Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Podvody při měření emisí mají skončit: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Podvody při měření emisí mají skončit

Poslední aktualizace před 6 let
Mirek a JirinkaMirek a JirinkaČlen
Přidáno před 6 let
floridan79 napsal: A mam jednu zajimavou otazku..... Kterej motor bude mit horsi emise??? 1,9D 1989 nebo 2,5TD 1993? Pokud nebudou vychrochtane a budou mit vse vporadku, jde mi o typ, nikde nemuzu najit nejake tabulky kolik toho ktery jaky typ MA vypoustet teoreticky. Oba jsou to motory EURO 0 bez jakochkoliv eurokurvitek typu EGR nebo filtru pevnych castic.
Také by mne to zajímalo?? Navíc ani nevím podle čeho třeba konkrétně u mne ty hodnoty berou,když v TP nemám v řádcích týkajících se motoru a emisí vůbec nic,jen typ 8140.67,VIN a obsah 2500ccm. Štítek také žádný ?
1-den + 1-dna * 50+, Fiat Ducato 2,5D-Frankia (1994),člun ADVENTURE Fotky s našich cest jsou na http://tvsat.rajc...
F
FugAlaNováček
Přidáno před 6 let
Dneska mě vyhodily z emisí že jim auto nekomunikuje s jejich softverem.Prej se jim to nestalo poprvé.Na dotaz co s tím tak zazněla odpověd že je jim to buřt a at si jedu do Volva. Volvo v 70 d5. Jo a bylo to v Roztokách u Prahy.
Pavel 38, Alena 37, Zuzanka 6, Lucie 3,5, a mercedes sprinter Rimor
Spajky007Spajky007Člen
Přidáno před 6 let
Ten samej problém předloni Suzuki Swift rv 2000.Ale dal mi to stím že mě za dva roky nechce vidět. Tak jsem zvědav letos tam musím zase :(
Škoda Superb II combi 4x4 + Fendt 410
Slávek-Petra-Zdenda
M
mariaČlen
Přidáno před 6 let
celý je to šaškárna. Neprošel jsem se 4 roky starým Movanem. Nesvítila žádná výstraha, nicméně nějaká druhá řídící jednotka hlásila prý chybu žhavičů ( jak to mám jako uživatel vědět).

Sice to prý nemá na nic vliv, ale nejde to smazat, tak emise nelze oficiálně udělat. Při měření zjistili, že vypouštím snad čistší vzduch než nasávám. Takže za 5 tis. výměna žhavičů ( neoriginál, bo originál nejsou dostupné ) a znova.

20 let starý Master stačí smáznout chybu, rychle naměřit, než se znova objeví a vše je v naprostém pořádku.

Vůbec nejde o řešení nějaké ekologie. Jenom nám to bohužel díky focení trošku podražilo.
fidofidoČlen
Přidáno před 6 let
Zeťákovi takhle umělci zablokovali bavoráka, na to se musí používat jen originální diagnostika. takže odtah do autorizovaného servisu a tam láci za odblokování.
Fido&Fidorka
ivan613ivan613Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

traktorista2 napsal:

Taky jsem zvědavej, jak to bude tento rok na STK :-(

Mám EURO 0 :|


Ja sa nebojím.My čo máme euro -10 sme predsa v pohode.Jediné čoho sa bojím je to brutálne vytáčanie motoru bez záťaže.Veď predsa nikto tak motor nevytáča.Pokiaľ sa nemýlim tak dymyvosť je 4,5 keď som bol naposledy tak mi namerali necelé 2.Technik mi tvrdil že s tým eurom -10 sa do emisí musím vliezť takmer vždy.Za chvíľku ma to čaká.
K
kyklopČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

fido napsal:

Dříve se musel podepisovat souhlas s měřením emisí, že je to na vaše riziko. Dnes na to mají pojištění, ale je otázkou kolik by člověk dostal za poškozený motor, kde se oprava může vyšplhat i na 100 000,-.


Predpokladám, že nič. Pokiaľ sa ti rozpadne motor pri meraní emisií, tak si tam to auto musel dotlačiť, lebo už bolo už tesne pred smrťou, alebo po smrti. Emisie sa síce merajú pri plných otáčkach (obmedzené limitérom ak je funkčný) , ale bez záťaže :_
Standa2Standa2Člen
Přidáno před 6 let
Standa2
P
PryingČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Sapuki napsal:

to: floridan69
At si fotej co chtej, hlavne kdyby to tak neturovali.... Vzdycky mam pocit ze mi ventily a pistni krouzky vyletej vyfukem naproti pri tom jejich "mereni"....


Teda to jsi mě dostal. Přesně to samý si říkám já. Jdu vždycky kousek dál, aby mi to případně nenaflákalo:-))

Před Vánoci jsem byl na STK a už se jelo ponovu. Na emisích všechno stejný, jen fotili a fotili. Až pojedu s OA, nevím jak to dopadne. Vin mám ve schránce na plynové láhve, bokem, za nějakou slídou. Jenže tam mám plnící láhev pevně přidělanou. Třeba blejsknou tu láhev.


To neblejsknou, protože číslo budou chtít vidět a bez fotky vlak nejede. Minule jsem byl na stk s novým autem a rozebrali jsme půl auta než jsme číslo našli. Bylo pod sedákem zadní sedačky. :-(
Mirek a JirinkaMirek a JirinkaČlen
Přidáno před 6 let
Po přečtení toho článku jsem dospěl k závěru,že nejšťastnější budou ti co nic nemají a chodí pěšky,za chvíli se budeme bát i prdnout,aby jsme nenarazili na nějaký předpis a nařízení. :v
1-den + 1-dna * 50+, Fiat Ducato 2,5D-Frankia (1994),člun ADVENTURE Fotky s našich cest jsou na http://tvsat.rajc...
JozaJozaČlen
Přidáno před 6 let
moc se neraduj .... budou ti měřit emise a bojím se domyslet kam ti budou strkat tu sondu
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

ivan613 napsal:

Citovat

traktorista2 napsal:

Taky jsem zvědavej, jak to bude tento rok na STK :-(

Mám EURO 0 :|


Ja sa nebojím.My čo máme euro -10 sme predsa v pohode.Jediné čoho sa bojím je to brutálne vytáčanie motoru bez záťaže.Veď predsa nikto tak motor nevytáča.Pokiaľ sa nemýlim tak dymyvosť je 4,5 keď som bol naposledy tak mi namerali necelé 2.Technik mi tvrdil že s tým eurom -10 sa do emisí musím vliezť takmer vždy.Za chvíľku ma to čaká.

Dýmivost 2 ještě jde.Těch 4,5m dejme tomu.Ale v kempu jsem viděl avii,která dýmila minimálně 17metrů! :D
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,689,109 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.24676 sekund | Průměrně za: 0.24676 (0) sekund | Dotazy: 105 | Použitá paměť: 2.05MB/2MB