Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 chorvatsko 2018: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

chorvatsko 2018

Poslední aktualizace před 6 let
Mirek a JirinkaMirek a JirinkaČlen
Přidáno před 6 let
Osobně jsem se nesetkal v celém HR s kempem,kde by nebyla výlevka na WC,odpad.Dokonce i v Černé Hoře jsou kempy takto vybaveny.Jen v krajním případě se vylévalo do WC,ale to byly ty "turecké" a byla tam hadice s kohoutkem na výplach. Jinak myslím,že snad není problém nádobí umýt v umývárce,i ty nejmenší kempy jsou vybaveny prakticky vším.EU už také na ně tlačí a budují vše v četně čističek apd.
1-den + 1-dna * 50+, Fiat Ducato 2,5D-Frankia (1994),člun ADVENTURE Fotky s našich cest jsou na http://tvsat.rajc...
lubodanolubodanoČlen
Přidáno před 6 let
No jasné len smelo do mňa!Pýtal som sa len preto lebo som to videl u iných a čo sa týka tých mojich vstupov ako píšeš tak snáď aj ty si niekedy začínal alebo si bol hneď taký profík že si vôbec nemusel přemyšlet?
INáč Vďaka Mirek a Jirinka presne takú formu odpovede som očakával:g
S pozdravom Lubo
Upravil lubodano dne 17.01.2018 14:42, před 6 let
M
mariaČlen
Přidáno před 6 let
to lubodano:

netřeba se hned vztekat. Nahrál jsi na smeč.

Není to žádná technická složitost. Vypouštíš doma ze dřezu a z koupelny vodu na zem přede dveře nebo do kanálu?

Položíš si v klidu spacák, necháš děti, aby si hráli v tom sajrajtu, co vyteče ze dřezu po umytí nádobí, příp. z koupelny po umytí pr.ele?

Tím , že se někteří chovají jako dobytek, obhajujíce to nevědomostí, se připravujeme alespoň o tu pseudovsobodu zastavit mimo kemp. Je dobré se nad tím zamyslet!!!!!
lubodanolubodanoČlen
Přidáno před 6 let
To nie nevstekám sa. Len mi je ľúto že sám píšem ako to vylievam a niekto mi tu odpíše že akoby som to robil ja sám.Chcel som len vedieť aké máte vy poznatky a ako to riešite vy s tou nádržou .Tá otázka znela ako to je v kempoch v chorvatsku.No a konkrétne som si to obzrel v Omiši v kempu Galeb,určite ho mnohý poznáte.Bol som ubytovaný minulý rok nedaleko v apartm.tak sme sa boli pozrieť, pretože už sme plánovali že prvykrát v tomto roku pôjdeme do kempu s prívesom a ako to v takom kempe vyzerá.Tak preto také otázka lebo niektorým to tam vytekalo rovno na zem.No a vlastne máš pravdu nahral som niektorým aby ma mohli ako nováčika dať dole:c
S pozdravom Lubo
P
paragČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

lubodano napsal:

To nie nevstekám sa. Len mi je ľúto že sám píšem ako to vylievam a niekto mi tu odpíše že akoby som to robil ja sám.Chcel som len vedieť aké máte vy poznatky a ako to riešite vy s tou nádržou .Tá otázka znela ako to je v kempoch v chorvatsku.No a konkrétne som si to obzrel v Omiši v kempu Galeb,určite ho mnohý poznáte.Bol som ubytovaný minulý rok nedaleko v apartm.tak sme sa boli pozrieť, pretože už sme plánovali že prvykrát v tomto roku pôjdeme do kempu s prívesom a ako to v takom kempe vyzerá.Tak preto také otázka lebo niektorým to tam vytekalo rovno na zem.No a vlastne máš pravdu nahral som niektorým aby ma mohli ako nováčika dať dole:c


Určitě nebudeš dole,pokud se budeš chovat venku jako na návštěvě.Kdybychom se tak chovali všichni(nejen z CZ)určitě by bylo daleko více míst,odkud by nás nevyháněli.Myslim si,že si to karavanisti z 90% zavinili sami svým bezohledným chováním k domácím lidem.
Přeji ti hodně krásných zažitků z cest,jako je máme my.
Zatím se nám daří v cizině cestovat mimo kempy,cca130-150 dní v roce a přeji i vám mladým,aby jste mohli takto cestovat hodně dlouho i vy.
D
DDTČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

lubodano napsal:
a bylo třeba rezervovat místo a nebo jak to tam chodí?


