Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Nevyhovující potrubí EGR: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Nevyhovující potrubí EGR

Poslední aktualizace před 6 let
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 6 let
V úterý jedu do servisu na kontrolu potrubí EGR. Napište své zkušenosti. Již jste byli na kontrole a jak to dopadlo?

https://svolavack...2016-2017/
Fun
Smile
J
Jakub SatekČlen
Přidáno před 6 let
Taky nás to na jednom autě čeká. Jedná se o první modely EURO6.
Na EURO5+ 2016 žádná svolávačka a na teď koupeném EURO6 také ne.
---Specializujeme se na obytné vestavby KNAUS a elektroinstalace obytných vozidel ---
NemaludNemaludČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj

Dneska jsem byl u prodejce na kontrolu. Výsledek vadný kousek :-), budou mi to měnit komplet a není to aktuálně skladem= odstavené auto = doufám že to nevyrábějí v Číně jinak na výměnu budeme čekat do jara:-)
J
Jakub SatekČlen
Přidáno před 6 let
Kolik máte najeto?
---Specializujeme se na obytné vestavby KNAUS a elektroinstalace obytných vozidel ---
NemaludNemaludČlen
Přidáno před 6 let
Málo cca 8000km
J
Jakub SatekČlen
Přidáno před 6 let
My teď 17tis, problém žádný. Tak se uvidí v servisu, prý to nemusi být u všech na výměnu.
---Specializujeme se na obytné vestavby KNAUS a elektroinstalace obytných vozidel ---
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 6 let
Tak kontrola proběhla podle plánu. Bohužel neměli pro mě dobrou zprávu. Nyní čekám na součástky. Čeká mě výměna. Nesmím jezdit.:c
Fun
Smile
R
rolikNováček
Přidáno před 6 let
Nestíhají vyrábět.
Dodavatel vyrobí jen 300 ks za den.
Ale větší trhy v Evropě jsou zásobovány přednostně.
NemaludNemaludČlen
Přidáno před 6 let
Už jsem podal oficiální stížnost na Fiat

Btw pokud by někdo věděl jaká fabrika a kde to vyrábí, pokusil bych se získat z fabriky přednostně pro nás potřebné díly.
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 6 let
Nejezdím víc než měsíc a už jsem dost netrpělivý. Konečně mi volali a v úterý to bude hotové. Výstava zachráněna. Uf. To bylo o chlup.
Fun
Smile
L
LakyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Nemalud napsal:

Už jsem podal oficiální stížnost na Fiat

Btw pokud by někdo věděl jaká fabrika a kde to vyrábí, pokusil bych se získat z fabriky přednostně pro nás potřebné díly.



Nazdar nejmenuješ se náhodou Fanda, nebo se znáš s někým v onom kraji ,jako vtip to beru -jen najít toho výrobce je asi větší problém .Nic ve zlem jen v parlamentě mají to samé .
Žijeme jen jednou.
ChciObytnakChciObytnakNováček
Přidáno před 6 let
Zatím se zdá, že to je opravdu velký průser - FIAT to jako nikomu neřekne, pak přijedete na servisní prohlídku a oni Vám sdělí, že s autem už neodjedete. Hrozí požár. Ale díly nejsou. Možná za měsíc. Ale před Vámi je dalších 30 DUCAT. Takže třeba za rok nebo dva. Je potřeba aby každý, kdo má toto DUCATO (https://svolavacky.cz/?listing_type=fiat-ducato-2016-2017/) psal na importéra FIATU. Je potřeba tlačit ze všech stran. My už možná máme řešení, ale zatím si ho necháme v tajnosti. Když to dobře dopadne, dám info.
P+A+E
NemaludNemaludČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Herman napsal:

Citovat

Nemalud napsal:

Už jsem podal oficiální stížnost na Fiat

Btw pokud by někdo věděl jaká fabrika a kde to vyrábí, pokusil bych se získat z fabriky přednostně pro nás potřebné díly.



Nazdar nejmenuješ se náhodou Fanda, nebo se znáš s někým v onom kraji ,jako vtip to beru -jen najít toho výrobce je asi větší problém .Nic ve zlem jen v parlamentě mají to samé .


