Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Skotsko: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Skotsko

Poslední aktualizace před 6 let
ropropČlen
Přidáno před 6 let
Po dvou nezdařených pokusech vložení článku s odkazem dávám zde odkaz na fotoreportáž s popisem z naší cesty do Skotska. Po několika letech váhavého rozhodování jsme se vykašlali na předpověď počasí a vyrazili. Děkuji všem přispěvatelům tohoto fóra, i vaše přispěvky byly zdrojem informací pro naší cestu. Snad i my budeme inspirovat další.

https://www.zonerama.com/rop1/Album/3...um/3757840
https://www.zonerama.com/rop1

Já už nic nemusím
M
Miroslav6Člen
Přidáno před 6 let
Boží fotky, škoda, že na takovou cestu nemám koule.
Míra a Zuzka
MB W251 Adria Adora 482 LU
L
LacigaČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, úžasné fotky, krásná příroda a zřejmě super dovolená. Taky jsem uvažoval o Skotsku, ale díky mé kvalitní ruštině (bohužel se za komančů těch jazyků moc neučilo) a částečné znalosti německého jazyka je pro mě tato země zřejmě zatracená. :c
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Laciga napsal:

Ahoj, úžasné fotky, krásná příroda a zřejmě super dovolená. Taky jsem uvažoval o Skotsku, ale díky mé kvalitní ruštině (bohužel se za komančů těch jazyků moc neučilo) a částečné znalosti německého jazyka je pro mě tato země zřejmě zatracená. :c


To je přece kravina... to nejezdíš do Francie ani Itálie ?? Rozumět skotskému dialektu by tě stejně žádná škola nenaučila...
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
JozaJozaČlen
Přidáno před 6 let
díky mé kvalitní ruštině (bohužel se za komančů těch jazyků moc neučilo) a částečné znalosti německého jazyka je pro mě tato země zřejmě zatracená. :c[/quote]

Oprubuj cirkusácký esperanto. Já bych se svou jazykovou zásobou nedojel ani do Prahy a to jsem byl tak drzej, že jsem si šel ve Francii půjčit výbavu na minigolf. Když se domluvit chcete, tak se domluvíme a když ne .......můžete být oba z jednoho města a nic.


Skotsko mě moc láká a tvoje fotogalerie značně poňouká.... myslím, že příští rok jedu.
PetrMPetrMČlen
Přidáno před 6 let
Pokud vás někoho Skotsko láká, neváhejte a jeďte. Jazyk není překážkou, kdo se domluvit chce, ten se vždycky domluví. Skotsko je nádherné a neopakovatelné. Je je to docela daleko. !y
https://www.carav...cle_id=499
https://www.carav...um_id=7938
mekiemekieČlen
Přidáno před 6 let
to miroslav6 - vyraž a zjistíš, že žádný koule nepotřebuješ. Skotsko je moje srdcová záležitost. Byl jsem tam dvakrát a jel bych hned zase - všichni jsou nadšeni ze Skye a skotské vysočiny, ale je toho mnohem víc. Třeba Národní park Cairngorms je snad ještě krásnější než Highlands. Teda pokud to ještě jde :^ a hlavně jsme v obou případech měli štěstí na počasí, protože z celé dovolené pršelo vždycky max dva dny - ale do Skotska člověk musí jet podle pořekadla, že neexistuje špatné počasí, ale jen špatné oblečení. A nikde jinde se ti nepodaří spát pod širákem na holé trávě, která je tak hustá, že nepotřebuješ ani karimatku.
mirek a hana, VW t5, samodomo vestavba druhá v pořadí
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 6 let
Rope diky . Doma jsem se leta vymlouval, ze s privesem ne. Pak byl obytak moc velky. A ted asi nebude vyhnuti kor kdyz to moje draha videla a cetla. Tak snad tu svou fobii z volantu na druhy strane konecne pokorim. Bez uhony .... :_
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Tak snad tu svou fobii z volantu na druhy strane konecne pokorim. :_


Fobie je zbytečná, na řízení se člověk většinou soustředí a pominu li předjíždění, které je v některých případech nepříjemné, řízení je v pohodě. Za mě osobně, mnohem horší jsou situace, které člověk dělá podvědomě ( přecházení silnice, vyhýbaní při chůzi atd. ). Jsou země, kde bych to na " druhé straně " asi nedal... ( třeba v Nairobi bych za volant nikdy nesedl ), ale v uk to fakt není problém.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
ropropČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Rope diky . Doma jsem se leta vymlouval, ze s privesem ne. Pak byl obytak moc velky. A ted asi nebude vyhnuti kor kdyz to moje draha videla a cetla. Tak snad tu svou fobii z volantu na druhy strane konecne pokorim. Bez uhony .... :_


