 t cargo vehicles and campers)
Překlad:
D2- automobily nezahrnute v kategorii D1, pro více jak 7 osob,
nakladní vozidla a karavany do 3,5T.
Takže karavany do 3,5T=D2
Karavany nad 3,5T je jiná písnička.
Jirka


Ten koniec má byť preložený dodávky nad 3,5 t a karavany (nie karavany do 3,5t)
H
hymer662Člen
Přidáno před 6 let
Zařazení silničního vozidla do TP podle §3 odst. 2 zákona č. 56/2001 Sb.
Co může být uvedeno v TP (druh vozidla) - a co by jste koupili za HU dálniční známku ?

M - motocykl
OA - osobní automobil
AB - autobusy
NA - nákladní automobily
SA - speciální automobily
PV - přípojná vozidla
OV - ostatní silniční vozidla

dále podle §2 písm. g) a h) vyhlášky č. 243/2001 SB
cit.:
Pouze v případě, že z technického průkazu (z řádku druh vozidla) není jednoznačně zřejmé, že jde o osobní automobil, použije se při rozhodování o tom, zda jde o osobní anebo nákladní automobil, údaj o kategorii vozidla. Je-li v tomto případě uvedena kategorie M1, jde o osobní automobil, je-li uvedena kategorie N, jde o automobil nákladní. K nesprávnému označení může dojít např. v případě použití kritéria počtu míst k sezení. V zásadě platí, že v případě počtu míst k sezení (vč. řidiče) 1 až 3 jde o nákladní automobil a v případě 4 až 9 míst jde o osobní automobil.

Podle výše uvedeného a podle mého záznamu v TP - Druh vozidla : osobní automobil bez uvedené další specifikace kategorie, bych měl koupit HU známku pro OA, i když vizuálně mám obytné auto, viz nick.
Ať žijí zákony, nakonec nejen v českých zákonech se nelze vyznat..., ale platí, co je psáno, to je dáno a to také musíme platit.
Mirek a JirinkaMirek a JirinkaČlen
Přidáno před 6 let
Tři strany polemizování a výsledek ... Praxe D2 teorie D1 ?? Pokud jde o to slovo u D2 campers,tak jako laik bych to také viděl na D2 pro obytné auta i v cenících kempů je toto slovo používáno pro obytné auta. Nikde v celém třístránkovém polemizování jsem nenašel odkaz,který by jednoznačně vyjadřoval,že Maďaři udělali pro rok 2018 nějakou změnu v kategoriích pro vozidla. Sice zmizel piktogram obytky u D2,ale bohužel se neobjevil jinde,ale slovo v popisu zůstává,tak jako v předešlém roce. Takže jsem na tom stejně "vím,že nic nevím" !!
1-den + 1-dna * 50+, Fiat Ducato 2,5D-Frankia (1994),člun ADVENTURE Fotky s našich cest jsou na http://tvsat.rajc...
J
Jirka a HankaČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

tomasv napsal:

Citovat

Jirka a Hanka napsal:

D2 (automobiles not included in category D1, for more than 7 persons, ≤ 3.5 t cargo vehicles and campers)
Překlad:
D2- automobily nezahrnute v kategorii D1, pro více jak 7 osob,
nakladní vozidla a karavany do 3,5T.
Takže karavany do 3,5T=D2
Karavany nad 3,5T je jiná písnička.
Jirka


Ten koniec má byť preložený dodávky nad 3,5 t a karavany (nie karavany do 3,5t)


Takže opravit slovosled.
Méně jako 3,5T nákladní vozidla a karavany.
Teď je to překlad doslovný .
Výsledek stejný.
D2.
Pozor! Minulý rok mě na M0 kontrolovali policajti a podle jejich vyjádření je koupě špatné kategorie jako by nebyla známka vůbec.
Jirka
R
RudyČlen
Přidáno před 6 let
A není nejednodužší poslat kopii VTP vlastní obytky na NUZS a požádat o oficiální zařazení do příslušné kategorie? Odpověď přišla do dvou týdnů (D1- pro M1 do 3,5t). Dopis jsem si vytisknul a vozím jej sebou pro případ srážky s chybně informovaným policistou. Iniciativní babku prodavačku obcházím nákupem známky přes internet. :_
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Roman Alasram napsal:

Ahojte. Podľa toho co pozerám, tak je jednoznačné, ze OA je kategória D2. Co ma samozrejme neteší.