Ahoj Hermane

Nabídl jsem zde svoji pomoc a nikdo nereagoval, tak sem se již více pro ostatní nesnažil. Btw mám vyměněno od začátku února a klidně mi říkej Fanda nebo štěstěno
Y
YenkeeČlen
Přidáno před 6 let
Kolegové karavanisti, dovolte mi abych Vám podal informace z druhé strany. Pracuji jako prodejce v jednom nejmenovaném dealerství Fiat Professional. Tato kauza s vadným potrubím u EGR ventilu nás velice zlobí a zatěžuje. Jedná se o vadu u subdodavatele FIATU a ne o problém prodejce či servisu Fiat. Jak se který servis k Vám chová v případě vyřizování tohoto problému je ale již jiná věc. Tady nastává i problém, kdy zákazníky by měl o tomto problému vyrozumět jejich prodejce, což se v drtivé většině děje. U obytek je to trochu jiné, neboť fabrika vyrozumí kupujícíhopodvozku, což je nástavbář - výrobce obytek a dále je to již na něm, aby majitele vozu vyrozuměl, k čemuž asi již nedochází. Celý problém s trubkou EGRu je velmi jednoduchý. Na trubce je přivařen držák, který se vlivem chvění po velmi krátké době nalomí či vylomí a na trubce vznikne docela velká díra velikosti cca 3x3 cm při dalších jízdách může dolít k úplnému roztržení a dokonce i zahoření vlivem horkých plynů. Už jsme tu takto zahořené auto měli. Servis nemůže po kontrole jinak, než majiteli doporučit, aby s vozem již nejezdil a vůz do doby odstranění závady odstavil. Tato závada se servisně řeší trochu jinak, než klasická garance, nelze objednávat EGRy na sklad, EGRy se objednávají na konkrétní VIN a až poté co je zaslána veškerá dokumentace vč. fotek do Itálie, která to musí schválit. Tento proces obvykle trvá i 1 týden. EGRy NEJSOU a čekací doba je cca 5-6 týdnů. Fabrika prostě měla nasmluvněné počty EGRů pro nové vozy, sem tam něco málo na sklad, ale s tímto nikdo nepočítal. Neboť se jedná o desetitisíce navíc, je takto dlouhá čekací doba. Fiat po celou dobu půjčuje náhradní vozidla, ale bohužel není schopen zajistit veškeré různorodé nástavby, vestavby, jako je např.: Obytné auto, valníkové, skříňové nástavby, chlaďáky, mrazáky....... Buďte prosím trpěliví, věřte že nás to štve několikanásobně. Určitě si stěžujte, je to vaše právo, ale věřte že si tím vůbec nepomůžete a stav věci nezměníte. Určitě to není tak, že když EGRy nejsou a je před Vámi 30 lidí, tak se na Vás dostane bůh ví kdy. Vždy je to cca 6 týdnů. Neodkládejte to a zajeďte na servis co nejdříve a budete to mít před sezónou opravené. Neberte tohle prosím jako nějakou omluvu, ale pouze vysvětlení stavu věci a jak to vidíme my ze strany dealerství FIATU.
L
LakyČlen
Přidáno před 6 let
Někteří to neví že to jde přes VIN na dané auto a řešit to pro několik vozů z různých krajů a servisu si nedovedu představit , proto ta nadsázka za ochotu ,klobouk dolů .:^
Žijeme jen jednou.
D
DDTČlen
Přidáno před 6 let
Soucasti svolavacky na EGR bylo i, cituji "Hadice mezichladiče plnicího vzduchu se může oddělit od těla škrtící klapky." Vite nekdo o co se jedna a jestli pouhym pohledem zjistim, ze to bylo provedeno?

Jedu na reklamaci svolavacky, protoze mi pri vymene EGR pohli s rizenim, tak bych chtel mit jistotu, ze udelali vse co meli a pripadne sjednat napravu.

Diky.
Knaus Van i650MEG, 2017
Y
YenkeeČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

DDT napsal:

Soucasti svolavacky na EGR bylo i, cituji "Hadice mezichladiče plnicího vzduchu se může oddělit od těla škrtící klapky." Vite nekdo o co se jedna a jestli pouhym pohledem zjistim, ze to bylo provedeno?

Jedu na reklamaci svolavacky, protoze mi pri vymene EGR pohli s rizenim, tak bych chtel mit jistotu, ze udelali vse co meli a pripadne sjednat napravu.

Diky.


Jedná se pouze o výměnu jedné hadicové spony, nic víc. Pokud je spona skladem, tak samotná výměna i na parkovišti (nemusí se zvedat stačí lehnout pod čumák) je za cca 3 minuty a potom 30 minut papírování :-):D Zda byla vyměněna poznáte jednoduše. Ta špatná je nacvakávací kleštěmi a ta nová je klasicky šroubovací, jako jsme všichni běžně zvyklí z domova, třeba na vodovodních hadicích.
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 6 let

Citovat

DDT napsal:


Jedu na reklamaci svolavacky, protoze mi pri vymene EGR pohli s rizenim

Diky.

No neke. To mě taky. Měl jsem nakřivo volant. Prý musí demontovat nápravu, aby se k potrubí dostali a nedali ji zpět přesně. Srovnali to geometrií.
Fun
Smile
Y
YenkeeČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

fun napsal:

Citovat

DDT napsal:


Jedu na reklamaci svolavacky, protoze mi pri vymene EGR pohli s rizenim

Diky.

No neke. To mě taky. Měl jsem nakřivo volant. Prý musí demontovat nápravu, aby se k potrubí dostali a nedali ji zpět přesně. Srovnali to geometrií.


ANO, ANO musí se svěsit náprava aby se na EGR dostali a hlavně ho vyměnili.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: ChciObytnak, Nemalud, Yenkee, Fun, Laky, rolik, Jakub Satek, DDT

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,954,756 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.23527 sekund | Průměrně za: 0.23527 (0) sekund | Dotazy: 138 | Použitá paměť: 2.26MB/2MB