Partner Caravan24

Partner Caravan24

Náhodné foto

Kalendář

<< Květen 2018 >>
Po Út St Čt Pa So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
TOPlist
Mediální partner

Přihlášení

Jméno

Heslo

Nejste členem?
Klikněte sem

Zapomněli jste heslo?
Klikněte sem.
hvcaravans.cz

Kdo je on-line

· Hosté on-line: 24

· Členové on-line: 3
prejza, jirkaeva, Matylda3

· Registrovaní členové: 11,353
· Nejnovější člen: patrikhobby

Nástěnka

Abyste mohli napsat zprávu, musíte se nejprve přihlásit.

fun
21.05.2018 09:45
V OASE bylo s vámi moc fajn. Díky. Ok

DavidJanaNikiVendy
20.05.2018 21:14
Velké díky za zorganizování vyjezdu do Oasy v Praze moc se to povedlo a počasí také vyšlo na jedničku bylo to super

Miroslav6
25.04.2018 16:37
Děkuji všem kamarádům a známým, za přání a za to, že si na ty moje dvě pětky vzpoměli.

Michal Levice
16.04.2018 06:51
Miro ďakujeme za super víkend v Dvur Kralove bolo super a konečne mam nálepku

Doktorovi
10.04.2018 08:27
Díky za zorganizování výjezdu do Safari kempu v ZOO. Smile Moc se nám tam líbilo sun

www.karavanypro.cz

Číst diskuzi

Caravan24 » BURZA » Koupím
 Vytisknout diskuzi
Nový, zánovní karavan
Rád bych koupil karavan pro 4 osoby, vůbec nevím jakou značku zvolit. Nechci při spaní nic rozkládat. Váhově do 1500kg. Co prosím doporučíte. Hledám spíše něco novějšího, případně nového.

Upravit
Ahoj, pokud chceš karavan pro 4 a nechceš nic rozkládat tak si budeš muset pořídit karavan pro 6, abys nemusel rozkládat sezení, jinak si myslím, že to asi v nabídce výrobců těžko budeš shánět. Pokud bys chtěl něco s francouzskou postelí, sezením a například palandami, tak se zase těžko vejdeš do 1500kg

Upravit
Ahoj, tvé požadavky může splňovat anglický karavan.Perfektní výbava v základu,francouzska postel,rozkládací sezení v přední části a váha celková 1240kg.Přeji dobrý výběr.

Upravit
Janinka napsal:

Ahoj, pokud chceš karavan pro 4 a nechceš nic rozkládat tak si budeš muset pořídit karavan pro 6, abys nemusel rozkládat sezení, jinak si myslím, že to asi v nabídce výrobců těžko budeš shánět. Pokud bys chtěl něco s francouzskou postelí, sezením a například palandami, tak se zase těžko vejdeš do 1500kg

No muj karavan toto rozlozeni ma a vazi 1350kg

Treba za zminku stoji toto rozlozeni a celkova vaha 1350 kg
https://www.hykro...ct-500-qdk

https://www.caraw...egbar.html
Dusan 76 + Radka 81 = Nikol 05 a Barca 09
Hyundai SantaFe 2,2 CRDi a Burstner Flipper 490 TK

Upravit
do 1500kg se vejdeš, prakticky všichni výrobci mají v nabídce karavan pro 5-6lidí s palandami, kde je uprostřed sezení naproti kuchyni a palandy vzadu.
Má to své výhody i nevýhody, chce to si dobře ujasnit priority.
Starší koupíš od cca 250tis od 10-12let stáří, většinou s pěknou výbavou (baterie, mover,markýza, předstan apod.)
Nové od 450-500tis a bohužel bez výše uvedené výbavy, na druhou stranu už třeba s konstrukcí z plastu/laminátu bez dřeva, což může být výhoda.
Značky -Burstner, LMC, Dethleffs (základní řady jsou aktuálně z jednoho hnízda)
Hobby, Adria, Knaus, Weinsberg, Sterckeman

A nebo UK karavany - tam je všechno trochu jinak než v Evropě :-)
Upravil/a DavidF dne 06.01.2018 20:49

Upravit
Myslíte, že seženu v čechách podobný za podobnou cenu? Nebo opravdu vyrazit do německa? Na značce netrvám.

https://www.mobil...90037.html

https://www.mobil...29694.html
Upravil/a jimik dne 13.02.2018 21:46

Upravit
jimik napsal:

Myslíte, že seženu v čechách podobný za podobnou cenu? Nebo opravdu vyrazit do německa? Na značce netrvám.

[url]https://www.mobile.de/cz/Obytn%C3%BD-v%C5%AFz/Weinsberg-CARAONE-480-QDK-MODELL-2018/vhc:motorhome,srtPfftrice,srocertsc,mke:25400,frn:2011,prx:17500,vcgCryaravan,bu:6-6,lw:1001-1500/pgohipmotorhome/230590037.html[/url]

[url]https://www.mobile.de/cz/Obytn%C3%BD-v%C5%AFz/Weinsberg-CaraOne-500-FDK-ab-Jandelsbrunn/vhc:motorhome,mke:25400,mld:500+fdk,frn:2011,prx:17500,vcgCryaravan,bu:6-6,lw:1001-1500/pgohipmotorhome/250429694.html[/url]

