Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Starý káry - Schodík: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Starý káry - Schodík

Poslední aktualizace před 6 let
LerryLerryČlen
Přidáno před 6 let
Po návrate od Sprintera k starej klasike Bremer mi chýba (aj vzhladom na vek) schodík. Mám plastový - ale stále ho vykladať (dva som už zabudol naložiť) nemáte niekto nejaký nápad? Dík za moje staré klouby :c
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 6 let
A co chceš slyšet ?
Schůdek si kup a nainstaluj. Nebo schůdek vyrob manuální. A nebo si plastový schůdek opatři očkem a zahákni za auto. Jak na něj zapomeneš, poběží za tebou jak čoklík. :)
Taky jsem již jeden nechal někde stát..........ať dobře slouží nálezci. :c
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
LerryLerryČlen
Přidáno před 6 let
Chcem počuť presne to na čo som sa pýtal. Myslím si, že tá otázka nieje veľmi zložitá. Nič v zlom !h - len som zabudol napísať, že čakám nápad od ľudí, ktorí poznajú - resp. majú Bremera a teda vedie, že: pod šúpačkami je nádrž a teda to je problém. Niektoré busy a sanity majú zložitý mechanizmuz ktorý už není k sehnání a keby aj bol - tak asi v cene podobného auta! Tož tak!

Citovat

SignBoss napsal:

A co chceš slyšet ?
Schůdek si kup a nainstaluj. Nebo schůdek vyrob manuální. A nebo si plastový schůdek opatři očkem a zahákni za auto. Jak na něj zapomeneš, poběží za tebou jak čoklík. :)
Taky jsem již jeden nechal někde stát..........ať dobře slouží nálezci. :c
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 6 let
Aháá. Majitelů Bremera asi moc nebude. Jde spíše o to. Kde uchytit pod podlahou konstrukci schůdku. Tady asi jiná cesta, než improvizace nebude. Snad to nějak dáš.....:^
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
Fik 208Fik 208Člen
Přidáno před 6 let
Ahoj, před nějakým časem jsem o schůdku u šoupaček přemýšlel. Jediné co mě napadlo je plochý vysouvací schod v délce celé nádrže, umístěný pod nádrží. Systém vysouvání - dva U profily proti sobě a v nich onen vysouvací schod. Připevnit v místech přišroubování nádrže, vpředu je to do nosníku, vzadu na konzoli držící nádrž, samozřejmě umístěno tak, aby schůdek byl pod nádrží. Uložení schůdku na ložiskách se samozřejmě nabízí, aretace proti vysunutí je samozřejmostí.
Tak a teď už jen stačí aby to někdo dotáhl do konce a udělal:x
LerryLerryČlen
Přidáno před 6 let
...a máš nejaký náčrtok? To by bolo fajn. Keď sa nič nepose... tak sa uvidíme v máji (květen) na srazu a pokecáme :_

Citovat

Fik 208 napsal:

Ahoj, před nějakým časem jsem o schůdku u šoupaček přemýšlel. Jediné co mě napadlo je plochý vysouvací schod v délce celé nádrže, umístěný pod nádrží. Systém vysouvání - dva U profily proti sobě a v nich onen vysouvací schod. Připevnit v místech přišroubování nádrže, vpředu je to do nosníku, vzadu na konzoli držící nádrž, samozřejmě umístěno tak, aby schůdek byl pod nádrží. Uložení schůdku na ložiskách se samozřejmě nabízí, aretace proti vysunutí je samozřejmostí.
Tak a teď už jen stačí aby to někdo dotáhl do konce a udělal:x
JabberwockyJabberwockyČlen
Přidáno před 6 let
Jen na okraj, možná znáš. Největší online komunita majitelů starých mercedesů (hlavně Düdo a Bremer) se schází na foru Busfreaks ( http://www.busfre...age=Portal ) To je hotová studnice vědomostí. Blbé jsou na tom dvě věci:
1) Spousta témat je pouze pro registrované. (A pro přispívání se registrovat musíš.)
2) Registrace je tam neuvěřitelně pitomá, protože vyžadují mj. adresu bydliště a telefonní číslo, na které Ti budou před aktivací konta volat. Je to taková trochu hipícká komunita a asi chtějí odfiltrovat policajty nebo nevím proč. Já se tam zatím neregistroval, byť by mě, ač nevlastním mercedes, leccos z toho fóra zajímalo.

Třetí problém by mohla být jazyková bariéra (nevím, jak na tom jsi), ale pokud by ses rozhodl se tam zaregistrovat, klidně bych Ti věci kolem schůdku přeložil. To by na tom bylo to nejmenší.
VIRIBVS VNITIS
Fik 208Fik 208Člen
Přidáno před 6 let
Lerry, náčrtek nemám, v květnu se doufám na srazu uvidíme a osobně vše prodiskutujeme.
G
gutČlen
Přidáno před 6 let
Já přemýšlím podobně jako SignBoss který udělal minimálně dvě vestavby a nemá problém udělat cokoliv.

Chtěl jsem se podívat v práci jak ta nádrž drží, matně si vzpomínám že je uchycená v předu a v zadu dvěma šrouby m8.
Asi bych začal tím že bych udělal pomocný rámeček okolo nádrže, použil elko které bych přišrouboval pod šrouby co drží nádrž v předu a v zadu. Dlouhé tak abych na něj navařil jekl který by vedl okolo nádrže zepředu dozadu. Elko třeba 30 x 30 tloušťka 3 jeklík třeba 30 x 20 .Celé bych to dal hned pod pertl nádrže aby to bylo co nejvýš. Na tento pomocný rám bych namontoval buď origo schodek nebo něco vyvynul.
Počítal bych s tím že by to chtělo někde na straně u dveří přichytit aspoň nějakým šroubem m6 ať se to neprohýbá.
Denke daran: Amateure bauten die Arche, Profis die Titanic!!
jirkajjirkajČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Fik 208 napsal:

Lerry, náčrtek nemám, v květnu se doufám na srazu uvidíme a osobně vše prodiskutujeme.


Ahoj, udělal jsem vysouvací schůdek na Ducato z 25mm alu profilu,nášlap alu plech,pojezdy ze sedačky s aretací.Funguje už rok bez problému unese 90kg (víc jsem nezkoušel)

Pokud chceš pošlu ti na email nebo whatsapp fotky.

Jirka
Fik 208Fik 208Člen
Přidáno před 6 let
Kdyby se ti podařili dát fotky sem do diskuze bylo by to super, jistě to zajímá všechny. To je dobrý nápad s tím pojezdem ze sedačky. O kolik cm se schůdek vysune.
Dík Fík
G
gutČlen
Přidáno před 6 let
Pojezd ze sedačky s aretací to zní dobře.
Denke daran: Amateure bauten die Arche, Profis die Titanic!!
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Fik 208, gut, jirkaj, Jabberwocky, Lerry, Franta REZAC

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,038,714 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.18799 sekund | Průměrně za: 0.18799 (0) sekund | Dotazy: 96 | Použitá paměť: 1.95MB/2MB