Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Mýto vs.známka: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Mýto vs.známka

Poslední aktualizace před 6 let
F
FILIP0SNováček
Přidáno před 6 let
Zdravím,pořídil jsem nový stroj s celkovou max.hmotností 4,2 tuny a teď řeším s tím spojené dálniční poplatky.
Jde mi o to jestli systém mýtných brán má přistup do registru vozidel,tudíž jestli mě odhalí,pokud budu jezdit
pouze s dálniční známkou? :-)

díky za info
Jirka CanonJirka CanonČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Filipos ortx napsal:
Zdravím,pořídil jsem nový stroj s celkovou max.hmotností 4,2 tuny ... tudíž jestli mě odhalí,pokud budu jezdit pouze s dálniční známkou? :-) díky za info


Takový blbý dotaz: Co tě vede k tomuto kroku ? ... Díky za odpověď.
F
FILIP0SNováček
Přidáno před 6 let
Sorry jako ale to předražené mýto nad 3,5t (obytný vůz) mluví za vše...
Nehledej na tom nic špatného,nemám problém si připlatit za těžší auto,jenom mi přijde na hlavu abych platil stejně jako těžší nákladní vozidla.
tomasvtomasvČlen
Přidáno před 6 let
Tiež mám cez 3500, auto má 3650. Odhalia ťa ihneď, veď sú tam čítačky ŠPZ, čo som počul, odhalia ťa všade kde sú čítačky v každom štáte. Systém pozná VIN, kt pravdepodobne výrobca ukladá do nejakého systému, priradiť značku musí byť brnkačka. Ale napr. cez Slovinsko sa dá, som išiel na známku, ale zvyknú hneď za platidlami zastavovať ak zbadajú podozrivé auto. Len náš karavan vyzerá ako 3,5-tona, má 7m. Keď som poctivo platil na platidlách v Slovinsku pozerali na mňa ako na zjavenie :-D.
SvanSvanČlen
Přidáno před 6 let
Rozhodně tě kamerou neodhalí - registruje jen vozidla přihlášená do mýtného systému.Je to má vlastní zkušenost - jezdím tak už 8 let protože nesouhlasím s nesmyslnou výší mýtného. Pokud jsi nekoupil "go-box" nejsi tam uveden a můžeš klidně jezdit se známkou. Teprve při kontrole dokladů by ti na to mohli přijít - přičemž pokuta není zdaleka tak vysoká jako mýtné které mezitím zaplatíš. Navíc na tvém autě se to zvenku ani nepozná.
BuerstnerBuerstnerČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

tomasv napsal:

Tiež mám cez 3500, auto má 3650. Odhalia ťa ihneď, veď sú tam čítačky ŠPZ, čo som počul, odhalia ťa všade kde sú čítačky v každom štáte. Systém pozná VIN, kt pravdepodobne výrobca ukladá do nejakého systému, priradiť značku musí byť brnkačka. Ale napr. cez Slovinsko sa dá, som išiel na známku, ale zvyknú hneď za platidlami zastavovať ak zbadajú podozrivé auto. Len náš karavan vyzerá ako 3,5-tona, má 7m. Keď som poctivo platil na platidlách v Slovinsku pozerali na mňa ako na zjavenie :-D.


Ve Slovinsku obytná auta spadají do kategorie 2A a t. zn. že vylepují dálniční známku.
tomasvtomasvČlen
Přidáno před 6 let
Fakt tak jazdíš? Dík za info. Takže pokiaľ v Čr, At nezaregistruješ, tak nič nevedia. Koľko je pokuta? Kedy to zistili, že nemáš go box, ťa zastavili, alebo pri vážení? Ako potom vedia v Madarsku, kde sú prejazdné váhy, že si preťažený, odkiaľ vedia tvoju celkovú hmotnosť?

V Slovinsku karavany nad 3,5 t musia na platidla.
Upravil tomasv dne 07.02.2018 10:51, před 6 let
BuerstnerBuerstnerČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

tomasv napsal:

Fakt tak jazdíš? Dík za info. Takže pokiaľ v Čr, At nezaregistruješ, tak nič nevedia. Koľko je pokuta? Kedy to zistili, že nemáš go box, ťa zastavili, alebo pri vážení? Ako potom vedia v Madarsku, kde sú prejazdné váhy, že si preťažený, odkiaľ vedia tvoju celkovú hmotnosť?

V Slovinsku karavany nad 3,5 t musia na platidla.



Re: Slovinská dálniční známka 2014

Avatar člena

tomasv
Člen

Příspěvek: 24
Založený: 19.04.2017


Ahojte. Chápem to správne, že všetky karavany v Slovinsku sú 2A? Mám karavan, Fiat Ducato, alkovňu s celkovou váhou 3650 kg.

