Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Alternativní WC: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Alternativní WC

Poslední aktualizace před 5 let
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj,
dovoluji si založit vlákno ve kterém by bylo možné prodiskutovat alternativní WC v obytném voze.
Jelikož dnes Nature's Head nalinkoval odkaz níže, použiji jej jako základ k tomuto vláknu.
V této oblasti půjdu do rizika průzkumníka zcela jistě, jen se musím vydat optimální cestou, kterou ještě stále mapuji.

Níže je první náhrada původního Thetfordu za Nature's Head s obrazovou dokumnetací na kterou jsem narazil.
https://www.whatabus.de/ein-sch-thema...-kassette/
:_

Něco jsme již diskutovali zde ...
https://www.caravan24.cz/forum/viewth...ost_243574
4.114683,118.628756
Upravil sipadan dne 24.01.2018 18:30, před 6 let
Vlasta1Vlasta1Člen
Přidáno před 6 let
ScooterMartyScooterMartyČlen
Přidáno před 5 let
Trochu to tady usnulo. Už někdo má osobní zkušenosti s kompostovací toaletou? Zvažuji do příštího bydlíka buď kombinaci kazeta+nádrž nebo právě tu kompostovací. Ale zatím s ní mám jakýsi mentální problém...
sipadansipadanČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj Marty,
nevychladlo, ale nemám hotovou boudu ještě a moc kolegů toto nezajímá.
Oboje, jak Nature's Head, tak Air Head jsou perfektně funkční.
Jakmile přijde čas, tak podám detailní rozbor (pokud mne tedy někdo nepředběhne, jelikož mi to ještě nějaký čas s boudou potrvá).
Projeď si FB, nebo si sjeď do Lipska, případně Instagram a nejdeš i plno dodatečných výměn z Thetforda.
Všichni spokojeni.
Jen ta cena je vyšší, ale není nesmyslná jako "plynovací" WC, které stejně není nezávislé.
S.
ScooterMartyScooterMartyČlen
Přidáno před 5 let
No já o tom už něco přečetl, ale furt jsem jakýsi rozpačitý. Několik okruhů otázek. Jsem panelákový, chci to do bydlíka, ale kam tedy s produkty, když nemám kompost? A kam s tím na cestách? Jak je vyřešen zápach moči, když stojí v připojeném kanystru třeba týden než se náplní? A zase, kam s močí na cestách? Trvale běžící větráček pomáhá sušení a řeší zápach tuhých exkrementů, ale jak moc je to cítit venku? Řeší se to komínkem na střechu? No a nakonec jak s čištěním mísy? Zkopíruju sem text z jedné diskuze, protože to není sprosté ale velmi opisné...
No jo, jak je ale myšleno na variantu kdy je například s..čka po romadúru a pivečku doprovázena silným prdem, který tzv. omrskne celý vnitřek mísy až po rantl? Není to nic nenormálního, prostě s..čka jak bič, kterou v normálním WC člověk na dvojí spláchnutí vyštětkuje a je čisto. Takto to bude zasypávat pilinama jako kocour Mikeš a to ještě za doprovodu pekelného smradu...
Martin (1971) a Lucie (1974) a vždycky nějaký ten pes..., 608 463 502, Abbey GTS 517 a Ford Galaxy II 1.9 TDi 96kw. Dříve Renault Master Pössl.

Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.
Benjamin Franklin
SlawczoSlawczoČlen
Přidáno před 5 let
Jen ta cena je vyšší, ale není nesmyslná jako "plynovací" WC, které stejně není nezávislé.
S.[/quote]

Ja by som uplne nezatracoval WC na plyn aj ked je jeho cena pomerne vysoka. Aj ked ho nemam, zda sa mi ovela pragmatickejsie vyhadzovat h.vno po "kremacii" ako zasypane pilinami. Nie kazdy riesi financie, niekto riesi vacsie pohodlie, ale sto ludi, sto chuti...
sipadansipadanČlen
Přidáno před 5 let
Chápu Tvé obavy.
Všichni, co se rozhodovali měli podobné a všechno se to točí jen ohledně zápachu.
Každému trvá poměrně dlouhou dobu než se rozhoupe a všem pomohlo vidět toaletu v reálu.
Jakmile se přesvědčíš na vlastní oči, budeš v klidu.
Zkusil bych Lipsko (tomtur.de), nebo nějakého servisního partnera Nature's Head v Německu zda by neměl reálnou ukázku.
Pokud stihnu postavit boudu dříve než se rozhoupeš, tak rád ukážu v akci.

