Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Pozdrav nových členů: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Pozdrav nových členů

Poslední aktualizace před 6 let
A
AnonymČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj všichni
Konečně jsme se rozhoupali a rozhodli se zařadit do skupiny lidí co cestují s domečkem na kolech.Jsem Alboš 63 a dvě Darie 47 a 8.Začínal jsem kdysi dávno s Ávií Furgonem,ale to byla jiná doba.Teď se taháme po světě s naším rodinným přítelem Fordem Transitem 99.Je to už stará herka, kterou jsem si vyvařil a zgenerálkoval.Nakonec jsme zabudovali vestavbu dle našich představ.Je to obyčejná dodávka,která je nenápadná a dá se s ní dobře kempovat na divoko.Máme tam pár vychytávek o které se můžeme s Vámi podělit.Až se k tomu zase dostanu přidám pár fotek.Je hezké potulování po Evropě a seznamování se s dalšími zajímavými lidmi a kraji.To je zatím vše - ahoj
Willik68Willik68Člen
Přidáno před 6 let
Ahoj
Chystám se na něco podobného, tak si rád počkám na Tvé zkušenosti se stavbou. Za pár tydnu mame začínat s kontrolou vozu před vlastni stavbou, zatím shromažďují materiál. Auto je též tranzit, ale o málo mladší než mas ty (2002). Nicméně pokud by te to zajimalo, tak k tvému modelu mam nejake díly (vlastnil jsem drive). Když tak hledej v sekci prodej - dily tranzit.
Tak zase něco napiš, rad se poučím.
Willik68
A
AnonymČlen
Přidáno před 6 let
Také zdravím.
Zkušeností je fůra a postupně se na ně dostaneme.Udělal jsem to tak, že jsem koupil několik vyřazených transitů a z nich vymontoval to co se mohlo hodit mimo jiné i na vestavbu.Díly jsem v zimních obdobích repasoval a tak mám náhradní motor,převodovku,chladič,světla,startéry a alternátory a jiné díly.Rád bych sem vložil pár fotek,ale zatím nevím jak?!Jsem tu nováček.
Upravil Anonym dne 25.01.2018 17:31, před 6 let
A
AnonymČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj
Nejdou mě sem vložit fotky - asi jsem nějak mimo,zkoušel jsem zmenšovat,přejmenovat a nic.Píše to toto:C:\fakepath\
10JPG
11JPG
12JPG
14.JPG
16JPG
17JPG
18JPG
21JPG
aJPG
fotoJPG
Dostal jsem to tam trochu krkolomě,ale jde to.
Další foto bude z vestavby.
Ahoj
Upravil Anonym dne 26.01.2018 11:15, před 6 let
Anonym Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 6 let

Citovat

albos napsal:

Ahoj
Nejdou mě sem vložit fotky - asi jsem nějak mimo,zkoušel jsem zmenšovat,přejmenovat a nic.Píše to toto:C:\fakepath\16.JPGfoto.JPG