...byli jsme tam v červnu a chtěli jsme stát v první řadě u vody a proto jsme se rezervovali. Všimli jsme si však, že některá místa byla 2-3 dny volná, než se zase obsadila. Proto pojedeme letos bez rezervace a budeme na jednom místě 2-3 dny a potom přejedeme o kus dál. Bude to asi naše nadlouho poslední cesta do Chorvatska. Jedem tam hlavně proto, že nám zbyly kuny na ECN a až je utratíme, budeme jezdit do Řecka. Tam se nám líbilo víc. Písek, teplo a svoboda.

Apropo. Pokud pojedete někdo do HR později než my (my tam budeme zasejc v červnu), mohu vám ECN zařízení odprodat. Je koupeno vloni v červnu a má vydržet 5-10 let. V případě zájmu napište SZ.
Knaus Van i650MEG, 2017
M
mariaČlen
Přidáno před 6 let
to DDT:

to je statisticky velice zajímavá teorie. Na základě toho by se dalo řešit v rámci jednoho kempu. 2-3 dny volná parcela, potom přesun na 2-3 dny na vedlejší parcelu a tak dále. Nábytek se poponese o kousek dál, jen pocuknout autem.

Já bych takový optimista nebyl a už vůbec ne s parcelou u vody v sezóně. Skoro bych si tipnul, že tě tam ani na ty dva dny nepustí, aby se s tebou nemuseli potom dohadovat, že máš uhnout někomu s rezervací.

Tyto pokusy mám naštěstí za sebou. Táhnout se od kempu ke kempu ve 40 st vedru přes půl Hr a hledat místo.
T
Tomik KraluČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

lubodano napsal:

To nie nevstekám sa. Len mi je ľúto že sám píšem ako to vylievam a niekto mi tu odpíše že akoby som to robil ja sám.Chcel som len vedieť aké máte vy poznatky a ako to riešite vy s tou nádržou .Tá otázka znela ako to je v kempoch v chorvatsku.No a konkrétne som si to obzrel v Omiši v kempu Galeb,určite ho mnohý poznáte.Bol som ubytovaný minulý rok nedaleko v apartm.tak sme sa boli pozrieť, pretože už sme plánovali že prvykrát v tomto roku pôjdeme do kempu s prívesom a ako to v takom kempe vyzerá.Tak preto také otázka lebo niektorým to tam vytekalo rovno na zem.No a vlastne máš pravdu nahral som niektorým aby ma mohli ako nováčika dať dole:c


Hodně lidí má nádrž na čistou vodu 40l a víc a na odpadní vodu třeba jen 20l a tím to vzniká. My máme nádrž na čistou vodu 40l a odpadní také na 40l tzn. Když doplňuji vodu zároveň vyliji odpadní a nikdy mi to nepřeteče. !)
H
hugo 007Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

Tomik Kralu napsal:

Citovat

lubodano napsal:

To nie nevstekám sa. Len mi je ľúto že sám píšem ako to vylievam a niekto mi tu odpíše že akoby som to robil ja sám.Chcel som len vedieť aké máte vy poznatky a ako to riešite vy s tou nádržou .Tá otázka znela ako to je v kempoch v chorvatsku.No a konkrétne som si to obzrel v Omiši v kempu Galeb,určite ho mnohý poznáte.Bol som ubytovaný minulý rok nedaleko v apartm.tak sme sa boli pozrieť, pretože už sme plánovali že prvykrát v tomto roku pôjdeme do kempu s prívesom a ako to v takom kempe vyzerá.Tak preto také otázka lebo niektorým to tam vytekalo rovno na zem.No a vlastne máš pravdu nahral som niektorým aby ma mohli ako nováčika dať dole:c


Hodně lidí má nádrž na čistou vodu 40l a víc a na odpadní vodu třeba jen 20l a tím to vzniká. My máme nádrž na čistou vodu 40l a odpadní také na 40l tzn. Když doplňuji vodu zároveň vyliji odpadní a nikdy mi to nepřeteče. !)

