Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 DÁLNIČNÍ ZNÁMKA 2018 Maďarsko: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
Prohledávání webu:

DÁLNIČNÍ ZNÁMKA 2018 Maďarsko

Poslední aktualizace před 4 dny
Y
yogyNováček
Přidáno před 6 let
Dobrý deň,
Som tu úplne nový nováčik. Oceňujem Vaše skúsenosti a rady.
Verte, dosť mi pomáhajú.
Ak tomu správne rozumiem: V Maďarsku je:
špeciálne vozidlo, kategória J, M1= je známka D1?
vopred ďakujem za pomoc a prajem pekný deň: :^

Automatické sloučení 10.02.2018 20:02:
Dobrý deň,
Som tu úplne nový nováčik. Oceňujem Vaše skúsenosti a rady.
Verte, dosť mi pomáhajú.
Ak tomu správne rozumiem: V Maďarsku je:
špeciálne vozidlo, kategória J, M1= je známka D1?
vopred ďakujem za pomoc a prajem pekný deň: :^
Upravil yogy dne 10.02.2018 20:02, před 6 let
R
RudyČlen
Přidáno před 6 let
Mohu definitivně potvrdit zařazení obytného auta M1, do 3,5t do kategorie D1. (
Dnes mi přišla odpověď z NÚSZ na moji žádost o zařazení mého obytného auta do příslušné kategorie na základě zaslaného VTP.

Kopie části textu zaslaného vyjádření:

Dear Rudolf .........,
In response to your letter, written to our Company, we can provide you with the following
information.
The terms regarding the sale, the validation and the control of road use authorisation, as well
as the levying of fines, is determined by the amended Decree No. 36/2007 of the Ministry of
Economy and Transport on the toll for the use of motorways, highways, and national roads
(“the Toll Decree”).
Based on the sent document we have established that the vehicle belongs to the D1 toll
category.

In accordance with our duty, defined in Section 17/A of Act CLV of 1997 on consumer
protection, we provide you with the following information: The location for complaint
handling at National Toll Payment Services Plc is any Customer Service listed in the
Annex to this letter, where you can manage your case in person. You can send your
written observations to our postal address, HU 1380 Budapest, PO Box 1170; furthermore, in
accordance with the legislation referred to above, we inform you that the address of our
Company’s registered office is 1134 Budapest, Váci út 45/b, where the personal
administration of cases is not possible.
Our Company does not use the procedures of the arbitration board for the resolution of
consumer disputes and does not submit itself to its decisions.
You can address your complaint to the competent board of arbitration, the address of which
is:
The Budapest Arbitration Board, operating adjacent to the Budapest Chamber of Trade and
Industry
Registered office: HU-1016 Budapest, Krisztina krt. 99.
Postal address: HU-1535 Budapest, PO Box 903
Phone: 36-1-488-2131
Website URL: www.bkik.hu
Email address: bekelteto.testulet@bkik.hu.
Should you have further questions, please call our Company Call Center from inland and
abroad (+36 36-587-500) or contact our colleagues by e-mail (ugyfel@nemzetiutdij.hu), or in
person at our customer service offices; or visit our website for more information.
M
Martin a LenkaČlen
Přidáno před 6 let
Tak z toho nejsem moudrej. Mám auto nad 3,5T a podle tohohle článku mám platit mýto.
http://www.auto.c...sko-112013
Tak to tedy je D1 a D2 jsou podle mě kategorie do 3,5T
Jsme mladí manželé s prckem a rádi poznáváme super lidi a super místa.:_:i
P
Pegaso 2010Člen
Přidáno před 6 let
Pokud je to obytné auto kategorie M1 tak by to mělo být D2.
M
Martin a LenkaČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Pegaso 2010 napsal:

Pokud je to obytné auto kategorie M1 tak by to mělo být D2.


Mohu vědět na jakém základě tak usuzujete? Přece jen je to nad 3,5T a v kategorii D2 není žádný naznak o vozidle nad 3,5T.
Nejak se v tom nemužu vyznat. Byli nějaé změny na rok 2018
Jsme mladí manželé s prckem a rádi poznáváme super lidi a super místa.:_:i
koubacikoubaciNováček
Přidáno před 6 let
Zdravím karavanisti, podělím se o výjezd do Maďarska po dálnici. Dočetl jsem se že jsme se dostali do kategorie D1 a srdce mě zaplesalo. Jaké bylo překvapení že skutečnost je jiná. Na hranicích ještě na slovenské straně paní arogantně a nekompromisně sdělila a ukázala obytné auto a příslušnou kolonku D2 !!! Argumentoval jsem s tím že mam osobní automobil do 3,5t a ona zas ukázala obytný auto a kategorie D2. Zaplatil jsem :-(
L
LacigaČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

koubaci napsal:

Zdravím karavanisti, podělím se o výjezd do Maďarska po dálnici. Dočetl jsem se že jsme se dostali do kategorie D1 a srdce mě zaplesalo. Jaké bylo překvapení že skutečnost je jiná. Na hranicích ještě na slovenské straně paní arogantně a nekompromisně sdělila a ukázala obytné auto a příslušnou kolonku D2 !!! Argumentoval jsem s tím že mam osobní automobil do 3,5t a ona zas ukázala obytný auto a kategorie D2. Zaplatil jsem :-(