Camping vehicles (regardless of height) and two-track motor vehicles, where the height of the vehicle above the front axle does not exceed 1.30 m and the maximum permissible weight does not exceed 3,500 kg, with or without a trailer.
Vehicle type

https://www.dars.... ých%20vozidiel_SK.pdf
Upravil/a tomasv dne 09.06.2017 22:49
radek argosradek argosČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Buerstner napsal:

Citovat

tomasv napsal:

Fakt tak jazdíš? Dík za info. Takže pokiaľ v Čr, At nezaregistruješ, tak nič nevedia. Koľko je pokuta? Kedy to zistili, že nemáš go box, ťa zastavili, alebo pri vážení? Ako potom vedia v Madarsku, kde sú prejazdné váhy, že si preťažený, odkiaľ vedia tvoju celkovú hmotnosť?

V Slovinsku karavany nad 3,5 t musia na platidla.



Re: Slovinská dálniční známka 2014

Avatar člena

tomasv
Člen

Příspěvek: 24
Založený: 19.04.2017


Ahojte. Chápem to správne, že všetky karavany v Slovinsku sú 2A? Mám karavan, Fiat Ducato, alkovňu s celkovou váhou 3650 kg.

Camping vehicles (regardless of height) and two-track motor vehicles, where the height of the vehicle above the front axle does not exceed 1.30 m and the maximum permissible weight does not exceed 3,500 kg, with or without a trailer.
Vehicle type

https://www.dars.... ých%20vozidiel_SK.pdf
Upravil/a tomasv dne 09.06.2017 22:49



Já bych tu až tak nějak moc lidem nevěřil. Někteří toho moc nevědí a ještě blbnou místní.
Vloni budovali ve Slovinsku mýtný systém, počítám že od letoška už určitě pojede a věř, že je tam napsáno, obytná auta kategorie 2A DO 3,5 tuny !!!!! Když jsem se pro jistotu ptal Slovince, že se nemusí platit obytka nad 3,5 t a že stačí známka ........ nastal výsměch a byl jsem ujištěn, že pokuta mně vyjde na stejné peníze, jako dovolená v Chorvatsku. Už vloni jsem řekl, že přes Slovinsko jezdit nebudu, protože mýto je drahé !!!!
Zpět z HR jsem to raději vzal přes H a potom líznul A a mohu jen doporučit.
V Maďarsku krátká zastávka v lázních a bylo to super. Plánujeme jezdit do HR už jen přes H a v loni to jel kamarád s mojí bývalou obytkou ( 3 nápravy) a také řekl že přes A a SLO už jezdit nebude.

not exceed 3,500 kg dle mého chápání znamená NEPŘEKRAČUJÍCÍ !!!!!

Tak raději prověřuj, než (ne)zaplatíš.
frankia 680frankia 680Člen
Přidáno před 6 let
V Slovinsku karavany nad 3,5 t platia myto! Cenovo je to ako Rakúsko mna to stoji cez Maďarsko a celé Slovinsko az na istriu cca 100€ ale ja mam 3 nápravy :(
Tiež sa mi to nepáči ze musim platiť myto ale keď ta chytia tak to doplatis spätne myto plus pokuta!!!
Mam kamaráta co chcel šetriť na mýte v Čechách a takto dopadol !!!
radek argosradek argosČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

frankia 680 napsal:

V Slovinsku karavany nad 3,5 t platia myto! Cenovo je to ako Rakúsko mna to stoji cez Maďarsko a celé Slovinsko az na istriu cca 100€ ale ja mam 3 nápravy :(
Tiež sa mi to nepáči ze musim platiť myto ale keď ta chytia tak to doplatis spätne myto plus pokuta!!!
Mam kamaráta co chcel šetriť na mýte v Čechách a takto dopadol !!!



Ano tohle je správná a PŘESNÁ informace. 3 nápravy moc drahé, co ušetříš na autě abys měl velké pohodlné a nemusel platit jako za dvounápravové ještě větší, stejně zaplatíš na mýtě.
Měl jsem taky 3 nápravy a prodal a koupil 2 nápravy. Poctivě zapisuji kolik jsem kde platil, nejen mýto ale i tankování a tak podobně. No ještě jsem nesčítal mýto celkem, ale za cca 22.000 km mám paradoxně v CZ zaplaceno snad nejméně a to asi 6.000 Kč ale pro zajímavost mohu sečíst.
Jinak v zahraničí zaplaceno mnohem více a to se snažím jezdit po okreskách, ale někde je lepší jezdit po dálnici a zaplatit a to nejen z hlediska času, ale taky z hlediska vozidla.
Dá se projet přes HR bez plateb za dálnici, ale je to lepší prostředkem a potom do H než někudy jinudy a ještě to chce občas najet na dálnici, ale jinak prostředkem je to kratší a když jedeš po dálnici cca kolem 90 tak to nevychází časově až tak špatně.
M
Miroslav6Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

