Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Co na stěny v karavanu: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Co na stěny v karavanu

Poslední aktualizace před 6 let
M
matusČlen
Přidáno před 14 let
Korok je príjemný teplý materiál, dobre sa s ním pracuje a zutuľňuje interiér. Máme ním oblepené steny do výšky okien v spálni a tiež sedenie /foto/. Oceňujeme to predovšetkým počas chladnejších dní, keď aj napriek kúreniu je neoblepená stena na dotyk chladná. A časť steny s korkom je na dotyk príjemne teplá.
Upravil matus dne 26.11.2009 21:43, před 14 let
matus Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
sovatorsovatorNováček
Přidáno před 14 let
Já jsem renovoval 3 obytňáky a můžu doporučit dvě varianty:
1) Jestli máš kulaté stěny (poláci-karavany) tak bych doporučil koupit ve speciálce na podlahy něco jako podkladový, izolační materiál pod koberce a podlahy(teď si nevzpomenu jak se to jmenovalo), ale neylo to molitanové a le vypadalo to jako cca 2mm silny zelený savý papír. Dobře se to stříká a lepí po kusech. Vrstev si můžeš dát, jakou tepelnou náročnost budeš potřebovat. Lepit to chemoprenem. Vakonec to vypěknit Jekorexem, což je tenký a dobře tvrovatelný koberec.
2)Máš-li rovné zdi, doporučuju podlepit polystyrenem a na závěr vypěknit podhledovými polystyrenovými deskami 0,5x0,5m, ale né těmi se středovými vzory, nýbrž nejlépe se vzory desek a to proto, že se dají dobře a různě na sebe navazovat. Tuto variantu je potřeba lepit lepidlem na polystyrén, ale tím co se prodává v kýbli(disperzní) a né tím co si umícháte z prášku. Neměl jsem nikdy žádné problémy, že by se mi to odlepovalo a hlavně to drželo teplo.
sovatorsovatorNováček
Přidáno před 14 let
Ještě jsem si vzpomněl, že teplo drží luxusně i dvojitá okna. Z klasických jednoduchých oken jsem to dělasl tak, že jsem si koupil plexi na velikost okna, potom ořezal, nejlépe přímočarou el. pilkou s pilovím listem na kov, nízké otáčky a trpělivost - a netlačit! Když tam to okno pásne, tak vlepit na styčných plochách buď bezbarvým chemoprénem na obuv, nebo klasickým lepidlem na modely, ale pak doporučuji přestříknout okraje, protože lepené plochy zmléční. Vždy doporučuju lepidlo vyzkoušet na nějakých kouskách.
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

sovator napsal:
Já jsem renovoval 3 obytňáky a můžu doporučit dvě varianty:
1) Jestli máš kulaté stěny (poláci-karavany) tak bych doporučil koupit ve speciálce na podlahy něco jako podkladový, izolační materiál pod koberce a podlahy(teď si nevzpomenu jak se to jmenovalo), ale neylo to molitanové a le vypadalo to jako cca 2mm silny zelený savý papír. Dobře se to stříká a lepí po kusech. Vrstev si můžeš dát, jakou tepelnou náročnost budeš potřebovat. Lepit to chemoprenem. Vakonec to vypěknit Jekorexem, což je tenký a dobře tvrovatelný koberec.
2)Máš-li rovné zdi, doporučuju podlepit polystyrenem a na závěr vypěknit podhledovými polystyrenovými deskami 0,5x0,5m, ale né těmi se středovými vzory, nýbrž nejlépe se vzory desek a to proto, že se dají dobře a různě na sebe navazovat. Tuto variantu je potřeba lepit lepidlem na polystyrén, ale tím co se prodává v kýbli(disperzní) a né tím co si umícháte z prášku. Neměl jsem nikdy žádné problémy, že by se mi to odlepovalo a hlavně to drželo teplo.


