Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Střešní okno do vestavby Ford Tranzit: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Střešní okno do vestavby Ford Tranzit

Poslední aktualizace před 5 let
Willik68Willik68Člen
Přidáno před 6 let
Montoval, nebo nechal někdo montovat střešní okno do Fordu Tranzit? Co vše bylo zapotřebí zajistit, vyřídit a co to přibližně stalo? Případně prosím kontakt na firmu kterå se danou problematikou zbývá. Děkuji za odpovědi.
M
Miroslav6Člen
Přidáno před 6 let
Ahoj, je to teda už pár let, ale snad si na vše vzpomenu. Dával jsem střešní okno do samodomo vestavby. Byl to sice Boxer, ale na tom zřejmě nezáleží. Okno Heki 2 bez nuceného větrání 40x40 cm. Těsnění Dekalin lepidlo Sikaflex 252i. před okno jsem na střechu lepil spoiler Fiamma. Touto kombinací typu okna a spoileru to při jízdě bylo naprosto nehlučné. Vyřízneš mezi nosníky otvor potřebných rozměrů a zespodu střechy slepíš rám z tvrdého dřeva. Okno plus spoiler a lepidla náklad cca 4500,- Časově dvě hodiny práce i s kávou. Po zaschnutí nasadíš rám, který podlepíš a okolo rámu utěsníš. Pak jenom sešroubovat a je to. Pokud si na to sám netroufáš, tak Ti to zřejmě udělá bez problémů každý karavanservis. Legislativně jsem nic neřešil, STK v pohodě, protože na střechu nikdo neviděl. Jenže se nyní na STK všechna fotí, tak nevím, jestli by to byl problém.
Míra a Zuzka
MB W251 Adria Adora 482 LU
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Willik68 napsal:

Montoval, nebo nechal někdo montovat střešní okno do Fordu Tranzit? Co vše bylo zapotřebí zajistit, vyřídit a co to přibližně stalo? Případně prosím kontakt na firmu kterå se danou problematikou zbývá. Děkuji za odpovědi.


Ahoj Williku68,

ve vší úctě by to chtělo alespoň napsat o kterého Transita jde, jsou tam drobné rozdíly a to především ve spotřebě tmelu.

Montáž 40x40 střešního okna je bezproblematická ve všech 3 posledních generacích.
Montáž klasického šíbru lze též provést.

Vyřídit není potřeba nic co se týče administrativy jak píše Miroslav a teorie montáže je nejlépe vidět v manuálu k oknu co tam chceš dát - je to tam snad vždy pěkně rozresleno včetně rozměrů pro výřez, výdřevy apod. (stáhnout PDF předem).

Jen pozor na Transit 2015, jem je rádius střechy poměrně velký, ale i tak pohodička.

Namontuje snad úplně každý, kdo to již někdy zkoušel a stejně tak i ten, kdo umí číst a nebojí se říznout do svého miláčka.

Výdaje (průměr) = okno + 2xtmel + cca. 2 m hranolu + odmašťovadlo - takže nula nula nic, resp. okno :D
4.114683,118.628756
Willik68Willik68Člen
Přidáno před 6 let
zdravím a děkuji za odpovědi

jde o Tranzit modelové řady 2000-2006, krátký, středně vysoký, dvě řady sedaček (3+3), zadní část vozu neprosklená a střední nemá otevírací okna.
mám v plánu jednoduchou vestavbu pro cestovní a spaní ve třech, která bude vyjímatelná a bude umožňovat návrat k přepravě 3+3+náklad. kvůli přespání je ale potřeba větrat, proto to okno. díky tomu že okno nejspíše trochu pozmění rozměry vozu (výška), se dohadujeme, zda nebude nutný nějaký zápis o této změně do TP.
na vlastní vestavbu, se vším co k tomu bude potřeba, si celkem troufám, ale protože je to rodinný mazlík, tak bych raději montáž na střeše svěřil někomu, kdo už s tím má zkušenost a to hlavně proto, že tranzit nemá střechu hladkou, ale po celé délce vozu jsou prolisy. pokud by byla hladká, nemám problém s montáží klasického šíbru pro osobák. pro můj účel by celkem postačil. takhle si ale netroufám.

díky
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let
Díky za upřesnění !c.