Filipos ortx napsal:

Zdravím,pořídil jsem nový stroj s celkovou max.hmotností 4,2 tuny a teď řeším s tím spojené dálniční poplatky.
Jde mi o to jestli systém mýtných brán má přistup do registru vozidel,tudíž jestli mě odhalí,pokud budu jezdit
pouze s dálniční známkou? :-)

díky za info


Ahoj,
celá diskuze mě připadá, že jsi si koupil opici a zjistil jsi , že žere banány.
Míra a Zuzka
MB W251 Adria Adora 482 LU
radek argosradek argosČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Miroslav6 napsal:

Citovat

Filipos ortx napsal:

Zdravím,pořídil jsem nový stroj s celkovou max.hmotností 4,2 tuny a teď řeším s tím spojené dálniční poplatky.
Jde mi o to jestli systém mýtných brán má přistup do registru vozidel,tudíž jestli mě odhalí,pokud budu jezdit
pouze s dálniční známkou? :-)

díky za info


Ahoj,
celá diskuze mě připadá, že jsi si koupil opici a zjistil jsi , že žere banány.


Asi to není jen o těch banánech, je to asi o systému !!!! Chodíš do práce, stát ti sebere část mzdy, jdeš si nakoupit potraviny, stát má z toho DPH, jdeš si natankovat a stát má z toho DPH a spotřební daň a potom si koupíš vozidlo ( z kterého má stát DPH) nad 3,5 T abys neporušoval zákon a nebyl přetížený no a stát po tobě chce platit mýto, za to že chceš jet na víkend po rozmlácený a ucpaný D1 někam s rodinou na odpočinek za vydělaný peníze a pro jistotu, ti ještě zvedne mýto v pátek na nekomerční vozidlo ( vozidlo není za účelem výdělku tak to mají Němci neplatí) protože je jasný že nebudeš čekat do soboty.
Tebe to nesere ????? Zdá se ti tohle spravedlivé ????? Koukni kde je Německo jakou mají dálniční síť a neplatíš tam s obytkou vůbec nic ani tu známku ( zatím) a svez se po jejich silnicích !!!!!
Tak tohle mi fakt sere !!!!! Jsme tu jako tupé stádo a necháme ze sebe dělat ovce.
Koukni kolik stojí provoz mýta, kolik vydělává K.... a kolik dává zato, že to může provozovat.
A vždycky se najde nějaká klička, aby to nevzal někdo lacinější. A zákonodárci ....... to nevíš jestli jsou zhulený, nebo tak zaplacený co dokážou prosadit a navrhnou. Já bych řekl že nám ukazují tu aroganci a nadřazenost tu moc. Každopádně neprosadí nic, co tobě by pomohlo nebo ušetřilo peníze.
Tak mi neříkej, že ty budeš platit mýto s úsměvem a spokojeností.
Můžu mít třeba 100 mega na účtu, ale mýto mi stejně bude srát. At platí mýto pouze vozidla co vydělávají co slouží za účelem výdělku, ty používají dálnici za účelem výdělku.
Stát by měl taky něco dělat pro lidi a ne je pořád jen dojit a dojit.
JabberwockyJabberwockyČlen
Přidáno před 6 let
radek argos: V zásadě souhlasím, ale ani Německo není moc dobrý příklad. Ti zase platí daň z pouhého vlastnictví motorového vozidla a ta daň není malá. Eurosocík a na něj navázaný cirkus stojí dlouhé love a ovce se holí tam i tady. Peace ☮️
VIRIBVS VNITIS
M
Miroslav6Člen
Přidáno před 6 let
Slušná politickoekonomická analýza. Bohužel máš 100% pravdu. Chtěl jsem jen svým bonmotem vyjádřit, že pokud si koupím auto, které dle platné legislativy spadá do kategorie placení mýta, tak se nemohu divit, že mám platit mýto. Zakladatel vlákna se ptal jestli má systém mýta ojebat, jestli to někdo ojebává také a co mu za to hrozí. Oprávněnost výběru mýta a stav silnic je otázka zcela jiná.
Míra a Zuzka
MB W251 Adria Adora 482 LU
Vlasta1Vlasta1Člen
Přidáno před 6 let
Jsou brány které jen odečítají mýto z krabičky, ale jsou i kontrolní, které zjistí veškeré info o voze
včetně aktuálních rozměrů
B
belcantoČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Jabberwocky napsal:

radek argos: V zásadě souhlasím, ale ani Německo není moc dobrý příklad. Ti zase platí daň z pouhého vlastnictví motorového vozidla a ta daň není malá. Eurosocík a na něj navázaný cirkus stojí dlouhé love a ovce se holí tam i tady. Peace ☮️