Vehicle category
D1M (motorcycles)
D1 (motorcycles, ≤ 3.5 t automobiles for up to 7 persons, and their trailers)
D2 (automobiles not included in category D1, for more than 7 persons, ≤ 3.5 t cargo vehicles and campers)
U (trailers of vehicles in categories D2 and B2)
B2 (buses)


Ahoj,
provozovatel mýta aktuálně specifikuje ty kategorie již bez "campers" ... Pokud tam dříve bylo u D2 tak jako je to výše, tak asi nebylo co řešit.
http://toll-charge.hu/articles/articl...ette-rates
České PDF:
http://toll-charge.hu/files/document/...Farsku.pdf

Dnes ty kategorie jsou náísledující:

Vehicle category D1

Motorcycles and passenger cars for up to 7 persons with a maximum authorized mass of 3.5 tons and their trailers.

Vehicle category D2
All motor vehicles that do not belong to any other vehicle category and do not qualify as motor vehicles subject to toll payment under a separate law.

Vehicle category B2
Buses: motor vehicles for the purpose of transportation of passengers, having more than 9 permanent seats, including the driver seat.

Vehicle category U
Any trailers of vehicles in categories D2 and B2; authorization must be always purchased for the registration number of the trailer.

Tím pádem pokud mám M1, osobní vozidlo - obytný automobil s méně než 7 místy, tedy passenger car, tak D1 by měla projít ......
4.114683,118.628756
sipadan Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
PepiPepiČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj,kamarádi už bych to více nemotal,je to jasné D1 do 3,5,at si každý koupí co uzná za vhodné.Je tady dost příspěvků ,které jasně toto prověřili,za to dík..vše další je mlácení prázné slámy ahoj pepa
P
Pegaso 2010Člen
Přidáno před 5 let
V patek jel kamarad do Sarvaru ze smeru Bratislava Rajka s obytnym autem kategorie M1 6Tun a na prechodu jak na Slovenske tak na Madarske strane neprodali znamku D2. Musel zaplatit drazsi mýtné! Jak to tedy opravdu je? Je to neznalost ze strany prodejce znamky nebo musi byt opravdu mytne? Uz se tady o tom hodne psalo ale 100 procentni vysledek to asi neprineslo. S Madarama je to tezky. Vite to nekdo uplne jiste ze je to D2? Ja kupuji pres internet D2 ale nerad bych resil problem. Byl jsem si tim jisty ale toto me znejistilo. Diky
A
AlumanČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Pegaso 2010 napsal:

V patek jel kamarad do Sarvaru ze smeru Bratislava Rajka s obytnym autem kategorie M1 6Tun a na prechodu jak na Slovenske tak na Madarske strane neprodali znamku D2. Musel zaplatit drazsi mýtné! Jak to tedy opravdu je? Je to neznalost ze strany prodejce znamky nebo musi byt opravdu mytne? Uz se tady o tom hodne psalo ale 100 procentni vysledek to asi neprineslo. S Madarama je to tezky. Vite to nekdo uplne jiste ze je to D2? Ja kupuji pres internet D2 ale nerad bych resil problem. Byl jsem si tim jisty ale toto me znejistilo. Diky