Mám to taky tak, jinak prasata jsou všude a ani to nemusí být Češi:)
V Chorvatsku se mi už stalo, že jsem na rezervované parcele dva dny
sbíral vajgly bylo jich tam cca 80! nebo soused o dvě parcely měl psa
kterého sice vodil na bobek, ale na malou vykonával pouze na parcele (teda ten pes)
a domácí? Nemá problema, oni jsou takový zvláštní, ale moře maj hezký!i
D
DDTČlen
Přidáno před 6 let
@maria: Zapomnel jsem napsat, za pojedeme zasejc v cervnu.
Posouvat se v kempu by se mi nechtelo, nebot 3 dny jsou nam tak akorat, abychom se nenudili.
Jinak v kempu o kterem je rec, tedy Dalmacia Privlaka, to bylo v cervnu bezne. Zrovna flek vedle nas v prvni rade u vody. Ano, mohla to byt nahoda. Nicmene druha rada byla volna bez prestani vzdy nekde. Nutno priznat, ze nejsme ostrileni kempici, jezdime furt nadivoko, jen v HR musime. Takze uznavam, ze bez rezervace asi bude velke riziko...
Knaus Van i650MEG, 2017
Mirek a JirinkaMirek a JirinkaČlen
Přidáno před 6 let
Je sice pravda,že se situace v HR čím dál více zhoršuje,přibývá turistů,tedy v hlavní sezóně nastává problém s místem,ale pokud se člověk smíří s vyšší cenou,tak až tak není problém i bez rezervace (tu jsme nikdy nedělali). Teď co jsme již v důchodu a můžeme prakticky kdykoliv a využitím karty ACSI v červnu a září již bývají kempy poloprázdné a ceny až poloviční,myslím že max cena na kartu pro letošek je 19 EU/noc. Jinak konkrétně v oblasti Ninu a Privlaky jsme si mohli vybírat jak kemp tak i místo. Jinak tato oblast je velice výhodná pro děti,pozvolné moře a písek,což takových míst není v HR mnoho.
1-den + 1-dna * 50+, Fiat Ducato 2,5D-Frankia (1994),člun ADVENTURE Fotky s našich cest jsou na http://tvsat.rajc...
lubodanolubodanoČlen
Přidáno před 6 let
Zdravím všetkých.Mám otázku čo v prípade poruchy auta alebo prívesu na dialnici alebo mimo nej?Auto povedzme odťiahne odtahovka a čo s prívesom?Čo robiť v takej situácii?Má niekto z Vás s týmto nejaké skúsenosti?Za odpovede vopred Ďakujem:|
S pozdravom Lubo
pilinispilinisČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Jana a Petr V napsal:

Citovat

lubodano napsal:

.ALe ešte malá otázočka,odpadovú nádrž ktorú mate pod prívesom,vylievate pravidelne alebo ju proste len necháte nech preteká?A keď áno ako sa k tomu stavajú domáci?


přemýšlíš vůbec? no podle některých tvých vstupů zde na foru asi moc ne! Jakou by asi měla ta odpadní nádrž co přetejká do terénu pod karavanem smysl??? Nejsme přeci dobytek, abychom si dělali pod sebe!



Ahoj když jsem to tak četl tak já jsem osobně viděl jak jeden s obyt.autem to vypustil dne 8.9.2017
na parkovišti před lázněma Sárvár .A když dáte meil tak pošlu i fotky a mam i značku a je pražská.(i když to je jedno značka se dnes nevyměnuje)Honza
PS: sem foto nedávám
Já Honza a Gábina a obytné auto Fiat Dukáto 2,3 96Kw
PabloGSPabloGSČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

lubodano napsal:

Zdravím všetkých.Mám otázku čo v prípade poruchy auta alebo prívesu na dialnici alebo mimo nej?Auto povedzme odťiahne odtahovka a čo s prívesom?Čo robiť v takej situácii?Má niekto z Vás s týmto nejaké skúsenosti?Za odpovede vopred Ďakujem:|


Záleží jakou máš pojišťovnu a podmínky.
Já mám auto i přívěs u Allianz a v podmínkách je, že v případě poruchy auta nebo přívěsu, se bere na odtah celá souprava.
Ale pokud jsou dvě různé pojišťovny, tak si umím představit, že s tím bude problém.
lubodanolubodanoČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj Pilinis.Aj ja som si to všimol ako to niektorý robia čo som popisoval v predošlých príspevkov a pripadalo mi to nie normálne ale presto všetko som sa opýtal ako začiatočník aké majú ostatný poznatky a ako to riešia,namiesto toho som bol ten čo to sám robí ale nakoniec česť tým čo to pochopili a rady mi napísali.Na druhej strane Ďakujem aj za kritiku je to aj poučné pre tých čo začinajú:)
Tak teraz čo sa týka tej pojistovne:áno mam to poistené všetko spolu ale ja som sa pýtal čo v samotnom prípade keď mi to scipne na ceste? či mám volať asistenčné služby?Alebo odťahovku ktorá ma odtiahne a čo potom s prívesom?Len to som chcel vedieť či sa niekto z vás s tým stretol a ake ma poznatky.Ale aj tak ti Ďakujem PabloGS.
S pozdravom Lubo
M
MichalČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

lubodano napsal:

