Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Podvody při měření emisí mají skončit: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Podvody při měření emisí mají skončit

Poslední aktualizace před 6 let
Mirek a JirinkaMirek a JirinkaČlen
Přidáno před 6 let
1-den + 1-dna * 50+, Fiat Ducato 2,5D-Frankia (1994),člun ADVENTURE Fotky s našich cest jsou na http://tvsat.rajc...
M
Michal a EditaČlen
Přidáno před 6 let
Tak tím že vyfoti auto stojící na lince, tím zajistí max to, že emisemi projde jen auto, co se tam dostane...
traktorista2traktorista2Člen
Přidáno před 6 let
Taky jsem zvědavej, jak to bude tento rok na STK :-(

Mám EURO 0 :|
PROFESIONÁLNÍ SUCHÉ I MOKRÉ ČIŠTĚNÍ
www.cisteni-kobercu-docista.cz !g www.cisteni-aut-karavanu.cz
OBYTNÁ AVIA A15,
VLASTIK (42), MÍRA (39), HONZÍK + KUBÍČEK (11 roků) a ANEŽKA (9 let)
S
slepenejČlen
Přidáno před 6 let
myslím že tím vyfocením se u tech našich starých aut zlepší emise až o 100procent nebo ne?? ha ha
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 6 let
At si fotej co chtej, hlavne kdyby to tak neturovali.... Vzdycky mam pocit ze mi ventily a pistni krouzky vyletej vyfukem naproti pri tom jejich "mereni"....
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
Mirek a JirinkaMirek a JirinkaČlen
Přidáno před 6 let
traktorista2 napsal: Taky jsem zvědavej, jak to bude tento rok na STK.Mám EURO 0.
jj také mám údajně EURO 0 ,ale TP čistý,není tam nic a na autě žádný štítek. Na STK mi napsali,že mám lehkou závadu-Chybí nebo jsou nečitelné štítky,auto je staré a nebylo jimi vybaveno. Typ motoru střílí dle TP a to je jediný zápis,kromě VIN a obsahu 2500ccm.Až půjdu na emise a STK příští rok,tak si ty papíry vezmu raději sebou,člověk nikdy neví ??!! Jen doufám,že ta EU nás 25-leté nezruší,že jim moc škodíme,to bych byl asi v pr......
1-den + 1-dna * 50+, Fiat Ducato 2,5D-Frankia (1994),člun ADVENTURE Fotky s našich cest jsou na http://tvsat.rajc...
fidofidoČlen
Přidáno před 6 let
Problém je, že pár dílen má vrata se světlostí 3m, kam se tedy sotva vejdem a to už jsem musel sundat střešní box. Na STK pro osobáky ve většině případů neprojedu, jen najedu nad jamu a pak hupky cuvky ven (neprojedu mezi stojany na měření geometrie) Tak jaký to má všechno smysl?
Fido&Fidorka
P
paragČlen
Přidáno před 6 let
V Brandýse není STK na náklaďáky?U nás ve Plzni jsou a vrata jsou hódně vysoká a podložky na zkoušku nápravy včetně válců na brzdy též hodně široká.
Prostě není úniku!!!
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 6 let
to: floridan69
At si fotej co chtej, hlavne kdyby to tak neturovali.... Vzdycky mam pocit ze mi ventily a pistni krouzky vyletej vyfukem naproti pri tom jejich "mereni"....


Teda to jsi mě dostal. Přesně to samý si říkám já. Jdu vždycky kousek dál, aby mi to případně nenaflákalo:-))

Před Vánoci jsem byl na STK a už se jelo ponovu. Na emisích všechno stejný, jen fotili a fotili. Až pojedu s OA, nevím jak to dopadne. Vin mám ve schránce na plynové láhve, bokem, za nějakou slídou. Jenže tam mám plnící láhev pevně přidělanou. Třeba blejsknou tu láhev.
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

Sapuki napsal:

to: floridan69


dik.... kvuli tobe abych za rok slavil padesatiny :-D:he

Ale aspon uz nejsem treba Florián :D
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
fidofidoČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

parag napsal:

V Brandýse není STK na náklaďáky?

Ne v Bradejse je pouze na osobáky a s karavanem se tam ani nevytočíš. Jezdit někam daleko se mi nechce z časových důvodů, takže ať si technici poradí jak umí, dostávají peněz dost. Podotýkám,že jsem se telefonicky předem domluvil a zeptel se jestli se rozměrově vejdu. Emise mi udělali na dvoře před dílnou, ale příště abych hledal emise kam se vejdu. :@
To: Sapuki
Tu láhev si vyndej raději doma, ať nemáš na STK problém, nač je dráždit. !)
Fido&Fidorka
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let
Zřejmě fungovalo měření emisí na dálku ... to je naší kotlině vlastní (kšeft je kšeft a čas je čas).
Teď se v podobných případech bude dělat, jako že se měří a opatří se k tomu patřičná fotodokumentace.
Až zjistí, že fotografování na reálný čudění velký vliv nemá, tak se bude muset nahrávat celý několikaminutový zaznám .....

