Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Srovnání WC nádrž vs. kazeta: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Srovnání WC nádrž vs. kazeta

Poslední aktualizace před 6 let
B
BugarNováček
Přidáno před 6 let
Může někdo poradit při rozhodování. Není někdy problám vylít, když je výlevka výše?

Děkuji Bugár
Martin MrakMartin MrakČlen
Přidáno před 6 let
Mám přenosnej záchod berger s nádrží 19l. a vylívat můžu kamkoliv, třeba i do veřejného záchodu.
Neumím si představit kam bych vylíval záchod z pevné nádrže v autě.
Né vždy na STPL bývají vylévací rošty na záchody na zemi. Dost často jsou výše, třeba jako klasická výlevka. Navíc u nás je servisních míst pro obytky jako šafránu.
Takže za mě rozhodně doporučuji přenosnou kazetu, kterou můžu skutečně vylít v každém kempu do záchodu.
Martin
Facebook- Martin Havelka
T
TurciČlen
Přidáno před 6 let
Mame fekalní nádrž,vejdou se tam dvě kazety,jestě trubka na druhou stranu auta cca 1 kazeta.V garaži mam kazetu tu nasouvam na vypust a vynaším,nebo vypouštím do kanálu,tak můžem s..t do aleluja:D.Pro rejpaly nemame fekál mame Laiku
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Turci napsal:
Pro rejpaly nemame fekál mame Laiku

To mě pobavilo a zlepšilo pondělní ráno - mám rád takovej humor a nadhled :he
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Turci napsal:

Mame fekalní nádrž,vejdou se tam dvě kazety,jestě trubka na druhou stranu auta cca 1 kazeta.V garaži mam kazetu tu nasouvam na vypust a vynaším,nebo vypouštím do kanálu,tak můžem s..t do aleluja:D.Pro rejpaly nemame fekál mame Laiku
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
JiPe Highlanders Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
R
RudyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Bugar napsal:

Může někdo poradit při rozhodování. Není někdy problám vylít, když je výlevka výše?

