Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Ducato zápis 16 kol do TP: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Ducato zápis 16 kol do TP

Poslední aktualizace před 5 let
K
KoralovciČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, v mém obytném voze (podvozek Ducato r.v. 2013,snížený fiat rám- ne heavy) mám v TP zapsán jen jeden rozměr kol a to 215/70 r 15. Dočetl jsem se, že do těchto aut lze bezproblémů nahodit kola 16, bud 225 nebo 215 šířka...

Rád bych zde od odborníků zjistil :

Mají Ducato 2012-2015 na podvozku něco jiného než ducata 2015 a novější? Myslím tím jiné ramena, čepy atd... aby po namontování 16 kol nedošlo k poškození podvozku??

Jak lze nejjednodušeji do TP zapsat jiný rozměr? (samozřejmě jen ten, který je na to auto schválený)Když si koupím nová kola, dostanu k nim atestatční list i pro mé vozidlo, to vím, ale já mám nabídku na kola prakticky nová, ale již používaná a k těm by žádný list nebyl, jsou z nového vozu.

Údajně může dovozce dle vin dodatečně vystavit seznam všech možných rozměrů kol na dané vozidlo, mi se to ve fiatu ale vykomunikovat nepovedlo.... Poradíte kam přesně zavolat?

Nedá se někde koupit samostatně atestační list? Neprodává to někdo?

Doporučujete pneu raději 215 75 16 nebo 225 75 16???? Případně nějaké jiné?

děkuji za rady Váš zkušenějších
GardaGardaČlen
Přidáno před 6 let
Jednou jsem chtel skusit opak. Misto 16 dat 15. No ale je tam jina roztec sroubu a i kotouce jsou vetsi. Nejsem si jisty jestli to jde. Do podbehu by se aĺe asi veslo.
Miloš
G
GSmanČlen
Přidáno před 6 let
Ja to měl naopak. Ducato 2007 L3H2. V TP jsem měl 16" kola a na autě 15". Chtěl jsem to napravit a koupit 16". Ale ouha, máš-li na autě 15", 16" tam nepůjdou. Nejen jiná rozteč, ale i "díra", řekl mi prodejce.
Tak jsem musel požádat FIAT o výpis alternativních pneu, zaplatit 2 000Kč a čekat, co z toho vypadne. Naštěstí tam byly 15" klasika 215/70 tuším.
Takže u mého auta udělal chybu úředník při vystavení českého TP a já to zaplatil.

Závěr: 15"- 16" by nemělo jít prohodit. Píšu "nemělo".
Tolik moje zkušenost.
K
KoralovciČlen
Přidáno před 6 let
Jiinou roztec ma heavy podvozek, proto jsem psal nemam heavy... Jinak 16 kola maji dve roztece, jedna je stejna jako 15 a druha je heavy, ta je jina...
Mirek a JirinkaMirek a JirinkaČlen
Přidáno před 6 let
Jen doplním,měl jsem také chuť si nechat zapsat jiný rozměr pneu,informace ve Fiatu v Praze,bohužel u vašeho auta "NELZE". Jen tak pro informaci,úplně stejné auto a to má v TP rozměry tři - 195,205 a 215/70/R15,Ukazoval jsem oba úředníkovi,jen zakroutil hlavou,není možné bez vyjádření Fiatu a ten jej bohužel nedá,tak jsem to vzdal a mám jen jednu možnost co je v TP a to šlo jen o šířku pneu.
1-den + 1-dna * 50+, Fiat Ducato 2,5D-Frankia (1994),člun ADVENTURE Fotky s našich cest jsou na http://tvsat.rajc...
Lubos a DasaLubos a DasaČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Mirek a Jirinka napsal:

Jen doplním,měl jsem také chuť si nechat zapsat jiný rozměr pneu,informace ve Fiatu v Praze,bohužel u vašeho auta "NELZE". Jen tak pro informaci,úplně stejné auto a to má v TP rozměry tři - 195,205 a 215/70/R15,Ukazoval jsem oba úředníkovi,jen zakroutil hlavou,není možné bez vyjádření Fiatu a ten jej bohužel nedá,tak jsem to vzdal a mám jen jednu možnost co je v TP a to šlo jen o šířku pneu.