@ Michal a Edita
Přesně tak, ale alespoň auto dojede a tím se alespoň příblíží k reálnému měření :D ....
4.114683,118.628756
jarous350jarous350Člen
Přidáno před 6 let
Naštěstí bude stačit vyfotit při první návštěvě a pak další roky už jenom posílat fotky. Ono jezdit každý 2 roky na STK a tím tvořit emise... to by EU taky nebyla ráda
CHATEAU LA CAR 380
r.v. 1988 :^
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 6 let
Ano je to alibismus. Nehledě k tomu, že mezi kontrolami uběhne dlouhá doba.
Pokud by to mělo dávat smysl, tak jedině namátkové kontroly na silnicích .
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
R
RudyČlen
Přidáno před 6 let
Toto je jen jeden s dalších příkladů neschopnosti státního aparátu vymoci zákonný stav. A tak se fotí a natáčí na STK, posílají souhrnná hlášení o DPH, existuje přenesená daňová povinnost, EET a další lahůdky kdy stát přenáší své povinnosti na soukromé subjekty ve snaze zabránit různým podvodům. Ve výsledku tím vším zatěžuje poctivé podnikatele i občany a podvodům stejně nezabrání. Moje poslední zkušenost z STK - většinu přesně vymezeného času technické kontroly zabralo focení a hledání čísel na podvozku. Poté už na vlastní kontrolu technického stavu auta moc času nezbylo...
F
ferdasanČlen
Přidáno před 6 let
floridan79-mně by zajímalo ,jak se to bude řešit,až tím" tůrováním motoru opravdu ty kroužky a písty" vyběhnou výfukem nebo něco podobného.
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

ferdasan napsal:

floridan79-mně by zajímalo ,jak se to bude řešit,až tím" tůrováním motoru opravdu ty kroužky a písty" vyběhnou výfukem nebo něco podobného.


No to by me taky zajimalo.... Protoze prakticky me to auto zkurvi technik co tam taha v zavreny garazi za lanko plynu na plny koule a me tam ani nepustej. Kdyz mu reknu NE, tak nebudu mit emise udelane, protoze on proste MUSI jinak mu to masina nezmeri. A ja to chapu, ne ze ne. Ale kdyby to neturoval tak se motor nepodela, protoze ja bych to takhle nikdy nevytacel ale asi bych musel dokazovat ja ze za to muze on. Podle nich auto bylo ve spatnem stavu a stalo by se to stejne jen jindy.. No zatim se to nestalo, mozna nikde nikomu ale ty obavy proste mam kdyz to slysim...

Otazkou je kde jsou na motor vyvijeny vetsi destruktivni sily aby se neco podelalo.... jestli kdyz na neutral turuje dyzla treba 5-6000 otacek a nebo kdyz ja jedu ultraprudkej kopec na dvojku plne nalozenej a slapnu tomu trochu abych ho vyjel. Rychlejsi otaceni versus vetsi namahani.

A mam jednu zajimavou otazku..... Kterej motor bude mit horsi emise??? 1,9D 1989 nebo 2,5TD 1993? Pokud nebudou vychrochtane a budou mit vse vporadku, jde mi o typ, nikde nemuzu najit nejake tabulky kolik toho ktery jaky typ MA vypoustet teoreticky. Oba jsou to motory EURO 0 bez jakochkoliv eurokurvitek typu EGR nebo filtru pevnych castic.
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
Upravil floridan79 dne 10.01.2018 16:03, před 6 let
fidofidoČlen
Přidáno před 6 let
Dříve se musel podepisovat souhlas s měřením emisí, že je to na vaše riziko. Dnes na to mají pojištění, ale je otázkou kolik by člověk dostal za poškozený motor, kde se oprava může vyšplhat i na 100 000,-.
Fido&Fidorka
pachtapachtaČlen
Přidáno před 6 let
Když ti vylítají písty z motoru potkají se písty s ventily tak ti nikdo nic nedá jenom ti řeknou vytlačte si auto z dílny ven nechte si ho opravit a přijeďte na emise znovu je nám líto.
Hanka a Pavel
Spajky007Spajky007Člen
Přidáno před 6 let
Když se ti to potká na emisích. Tak ti nedají nic to auto to musí vydržet. Odpověď technika na STK
Škoda Superb II combi 4x4 + Fendt 410
Slávek-Petra-Zdenda
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,019,529 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.27250 sekund | Průměrně za: 0.2725 (0) sekund | Dotazy: 137 | Použitá paměť: 2.26MB/2MB