Děkuji Bugár

Nejen v případě, že je výlevka výše, budeš mít s fekální nádrží problém. V řadě případů se k ní s autem na dosah hadic nedostaneš. Přelévat obsah nádrže do kazety? Dle mého nic moc job. Kapacita se dá nouzově dohnat náhradní kazetou.
V Evropě určitě kazeta, nádrž je dobrá v USA, kde s ní počítají.
DiscoverfunDiscoverfunČlen
Přidáno před 6 let
Odpoved pro turka :jestli vylejvas ty fekalie do kanalu, tak si u me pr.....e, protoze pevne nadrze se jezdi vylevat do cisticek, kde je extra
zemni kanal pro fekalie, my kdyz jsme projizdeli cechy,moravu a slovensko,tenkrat nebyly zadne vylevky k disposici, tak jsme vzdy nasli cisticku,
kde jsme mohli zachod vyprazdnit, protoze ty normalni kanaly jsou pro destovou vodu, ktera se svadi do zvlastni nadrze a kdyz tam
vypustis tvoje sr.......y, tak znehodnotis pripadne vsechnu vodu v te nadrzi, ty vylevky na stlpl.jsou max. 30cm vysoko a nemci to v Tom
pripade delaji tak ze si najedou na vyrovnavaci spalky (davaji i 2 na sebe na zadni Kolo) a tim maji dost spadu na vypusteni nadrze.
Zazili jsme ve svycarsku v St.Moritz,kde jsme jezdili 15 let lyzovat a stali pod lanovkou, sprava lanovky nam otevrela extra vytapene
zachodky, kde jsme mohli do 19 hodin brat vodu a vyprazdnit zachody, ale na stedry den prijel ital po 19 hodine (zachody uz byly zavrene)
a tak vyprazdnil svoji kasetu pred dvermi zachodu, kde byl rost na opucovani lyzarskych bot (ale jen 5cm hluboky) a pristi rano
prijela policie a vykazala vsechny ob. vozy ze St. Moritz a dodneska je tam zakaz parkovani a stani, tak jsme si prejeli do seefeldu
v rakousku, kde jsme stravili 2 vanoce a mohli za poplatek ve 200m vzdalenem zemedelskem dvore vyprazdnovat zachody az se stalo
to same, Sedlaci zamykali vecer vrata, bylo tam dokonce vyveseno - odkdy dokdy,jeden majitel ob vozu se po zaviraci hodine nedostal
k fekalnimu kanalu, tak to vylil pred vraty a rano uz jsme museli zase opustit Seefeld s policejni eskortou (asi 60 ob. vozu) a od te doby
je zase i v seefeldu zakaz parkovani ob. vozu ! To jsou jen dva priklady o nezodpovednem chovani nescetnych majitelu ob.vozu kteri
bezohledne nici povest tech slusnych.
Honza/Discoverfun
T
TurciČlen
Přidáno před 6 let
Tohle chytání za slovo mě štve,nepatříme mezi lidi co mají děravé kyblíky pod odpadem.Snažime se chovat tak abychom se mohli vracet na oblíbená místa.Kanál na fekálie měli zrovna v Ptuji,Moravské Toplice byla možnost napojit hadici na hrdlo u země nebo výše ,vypadalo to jako velký hydrant tam jsem zrovna běhal s kazetou na místo určení bylo v kabince.Tak příště prosím nehazet všechny do jednoho pytle(nebo kazety?)Tema je o kazete nebo nádrži.Tema o h...ě už tady někde je. Hezký den Všem.
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 6 let
Ono s tím svodem v kanalizaci to není zcela jednoznačné. Záleží zřejmě na místních podmínkách.
Někde dešťovou vodu separují, jinde, jako např. v naší ulici odchází splašky z domu do kanalizace
společně s dešťovou vodou z okapů a pevných ploch. Na ulici tam pak ještě přitéká
voda z kanálů na vozovce. Samozřejmě tam, kde místní poměry neznám, a to bude téměř všude,
si netroufnu kazetu vylévat. Další problém bude s tím, že všude znečistím rošt kanálu.
K věci.
Já to řeším dvěma kazetama. Vylevám na stpl, nebo zajedu do kempu a dovolím se, nebo na veřejných wc.
Poslední možnost sice není ideální, ale vzhledem k vážnosti situace jakou je naplnění obou kazet, mi to
přijde ještě v normě. Důležité je, aby mísa po vylití kazety zůstala v původním stavu čistoty.
Kazety mi oproti nádrži přijdou praktičtější.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
GardaGardaČlen
Přidáno před 6 let
Mam fekalni a odpadni nadrz svedene do jednoho odpadniho potrubi. Pokud je vylevka nebo kanal vyvyseny uzavru vyvod trubky a pripojim hadici k maceratoru, ktery je do trubky zapojen. Pokud lze vypoustet na rost, tak vyprazdnovani probiha samotizi a macerator je vypnuty.
K tomuto me vedlo to, ze mnohde jsou kanaly na fekalni kanalizaci nad urovni zeme aby tam nepritekala destova voda.
Jinak pro ty co se pohybuji na divoko, je fekalni nadrz skoro nutnost. Doslova nenavidim ty co kazety lejou do krovi. Ono by to snad tolik nevadilo kdyby tam nervali papiry a ty pak v tech krovich vydrzi na vetvich peknych par let.
Miloš
Martin MrakMartin MrakČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Garda napsal:

Mam fekalni a odpadni nadrz svedene do jednoho odpadniho potrubi. Pokud je vylevka nebo kanal vyvyseny uzavru vyvod trubky a pripojim hadici k maceratoru, ktery je do trubky zapojen. Pokud lze vypoustet na rost, tak vyprazdnovani probiha samotizi a macerator je vypnuty.
K tomuto me vedlo to, ze mnohde jsou kanaly na fekalni kanalizaci nad urovni zeme aby tam nepritekala destova voda.
Jinak pro ty co se pohybuji na divoko, je fekalni nadrz skoro nutnost. Doslova nenavidim ty co kazety lejou do krovi. Ono by to snad tolik nevadilo kdyby tam nervali papiry a ty pak v tech krovich vydrzi na vetvich peknych par let.