Ahoj, stejná zkušenost stará tři dny, na slovenské straně jsem dopadl jako ty. Po předložení techničáku velmi příjemná paní :( mi nekompromisně sdělila, že buď zaplatím D2, nebo mi známku neprodá a ať popojedu na stranu maďarskou, že tam mi ji prodají dle mého přání. Zastavil jsem až u posledního prodejního místa v Rajce, kde kupují známky kamionisti, a tam jsem dopadl úplně stejně, jako na straně slovenské. Byl jsem nucen zaplatit D2.
Moje otázka zní- mám chodit na prodejní místo jen s papírkem s mojí espézetkou a trvat na kategorii D1, nebo platit zase D2. Vždy totiž po mně chtěli techn. průkaz. Domluva s Maďarem je vždy úžasná :)
zalisacizalisaciČlen
Přidáno před 6 let
Též máme tu samou zkušenost , vypadá to , že ta paní je tam 24hodin denně a sedm dní v týdnu :-(
Nekompromisně nám řekla , že nám D1 neprodá a chtěla zaplatit za D2 21,-euro .
Tak jsme jeli mimo dálnici .
V létě to zkusím uhradit přes net , teď se mi to před cestou nepodařilo .
P
Pegaso 2010Člen
Přidáno před 6 let
Kupoval jsem na netu D1. Do 3,5 T jednoznačně D1 trval bych na tom.
https://e-autopal...u/en/kosar
K
karsedNováček
Přidáno před 6 let
Dle prodejce HU známek https://www.virpay.hu/index.html je to skupina D2.Automobily pro více než 7 osob a nákladní vozidla a campery s maximální přípustnou celkovou hmotností 3,5 tuny.
Karel+Marcela+Karolína a Jakub (2007)
J
Jirka a HankaČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Pegaso 2010 napsal:

Kupoval jsem na netu D1. Do 3,5 T jednoznačně D1 trval bych na tom.
https://e-autopal...u/en/kosar


Podle obrázků na této stránce asi ano, ale podle textu D2. LAKOAUTO=OBYTNÉ AUTO. Takže bohužel platíme.
Minulý rok mě kontrolovali na M0.
Jirka
PepiPepiČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, všichni co o velikonocích jeli z Blavy na Maďary,museli koupit D2,nic jiného jim prodat nechtěli.Tak tomu už nerozumím,to si každý prodejce dělá co chce??Jestli je tady ten, kdo zaplatil D2 a je vybaven jazykově,měl by jim to tam napsat.Jinak asi zůstavají dvě možnosti,koupit na netu,nebo jed přes Rusovce,Ale jak pojedeme v létě do Řecka..?:_
tuaregtuaregČlen
Přidáno před 6 let
Kupuji přes net, nebudu se hádat s nějakou babkou v budce
!yZdeněk 53,!o Milada 52,:i Buddy 3,5, Oskar 1, Hyundai ix35, 2,0 CRDi, 4x4, 135 kw, automat - Superb I, 2.5 Tdi V6,120 kw - Superb II, 2.0 TDi, 125 kw, DSG - Swift Corniche 15/2
R
Roman MarsalaČlen
Přidáno před 6 let
Ahojte. Podľa toho co pozerám, tak je jednoznačné, ze OA je kategória D2. Co ma samozrejme neteší.

Vehicle category
D1M (motorcycles)
D1 (motorcycles, ≤ 3.5 t automobiles for up to 7 persons, and their trailers)
D2 (automobiles not included in category D1, for more than 7 persons, ≤ 3.5 t cargo vehicles and campers)
U (trailers of vehicles in categories D2 and B2)
B2 (buses)
P
Pegaso 2010Člen
Přidáno před 6 let
Jakou teda Kdo kupujete v Maďarsku na obytné auto do 3,5T kategorii ? D1?
J
Jirka a HankaČlen
Přidáno před 6 let
D2. Od minulého roku se nic nezměnilo. Sazebník viď. příspěvek výše hovoří jasně. Karavany do 3,5T=D2.
Jirka
P
Pegaso 2010Člen
Přidáno před 6 let
Tam se ale o karavanu nic neuvadi. Pouze automobily do 3.5T a do 7 osob. kategorie D1. Vse ostatni co nespada do kategorie D1 bude v kategorii D2 a z toho.mi jasne plyne ze obytne auto M1 do 3.5tuny a do 7 osob D1 a obytne auto M1 nad 3.5tuny D2. Podle me je to jasny jen jsem chtel vedet jak vam to zarazuji pri koupi vinety primo na prodejnich mistech. Ja kupuji pres internwt
J
Jirka a HankaČlen
Přidáno před 6 let
D2 (automobiles not included in category D1, for more than 7 persons, ≤ 3.5 t cargo vehicles and campers)
Překlad:
D2- automobily nezahrnute v kategorii D1, pro více jak 7 osob,
nakladní vozidla a karavany do 3,5T.
Takže karavany do 3,5T=D2
Karavany nad 3,5T je jiná písnička.
Jirka
P
Pegaso 2010Člen
Přidáno před 6 let
Kampery nad 3 5T jsou stoprocentne D2 . Je tam jasne napsano dodavky do 3.5T a kampery.to znamena kampery bez omezeni ale musi to byt M1 - osobni.
H
hymer662Člen
Přidáno před 6 let
Nejsem si jisty tvrzenim a vyklady, ze u D2 slovo camper je ve slova smyslu jak to zde je vnimano - obytne auto.
Nevim kolik z vas v TP ma camper, obytne auto apod. Praxe je slouzita, zvlaste kdyz v pokladne nekdo odmita nase naroky, ale argument pro diskuzi nakonec i s kontrolou je oznaceni v TP. Vizualni posouzeni s tim nema nic spolecneho.
U me je to podle TP D1
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
42,721,189 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.26491 sekund | Průměrně za: 0.26491 (0) sekund | Dotazy: 143 | Použitá paměť: 2.31MB/4MB