Souhlasím s tím zeleným savým papírem, myslím si, že máš na mysli Mirelon, dostane se 2 mm a 3 mm silný za velmi málo peněz v Baumaxu jako např. podložka pod plovoučky (podlahy). Dal jsem 6x 3mm, mezi jednotlivými vrstvami je ještě vzduchová mezera, která izolační schopnost ještě umocňuje. Takto jsem přizateplovával KAPRa k pobytu na Šiklák - jeho spodní část - nikdy jsme tak brzo na jaře nejezdili, nakonec jsme přijeli s TEC 500. Ale synovec, kterému jsem kapra zavezl, si to pochvaloval, byli s tím v téže době, ale v Bezkydech. :r
PS: prý ani netopili (holt mládí), nebo jen pili (?)
R
Richard AviatikČlen
Přidáno před 14 let
Moc dekuji za vsechny rady, moc si jich vazim a dokonce jsem jednu z nich skutecne aplikoval. Pouzil jsem ten korek, sila 4mm ve ctvercich 40x40 a jsem velice spokojen jak s aplikaci tak s vysledkem,je to opravdu moc pekne
RichardCool
LukasLukasČlen
Přidáno před 14 let
Věřte nevěřte......náš bydlík má zvenku plech, zevnitř polepený polystyrenem. Vnitřní povrch byl tvořen pouze novinami napuštěnými lepidlem (nevým jakým), patrně aby stěny byly tvrdé na omak. Přes tyto noviny byly nalepeny klasické tapety. Při renovaci jsem je přelepil tzv. vliesovými tapetami. Jsou měkké, poddajné, plasticky tvarované, příjemné na omak. Lepí se ale speciálním lepidlem, ne obyčejným na klasické tapety a lepidlo se nanáší pouze na jednu plochu, není potřeba ho dávat jak na stěnu tak i na tapetu. Plochy kolem postelí a sezení jsou překryty tenkou překližkou, která je polepená cca 3 cm silným molitanem a přečalouněná. Prostě měkké opěradýlko.....
Původní majitel a stavitel tohoto karavanu ho stavěl za 120-ku, tak je to odlehčený jak jen to šlo.....stejně to ale váží přes 800 kg.....
Rapiďáci, tel: 725 707 636
traktortraktorČlen
Přidáno před 13 let
Zdravím.Chci se zeptat na Váš názor.Čím obložit stěny v karavanu?Mám na mysli něco vzdušného,abych stěny neuzavřel ani obkladem či tapetou,ale ani lepidlem,kterým bych lepil?Stěny mám klasické-plech a dřevěná kostra vyložená polystyrenem.Myslím si,aby ta dřevěná kostra trochu mohla dýchat kvůli pocení a samozřejmě také když by do karavanu někudy slabě zateklo.Díky za radu.
traktortraktorČlen
Přidáno před 13 let
Nikdo nic?:c
CZECHczCZECHczČlen
Přidáno před 13 let
Tak tam dej ten koberec.... stačí přečíst zpátky pár příspěvků. Koberec je propustný. Mimochodem hromada stěrek je propustných i když mají v sobě disperzi. Dneska v Bauhasech a pod je toho hodně.
traktortraktorČlen
Přidáno před 13 let
Já to četl,ale taky někdo psal,že se v koberci drží prach a tudíž to není dobré pro alergiky a jelikož máme malé děti,tak to nechci riskovat.
Řikal jsem si jestli nemá někdo zkušenost s něčím méně známým za lidovou cenu.Ale v každém případě díky za reakci.
FilutaFilutaNováček
Přidáno před 13 let
Ja bych se nejdriv ujistil ze do toho netece!!! Voblozis necim steny a pak budes vytocenej ze ti to plesnivy.
traktortraktorČlen
Přidáno před 13 let
To mám v plánu jak se oteplí,tak přetěsním venkovní lišty,poněvadž je karavan dvacetiletý a tak tmel který tam je už bude zřejmě taky dodělávat.Jinak tam neteče.
Tak shánim rozumy,abych byl připraven.Teď zrovna také laboruji jaké pořídit led pásky,ale jak se do toho člověk začte tak bude zřejmě zajímavé se pro některé rozhodnout.Z těch udajů o svítivosti apod. mi už jde hlava kolem.:o
FilutaFilutaNováček
Přidáno před 13 let
To neni slozity vypocitat jakou potrebujes svitivost.
Standartni zarovka 100W ma svitivost asi 1300 lumenu,jedna led dioda ma podle typu az 60 lumenu.Staci si vybrat bud to vic menesvitivych nebo mene vicesvitivych.Vysoce svitive v pasku stoji asi 600 kc metr, maji svitivost 940 lumenu na metr.Tak ti staci dva metry a je vosvicino.
S
StrycfNováček
Přidáno před 8 let
Panove nechci strasit,ale uvedomujete si,ze pokud jezdite i v zime,je naprosto zasadni karavan zevnitr parotesne utesnit?Jinak hrozi nakondenzovani vody uvnitr konstrukce.Pokud navic oblepite steny zevnitr kobercem,posouva se rosny bod dovnitr.Takhle se tam nahromadi hodne vody.Doporucuji nastudovat konstrukci strech v obytnem dome,pripadne technologii drevostavby.Proto vyrobci karavanu a obytnych aut lepi zevnitr parotesnou tapetu.
M
MarekGSČlen
Přidáno před 8 let
Máte někdo zkušenosti s polepením vnitřních stěn karavanu stejnou textilii podlepenou slabým molitanem jako se dává do aut ?
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 8 let
Všichni jsme to měli v poláčcích, je to hezké a funkční, jen za pár let ten molitan zteří a zprachovazí a pak je to strašná práce pomalá ho komplet odstranit.
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
VFVFČlen
Přidáno před 8 let
Loni jsem sháněl podlepenou potahovku v metráži. Dostal jsem se k firmě KAIRO. Metráž šířka 150 cm, molitan 5 mm, na tom nalaminovaná látka. Cena cca 165 Kč za m2. Nevím jestli s daní nebo bez. Poslali mi i vzorník s jejich látkou Microsydney. Asi deset různých barev. Nebo ti nalaminujou látku, jakou si pošleš.
Zatím jsem to neřešil dál.