Na té montáži vůbec nic není.

1. Změříš si budoucí tloušťku stropu
2. Podle ní koupíš okno
3. Vyvrtáš čtyři díry vrtákem předepsaného poloměru v rozích podle plánku
4. Vyřízneš přímočarkou a vyřízneš plech
5. Ošetříš řez
6. Zespod přilepíš dřevěný rámeček
7. Vyplníš tmelem mezery mezi rámečkem a prolisy
8. Necháš zaschnout
9. Odmastíš střechu
10. Vsadíš okno jehož spodní rám "ohousenkuješ" tmelem zase dle návodu
11. Vyplníš prolisy mezi oknem a střechou tmelem
12. Sešroubuješ spodní rám okna s horním a odstraníš přebytečný vytlačený tmel
13. Začístíš
14. Funguješ a máš radost jak si to zmáknul a ještě ušetříš

Je to mnohem snažší než šíbr (můj názor)

Jedno okno zde .... jako reference k montáži ....
https://cdn.dometic.com/assets/19/72/...f?att=true

Jinak, koukám že jsi z Prahy, tak v Dekře na Chodově stojí (stával) na služebním parkovišti Transit shodného typu i s tím oknem - to kdybys chtěl okouknout situaci.
Já už všechny starý Transity prodal, teď už mám jen nové, takže nemůžu demonstrovat :_
4.114683,118.628756
F
ferdasanČlen
Přidáno před 6 let
Zdravím-malý dotaz-jaký se dělají nejmenší větrací,střešní (s clonou a síťkou)okna.Nenašel jsem menší jak 400x400.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let
Cca. 28x28 a pak už jen větrací klapky (jsou na vozech převážejících hotovost) ....

Automatické sloučení 17.01.2018 15:25:
... hotovost )

Např.:
https://www.google.cz/search?q=fiamma...8wfGuZzACw

Automatické sloučení 18.01.2018 15:12:

Citovat

ferdasan napsal:

Zdravím-malý dotaz-jaký se dělají nejmenší větrací,střešní (s clonou a síťkou)okna.Nenašel jsem menší jak 400x400.


Sorry, přehlédl jsem tu síťku a záclonku jak na to teď koukám .... pak tedy Micro Heki by měla být dobrá volba.
4.114683,118.628756
Upravil sipadan dne 18.01.2018 15:12, před 6 let
M
Miro 319Člen
Přidáno před 6 let
Tiež som to riešil asi pred dvoma rokmi na mojom transite. Okna som lepil a aj riadne zatesnil mamutom a minul som tri tuby na dve okna. Doteraz všetko v poriadku. Na STK s tým nebol problém.
Miro 319
H
hugo 007Člen
Přidáno před 6 let
Tak s tím mamutem opatrně, použil bych ho pouze na prolisy, na to podložku a
pak terostat 2759
Je to z důvodu případné demontáže-vždy se může něco pokazit, v případě přilepení
to jde pouze majzlíkem.
M
Miro 319Člen
Přidáno před 6 let
Pri demontáži sa to dá pekne vyrezať nožom. Dôležité je aby nikde nezatekalo.
Miro 319
Miro 319 Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 6 let
Vy povedení "rádci"
všichni kdo lepí okna sikaflexem, mamutem a podobnejma dárkama = by vode mě dostali za trest ty vokna 2x denně demontovat :o :o :o
Páč my to po vás demontovat musíme !!!
a vostatním takovejdle postup budete radit !!!!

PROBOHA !!!!
jak píše Hugo: podkladní desku lepidlem, okno zásadně do Terostatu nebo siky (ale 221) !!!!

Já sem fakt nebudu lízt. Já na to nemám nervy.
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 6 let
Včera jsem dělal nový strop. Takže okna Remis Top Vario jsem musel v interiéru demontovat. A co se nestalo. Naštěstí to menší 40 x 40 mě odskočilo od kastle. Lepeno Sikou 221. Na plechu lepidlo drželo dobře. Ale na okně nebyla vůbec známka nějaké soudružnosti. Trochu mě to překvapilo. Takže jsem si vědom. Že Sika spíše u plastu působí jen jako těsnění. Podotýkám, že lepidlo bylo dodáno s okny, odmaštěno a už jsem ledacos z plastů lepil. Takže věnujte lepení důkladnou pozornost.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
Willik68Willik68Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

Karel Prokop napsal:

Vy povedení "rádci"
všichni kdo lepí okna sikaflexem, mamutem a podobnejma dárkama = by vode mě dostali za trest ty vokna 2x denně demontovat :o :o :o
Páč my to po vás demontovat musíme !!!
a vostatním takovejdle postup budete radit !!!!