Tak nevím, asi jak kde. Vloni jsem na DI přihlašoval starší osobní FIAT, kde byl v TP zapsán jen jeden rozměr pneu a disků. Chtěl jsem tam dopsat další rozměr a tak jsem přinesl manuál k autu, kde jsou v tabulce uvedeny další možné varianty disků a pneu. Na základě toho mi doplnění v TP udělali a žádné potvrzení od Fiatu nechtěli. Letos jsem přihlašoval starší dovoz - Škodovku a při dovozní TP mi na STK vypsali všechny povolené varianty rozměrů kol podle jejich podkladů. Na DI to jen opsali do TP.
Zdraví
Luboš a Dáša
Pirat z RuzynePirat z RuzyneČlen
Přidáno před 6 let
Můžu posoudit pouze r.2009, který mám. Zvažoval jsem přejít z 15 na 16 a myslel jsem že je to jen otázka disků. Nebylo jiné brzdiče, rozteče šroubů na disku atd. Bylo mi řečeno, že to nelze ani jako alternativní pneu do TP (ale neověřoval jsem to). Nakonec jsem vyřešil tak, že disk mám 15, ale vnější průměr gumy jako 16. Opticky to vypadá lépe a tachometr nelže :-) .
Pirát.
L
LakyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Koralovci napsal:

Jiinou roztec ma heavy podvozek, proto jsem psal nemam heavy... Jinak 16 kola maji dve roztece, jedna je stejna jako 15 a druha je heavy, ta je jina...


:^
A v tom to je:
mám od výrobce uvedeny oba průměry 15" a 16" průměry ale zjistil jsem že originál disk o průměru 16" tam nepasuje jelikož je tam jiná náprava - takzvaně odlehčená "na kterou pasuji origo 15", 16" pouze s jinou roztečí šroubu a dírou pro poloosu -jenž měli starší ročníky plecháče a nebo co mám od výrobce hlinikáče 16" tam se jedná jen o tu rozteč šroubu .
Tyto nápravy mají menší průměr brzdových kotoučů ca 28cm oproti 30cm/16" . Tenči poloosu a tím i menší ložiska kol+ váhu a tím i levnější cenu , ale o trochu horší brzdný účinek .Neví proč to tak látají , potom je to horor něco měnit .:x
Osobně tam 15"kola už nedám a 16" plecháč se těžko shání .
Žijeme jen jednou.
Standa2Standa2Člen
Přidáno před 6 let
Musím se přiznat, že jak to tady čtu, že mě vychází, že jen málo kdo je schopen přesně říci jak to s montáží schválených kol vlastně je.
1/ Vozidlo je dovezeno, ztotožněno se ZTP ( schválení v ČR)
tak může ,ale nemusí být uvedeny alternativní rozměry pneu a ráfků v ZTP.
2/ Vozidlo je dovezeno, ale nepodaří se jej ztotožnit, protože podmínky pro ztotožnění jsou poměrně přísné. Pak se píšou kola v původním TP vozidla. Jiná informace totiž není k dispozici.
3/ K vozidlu je návod k použití, kde jsou uvedeny alternativní rozměry. Dá se to použít.
4/ Povolení výrobce vozidla, obvykle něco stojí...Je to dobrý kšeft pro výrobce.
5/ Typové schválená kola. Pokud koupíte svoje vysněné disky a je k nim typový list ve kterém je uvedené vozidlo na které kola smí být namontována, zajedete s namontovanými koly na STK, potvrdí typový list a necháte si je zapsat na úřadě.
Vím, že to všichni víte. Ale je to takové , laciné opakování.
Taky je snadné obvinit např. úředníka z chyby, ale ne vždy je to jeho vinou.
Standa2
HrochHrochČlen
Přidáno před 6 let
Mám bydlíka na Ducatu light 2016 a v TP mám zapsána tato kola:
6Jx16, 225/75 R16C
6Jx15, 215/70 R15C
6Jx15, 225/70 R15C
8Jx17, 255/55 R17
8Jx17, 235/60 R17,
myslím si, že je to dostačující výběr.
Jezdím na 225/75/16C.
U Light podvozku je rozteč 118, u Heavy je to 130.
Plecháče i hliníkáče se dají sehnat bez problémů na obě provedení.
ivoiivoiČlen
Přidáno před 6 let
Ducato 2016, kolesá 5x118 a mám zapísané 15ky a 17tky. Jazdím na 15tkach a tie 17tky si neviem predstaviť na našich cestách. Už teraz je to tvrdšie viac než mi je milé.
ivoi Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
K
KoralovciČlen
Přidáno před 6 let
Děkuji všem za užitečné rady,už v tom začínám mít jasno.
Zajímá mne však ještě jedna věc,když dám 16 kola,o kolik cm bude auto vyšší? Má to někdo zjištěné? Reálné změřené? Diky
Standa2Standa2Člen
Přidáno před 6 let
Rozměr je v palcích. Tak že z 15 na 16 o jeden palec je 2,54 cm.
Standa2
RobertRobertČlen
Přidáno před 6 let
Ten jeden palec je ale na průměru, výška auta by se tedy měla zvýšit o 12,7mm (počítáme poloměr, od osy dolů), což ale nemusí být pravda, protože ještě záleží jak moc je pneu "nízkoprofilové" či má plný profil. Takže to ve finále nemusí přinést vůbec nic. Já střídám 16" /55 se 17"/50 a vnější průměr kol je stejný.
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
K
KoralovciČlen
Přidáno před 6 let
Teď mám kola 215 70 15, když je nahradím 225 75 16, o kolik bude auto vyšší? Dekuji