tady je právě vidět, jak na to mohou být různé pohledy. Němec zaplatí celkem slušnou daň z každého auta, aby nemusel doma platit dálniční známku. A kdykoli vyjede na kteroukoli stranu, tak jí u sousedů platí jako mourovatej. Sousedi ale u něj doma nic. A teď, když by i sousedi měli v Německu platit za dálnice, tak je z toho obrovský problém, protože když by si ten Němec doma tu daň od známky odečetl, tak je to diskriminace, to mi hlava nebere ...
JabberwockyJabberwockyČlen
Přidáno před 6 let
V tomhle ohledu nejsme ve při. Já se totiž domnívám, že by se nemělo platit ani jedno. Ale to by bylo na dlouhou debatu, která s vláknem souvisí jen okrajově a o které jsem si jistý, že se tu už mockrát vedla, ještě mockrát povede a za současného stavu stejně k ničemu nepovede :-)
VIRIBVS VNITIS
R
ramtlah1Člen
Přidáno před 6 let
Ruku prosim na srdce ti kteri se zde pousti do zakladatele s tim ze chce neco ojebat:) je to totiz naprosto stejne ojebani jako vedomē zakoupit auto do 3,5 a jezdit s nim 400kg pres a ze vas tu je takovych mrak o tom nepochybujte :))))) Co se tyce mne ani ja s tim nebojuji ze bych na myto nemel ,ale hrozne mne to vadi principove. ( napsal jsem okolo toho ale jiz dost ) Osobne jsem jezdil u nas s petitunou taky na z namku a co mam info je tu takovych kaskaderu v CR mrak.Jinde nez u nas bych si to ale netroufnul !!!!! Pokud se nezmeni v EU legislativa je pro mne auto nad 3,5 nerealna zalezitost ne z duvodu financi,ale jak jsem psa z duvodu, ze to proste neprekousnu. Stejne tak bojkotuji prejezd pres Slovinsko, omezil jsem 6 × do roka nenazrany Chorvaty kam jsem rad jezdil 30 let , potapeni jsem tam uz taky vzdal, lod jsem tam taky prodal.Je mrak mist a statu, kde se citim lip a nemam dojem ze platim i za vzduch co dycham.Odpoved na otazku tazatele tedy zni,dokud auto do myta nezaregistrujes na nic se nepride, dokud neprijde nekde na dalnici kontrola a nebo vazeni. Pak je to opet na benevolenci policisty stejne jako kdyz chytnou nekoho kdo ma 3,5 a na vaze se ukaze 4,2 a nebojte,ze se vsude a vsichni policajti v cele eu o tomto problemu nevi !!!!!!! Jinak pisi ted z Phuketu z Thajska letenka tam i zpet 13 000 nocleh pres booking 200kc na hostelu,tuk tuk za babku ovoce a jidlo za dve, na 4 dny pronajata plachetnice s kotvenim kde se nam chtelo a nikde jsem nevidel zadnou kapetanii ktera by nas buzerovala za cokoliv.Nez se to tu doku....i tak jak v evrope stalo by za to tu udelat pujcovnu obytek garantuji vam ze by se tu dalo stat takmer vsude na divoko.Ano nesmeli by jsme se chovat jak nektery bydlikari prasata,ale to uz je zcela jina kapitola :)))
F
FILIP0SNováček
Přidáno před 6 let

Citovat

Miroslav6 napsal:

Citovat

Filipos ortx napsal:

Zdravím,pořídil jsem nový stroj s celkovou max.hmotností 4,2 tuny a teď řeším s tím spojené dálniční poplatky.
Jde mi o to jestli systém mýtných brán má přistup do registru vozidel,tudíž jestli mě odhalí,pokud budu jezdit
pouze s dálniční známkou? :-)

díky za info


Ahoj,
celá diskuze mě připadá, že jsi si koupil opici a zjistil jsi , že žere banány.



Ahoj,
pak teda nevím proč se zapojuješ do konverzace,moc dobře jsem věděl kolik stojí mýto nad 3,5t.A o banány nejde jde o system,nebudu tady sponzorovat Kapsch a Řsd...

Automatické sloučení 11.02.2018 17:42:

Automatické sloučení 11.02.2018 17:46:
Díky všem co mi k tomu měli co říct..a u mě je to jasný,dokud se tady něco nezmění budu jezdit na známku a podstupovat riziko,že mě lapnou asi jako každej třetí co jede přetíženej..
Upravil FILIP0S dne 11.02.2018 17:46, před 6 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,017,531 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.25451 sekund | Průměrně za: 0.25451 (0) sekund | Dotazy: 143 | Použitá paměť: 2.33MB/2MB