PROBOHA !!!!
jak píše Hugo: podkladní desku lepidlem, okno zásadně do Terostatu nebo siky (ale 221) !!!!

Já sem fakt nebudu lízt. Já na to nemám nervy.


Karle! raději sem občas vlez, jinak mi začátečníci budeme dělat stále dokola ty samé okoukané chyby a kdo to odnese? ............................. Takže raději občas nakoukni.

Automatické sloučení 15.04.2018 23:20:
Tak už jsem tu zase. Začíná jít do tuhého a pomalu se rozebíhá práce na našem Tranzitu. Kromě prvotní demontáže a drobných oprav začínáme vybírat různé komponenty. Co se střešních oken týká, bylo rozhodnuto použít dvě menší okna místo jednoho většího. V podstatě to bude nejmenší možná velikost 28x28. Vybíráme mezi Vent 28 od Fiamy a Micro Heki od Dometicu. A protože chybí znalost dotyčných produktů, je nasnadě otázka co vybrat. Dotaz tedy zní: které okno vybrat a proč, v čem je které lepší. A nebo koukat ještě po jiném? Poradíte neznalému?
Jen dodávám že celková tloušťka střechy bude kolem 3 až 4 cm.
PS: Zatím se kloním k Fiamě, jestli jsem to správně pochopil má plynule nastavitelné otevírání, kdežto Dometik má tři polohy.

Automatické sloučení 15.04.2018 23:24:
Automatické sloučení 15.04.2018 23:20:
Tak už jsem tu zase. Začíná jít do tuhého a pomalu se rozebíhá práce na našem Tranzitu. Kromě prvotní demontáže a drobných oprav začínáme vybírat různé komponenty. Co se střešních oken týká, bylo rozhodnuto použít dvě menší okna místo jednoho většího. V podstatě to bude nejmenší možná velikost 28x28. Vybíráme mezi Vent 28 od Fiamy a Micro Heki od Dometicu. A protože chybí znalost dotyčných produktů, je nasnadě otázka co vybrat. Dotaz tedy zní: které okno vybrat a proč, v čem je které lepší. A nebo koukat ještě po jiném? Poradíte neznalému?
Jen dodávám že celková tloušťka střechy bude kolem 3 až 4 cm.
PS: Zatím se kloním k Fiamě, jestli jsem to správně pochopil má plynule nastavitelné otevírání, kdežto Dometik má tři polohy.[/quote]

Automatické sloučení 15.04.2018 23:27:
tak to vypadá že jsem byl sloučen se zprávou která není moje a při pokusu nápravu jsem svůj příspěvek navíc zduplikoval. snad to Fan opraví
Upravil Willik68 dne 15.04.2018 22:27, před 6 let
CibiCibiČlen
Přidáno před 6 let
dotaz - čím odmastit střechu - acetonem?
VW LT 35 maxi
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let
@ Willik68

Smím vědět proč se nedržíš osvědčeného a přeješ si dát 28x28 okna ?

@ Cibi

Aceton, benzínový čistič ...
4.114683,118.628756
Willik68Willik68Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

sipadan napsal:

@ Willik68

Smím vědět proč se nedržíš osvědčeného a přeješ si dát 28x28 okna ?