Automatické sloučení 17.12.2017 05:37:
Teď mám kola 215 70 15, když je vyměním za 225 75 16, o kolik se mi auto zvedne? A o kolik to bude cca těžší? Teď mám Plecháče, pak bych dal elektrony... Vážil to někdo? Dekuji
Upravil Koralovci dne 17.12.2017 06:37, před 6 let
pachtapachtaČlen
Přidáno před 6 let
Kola jsem nevážil ale litá kola jsou těžší. A když vezmeš do ruky papír a tužku oprášíš vědomosti z matematiky tak ti vyjde ,že se auto zvedne asi o 3.3 cm
Docílíš jediné věci,že ti bude švindlovat tachometr rozdíl na obvodu je asi 10cm a to je docela dost.
Hanka a Pavel
Upravil pachta dne 17.12.2017 08:49, před 6 let
Ales a HanaAles a HanaČlen
Přidáno před 6 let
Pro informaci, snad to někomu pomůže:
http://www.autozn...-kola.html
Aleš, Hana, yorkshire Jája,
Peugeot Boxer - vestavba Trentino
HrochHrochČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

pachta napsal:

Kola jsem nevážil ale litá kola jsou těžší.
Docílíš jediné věci,že ti bude švindlovat tachometr rozdíl na obvodu je asi 10cm a to je docela dost.


Originál lité kolo 16" Fiat je o 3 kg LEHČÍ než originál Fiat plecháč 16" ( tento údaj si můžeš ověřit například v ceníku Carthaga, kde mají váhové rozdíly krásně rozepsané).
Mám na bydlíku 16" kola (225/75/16) a tachometr mi ukazuje téměř přesně ( v porovnání s GPS se rychlost liší při 50km/h o 2 km/h.).
Upravil Hroch dne 17.12.2017 10:33, před 6 let
pachtapachtaČlen
Přidáno před 6 let
S váhou ráfků se nebudu dohadovat nevážil jsem je mně na auto nesmí vím kola dělaj auto ale manipulace s litým kolem a plecháčem je hodně veliký rozdíl. Dej si na auto 215/70/15 porovnej to s navigací a dej vědět jak to ukazuje.2 km/h to nebudou.
Hanka a Pavel
ivoiivoiČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Koralovci napsal:

Teď mám kola 215 70 15, když je nahradím 225 75 16, o kolik bude auto vyšší? Dekuji

Automatické sloučení 17.12.2017 05:37:
Teď mám kola 215 70 15, když je vyměním za 225 75 16, o kolik se mi auto zvedne? A o kolik to bude cca těžší? Teď mám Plecháče, pak bych dal elektrony... Vážil to někdo? Dekuji


Je na to kalkulačka http://www.kouki.co.uk/utilities/visu...calculator
Ak jej dobre rozumiem, tak budeš mať auto vyššie o cca 3cm
ivoi Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,728,269 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.21845 sekund | Průměrně za: 0.21845 (0) sekund | Dotazy: 145 | Použitá paměť: 2.33MB/4MB