Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Srovnání WC nádrž vs. kazeta: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Srovnání WC nádrž vs. kazeta

Poslední aktualizace před 6 let
A
ajziČlen
Přidáno před 6 let
V prvním autě byla klasika kazeta. Víkend na kazetu a to jsem musel posádku krotit. Při koupi druhého jsem se zhrozil když jsem otevžel dvířka wc a tam díra a v tom nějaký hybrid. Nakonec jsem zjistil že je to originální drtič a je to svedené pod auto a tam je nádrž jen na wc 75 litrů. Doma najedu nad žumpu a otevřu kohout. Vydržím 6-7 dní a nijak se neomezujeme. Jediné mínus by možná mohlo být že to bere více vody na spláchnutí. Ale mám 170l takže u nás v pohodě. Při delším pobytu to vždy vypouštím když zároveň tankujeme někde na stpl nebo v kempu vodu. Pokud není klasický servisní plac nezbude než pustit do kbelíku a normálně vylít jako kazetu, a s tím nemám problém. Stejně je to moje:)
Takže za mne ve 3 autě bude kazeta s drtičem místo hrdla a při plné kazetě odsát do nádrže, nebo jen vylít kazetu. Což už dneska není problém.:^
GardaGardaČlen
Přidáno před 6 let
Auto bylo puvodne na kazetu. Protahl jsem odpad skrz kastlik pod auto primo do nadrze. Puvodne 55L se projevilo jako male. 85L je dostatecne a vydrzime az 10dni. No tak to neni nutne skoro nikdy. Po tydnu se jezdi nakoupit a obvykle i pro vodu.
Kamaradovi jsem predelaval vylevani z kazety pomoci maceratoru. Pod autem 100L nadrz.
Dnes bych to takto resil i u sebe. Jednoduche a ucinne.
http://garda.pard...erator.jpg
Miloš
Upravil Garda dne 13.12.2017 17:49, před 6 let
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 6 let
Teda 170l nádrž na vodu, 100l nádrž na odpad, 80l na wc odpad. To teda lítaj kila:-) Není lepší tohle:
https://www.cinde...la-motion/

Co se pustí do WC, zůstane po tom jen popel! Ale má tak to trochu jednu vadičku. Stojí ten záchůdek 4000,- Euro.
pachtapachtaČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Bugar napsal:

Může někdo poradit při rozhodování. Není někdy problám vylít, když je výlevka výše?

Děkuji Bugár


Asi bych se rozhodoval podle využití karavanu.Pokud bych jezdil přes rok o víkendech a jednou za rok na delší dobu na dovolenou a po kempech asi bych volil kazetu. Když budeš jezdit hlavně na divoko ne po kempech zvolil bych nádrž.Jezdíme po většinu roku na divoko 2 dny dobrý 3 den už je krize a druhou kazetu nemám kam dát.Všechno má své pro a proti kazeta se dá vyprázdnit téměř kdekoliv(nemyslím tím někam do křoví) s nádrží už musíš hledat místo kde se dá vyprázdnit.
Hanka a Pavel
A
ajziČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Sapuki napsal:

Teda 170l nádrž na vodu, 100l nádrž na odpad, 80l na wc odpad. To teda lítaj kila:-) Není lepší tohle:
https://www.cinde...la-motion/

Co se pustí do WC, zůstane po tom jen popel! Ale má tak to trochu jednu vadičku. Stojí ten záchůdek 4000,- Euro.


jo jo kilíčka a krabička:D
A
AlumanČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

sipadan napsal:

Citovat

Garda napsal:

To Martin
To je prave ten problem. Pokud jedes na tri dny tak ti dve kazety staci. Nemluvim o tom zapachu na tech mistech kam ostatni prijedou po nekom kdo kapacitu kazety resi chozenim za auto.
Jsem ve Spanelsku na divoko cca tri az ctyri mesice kazdou zimu. Nikdo si na mistech kde se takto da byt nedovoli chodit za auto. To by te tu snad zlyncovali.
Pokud mas kazetu, tak ti ve dvou vydrzi tak tri dny. Co pak? Kanaly tu vetsinou nejsou a musi se nekam na servisni misto.
Jo a kolega za jiti za auto letos ve Francii dostal citelnou pokutu. Nikde si to nechteji necat libit.


Ahoj Milane, odpověď celkem snadná, toaleta bez chemie a vody. tzv. "kompostovací" toaleta.
Nevýhoda je, že se klasický Thetford špatně předělává na tuto variantu a samozřejmě vyšší cena.
Pokud se staví auto nové, tak je to pohodička - další krůček k větší nezávislosti !).