Jsem se toho taky obával, proto jsem Skotsko chtěl udělat co nejdříve, než mě ovlivní ten Němec a Angličan. Dokonce jsem vysadil všechny tabletky, hlavně antidepresiva. Funguje dobře pravidlo jet za dalším autem, jen pozor, aby to byl Angličan. Jak bylo už psáno, pěchotou a pro mne na kole obvzláště ráno byl někdy problém. A je dobré mít drobné, placené úseky a doprava se platí cash vhození do popkladny bez vrácení přeplatku.
https://www.zonerama.com/rop1

Já už nic nemusím
M
MichalBNováček
Přidáno před 6 let

Citovat

rop napsal:

Po dvou nezdařených pokusech vložení článku s odkazem dávám zde odkaz na fotoreportáž s popisem z naší cesty do Skotska. Po několika letech váhavého rozhodování jsme se vykašlali na předpověď počasí a vyrazili. Děkuji všem přispěvatelům tohoto fóra, i vaše přispěvky byly zdrojem informací pro naší cestu. Snad i my budeme inspirovat další.

https://www.zonerama.com/rop1/Album/3...um/3757840


Rope, tak inspirace je obrovská, a snad se podaří realizovat - stále jsme váhali, protože s námi jezdí i naši dva čtyřnozí spolucestovatelé. Viděl jsem, že i vy jste měli s sebou čtyřnohého účastníka, a proto se chci zeptat, zda s ním nebyli nějaké komplikace, hlavně při vjezdu do británie, případně jaké doklady jste museli pro pesana mít.
OndrejOndrejČlen
Přidáno před 6 let
Neboť jsme tam byli letos také, dovolím si odpovědět na tvojí otázku.
Pes musí mít Evropský pas a čip ( je dobré před odjezdem zkontrolovat u veterináře především čitelnost a umístění čipu, ale také údaje v pasu). Specifikem je odčervení zapsané v pasu, které musí být v rozmezí 48 hodin až 5 dní před vstupem do GB. Před vjezdem do vlakového terminálu je PET RECEPTION, kde tyto doklady zkontrolují. V přístavu to bude určitě podobně. Kontrolu je možné udělat asi 2 hodiny před odjezdem vlaku. My jsme tam přijeli večer, udělali "dog check-in" a když podle rezervace zjistili, že pojedeme až ráno, museli to stornovat a dělali jsme znovu ráno. Před Pet reception se dá bez problémů spát. Je tam i psí hřiště s umělou trávou.
Řešili jsme zda vlak, nebo trajekt. Vlak je dražší, ale jede asi 20 minut a jste všichni v autě i se psem. Trajekt levnější, samotná cesta Calais - Dover je asi 1,5 hodiny, ale řekl bych, že od vystoupení z auta do nastoupení to bude cca 2,5 hodiny. Pes zůstává v autě, na palubu nesmí a prožije si cestu sám(leckdy mírně houpavou). Tak je to na zvážení, my jeli vlakem.
Pokud se někomu hodí, přidávám link na mapu, kde najdete pár míst, která stojí za návštěvu.https://drive.google.com/open?id=1Z0L...sp=sharing.
Ondrej Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
pedapedaČlen
Přidáno před 6 let
Eurotunnel
vždy jezdíme do Anglie, do Skotska trajektem. Loni jsem si řekl při cestě do Irska zkusíme tunnel, ať to rodina taky zažije-teda já a manželka-děti jezdí ze školy do anglie často a vždy autobusem-tunelem....
Tunnel je dražší než trajekt, stojí v rozpětí 140,- až 380,- Euro za bydlíka. Po cestě do Calais jsem po internetu koupil lístek na ráno na 8:00 za 160,- a když jsme přijeli před 22:00 do Calais k tunelu, tak nám řekli, že můžeme jet klidně hned, že mají volno...a to stále ještě na netu byla cena lístku o dost dražší na tu 22-tou hodinu. Chtěl jsem se trochu prospat a v Calais u tunelu je fakt pěkné hlídané parkoviště grátis.V anglii ve Folkenstonu je to složitější tam spát. Takže jsme jeli až ráno...ALE jde to koupit levněji a jet "kdy chceš"-teda kdy je volno. Měl jsem standart lístek, žádnej flexi....

Pes a Eurotunnel
Ondrej má pravdu s Pet Reception......nám ho ale zkontrolovala paní v těch 22:00 a jeli jsme bez problemu až ráno. Za psa se v tunelu připlácí a řekl bych že dost...25Euro!! Zatajit ho/nepřiznat ho bych asi měl strach, protože před tunelem projíždíš u celníka scannerem, kde snímají počet osob v autě - podle teploty a tlukotu srdce....do alobalu jsme naši Pollynku balit nechtěli :-)))))))

Pes a trajekt do UK
Nesmí na palubu...buď v autě, nebo do klece k tomu určené...foto té klece mezi kamionama sem záměrně nedám.....slabší povahy co milují svého mazlíčka by to dostalo do kardio ambulance. Psa před vjezdem na trajekt nikdo nekontroluje a ani se za něj nepřiplácí-většinou-záleží na společnosti.