Ahoj Pilinis.Aj ja som si to všimol ako to niektorý robia čo som popisoval v predošlých príspevkov a pripadalo mi to nie normálne ale presto všetko som sa opýtal ako začiatočník aké majú ostatný poznatky a ako to riešia,namiesto toho som bol ten čo to sám robí ale nakoniec česť tým čo to pochopili a rady mi napísali.Na druhej strane Ďakujem aj za kritiku je to aj poučné pre tých čo začinajú:)
Tak teraz čo sa týka tej pojistovne:áno mam to poistené všetko spolu ale ja som sa pýtal čo v samotnom prípade keď mi to scipne na ceste? či mám volať asistenčné služby?Alebo odťahovku ktorá ma odtiahne a čo potom s prívesom?Len to som chcel vedieť či sa niekto z vás s tým stretol a ake ma poznatky.Ale aj tak ti Ďakujem PabloGS.
Ahoj, stala sa nám takáto nepríjemnosť v 2013-tom keď sme išli na Adria rallye do Njivic na Krku... cca 40 km pred morom mi v tiahlom stúpaní prasklo tesnenie pod hlavou z prehriatia ráno o 4:30 hod. Kontaktoval som cez sos centrálu, poslali odťahovku, ktorá mala aj ťažné... tak mi auto odtiahli do servisu Bosch v Kralievici a príves mi zatiahli až do kempu na miesto...stálo to 270e a poisťovňa mi preplatila po cca mesiaci 90e naspäť. Myslím že ČSOB poisťovňa vtedy... Oprava samozrejme ďalšie peniaze, ale služba to bola dobrá v tej nepríjemnej situácii s deťmi za zvodidlami... :-(
Michal

Automatické sloučení 15.02.2018 14:42:

Citovat

lubodano napsal:

Ahoj Pilinis.Aj ja som si to všimol ako to niektorý robia čo som popisoval v predošlých príspevkov a pripadalo mi to nie normálne ale presto všetko som sa opýtal ako začiatočník aké majú ostatný poznatky a ako to riešia,namiesto toho som bol ten čo to sám robí ale nakoniec česť tým čo to pochopili a rady mi napísali.Na druhej strane Ďakujem aj za kritiku je to aj poučné pre tých čo začinajú:)
Tak teraz čo sa týka tej pojistovne:áno mam to poistené všetko spolu ale ja som sa pýtal čo v samotnom prípade keď mi to scipne na ceste? či mám volať asistenčné služby?Alebo odťahovku ktorá ma odtiahne a čo potom s prívesom?Len to som chcel vedieť či sa niekto z vás s tým stretol a ake ma poznatky.Ale aj tak ti Ďakujem PabloGS.
Ahoj, stala sa nám takáto nepríjemnosť v 2013-tom keď sme išli na Adria rallye do Njivic na Krku... cca 40 km pred morom mi v tiahlom stúpaní prasklo tesnenie pod hlavou z prehriatia ráno o 4:30 hod. Kontaktoval som cez sos centrálu, poslali odťahovku, ktorá mala aj ťažné... tak mi auto odtiahli do servisu Bosch v Kralievici a príves mi zatiahli až do kempu na miesto...stálo to 270e a poisťovňa mi preplatila po cca mesiaci 90e naspäť. Myslím že ČSOB poisťovňa vtedy... Oprava samozrejme ďalšie peniaze, ale služba to bola dobrá v tej nepríjemnej situácii s deťmi za zvodidlami... :-(
Michal
MC Louis Tandy 673
Upravil Michal dne 15.02.2018 14:42, před 6 let
lubodanolubodanoČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj.Ďík Michal za odpoveď takže len veriť že sa nám nič podobné na cestách nestane a budeme si v pohode užívať oddych:_
S pozdravom Lubo
rajanrajanČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj,
pojištění jsem do jisté doby považoval za důležité a předpokládal, že pokud
se pojistím tak se dočkám pomoci.
Česká pojišťovna nejvyší pojištění asistence Comfort 150 mil auto i přívěs.

