Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Ohrev vody naftovym predehrevem,topenim: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Ohrev vody naftovym predehrevem,topenim

Poslední aktualizace před 6 let
H
Horymir 1234Nováček
Přidáno před 6 let
Ahoj ma prosim dotaj je tady nekdo kdo by mi mohl porafit
Chtel bych ohrivat vodu naftovym topenim a zajima me jeatli jde nejak regulovat teplotu ohrivane vody
Nekde jsem se dozvedel ze z origo nastaveni je nastaveno na teplotu 90stupnu a to by se mi asi roztekly nadrze a vse okolo
Upravil Horymir 1234 dne 06.12.2017 00:31, před 6 let
GardaGardaČlen
Přidáno před 6 let
Plynove topeni typu C6xxx to maji tak, ze pokud jen ohrivas vodu, tak to reguluje teplotu. Pokud ovsem topis tak by ti vypnulo po ohrati vody. Bojler tedy neni zvenku nijak izolovany a pak se voda staci ochlazovat a tim se neprehreje. Patrne pokud by se moc ohrala tak by topeni vypnulo.
Je tedy nutno nejak zvolit plochu pro ohrev a ochlazovani.
Miloš
MirekJPMirekJPČlen
Přidáno před 6 let
Muzes upresnit, jakym naftovym topenim chces vodu ohrivat? Od rozfuku teplovzduchu nebo teplovodnim prihrevem? Ches mit vymenik/boiler nebo chces ohrivat vodu primo v nadrzi?

Ja ohrev naftou mam teplovodnim topenim pres nerez vymenik. Muzu potvrdit, ze vypina pri 90st. Do hadic to poustim pres tricestny ventil, kde si muzes teplotu vody nastavit.
H
Horymir 1234Nováček
Přidáno před 6 let
Ahoj mam predstavu ze to udelam teplovodnim topenim asi jednu nadrz ohreji a z druhe bych to mixoval ale popravde jsem z toho dva nula jak by to adi v praxi dopadlo Mohl byd mi ten Tvuj ohrev vice popsat nebo nejaky planek diky
A jeste za jak douho a kolik vody ohrejes diky David
M
mariaČlen
Přidáno před 6 let
ahoj, nejsem si jist, zda jsem pochopil správně otázku, ale:

mám ohřev vody naftovým webastem, předehřev průchozími trubkami chlazení motoru. To vše v bojleru. Odtud vede teplá voda ke směšovacímu ventilu.

Nicméně, nikdy jsem to webasto nepustil. Voda ohřátá motorem nám vždy vydrží do doby, než zase popojedeme. V zimě jsme na suchu, jedeme z barelů, abychom nemuseli po každém výjezdu složitě vypouštět.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj,
zde je základní schéma - bez motorového oběhu ....
Už jsme zde o vodnících mnoho napsali, zkus prohledat historii.
Někteří viz. výše dokonce s vlastní konstrukcí :^ bojleru, ale jinak např. Elgena vydrží cca. 24 h po nahřátí.
Těch 85 C je fajn, není důvod regulovat při použití standardních komponent a např. plastové vodácké trubky s červeným pruhem lze úspěšně použít jako alternativu k mědi, nebo klasickým "chladičovým" gumovým .... :_
4.114683,118.628756
Upravil sipadan dne 12.12.2017 00:14, před 6 let
sipadan Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
M
mariaČlen
Přidáno před 6 let
přesně tak, Elgena se to jmenuje. Vydrží i déle než 24 hod. A my, co nemáme směšovací baterie si to mícháme přímo za bojlerem. I k tomu směšovacímu ventilu vede nějaká gumová hadice. A zatím v pořádku.
prcek123prcek123Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

MirekJP napsal:

Do hadic to poustim pres tricestny ventil, kde si muzes teplotu vody nastavit.


Můžu se zeptat na typ toho směšovacího 3-cestného ventilu? Díky
MirekJPMirekJPČlen
Přidáno před 6 let
Použil jsem topenářský termostatický ventil Regulus a osadil ho hadičníky.

https://www.regul...ix-g-1-2-m

Automatické sloučení 13.12.2017 16:12:
Koukam, ze link nefunguje. Dej si do vyhledavace: Regulus TVmix G 1 2 M
Upravil MirekJP dne 13.12.2017 16:12, před 6 let
M
mariaČlen
Přidáno před 6 let
Není to nic speciálního. Používá se to i v rozvodech v domě, aby se zabránilo opaření. Já jsem kupoval v běžném instaloobchodě.
prcek123prcek123Člen
Přidáno před 6 let
diky oběma
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Horymir 1234, Garda, MirekJP, maria, prcek123, sipadan

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,042,880 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.17044 sekund | Průměrně za: 0.17044 (0) sekund | Dotazy: 92 | Použitá paměť: 1.92MB/2MB