Čau Sipadane, máš s kompostovací toaletou nějaké konkrétní, nejlépe osobní zkušenosti (určitě víš proč se ptám:_). Který tip máš konkrétně na mysli, je více druhů a pokud to není nějakej elektrickej bazmek tak cena je nižší než u chemickejch záchodů a případná výroba je jednoduchá, nemusíš předělávat Thetford.
V německu v expedičákách je to docela rozšířený, výhoda je jednoduchost provozu a asi to i funguje, jen je potřeba určitého vnitřního odhodlání.
Ale má to i svá ale, jednak ten problém nikam nezmizí jenom se zmenší o objem vody, ale separovanou moč musíš nějak rozumně likvidovat a to samé je s pevným obsahem, sice nemusíš řešit každé tři dny kam s kazetou, ale musíš řešit každých cca 14 dní kam s kýblem plným h...n a kanystrem plným ch....k. Ten kýbl už nikde neudáš :D jediná možnost je asi zakopat, likvidace je určitě méně problematická než likvidace obsahu kazety s modrou smrtí, ale vyžaduje to určité sebezapření, ono se to sice jmenuje kompostovací toaleta, jenže v tom objemu a čase z toho kompost určitě nevznikne :D
Osobně jsem aqua kem zavrhl, prostě se mi ta chemie nelíbí, zatím používám českou chemii která je biologicky odbouratelná, obsah kazety je možné kompostovat, vylít do septiku atd., ale do budoucna bych chtěl použít bakterie, už jsem to zkoušel a snad by to mohlo fungovat.

Automatické sloučení 27.12.2017 16:52:

Citovat

ajzi napsal:

Citovat

Sapuki napsal:

Teda 170l nádrž na vodu, 100l nádrž na odpad, 80l na wc odpad. To teda lítaj kila:-) Není lepší tohle:
https://www.cinde...la-motion/

Co se pustí do WC, zůstane po tom jen popel! Ale má tak to trochu jednu vadičku. Stojí ten záchůdek 4000,- Euro.


jo jo kilíčka a krabička:D


Je to pěkný, ale spotřebuje to docela dost plynu a dokážeš si představit ten smrad, když hoří h...o, má to sice nějaký katalizátor, ale nikde jsem nenašel video nebo referenci ze skutečného provozu, jenom samá reklamní videa, asi to moc lidí nemá a kdyby to bylo dobrý tak si myslím, že pro provozovatele konkordů a podobných drahých obytňáku by nebyla cena problém, na trhu je to docela dlouho a rozšířené to není, tak to taky asi nebude cesta.
Upravil Aluman dne 27.12.2017 17:56, před 6 let
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 6 let
Aluman: Slávku, máme člověka co to má a používá. V Anglii na to dělali i laminátovej "hajzl". Má to ve vestavbě Peugeot Boxer 4x4.
V případě zájmu ti na něj pošlu kontakt.
A
AlumanČlen
Přidáno před 6 let
Karle děkuju, pošli, zájímá mně to, má to spoustu pro i proti a není nad osobní zkušenost. Prej to opravdu nesmrdí ani v teplým počasí, zajímá mně jak se to třeba čistí, jestli používá nějaký kompostovací pytle a co když máš třeba běhavou? V malým autě bych se k tomu hodně přikláněl, velký plus je, že tenhle hajzlík je nenáročný na místo a instalaci a je lehkej.
Největší problém bude asi stejně psychologickej, vlastně chodíš na kýbl a ten sebou pak furt vozíš.
Mně by se asi v expedičáku nejvíc líbila fekální nádrž s provzdušněním a bakteriema, když by to fungovalo, tak z toho vypustíš jenom šedou vodu, která je vlastně hnojivo.
Prodávaj se i u nás a jsou designově pěkný:
http://www.ekozac...
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let
@ Aluman

Zdar Alumane, frčím na Alpy ... ozvu se buď někde za stání, nebo po návratu.

Byl jsem na kurzu v Německu, takže jsem něco málo pochytil, ale bude to chtít Bad Kissingen a pořádně to prolést :_
Jinak do chemie nepůjdu určitě.