Jízda po druhé straně v UK
První kruháč poprvé na ostrovech tě vyškolí a pak pohoda....absolutně bez problemu

@Joza a ostatní
Na neznalost angličtiny se vy..... skotové jsou super...... irové jsou ještě možná o krapek lepší, zvlášť na západě u atlantiku.

Jeďte a pozdravujte Lochnesku....mimochodem tomu jezeru se klidně vyhněte, nic tam není a jsou ve Skotsku mnohem hezčí.

Citovat

Ondrej napsal:

Neboť jsme tam byli letos také, dovolím si odpovědět na tvojí otázku.
Pes musí mít Evropský pas a čip ( je dobré před odjezdem zkontrolovat u veterináře především čitelnost a umístění čipu, ale také údaje v pasu). Specifikem je odčervení zapsané v pasu, které musí být v rozmezí 48 hodin až 5 dní před vstupem do GB. Před vjezdem do vlakového terminálu je PET RECEPTION, kde tyto doklady zkontrolují. V přístavu to bude určitě podobně. Kontrolu je možné udělat asi 2 hodiny před odjezdem vlaku. My jsme tam přijeli večer, udělali "dog check-in" a když podle rezervace zjistili, že pojedeme až ráno, museli to stornovat a dělali jsme znovu ráno. Před Pet reception se dá bez problémů spát. Je tam i psí hřiště s umělou trávou.
Řešili jsme zda vlak, nebo trajekt. Vlak je dražší, ale jede asi 20 minut a jste všichni v autě i se psem. Trajekt levnější, samotná cesta Calais - Dover je asi 1,5 hodiny, ale řekl bych, že od vystoupení z auta do nastoupení to bude cca 2,5 hodiny. Pes zůstává v autě, na palubu nesmí a prožije si cestu sám(leckdy mírně houpavou). Tak je to na zvážení, my jeli vlakem.
Pokud se někomu hodí, přidávám link na mapu, kde najdete pár míst, která stojí za návštěvu.https://drive.google.com/open?id=1Z0L...sp=sharing.
M
MichalBNováček
Přidáno před 6 let

Citovat

Ondrej napsal:

Neboť jsme tam byli letos také, dovolím si odpovědět na tvojí otázku.
Pes musí mít Evropský pas a čip ( je dobré před odjezdem zkontrolovat u veterináře především čitelnost a umístění čipu, ale také údaje v pasu). Specifikem je odčervení zapsané v pasu, které musí být v rozmezí 48 hodin až 5 dní před vstupem do GB. Před vjezdem do vlakového terminálu je PET RECEPTION, kde tyto doklady zkontrolují. V přístavu to bude určitě podobně. Kontrolu je možné udělat asi 2 hodiny před odjezdem vlaku. My jsme tam přijeli večer, udělali "dog check-in" a když podle rezervace zjistili, že pojedeme až ráno, museli to stornovat a dělali jsme znovu ráno. Před Pet reception se dá bez problémů spát. Je tam i psí hřiště s umělou trávou.
Řešili jsme zda vlak, nebo trajekt. Vlak je dražší, ale jede asi 20 minut a jste všichni v autě i se psem. Trajekt levnější, samotná cesta Calais - Dover je asi 1,5 hodiny, ale řekl bych, že od vystoupení z auta do nastoupení to bude cca 2,5 hodiny. Pes zůstává v autě, na palubu nesmí a prožije si cestu sám(leckdy mírně houpavou). Tak je to na zvážení, my jeli vlakem.
Pokud se někomu hodí, přidávám link na mapu, kde najdete pár míst, která stojí za návštěvu.https://drive.google.com/open?id=1Z0L...sp=sharing.


Díky, tyto informace jsem potřeboval. Také chceme cestovat tunelem, pro psy i posádku to bude lepší a kratší.
ropropČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, nerad píšu na tabletu, léčím teď kosti radonem,ale kolegové mi to usnadnili. Jen dodám = odčervení jsme ukecali bez datumu, ale stejně by to vyšlo, dopsáno. Já vždy raději pojedu trajektem po moři než tunelem. Nespěchám, kochám se výhledem a pes zase spí.
https://www.zonerama.com/rop1

Já už nic nemusím
Jarda a MaruJarda a MaruČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, plánujete někdo letos Skotsko? Rádi bychom se k někomu přidali, třeba jen na část cesty a termínu se můžeme přizpůsobit ... :_
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Jarda a Maru, rop, MichalB, peda, Ondrej, JiPe Highlanders, Vajglon Hnuson, PetrM, mekie, Joza, Laciga, Miroslav6

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,043,820 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.19269 sekund | Průměrně za: 0.19269 (0) sekund | Dotazy: 124 | Použitá paměť: 2.2MB/2MB