Divočáci nemusí mít nádrž. Já jezdím na divoko a záchod o kapacitě 19 l se mi zhruba vyrovná spotřebě vody, cca 100l pro mě a dvě holky. Takže stejně jednou ta 3-4 dny musím někde udělat servis a doplnit vodu a vylít záchod. Je fakt, že vylívat to do křoví je humus. Takovej nejen kolotočářskej zvyk.
Martin
Facebook- Martin Havelka
A
AlumanČlen
Přidáno před 6 let
Používí se do fekální nádrže chemie jako do kazety nebo to funguje jinak?
J
Jarda36Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Ono s tím svodem v kanalizaci to není zcela jednoznačné. Záleží zřejmě na místních podmínkách.
Někde dešťovou vodu separují, jinde, jako např. v naší ulici odchází splašky z domu do kanalizace
společně s dešťovou vodou z okapů a pevných ploch. Na ulici tam pak ještě přitéká
voda z kanálů na vozovce. Samozřejmě tam, kde místní poměry neznám, a to bude téměř všude,
si netroufnu kazetu vylévat. Další problém bude s tím, že všude znečistím rošt kanálu.
K věci.
Já to řeším dvěma kazetama. Vylevám na stpl, nebo zajedu do kempu a dovolím se, nebo na veřejných wc.
Poslední možnost sice není ideální, ale vzhledem k vážnosti situace jakou je naplnění obou kazet, mi to
přijde ještě v normě. Důležité je, aby mísa po vylití kazety zůstala v původním stavu čistoty.
Kazety mi oproti nádrži přijdou praktičtější.


Hádat se nebudu, ale myslím že nemáš pravdu. Nám když dělali kanalizaci tak jsme měli přísný zákaz tam napojit deštovku. Deštovka má svoje povrchové potrubí. Kanalizace na fekálie je uzavřená. Jak by to muselo v létě zapáchat s otevřených kanálů když by třeba mešíc nepršelo.
My to vyřešili druhou náhradní kazetou. Nyní bez problému asi 6 dní - tedy za předpokladu, že já chodím ke stromečku. ( na malou).
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 6 let
Jardo36, mám pravdu. Máme to svedený vše do jednoho a dokonce to nesmrdí.
Možná ten průplach dešťovkou kanalizaci svědčí. Nevim.
Dům jsme stavěli před cca 16ti lety, dnes můžou být požadavky úřadu jiné.
I když jak separovat odtok splaškové a dešťové vody, když je v ulici jen jedna roura....
Možná tu děšťovku nějakým vsakovacím systémem na pozemku.
Ale jak jsem psal, všude to může být jinak.

Problém může být s vylitím kazety doma, tam kde není kanalazice a lidi mají domácí
čističku. Nezmaří wc chemie ty kultury na kterých domácí čistička funguje ?

.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
GardaGardaČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Aluman napsal:

Používí se do fekální nádrže chemie jako do kazety nebo to funguje jinak?


Nemusi, mam to resene tak, ze kdyz se otevre klapka u wc, tak se automaticky zapne odsavani z nadrze. Prakticky nic nesmrdi a manzelka ktera je na tu chemii alergicka je spokojena.
Miloš
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 6 let
S tou dešťovkou do splaškové kanalizace je to jak kde. Většinou je zakázáno připojovat do ní dešťovku už léta a jsou tam připojené jen staré svody, ale nově to tam nesmí dát nikdo.

Například u nás (Veolia) se nesmí připojovat dešťovka do kanalizace už minimálně 10 let a v připojovacích podmínkách pro stavební povolení je přísnej zákaz to tam připojit pod hrozbou velkých pokut.
Problém je s tím, že při deštích jim to pak vyplavuje ČOVky, protože tam přiteče klidně i desetinásobek toho, co normálně a ke všemu jsou ty odpadní vody naředěný, takže zase potom technologie nepracuje optimálně, protože je nastavená na normální provoz.