Ahoj pozri si stránku viktorauto my sme tam kúpili nás Weinsberg minuly rok ma super ceny . Hľadaj pana Juhasza on Ti vie dať zľavu oproti cenníkovej ceny
M a M Mercedes GLS Weinsberg 550 QDK

Upravit
Nejsem zastáncem UK karavanů, jak psal DavidF, tam je všechno jinak než v Evropě. Nejsme islandsmonkey, ale kontinentální Evropané, tak bych volil nejlépe německé značky- Bürstner, Dettlefs, Hobby, Knaus, Tabbert, LMC atd. Měl jsem Hobby 15 let a maximální spokojenost, nepotřeboval jsem 4 hořákový sporák s troubou, venkovní nádrží na vodu a s dveřmi do ulice. Nepochopil jsem, proč majitelé UK karavanů tomu tak propadli, jestli je to masáží Burimexu . Každý má ale jiný vkus a požadavky. Máme 5 let obytné auto a nikdy a nikde jsem nepotkal UK obytné auto. Předem se omlouvám za svoje názory majitelům UK karavanů.

Upravit
jsem majitelem Angličáka a z vlastní zkušenosti mohu říct-dveře "do ulice" jsou prima, protože,na odpočívadlech a benzínkách nastupujeme vždy z chodníku ,trouba také není k zahození , třeba čerstvé a ještě rozpečené bagetky k snídani jsou OK. S vodou je to sranda, vždy když kutálím barel s vodou 40 L, tak majitelé karavanů z kontinentální Evropy závidí jak oni musí různě dolévat z konve vodu do vnitřní nádrže,dále většinou máme - samostatný sprchový kout, bojler na plyn,kompletní rozvod el, díky tvaru karavanu menší spotřebu. A ty ostrovní opice sem s obytňákama nejezdí protože mají pravostranné řízení .haha tak to bude bitka Smile

Upravit
zatím jsem na rozumného anglána s palandama a letištěm nenarazil

Upravit
Co se jet podívat třeba na výstavu karavanů, nejblíže je Praha v březnu. Info najdeš zde na stánkách. Tam si můžeš udělat představu a případně se podívat i ke kolegům v karavanovém městečku.
Všude dobře, tak co doma?! JedusunvodaTáborákKytaraLodickamavammavam

Upravit
představu mám, něco s karavanem jsme už odjezdili, ale pořád se nám nedaří najít

Upravit
tak nakonec padla volba na

https://www.mobil...98209.html

pokud tady z komunity nenabídne něco lákavějšího :)
Upravil/a jimik dne 05.04.2018 11:05

Upravit
magnum30 napsal:

Nejsem zastáncem UK karavanů, jak psal DavidF, tam je všechno jinak než v Evropě. Nejsme islandsmonkey, ale kontinentální Evropané, tak bych volil nejlépe německé značky- Bürstner, Dettlefs, Hobby, Knaus, Tabbert, LMC atd. Měl jsem Hobby 15 let a maximální spokojenost, nepotřeboval jsem 4 hořákový sporák s troubou, venkovní nádrží na vodu a s dveřmi do ulice. Nepochopil jsem, proč majitelé UK karavanů tomu tak propadli, jestli je to masáží Burimexu . Každý má ale jiný vkus a požadavky. Máme 5 let obytné auto a nikdy a nikde jsem nepotkal UK obytné auto. Předem se omlouvám za svoje názory majitelům UK karavanů.

Ahoj.UK karavany určitě nejsou masáží Burimexu.Alespoň né v mém případě.Jezdím 35 let a měl jsem samodoma,Fenda Hobby a nyní již třetího Anglána.Ve všech třech jsem měl nádrž jak venkovní tak vnitřní.Sporák(tři plotýnky plynové,jedna elektrická) s troubou a grilem tam je,tak ho občas využijeme.Topení a bojler je elektrika a plyn tak to také využíváme.A dveře na druhé straně,s tím se dá bez problémů žít.Jezdíme v létě i v zimě a prostě nám to vyhovuje.Nyní jezdíme s tímto,a max.spokojenost -
http://www.carava...ravan-2013
Na videu je rv 2013,mi máme 2015 a tam už je v základu na střeše i FV,trochu jiné vodovodní baterie,rezerva pod karavanem,vnitřní i venkovní nádrž a jinak je to snad stejné.Omlouvám se že je to mimo téma,ale jen jsem chtěl zareagovat.
Upravil/a hasky dne 05.04.2018 20:16
Hasky

Upravit
Dobrý den, mohl bych nabídnout ADRIA ADIVA 543UL, rok 2010. max výbava krom klimatizace, tu nepotřebuji. Váha ale max 1700kg.
Ondra Opava přiloženo následujícíobrázek:
20170611_173016.jpg

Upravil/a Ondra Opava dne 06.04.2018 09:23

Upravit
Ondra Opava napsal:

Dobrý den, mohl bych nabídnout ADRIA ADIVA 543UL, rok 2010. max výbava krom klimatizace, tu nepotřebuji. Váha ale max 1700kg.

Ahoj.Jest-li je to ten co má do postele schůdky,tak to je krasavec.
Hasky

Upravit
Ondra Opava napsal:

díky za nabídku, ale ten nám nevyhovuje(těžký, není spaní po 4 v denním stavu)

Upravit
Ano to je on, ok, tak přeji šťastný výběr.

Upravit
Přejít na fórum:
Vygenerované za: 0.40 sekund
167,075,589 návštěv