Myslim ze kamarada zkasirovali spravne, D2 je do 3,5t, nad 3,5t mýto, nastuduj to co poslal Sipadan
marianNBmarianNBČlen
Přidáno před 5 let
Tento rok som na HU kupoval celoročnú známku,zaslal som e-mailom veľký TP a prišlo mi vyjadrenie že som D2 - som kategória M1 aj keď celková hmotnosť je 18,0 T. Marián
Helenka+Marián+Mariánko+Kristiánko
MikesMikesČlen
Přidáno před 5 let
https://www.hu-go...-hrady-mta
Pokud je v TP M1 tak kategorie D2
Mikeš
P
Pegaso 2010Člen
Přidáno před 5 let
Tak proc tady nekdo pise takove bludy ze to neni D2 a vlastne to nema podlozeno Aluman aj.
A
AlumanČlen
Přidáno před 5 let
Pegaso 2010 zas takové bludy to nejsou, viz tvůj vlastní příspěvek č.48. a když si prostuduješ podklady např. co poslal Sipadan, tak kategorie D2 je pro všechny motorová vozidla na které se nevztahuje žádná jiná kategorie. ale zároveň je vše striktně do 3,5t mimo mikrobus nad 7míst a autobus.
Kouknul jsme i na Maďarské mýto a to se zase netýká osobních aut (M1), takže bohužel situace není úplně jednoznačná a záleží na posouzení konkrétního člověka co ti tu známku prodává, což je asi ta nejhorší možná varianta.
Trochu mně to připomíná dřívější situaci na Slovensku, kde na kategorii osobní nad 3,5t úplně zapomněli a nějakou dobu se jezdilo bez poplatků.

Naopak asi nejlepší možnost je mít v ruce vyjádření, tak jako ho má marianNB a pak není co řešit.
Upravil Aluman dne 05.11.2018 06:20, před 5 let
R
RudyČlen
Přidáno před 5 let
Zatím všichni, které znám a kdo si poslali kopii velkého TP s žádostí o zařazení do mýtné kategorie dostali následující odpověď:
M1 do 3,5t = D1
M1 přes 3,5t = D2
N1 do 3,5 t = D2

N1 přes 3,5t nevím, pouze předpokládám mýto.
M
milos17Nováček
Přidáno před 5 let
Vsetky obytne automobily bez rozdielu vahy patria do D2.
Kategoria D2 vozidla do 3,5 tony nad 7 osob,nakladne automobily do 3,5 tony a obytne automobily.Tato info je priamo od madarskeho policajta ktory to kontroluje.
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 5 let

Citovat

milos17 napsal:

Tato info je priamo od madarskeho policajta ktory to kontroluje.
Kterýho?
Fun
Smile
M
milos17Nováček
Přidáno před 5 let
Meno neviem
petr a jarkapetr a jarkaČlen
Přidáno před 5 let
Minulý týden 8.11. jsem kupovala na Slovensko-Madarské hranici 10 denní dálniční známku. Osobní obytný automobil M1 do 3,5 t =D1. Platila jsem 13,98 Euro. Nejdříve mi to nechtěli prodat protože v ORV tato kategorie M1 není vůbec zaznamenána. Měla jsem s sebou připravenou copii velkého TP, kde je kategorie M1zapsána.
Dnes jsem byla na úřadu a kategorii vozidlo M1 jse si nechala také zapsat do ORV za poplatek 50 Kč.:)Jarka
Takže jak píše Rudy(y)
petr + jarka + vnučka Eliška + vnouček Kryštůfek
tuaregtuaregČlen
Přidáno před 5 let
Známky kupuji přes Eshop, nemusím se s nikým dohadovat
!yZdeněk 53,!o Milada 52,:i Buddy 3,5, Oskar 1, Hyundai ix35, 2,0 CRDi, 4x4, 135 kw, automat - Superb I, 2.5 Tdi V6,120 kw - Superb II, 2.0 TDi, 125 kw, DSG - Swift Corniche 15/2
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 5 let
Cca jeden km z dal. prechodu Rajka na odbocku na Rajku je stale pod platbou dalnice pro cele Madarsko ?
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
Upravil JiPe Highlanders dne 12.11.2018 22:13, před 5 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
42,719,875 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22482 sekund | Průměrně za: 0.22482 (0) sekund | Dotazy: 148 | Použitá paměť: 2.35MB/2MB