Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Vypínač světel v garáži: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Vypínač světel v garáži

Poslední aktualizace před 6 let
ffoccusffoccusČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, mám v plánu předělat osvětlení v garáži na led. Mám obytnou dodávku, takže bych chtěl rozsvítit když otevřu vzadu dveře a pak bych si tam chtěl rozsvítit když půjdu do garáže z obytné části. Nevím jaký mám použít typ vypínače. Máte pro mě nějakou radu? Děkuji.
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 6 let
Pohybové čidlo.Teď jsem to dal i do lednice po rozpadnutí
mechanického spínače.
P
petakČlen
Přidáno před 6 let
ffoccusffoccusČlen
Přidáno před 6 let
Asi jsem se špatně vyjádřil, chci manuální vypínače, abych si mohl rozsvítit jak budu chtít já.
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 6 let
No však jak ti zde radí.Jen pohybové bych nedával(i když málo,pořád to má spotřebu i ve vyplém stavu).Když otevřeš vzadu dveře,tak tam byl dal spínače z odkazu(ledničkový)-bude to fungovat jako lednička.No a když půjdeš do garáže obytkou,tak tam bych dal klasický co máš doma na světla.(Ten rozsvítíš když budeš chtít).Vypínače na sebe zapojíš paraeleně.
ffoccusffoccusČlen
Přidáno před 6 let
Ano, tomu jsem rozuměl, ale já měl na mysli spíš takový vypínač.

https://www.svetk...ac-integro
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 6 let
No tak design vypínače už je na tobě,aby se ti tam hodil.Prakticky tam můžeš dát jakýkoli vypínač co koupíš v elektře.
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj,
pro klasické ovládání světel ze dvou míst se používají vypínače typ 6 (je to vlastně přepínač) a pokud je potřeba další místo, tak mezi ně můžeš zapojovat další vypínače typ 7. Ale zapojení je trošku jiné než u obyčejných vypínačů, takže doporučuji někoho, kdo se vyzná.
Druhá možnost je použít tzv. multifunkční relé a k němu připojit paralelně tolik tlačítek, kolik je potřeba.
ffoccusffoccusČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

PetrDubi napsal:

Ahoj,
pro klasické ovládání světel ze dvou míst se používají vypínače typ 6 (je to vlastně přepínač) a pokud je potřeba další místo, tak mezi ně můžeš zapojovat další vypínače typ 7. Ale zapojení je trošku jiné než u obyčejných vypínačů, takže doporučuji někoho, kdo se vyzná.
Druhá možnost je použít tzv. multifunkční relé a k němu připojit paralelně tolik tlačítek, kolik je potřeba.


Přesně o tohle mi jde. Nemůže to být nic složitého co bych nezvládl.
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 6 let
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
ffoccusffoccusČlen
Přidáno před 6 let


Super, tohle je to co jsem hledal. Díky moc.
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 6 let
Aha,tak jsi to jsi měl napsat že chceš schodišták,ale přijde mi to zbytečný.Hodí se to tak na chodbu.
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

bleriot11 napsal:

Aha,tak jsi to jsi měl napsat že chceš schodišták,ale přijde mi to zbytečný.Hodí se to tak na chodbu.


Dovolím si trochu nesouhlasit, měl jsem schodišťáky zapojené ve starším obytňáku, jeden u vchodu druhý v alkovně světlo uprostřed auta, byl to Euramobil a origoš zapojení.
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 6 let
Dost těžko budeš shánět nějaký pěkný vypínač do obytky s řazením č. 6 ("schodišťák"), ten je dobrej když máš potřebu to na jedné (jakékoliv) straně zapnout a na druhé (třeba v posteli) vypnout. Pro užití tvojí aplikace bohatě postačí 2 x paralelně připojené vypínače.
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

Citovat

bleriot11 napsal:

Aha,tak jsi to jsi měl napsat že chceš schodišták,ale přijde mi to zbytečný.Hodí se to tak na chodbu.


Dovolím si trochu nesouhlasit, měl jsem schodišťáky zapojené ve starším obytňáku, jeden u vchodu druhý v alkovně světlo uprostřed auta, byl to Euramobil a origoš zapojení.


Ale jo,at si každý udělá co chce,tvůj případ světlo uprostřed a ovládání z jiných míst je pro mě "chodba".Ffoccus řešil světlo v garáži zapnou/vypnout z jednoho místa -a zapnout/vypnout dalšího místa.Už je tu dost rad tak si snad vybere a nějak si to udělá.
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 6 let

Citovat



Přesně o tohle mi jde. Nemůže to být nic složitého co bych nezvládl.


Tohle zvládneš určitě
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
TomTP Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
Tomas BrabecTomas BrabecČlen
Přidáno před 6 let
Pánové, dovolím si otázečku, co se stane, když se náhodou sepnou oba vypínače? Nebo u toho dveřního, když si zapnu světlo v garáži a žena pak z jakéhokoliv důvodu otevře dveře do garáže???
DavidFDavidFČlen
Přidáno před 6 let
nestane se nic, nicméně to "schodišťové" zapínání je samozřejmě elegantnější
pokud tam budou paralelně 2vypínače tak se může stát, že budu obíhat auto a zjišťovat, kde to bylo rozsvícené :-)

já bych tam dal 2x přepínač a zapojil to jako schodišťák
edit: pokud by byl ve dveřích koncový spínač tak bych to dal spíš paralelně
Burstner Premio 495TK DoDo(2016) + Ford Tourneo Custom 2018 L1 96kW
Upravil DavidF dne 08.01.2018 14:28, před 6 let
Tomas BrabecTomas BrabecČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

DavidF napsal:

nestane se nic, nicméně to "schodišťové" zapínání je samozřejmě elegantnější
pokud tam budou paralelně 2vypínače tak se může stát, že budu obíhat auto a zjišťovat, kde to bylo rozsvícené :-)

já bych tam dal 2x přepínač a zapojil to jako schodišťák
edit: pokud by byl ve dveřích koncový spínač tak bych to dal spíš paralelně


Máš pravdu. Špatně jsem se nad tím zamyslel.
NytrakNytrakČlen
Přidáno před 6 let
A co se designu týká, já použil Legrand Mosaic, vypadá na můj vkus hodně hezky a dá se sehnat i v dost netradičních rozměrech.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Tomas Brabec, DavidF, Nytrak, TomTP, Zdenek a Alena, bleriot11, ffoccus, PetrDubi, petak, zemanekpetr

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,304,818 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.24678 sekund | Průměrně za: 0.24678 (0) sekund | Dotazy: 145 | Použitá paměť: 2.31MB/2MB