Automatické sloučení 01.01.2018 15:09:

Citovat

Aluman napsal:

Čau Sipadane, máš s kompostovací toaletou nějaké konkrétní, nejlépe osobní zkušenosti (určitě víš proč se ptám:_). Který tip máš konkrétně na mysli, je více druhů a pokud to není nějakej elektrickej bazmek tak cena je nižší než u chemickejch záchodů a případná výroba je jednoduchá, nemusíš předělávat Thetford.
V německu v expedičákách je to docela rozšířený, výhoda je jednoduchost provozu a asi to i funguje, jen je potřeba určitého vnitřního odhodlání.
Ale má to i svá ale, jednak ten problém nikam nezmizí jenom se zmenší o objem vody, ale separovanou moč musíš nějak rozumně likvidovat a to samé je s pevným obsahem, sice nemusíš řešit každé tři dny kam s kazetou, ale musíš řešit každých cca 14 dní kam s kýblem plným h...n a kanystrem plným ch....k. Ten kýbl už nikde neudáš :D jediná možnost je asi zakopat, likvidace je určitě méně problematická než likvidace obsahu kazety s modrou smrtí, ale vyžaduje to určité sebezapření, ono se to sice jmenuje kompostovací toaleta, jenže v tom objemu a čase z toho kompost určitě nevznikne :D
Osobně jsem aqua kem zavrhl, prostě se mi ta chemie nelíbí, zatím používám českou chemii která je biologicky odbouratelná, obsah kazety je možné kompostovat, vylít do septiku atd., ale do budoucna bych chtěl použít bakterie, už jsem to zkoušel a snad by to mohlo fungovat.


Ahoj Slávku,

je to přeci jen neprobádáná oblast, ale jako prozatím můj největší favorit je NATURE'S HEAD (za lidovovou cenu :he).
https://www.tomtur.de/en/
Je to americký vynález a jeho německý zástupce je velice komunikativní a příjemný zasvětitel a tak do mě hustil informace asi hodinu.
Nakonec jsem mu musel vysvětlit, že si přeci jen jeho slova ověřím s nějakým uživatelem v Bad Kissingenu (stejně tam bude vystavovat).

Vnitřní odhodlání mám (chemii opravdu nechci), po 14 dnech provozu v dvoučlené posádce je údajně plná půlka (hmota která se tvoří v toaletě se nedá popsat - viděl jsem na fotografiích - ale je to fakt nádherné :D) a vyklopit se dá právě kamkoliv do přírody. Separovaná moč je moč, s tou toho člověk moc neudělá, ale to nepovažuji za zásadní problém.
Chce to ovšem kokosové vlákno (prodávají to jako substrát), které chválí pro jeho vysokou absorbční vlastnost a tak jsem přesvědčen, že v kombinaci se stálou ventilací zápach opravdu nebude tvořen a bude to fungovat.

Bakterie jsou také fajn, jen jsem někde četl že se v závislosti na teplotě výrazně mění jejich aktivita ..... musím ještě také nastudovat, ale aktuálně mám ale ještě chvíli čas nasávat informace pro volbu pro mne nejlepšího řešení.
4.114683,118.628756
Upravil sipadan dne 01.01.2018 16:09, před 6 let
GardaGardaČlen
Přidáno před 6 let
Nezlobte se ale nemohu odolat :D Původní jednoduchý dotaz dohnaný k dokonalosti.
Proto by bylo zajímavé se pokusit do těch našich aut zabudovat to wc co mají na vesmírné stanici. Nemá prý chybu :he
Miloš
A
AlumanČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Garda napsal:

Nezlobte se ale nemohu odolat :D Původní jednoduchý dotaz dohnaný k dokonalosti.
Proto by bylo zajímavé se pokusit do těch našich aut zabudovat to wc co mají na vesmírné stanici. Nemá prý chybu :he


Gardo víš o nějakým NASA hajzlíku na prodej, já bych do něho šel:D

On je rozdíl jestli jezdíš na víkendový pobyty a jednou nebo dvakrát do roka na 14dní na dovolenou a nebo jestli v tom obytným autě chceš strávit rok a víc života, to už se na to musíš dívat trochu jinak, to už asi s kazetou neobstojíš ani kdyby jsi sebou vozil kazety tři.

Automatické sloučení 03.01.2018 21:46:

Citovat

Ahoj Slávku,

je to přeci jen neprobádáná oblast, ale jako prozatím můj největší favorit je NATURE'S HEAD (za lidovovou cenu :he).
https://www.tomtur.de/en/
Je to americký vynález a jeho německý zástupce je velice komunikativní a příjemný zasvětitel a tak do mě hustil informace asi hodinu.
Nakonec jsem mu musel vysvětlit, že si přeci jen jeho slova ověřím s nějakým uživatelem v Bad Kissingenu (stejně tam bude vystavovat).

Vnitřní odhodlání mám (chemii opravdu nechci), po 14 dnech provozu v dvoučlené posádce je údajně plná půlka (hmota která se tvoří v toaletě se nedá popsat - viděl jsem na fotografiích - ale je to fakt nádherné :D) a vyklopit se dá právě kamkoliv do přírody. Separovaná moč je moč, s tou toho člověk moc neudělá, ale to nepovažuji za zásadní problém.
Chce to ovšem kokosové vlákno (prodávají to jako substrát), které chválí pro jeho vysokou absorbční vlastnost a tak jsem přesvědčen, že v kombinaci se stálou ventilací zápach opravdu nebude tvořen a bude to fungovat.