Loni při cestě do Italie v Rakousku, na pumpě zastávka odpočínek kafé
dobrá nálada, jen do doby, než jsem chtěl znovu nastartovat (odešel vstřik).
Po telefonátu, tedy napřed 15min boji z automatem jsem se dozvěděl, že auto
odtáhnou a přívěs nechají tam kde je, protože nemá žadnou poruchu ani nehodu
a mám si zajistit odtah sám.
Na otázku jestli nejde pomoc jiním způsobem, nahradní vozidlo na které mám nárok
mi odpověděli, že jiná pomoc není pouze odtah auta.
Nakonec jsem použil asistenci jiné pojištovny, kde mám zdravotní pojištění a nechal
si udělat ještě asistenci (cena činila pouze 120kč na 10 dnú přípojištěni)
po 4h přijel odtah.
Mám těžké Sorento 2800kg a přívěs 1500kg, naložít auto byl problém a přívěs, že tedy zapřihne,
ale bude přetížený a13 zásuvka nezapojil jel bez osvětlení po dálnici a městem asi 40kilometrů k servisu,auto složil k servisu na ulici a nás s karavanem nechal před obchoďákem
(pojištění hlidané parkoviště)

Manželku a děti chtěl naložit do přívěsu,(to jsem nedovolil) po dalším telefonátu na pojišťovnu poslali taxi na ktré mám nárok z pojistky a upozornili mě buď taxi nebo hotel.
Druhý den,
autoservis oznámil, že je to opravdu vstřik a oprava bude trvat 5-7 dnú.
Po dohodě auto nastartovali a ujistili, že dojedu domů, pokud nevypnu motor.
Servis super nechtěli nic uhradit a přidali startovací sprej na cestu.

Cesta domu,
po projetí Vidně auto za jízdy opět vyplo ještě 2x .
Dojel jsem pouze do Drasenhofen, nastala opět stejná situace (tefonáti s pojišťovnou)
Problím jak to,že požaduji odtah znovu na tu samou poruchu.
Nakonec mě tedy otáhnou,a otahonka je od nás vzálená pouze 2km ,po dalších 30min telefonát ,že odtah musí jet z Brna a dorazí nejdříve za 2h.
V tom se objevila rakouská police, a nastala chvilka vysvětlování (byli v pohodě)
Nařídili nucený odtah, taže přijeli hasiči s dvěma autama, druhá policie a
odtáhli nás do Mikulova ( považovali 20e)
V Mikulově zase telefonát, že odtah bude mít sdržení a dopráví nás do Brna.
Tak nakonec pomohl přítel na telefonu a pojištovnu jsem poslal.
Proplatit taxi a odtah nějakých 60e od české byl horor na další měsíc.

Nepřeji to nikomu a přeji všem, aby vždy v pořádku dojeli.


(pokud máte dobré pojištění poraďte prosím.)
lubodanolubodanoČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj.Mal som pred terajším sorentom také aké máš ty,je to výborný ťahač nemal som s ním nijak vetšie problémy len ta spotreba bola o dosť vyšia ale nepoznalo to prekážky takže asi pomer spotreba a sila je to tak akurát.Teraz mám 200 koní automat a neviem si to vynachváliť.
Keďže je to moja prvá cesta do chorvátska s prívesom,rád privítam také skúsenosti choci nie sú vôbec prijemne a nikto z nás by to nechcel zažiť a nakoniec obdivujem tých čo to zažili a predsa sa dokážu púšťať dalej a dalej.
Teraz k tej poistke,ja osobne sa chcem pripoistiť , (cestovné poistné) obvolal som všetky poisťovne s tým že čo s prívesom v prípade poruchy auta,Tak ostali zaskočený že pošlite email, popište čo vlasne chcete a pod.
No nakoniec nerobím si žiadne ilúzie ale aspoň keby mi to potom preplatili v určitej výške a o byrokracii už ani nehovorím.
S pozdravom Lubo
leosmalikleosmalikČlen
Přidáno před 6 let
PabloGS, :
Záleží jakou máš pojišťovnu a podmínky.
Já mám auto i přívěs u Allianz a v podmínkách je, že v případě poruchy auta nebo přívěsu, se bere na odtah celá souprava.
......
Ahoj,
Jen bych se rád zeptal, to jsi četl v Allianz VPP? Já mám pocit že to tam není, ale můžu se mýlit. Můžeš udělat kopii? Dik
Nejhorší je,, že jakou člověk má pojistku a asistenci obzvlášť, pozná až když ji opravdu potřebuje, a papír a následná realita může být rozdílná.
Leoš
Leoš,Petra,Laura (11),
BMW X5 + Burstner Trecento 540TL
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,039,819 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.93510 sekund | Průměrně za: 0.9351 (0) sekund | Dotazy: 142 | Použitá paměť: 2.34MB/2MB