Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Nefunkční Truma C3400: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Nefunkční Truma C3400

Poslední aktualizace před 6 let
P
Petr VynikalNováček
Přidáno před 6 let
Ahoj všem,
Jsem zde nový ,ale přečetl jsem o tomto tématu snad všechny příspěvky .Mám topení C3400 ale nechce chytit .Po spuštění je slyšet odtahový ventilátor pak začne dávat jiskru a po té skočí do poruchy (červená led).Neni slyšet ventil plynu a ani na cívky nejde napětí . Muže někdo poradit co mám případně zkontrolovat. Nebo byl by někdo ochoten odzkoušet mou elektroniku ve funkčním topení . Děkuji P.V
Upravil Petr Vynikal dne 16.01.2018 00:04, před 6 let
P
pavel2Člen
Přidáno před 6 let
poslal jsem SZ
Pavel
CibiCibiČlen
Přidáno před 6 let
možná blbá odpověď, ale - plyn tam máš? Nemáš tam jen butan poté, co vyhořel propan?
VW LT 35 maxi
P
Petr VynikalNováček
Přidáno před 6 let
Ano plyn mám lednice a sporák fungují normálně . Problém bude pravděpodobně elektrického druhů jak jsem psal nejde ventil na hořáku ( na přímo sepne) ale ne od elektroniky.
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 6 let
Nám to dělal spínač který je proti přehřátí je to díl 44 na tomhle rozkresu:
https://www.karav..._c6000.png

Stačilo se k němu shora dostat po sejmutí vrchního krytu prostříknout kontoxem (i kontakty na fastonech)
a už to šlo. Tuhle závadu nenašli ani v servisu ve Vinoři, ale našel mně to známý servizák domácích plynových kotlů.
Samozřejmě to může být i něco jiného, ale doporučuju se na ten spínač podívat.
Ještě zkus měřit napětí přímo při startování na svorkách topení jestli někde není přechodový odpor.
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
G
gutČlen
Přidáno před 6 let
Pokoušel jsem se to opravit něco málo vím, ale skončili jsme u STMax. Pošli na SZ email nebo tel.

https://www.carav...pid=220246
Denke daran: Amateure bauten die Arche, Profis die Titanic!!
P
Petr VynikalNováček
Přidáno před 6 let
Nemá někdo ve svém topeni tuto desku.?
Fotka není moc dobrá ,ale je to Truma C 3400 .
Petr Vynikal Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
sherlogsherlogNováček
Přidáno před 6 let
Tu by měli mít všichni.... Já mám dvě a ani jedna nefunguje tak jak má....
Mirek
C
caravanmanČlen
Přidáno před 6 let
pošlete mi ty jednotky, pokusím se je "rozchodit":)

Caravanman, tel. 608 933 495
sherlogsherlogNováček
Přidáno před 6 let
Teď jsou obě u pána, který navrhuje a osazuje tišťáky pro různá zařízení, tak uvidím, jak se s nimi popasuje. Já jsem řešil dva problémy. Netěsný boiler - přede mnou někomu zamrzl, když jsem sehnal jiný s vadnou deskou, tak v servisu přišli na to, že i na té mé desce není vše o.k. Tak uvidíme. Pokud se zadaří dám vědět....
Mirek
P
Petr VynikalNováček
Přidáno před 6 let
Tak po delší pauze se s vámi chci podělit o zkušenosti s opravou . Především bych chtěl poděkovat všem co se pokoušely pomoci s opravou i radou. Ale snad konečnou opravu provedl pan Caravanman" Richard Matík, tel. 608 933 495. Kterému jsem nejdříve zaslal jen desku a následně i kotlik s ovladačem . Pán Metik vyměnil nějaké součástky a topeni je snad O.K. Zítra údajně zašle přepravou já namontuji a dám vědět. Možná bude lepší že opravu okomentuje pan Metík.
C
caravanmanČlen
Přidáno před 6 let
díky, díky, ještě se pomodlit, aby to chodilo i u Vás až to doma zpět nainstalujete a zapojíte:^

Podobnou desku jsme dělali před Vámi a majitel ani nečekal na odzkoušení :D Snad to dopadlo také dobře:c

Také jsem zvědav jak dopadl kolega Sherlog, resp. ty jeho dvě desky?;)

Nyní tu máme Primuse, tak mu držte palce, aby i jeho "vyléčení" bylo úspěšné;)

Ještě mě napadá jedna zmínka adresovaná všem, co mají nebo budou mít někdy problémy s elektronikou v karavanech - možná by bylo lépe je rovnou poslat ;) tj. ihned, jakmile začnete mít nějaký problém. "Léčba špatně zaléčených" je pak o to složitější a déle se u toho člověk musí modlit:D

Nedávno jsme tu měli desku z angl. topení - kolovala po ČR prý rok, kdy se na ní "vystřídalo" několik "léčitelů". O to víc mě to mrzí, že to bylo u "mého" karavanu. Ještěže si majitel na mě uložil číslo a "vzpomněl si". Za pár dní bylo hotovo:^


Caravanman Richard
Upravil caravanman dne 27.03.2018 21:50, před 6 let
sherlogsherlogNováček
Přidáno před 6 let
Tak mé topení je stále v servisu, neb pán onemocněl a ještě není práce schopen. Jak jsem se bavil s lidmi kolem obytek dospěl jsem k závěru, že těmto dvacet let a více starým bojlerům prostě končí životnost. Desky jsou vyoxidované, náhradní díly už prostě nejsou, když už jsem se rozhodl, že koupím starší,ale funkční topení tak při zkoušce krásně běželo, ale po 20ti minutách spadlo do poruchy a už se nerozeběhlo. Hodně těchto topení bylo asi zamrzlých a ty co mají ještě hliníkový obal boileru hodně oxidují zevnitř. Musím uznat, že Caravanman má můj obdiv, protože tato topení už nikdo nechce opravovat. Jelikož jezdíme od brzkého jara a do pozdního podzimu a rádi by jsme v zimě vyrazili i na lyže a nechci zažít to co jsem zažil, že to prostě netopí, rozhodl jsem se koupit nový Combi 4. Takže až ten můj bude opraven, tak bude asi k dispozici a druhý na náhradní díly........
Mirek
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: sherlog, caravanman, Petr Vynikal, gut, Zdenek a Alena, Cibi, pavel2

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,712,770 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.21267 sekund | Průměrně za: 0.21267 (0) sekund | Dotazy: 106 | Použitá paměť: 2.03MB/4MB