Bakterie jsou také fajn, jen jsem někde četl že se v závislosti na teplotě výrazně mění jejich aktivita ..... musím ještě také nastudovat, ale aktuálně mám ale ještě chvíli čas nasávat informace pro volbu pro mne nejlepšího řešení.


Čau Dane, koukal jsem na ten US vynález a nic zase tak převratnýho jsem na něm neshledal, je to klasická separační toaleta, kvalitně zpracovaná a vylepšená o mýchadlo, líbí se mi použití toho kokosovýho vlákna, ale na druhou stranu vynášení celého záchodu z důvodu vyprázdnění, no nic moc, proč tam nemají nějakou vnitřní nádobu, která by šla vyndat samostaně?
To že je ten obsah nádherný je jako fakt nebo ironie a nebo photoshop? Na čerstvím h...u toho zase tak moc krásnýho není a to ani když je smíchaný s kokosovým vláknem a nebo se pletu?
Upravil Aluman dne 03.01.2018 22:50, před 6 let
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Garda napsal:

Nezlobte se ale nemohu odolat :D Původní jednoduchý dotaz dohnaný k dokonalosti.
Proto by bylo zajímavé se pokusit do těch našich aut zabudovat to wc co mají na vesmírné stanici. Nemá prý chybu :he


Miloši promiň, neměl jsem to sem tahat, ale založit si "kompostovací" vlákno.
S původním opravdu jednoduchým dotazem to nemá co dělat, uznávám .... kdyby to Fun separoval, budu mu vděčný.

P.S. S dovolením to již ale dopíši.

Citovat

Aluman napsal:

Čau Dane, koukal jsem na ten US vynález a nic zase tak převratnýho jsem na něm neshledal, je to klasická separační toaleta, kvalitně zpracovaná a vylepšená o mýchadlo, líbí se mi použití toho kokosovýho vlákna, ale na druhou stranu vynášení celého záchodu z důvodu vyprázdnění, no nic moc, proč tam nemají nějakou vnitřní nádobu, která by šla vyndat samostaně?
To že je ten obsah nádherný je jako fakt nebo ironie a nebo photoshop? Na čerstvím h...u toho zase tak moc krásnýho není a to ani když je smíchaný s kokosovým vláknem a nebo se pletu?


Slávku, samozřejmě máš pravdu.
Též se pozastavuji nad konstrukcí, vadí mi i že není domyšlen přístup přes klapku z venku, ale čtu na tuto toaletu v podstatě jen samou chválu.
Pokud by vydržela cca. měsíc, dalo by se to zvládnout.
Ta "míchačka" je prý zásadní a musíš si po stolici pokaždé 2-3x pootočit, aby vše fungovalo.
Pokud pofrčí ventilátor 24 h denně, tak lze v kombinaci s kokosem očekávat velmi dobré schnutí myslím.
Ironie v tomto případě není na místě, fakt jsem byl nadšený jaký byl obsah toalety po 14 dnech v dokumentaci a na Photoshop to také nevypadalo.
Jak ale uvádím, chce to reálně vidět v akci a hlavně si promluvit s uživateli.
Nevím jak pospícháš Ty, ale já do června určitě vydržím, zatím mám jiné starosti.

Kdysi jsem měl v záložkách naprosto perfektní site, který popisoval stavbu MB 1017 a právě se detailně věnoval dokumentaci "komposťáku" se vším všudy.
Bohužel, jak to již tak bývá, teď ho nemohu objevit.
Pamatuji si ale, že to bylo řešení v jehož konečné fázi "vylézaly" z toalety takové kompostové kostky - čili se snažím ještě prozkoumat i tuto cestu.
:_
4.114683,118.628756
GardaGardaČlen
Přidáno před 6 let
Mel jsem v Citroenu Jumper tohle
http://www.avarya...c-manualni
Jeste by slo i toto
http://www.avarya...tricke-12v
Jednoduche a hlavne uz vymyslene.
Na vystupu 1" hadice do nadrze pod autem a na splachovani 10L kanystr ze ktereho to bralo vodu. Tu jsem mohl nabirat i potoce pro tyto ucely.
Miloš
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let
Dovoluji si prolinkovat kompostovací WC .....
https://www.caravan24.cz/forum/viewth...ost_246915

@ Garda
Miloši už to tu kazím naposled, díky za pochopení :_
4.114683,118.628756
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,710,175 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.25028 sekund | Průměrně za: 0.25028 (0) sekund | Dotazy: 120 | Použitá paměť: 2.21MB/2MB