Už delší dobu se také mluví o povinnosti platit za odvod srážkové vody do kanalizace. Podnikatelé již za to platí slušné částky, takže se raději většina z nich odpojila (i když to tak mohli nechat a platit) a řeší to jinak (například vsakem). Domácnosti jsou z toho zatím vyjmuté, ale jsou už léta velké tlaky na to, aby platily také a myslím si, že je jenom otázkou času, kdy to projde - stajně jako jsme se dostali na platbu 100 Kč za m3 pitné vody, jak původně požadovali vodárenské společnosti. Řadu velkých ČOV totiž už provozují nebo platí města a obce a zvýšený přítok při deštích jim zvyšuje provozní náklady nemluvě o riziku velkých pokut od ČIŽP, když čistírna nečistí jak má..

Domácí ČOV by to měla přežít bez újmy, pokud se používá zelená chemie, ale odzkoušené to zatím nemám..
GardaGardaČlen
Přidáno před 6 let
To Martin
To je prave ten problem. Pokud jedes na tri dny tak ti dve kazety staci. Nemluvim o tom zapachu na tech mistech kam ostatni prijedou po nekom kdo kapacitu kazety resi chozenim za auto.
Jsem ve Spanelsku na divoko cca tri az ctyri mesice kazdou zimu. Nikdo si na mistech kde se takto da byt nedovoli chodit za auto. To by te tu snad zlyncovali.
Pokud mas kazetu, tak ti ve dvou vydrzi tak tri dny. Co pak? Kanaly tu vetsinou nejsou a musi se nekam na servisni misto.
Jo a kolega za jiti za auto letos ve Francii dostal citelnou pokutu. Nikde si to nechteji necat libit.
Miloš
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 6 let

Citovat

Bugar napsal:

Může někdo poradit při rozhodování. Není někdy problám vylít, když je výlevka výše?

Děkuji Bugár



Když pevnou nádrž, tak bych volil tak velikou, abych ji na cestách nemusel vylívat. Potom je to o jednu starost méně. Jinak je praktičtější kazeta, resp. dvě kazety.

Také mě zaujalo řešení u Arcy. Italská značka OA. Je to již pár let, takže nevím, jestli to ještě nabízí. Auto má odpadní nádrž cca na 35l, ale odpad se do ní vypouští přes běžnou kazetu, která má na dně šoupě. Takže i když je nádrž plná, stále můžete používat kazetu.
!)
Fun
Smile
Upravil Fun dne 13.12.2017 13:13, před 6 let
Fun Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Garda napsal:

To Martin
To je prave ten problem. Pokud jedes na tri dny tak ti dve kazety staci. Nemluvim o tom zapachu na tech mistech kam ostatni prijedou po nekom kdo kapacitu kazety resi chozenim za auto.
Jsem ve Spanelsku na divoko cca tri az ctyri mesice kazdou zimu. Nikdo si na mistech kde se takto da byt nedovoli chodit za auto. To by te tu snad zlyncovali.
Pokud mas kazetu, tak ti ve dvou vydrzi tak tri dny. Co pak? Kanaly tu vetsinou nejsou a musi se nekam na servisni misto.
Jo a kolega za jiti za auto letos ve Francii dostal citelnou pokutu. Nikde si to nechteji necat libit.


Ahoj Milane, odpověď celkem snadná, toaleta bez chemie a vody. tzv. "kompostovací" toaleta.
Nevýhoda je, že se klasický Thetford špatně předělává na tuto variantu a samozřejmě vyšší cena.
Pokud se staví auto nové, tak je to pohodička - další krůček k větší nezávislosti !).
4.114683,118.628756
petr a jarkapetr a jarkaČlen
Přidáno před 6 let
Máme v autě thretforda s externi nadrži pod autem na cca.110L. K vypouštěni používám bud šoupě na dně a nebo macerátor s cca 5metru dlouhou hadici.K proplach nádrže je do ní zabudována trubka na stropě vo se napojí na tlskovou vodu rychlospojkou.
petr + jarka + vnučka Eliška + vnouček Kryštůfek
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,035,494 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.23572 sekund | Průměrně za: 0.23572 (0) sekund | Dotazy: 142 | Použitá paměť: 2.3MB/2MB