adresa byla obchod@kairo.cz, paní Vojtíková
M
MarekGSČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Me2d napsal:

Všichni jsme to měli v poláčcích, je to hezké a funkční, jen za pár let ten molitan zteří a zprachovazí a pak je to strašná práce pomalá ho komplet odstranit.


Aha , tak jestli je to stejné jako mám v "budce", tak to tam už dávat nebudu :D. No jo, mohlo mě to napadnout. Molitan jako molitan i kdyby ta vrchní látka byla nezničitelná.
Díky.
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

sovator napsal:


1) Jestli máš kulaté stěny (poláci-karavany) tak bych doporučil koupit ve speciálce na podlahy něco jako podkladový, izolační materiál pod koberce a podlahy(teď si nevzpomenu jak se to jmenovalo), ale neylo to molitanové a le vypadalo to jako cca 2mm silny zelený savý papír. Dobře se to stříká a lepí po kusech..


Mám dojem, že máš na mysli zelené desky Hobra, vynikající záležitost pod plovoucí podlahy.
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
TomTP Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
H
HolajzNováček
Přidáno před 6 let
Ahoj kluci, prosim o radu co nalepit na strop. Moje predstava je tapeta. Koupil jsem papirovou, nalepil ji lepidlem na tapety na stenu kterou jsem delal komplet novou a byla to cista preklizka. Tam drzi bez problemu. Na strope se ta ludra ale sloupala, protoze je pod ni original omyvatelna tapeta (strhnout nejde Adria). Takze jsem papirovou strhnul a dle rad kolegy pouzil samolepici. Krom toho ze desne pracuje teplem a neuveritelne se v zime smrskla (3mm fuga) tak se zacala odlepovat. Uz jsem z toho silenej. Nacpal uz jsem do toho pres tri litry a vysledek nikde.

Diky Pavel
Pavel + Martina + Honzík + Lukes
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,930,419 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.28309 sekund | Průměrně za: 0.28309 (0) sekund | Dotazy: 147 | Použitá paměť: 2.34MB/2MB