ScooterMarty napsal:


1. Jsem panelákový, chci to do bydlíka, ale kam tedy s produkty, když nemám kompost?
Popelnice - podle frekvence výjezdů tak 2-3x za rok

2. A kam s tím na cestách?
Křoví, pole, louka, nejlépe samozřejmě kontejner ...

3. Jak je vyřešen zápach moči, když stojí v připojeném kanystru třeba týden než se náplní?
to netuším, ale vyřešen je

4. A zase, kam s močí na cestách?
viz. bod 2
5. Trvale běžící větráček pomáhá sušení a řeší zápach tuhých exkrementů, ale jak moc je to cítit venku?
To je relativní a když jsem měl tu čest okolo auta chodit (vývod u 4x4 náklaďáku zhruba ve výšce 1,2 m od země a cca. 50 cm od hrany boudy, tak nic cítit nebylo, čím silnější proudění vzduchu, tím dříve kompostuje, ale to je jasné

6. Řeší se to komínkem na střechu?
Pod, nebo z boku, na střechu, kamkoliv se to hodí, ale vzduch musí řádně proudit a nesmí se vracet - lze opatřit i uhlíkovým filtrem

7. No a nakonec jak s čištěním mísy?
"kadící" otvor by měl být dostatečně velký, abys trefil kompost. V připadě, že se Ti to nepodaří, tak tradičně a to klidně včetně použití štětky a vody - odváděný vzduch opět vysuší co má, ale nesmí se to přehnat.

8. No jo, jak je ale myšleno na variantu kdy je například s..čka po romadúru a pivečku doprovázena silným prdem, který tzv. omrskne celý vnitřek mísy až po rantl? Není to nic nenormálního, prostě s..čka jak bič, kterou v normálním WC člověk na dvojí spláchnutí vyštětkuje a je čisto. Takto to bude zasypávat pilinama jako kocour Mikeš a to ještě za doprovodu pekelného smradu...
viz. 7, v každém případě bych doporučil v takovém případě dostatečnou zásobu plastových rukavic míti v dosahu.
Lepší je kokosové vlákno, než-li piliny


Aqua Rinse voní určitě více, o tom netřeba pochybovat, ale na stranu druhou, zde jsou zcela jiné výhody.
Když to zvládnou rozmazlení jachtaři, tak to by v tom byl čert, aby to vadilo průměrnému kempaři.
Horší je vybrat spávného výrobce .....

Sloučené 22.10.2019 15:49:

Slawczo napsal:

@Slawczo - Jen ta cena je vyšší, ale není nesmyslná jako "plynovací" WC, které stejně není nezávislé.
S.


Ja by som uplne nezatracoval WC na plyn aj ked je jeho cena pomerne vysoka. Aj ked ho nemam, zda sa mi ovela pragmatickejsie vyhadzovat h.vno po "kremacii" ako zasypane pilinami. Nie kazdy riesi financie, niekto riesi vacsie pohodlie, ale sto ludi, sto chuti...[/quote]

Slawco, omlouvám se, nic na světě není dobré zatracovat a každý má jiné potřeby a cíle.
Reagoval jsem z pohledu auta bez plynu, jelikož plyn považuji za největší problém na cestách (kromě vody).
ScooterMartyScooterMartyČlen
Přidáno před 5 let
Sipadane to asi stihneš. My jsme v zimě prodali vestavbu a koupili velký anglický karavan a teď zvažujeme stavbu do 7,5t náklaďáku s izotermickou skříní. Ale jsme ve fázi úvah a příprav. Jestli se rozhodneme, koupíme někdy během zimy auto a počítám další sezónu obětujeme na stavbu. Když koukneš na einraumwohnung.eu, tak tam se inspirujeme. A oni měli klasickou toaletu a až následně stavěli separační s využitím původní klapky v boku, takže se taky můžeme rozhodnout později. Abych neplevelil vlákno, posílám ještě SZ k jinému tématu.
Martin (1971) a Lucie (1974) a vždycky nějaký ten pes..., 608 463 502, Abbey GTS 517 a Ford Galaxy II 1.9 TDi 96kw. Dříve Renault Master Pössl.

Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.
Benjamin Franklin
Dan LT35Dan LT35Člen
Přidáno před 5 let
Taky mě to zajímalo, objevil jsem tohle: https://www.youtu...HplC7ddyiu
Tak pro někoho, kdo vládne němčinou, informací hromada.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Dan LT35, ScooterMarty, sipadan, Slawczo, Vlasta1

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,300,229 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.18111 sekund | Průměrně za: 0.18111 (0) sekund | Dotazy: 93 | Použitá paměť: 1.99MB/4MB