@ Cibi

Aceton, benzínový čistič ...


ahoj Cibi
pro dvě menší okna jsem se rozhodl po odstranění veškerého obložení stropu. Teprve pak jsem opravdu zjistil kde jsou veškeré výztuhy stropu a jak se to kříží s prolisy střechy. Tam kde jsem původně chtěl okno umístit, je právě výztuž a při posunu směrem dopředu se domnívám že nedosáhnu celkové cirkulace vzduchu v prostoru. Prostor mezi poslední výztuhou a zesílením okolo zadních dveří je 45cm a to se obávám že okno do otvoru 40x40 bude úplně na konci střechy zasahovat do zaobleného okraje střechy. Navíc na bočním okraji střechy mám více než 30x45cm (měřeno z interiéru) plochy téměř bez prolisu (téměř je proto, že je tam jen malý prolis s rozdílem do 3mm nerovnosti).
Ty okna dávám jen kvůli větrání, nejde mi o žádné prosvětlení. A nechci žádné větrací hříbky. Kdybych tam dokázal dát šíbr, tak bych ho asi zvolil, nicméně po konzultaci s klempířem a několika dalšími lidmi jsme od toho upustili.
To jsou mé důvody.
Jo a navíc občas na střeše, na příčníkách, přepravuji vodáckou pramici. Když bude okno hodně vzadu, tak se obávám že ho při nakládání sestřelím. Těch pár centimetrů které ušetřím je už kryto nosníkem střešní zahrádky.
Pro úplnost ještě připomenu že jde o střechu Tranzita L1H2, s mini úpravou pro přespávání i v zimě.
Upravil Willik68 dne 16.04.2018 22:17, před 6 let
CibiCibiČlen
Přidáno před 6 let
Já bych to malé okno taky dal do koupelny místo bočního. Jedna při větrání jde vlhkost s teplem nahoru a vyjde to i levněji, než dávat bočního Seitze. Je to z důvodu, že šířka střechy u LTčka (sprintera) je jen cca 124cm, takové to má zaoblení. Takže velké okno se obovám, že by zasahovalo mimo prostor koupelny.
VW LT 35 maxi
P
PpČlen
Přidáno před 6 let
Asi blbej dotaz, ale zatím jsem tu na to nenarazil. Je lepší instalovat (řezat a osazovat) střešní okno do dodávky před zateplením nebo až po zateplení - vím, že je víc verzí oken pro různé tloušťky střech, ale nějak si furt nedovedu tu instalaci představit
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Spulik napsal:

Asi blbej dotaz, ale zatím jsem tu na to nenarazil. Je lepší instalovat (řezat a osazovat) střešní okno do dodávky před zateplením nebo až po zateplení - vím, že je víc verzí oken pro různé tloušťky střech, ale nějak si furt nedovedu tu instalaci představit


Ahoj Spuliku,

pročti pořádně nejdříve celé fórum v sekci vestavby.
Máš to tam i názorně ukázané v různých galeriích od oken, přes izolaci až po elektriku a solární panely.
Jak tak čtu Tvé dotazy za poslední dva dny, tak se mi zdá, že to bude dobrý a hlavně nutný začátek ....

Jinak se řežou všechny "díry" jako úplně první operace v podstatě, tzn. rozhodně před izolováním.

:_
4.114683,118.628756
P
PpČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

sipadan napsal:

Citovat

Spulik napsal:

Asi blbej dotaz, ale zatím jsem tu na to nenarazil. Je lepší instalovat (řezat a osazovat) střešní okno do dodávky před zateplením nebo až po zateplení - vím, že je víc verzí oken pro různé tloušťky střech, ale nějak si furt nedovedu tu instalaci představit


Ahoj Spuliku,

pročti pořádně nejdříve celé fórum v sekci vestavby.
Máš to tam i názorně ukázané v různých galeriích od oken, přes izolaci až po elektriku a solární panely.
Jak tak čtu Tvé dotazy za poslední dva dny, tak se mi zdá, že to bude dobrý a hlavně nutný začátek ....

Jinak se řežou všechny "díry" jako úplně první operace v podstatě, tzn. rozhodně před izolováním.

:_



No to právě dělám od pátečního večera, že procházím tohle forum a už mi jde z toho hlava kolem. Škoda, že tu neni správce kterej by to občas promazal, sjednotil dotazy a vlákna apod. - takhle je toho hrozně moc a je to dost nepřehledné :(
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Franta REZAC, Willik68, Karel Prokop, Miro 319, hugo 007, sipadan, ferdasan, Miroslav6, Cibi, Pp, PetrDubi, Fichtl500

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,029,707 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.16747 sekund | Průměrně za: 0.16747 (0) sekund | Dotazy: 137 | Použitá paměť: 2.27MB/4MB