Ahoj, v názvu nesmí být tečka.
Takto ne: 16.JPGfoto.JPG

Takto ano: 16JPGfoto.JPG

!)
Fun
Smile
A
AnonymČlen
Přidáno před 6 let
Díky, zkusím toooo..
Willik68Willik68Člen
Přidáno před 6 let
Ahoj
Vidim ze jsi dělal generálku vozu velmi důkladne. Také chápu že pokud jsi rozebral několik stejných vozu, tak opravdu o díky nemáš nouzi. Já toho ani tolik nemam, jen pár drobností.
Jen tak dal pokračuj, Já si hlavně počkám na zkušenosti z vlastni vestavby. Resim totiž prave druh izolace na zateplení, střešní okno a otáčení sedaček (hlavně to dvojice pro spolujezdce). To střešní okno hlavně z pohledu legislativy a také montáž na střechu s prolysama.
Zatím díky za obrázky a "kolečka dolu".
A
AnonymČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj.
Střešní okno jsem také řešil a bylo mě sděleno, že jedno je povoleno jen se nesmíš porušit nosníky...
Prolisy jsem po vyříznutí otvoru naříznul a zklepal do roviny,svařil a vybrousil.Okno pak pěkně sedělo...
Upravil Anonym dne 26.01.2018 14:38, před 6 let
A
AnonymČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj - Pár slíbených foto z vestavby V současné době testuji ohřev vody solárním kolektorem.Přidám pár fotek s plánkem.Zatím je instalován na balkoně a fungoval v létě skvěle.
Upravil Anonym dne 27.01.2018 11:05, před 6 let
Anonym Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
A
AnonymČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj.
Dodatek k fotografiím.Zateplení je 4 cm pěnové hmoty + krycí kobercová krytina, nebo něco na ten způsob.Střešní okno doplněno odsáváním + reverz a nové vaření s vestavěnou dvouplotýnkou.Nastavitelný solár s regulací a měnič.Trojkombinace lednice původně na "kartuše" předělaná na přívod PB.Později dodám další aktualizované foto.
A
AnonymČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj
Slíbené foto kolektoru a elektroniky.Panel je dva cm vysoký a dost účinný.60l ohřál v slunečném počasí na 50 stupňů za čtyři hodiny.Na střeše bydlíku jsem naměřil až 70 stupňů.
Upravil Anonym dne 28.01.2018 13:48, před 6 let
Anonym Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
prcek61prcek61Člen
Přidáno před 6 let
Ahoj také zdravím jak budeš řešit přetlak na ohřevu vody jestli to dobře chápu budeš s tím natápět nějaký bojler ??
A
AnonymČlen
Přidáno před 6 let
Zdravím.Přetlak vody pojmou hadice mezi nádrží a kolektorem ( 4m). Navíc v kolektoru není mnoho vody cca 5l.Zpětný ventil brání odtoku vody zpět a elektroventil otvírá okruh po dosažení teploty 45 stupňů.(bimetalový termostat v hadu na střeše) Celý systém je ovládán relátky,které zaručují správnou funkci.
A
AnonymČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj,slíbený plánek.
Anonym Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
JardaMajkaJardaMajkaČlen
Přidáno před 6 let
Zdravím nově příchozí a přeji hodně cestovatelských zážitků, taky jezdíme se starším Transitem - 2004, udělali jsme si tam pár vychytávek - střešní okno, solár, otoč na sedačku spolujezdce a naftové horkovzdušné topení, ale co mě poslední dobou začíná zlobit je koroze, ale tím asi trpí všechny dodávky.
A
AnonymČlen
Přidáno před 6 let
Díky za přivítání.
Mám také dotaz ohledně naft. topení.Jaké máte a jak jste s ním spokojeni.Jinak koroze u Transitů je pověstná.Ale dobrá zpráva je, že po vyvaření a následném ošetření pak plechy drží.Mám to z vlastní zkušenosti a fakt to již pátým rokem drží.
A.
Willik68Willik68Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

JardaMajka napsal:

Zdravím nově příchozí a přeji hodně cestovatelských zážitků, taky jezdíme se starším Transitem - 2004, udělali jsme si tam pár vychytávek - střešní okno, solár, otoč na sedačku spolujezdce a naftové horkovzdušné topení, ale co mě poslední dobou začíná zlobit je koroze, ale tím asi trpí všechny dodávky.



zdravím Jardu
chystám také přestavbu tranzita 2002. čtu tady že jsi dělal otoč sedačky spolujezdce. jedná se o jednoduchou nebo dvojitou sedačku. chci se pokusit otočit dvojsedák, tak sháním jestli se o to už někdo nepokoušel a jestli by se nepodělil o zkušenosti. uvítám samozřejmě i další nápady.
díky Willik68
JardaMajkaJardaMajkaČlen
Přidáno před 6 let
Topeni mam Eberspacher, to nejmensi co delaji, koupil jsem ho po repasi uz pouzite myslim ze to vozi z UK zatim funguje jak ma, ale v zime moc nekempujem, spis v prechodnem obdobi si zatopime rano. Jestli muzu radit tak nenapojuj privod z palivoveho potrubi teckem ale jehlou primo do nadrze, mel jsem to tak a byly problemy se zavzdusnovanim motoru. Otoc mam na jednosedacce spolujezdce, chtel jsem i na sedadle ridice ale narazil jsem na paku rucni brzdy tak jsem to vzdal.
Willik68Willik68Člen
Přidáno před 6 let
Děkuji za informaci, s Tim teckem jsem víceméně počítal. Sedačku budu holt ještě pátrat.
A
AnonymČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

JardaMajka napsal:

Topeni mam Eberspacher, to nejmensi co delaji, koupil jsem ho po repasi uz pouzite myslim ze to vozi z UK zatim funguje jak ma, ale v zime moc nekempujem, spis v prechodnem obdobi si zatopime rano. Jestli muzu radit tak nenapojuj privod z palivoveho potrubi teckem ale jehlou primo do nadrze, mel jsem to tak a byly problemy se zavzdusnovanim motoru. Otoc mam na jednosedacce spolujezdce, chtel jsem i na sedadle ridice ale narazil jsem na paku rucni brzdy tak jsem to vzdal.



Díky za info.Budu se držet rady.Proč vymýšlet něco,co už vymyslel jiný.
Ahoj.A.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Willik68, albos, JardaMajka, prcek61, Fun

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,267,838 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.27482 sekund | Průměrně za: 0.27482 (0) sekund | Dotazy: 140 | Použitá paměť: 2.24MB/4MB