Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Truma Combi 6E CP: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Truma Combi 6E CP

Poslední aktualizace před 6 let
haskyhaskyČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj chlapííí.Mám dva dotazy - 1:může topení Truma Combi 6E CP topit i bez napuštěné vody v bojleru?2:neměřil jste někdo jak teplý vzduch(cca.)vychází u tohoto topení z rozfuku?
Hasky
P
paragČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

hasky napsal:

Ahoj chlapííí.Mám dva dotazy - 1:může topení Truma Combi 6E CP topit i bez napuštěné vody v bojleru?2:neměřil jste někdo jak teplý vzduch(cca.)vychází u tohoto topení z rozfuku?

1:může
2:neměřil,ale nejbližší výdech 60-70st?Je to hodně horké.
haskyhaskyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

parag napsal:

Citovat

hasky napsal:

Ahoj chlapííí.Mám dva dotazy - 1:může topení Truma Combi 6E CP topit i bez napuštěné vody v bojleru?2:neměřil jste někdo jak teplý vzduch(cca.)vychází u tohoto topení z rozfuku?

1:může
2:neměřil,ale nejbližší výdech 60-70st?Je to hodně horké.


Díky za info.Byli jsme tento víkend u Tábora,bylo tam mínus pět a zdálo se mi že Truma nějak nechce stíhat.Sice jsme měli 23 stupňů,ale měl jsem takový pocit že kdyby bylo mínus deset tak budu muset rozdělat oheň.Nevím,možná to byl jen pocit.Tento karavan máme od srpna,tak testujeme.Před tím jsme měli v karavanu klasickou Trumu,ta si chrochtala na sedmičku i ve velkých mrazech a rozfuk běhal na půlku.
Hasky
DiscoverfunDiscoverfunČlen
Přidáno před 6 let
Nazdar, dival jsem se do navodu pouziti toho Truma Topeni, vydaneho od Trumy v nemecku
a tam stoji ze muzes topeni pouzivat i s prazdnym boilerem na vodu !
Honza/Discoverfun/Erlangen
D
DDTČlen
Přidáno před 6 let
Máme přesně tohleto topení a řešíme efekt finské sauny - v přední části nástavby se nahříváme a v zadní části chladíme.

ad 1) bez vody lze

ad 2) nejvzdálenější rozfuk je v případě ohřevu plynem teplý a v případě ohřevu elektřinou je studený.
Z toho plyne (1), že elektrická spirála je méně výkoná než plyn a (2) délka teplovzdušných cest má zásadní vliv na teplotu vzduchu z něj vystupujícího.

Ptal jsem se na tento jev zástupce Trumy na Caravaningu v Brně a bylo mi řečeno, že na vině je odpor, který musí teplý vzduch na své cestě překonat a volí cestu nejmenšího odporu. Takže v případě rozfuk sousedícího s trumou je vzduch horký tak, že se člověk spálí a nejvzdálenější je studený jak psí čumák.

Rozhodl jsem se to řešit tím způsobem, že osadím nejvzdálenější rozfuk přídavným ventilátorem a uvidím, zda je teorie košer. Budu to instalovat tento týden a příští týden zkoušet. Dám vědět výsledek.
Knaus Van i650MEG, 2017
haskyhaskyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

DDT napsal:

Máme přesně tohleto topení a řešíme efekt finské sauny - v přední části nástavby se nahříváme a v zadní části chladíme.

ad 1) bez vody lze

ad 2) nejvzdálenější rozfuk je v případě ohřevu plynem teplý a v případě ohřevu elektřinou je studený.
Z toho plyne (1), že elektrická spirála je méně výkoná než plyn a (2) délka teplovzdušných cest má zásadní vliv na teplotu vzduchu z něj vystupujícího.

Ptal jsem se na tento jev zástupce Trumy na Caravaningu v Brně a bylo mi řečeno, že na vině je odpor, který musí teplý vzduch na své cestě překonat a volí cestu nejmenšího odporu. Takže v případě rozfuk sousedícího s trumou je vzduch horký tak, že se člověk spálí a nejvzdálenější je studený jak psí čumák.

Rozhodl jsem se to řešit tím způsobem, že osadím nejvzdálenější rozfuk přídavným ventilátorem a uvidím, zda je teorie košer. Budu to instalovat tento týden a příští týden zkoušet. Dám vědět výsledek.


Jj.Elektrika je tak na podzim a jaro.Máme 4 výusti teplého vzduchu.Ty dvě nejbližší jsou horké,ta prostřední je v ložnici a teplota ještě jde.Ale ta poslední je v zadní části v koupelně - no to už není žádná hitparáda.Z myšlenkou pomocného ventilátoru si pohrávám také.Budeš asi rychlejší,tak pak dej vědět.Jen ještě otázka - pomocný ventilátor chceš dávat na konec rozfuku aby pomáhal vzduch táhnout?Nebo jiný nápad?
Hasky
D
DDTČlen
Přidáno před 6 let
Objednal jsem si tenhle i s mřížkou:
https://www.svets...99-p70224/
https://www.svets...-1-p70139/

Osadím jej na konec rozfuku. Nemusím se alespoň nikde vloupávat.
Knaus Van i650MEG, 2017
haskyhaskyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

DDT napsal:

Objednal jsem si tenhle i s mřížkou:
https://www.svets...99-p70224/
https://www.svets...-1-p70139/

Osadím jej na konec rozfuku. Nemusím se alespoň nikde vloupávat.


Tak že budeš vzduch "tahat".
Hasky
D
DDTČlen
Přidáno před 6 let
Tak hotovo. Ventilátor jsem osadil na konec nejvzdálenější větve. Podařilo se to vložit mezi hadici a otvor ve skříňce, takže to není vidět. A funguje to. Výfuk začal konečně foukat teplý vzduch. Neměřil jsem sice teplotu, ale pocitově je to dostatečné. Ne tak horké, jako výfuky v blízkosti topení, ale na to, že vzduch musí urazit od Trumy dobrých 6m a z toho i v izolované hadici pod autem, je to výsledek, který mě těší. Konečně je i v zadní části auta teplo. Kdo má podobný problém, doporučuji.

PS: Tato větev má dva výfuky, ventilátor má tedy tendenci udělat ze sousedního výfuku sání. Musel jsem tedy ten sousední uzavřít.
Knaus Van i650MEG, 2017
haskyhaskyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

DDT napsal:

Tak hotovo. Ventilátor jsem osadil na konec nejvzdálenější větve. Podařilo se to vložit mezi hadici a otvor ve skříňce, takže to není vidět. A funguje to. Výfuk začal konečně foukat teplý vzduch. Neměřil jsem sice teplotu, ale pocitově je to dostatečné. Ne tak horké, jako výfuky v blízkosti topení, ale na to, že vzduch musí urazit od Trumy dobrých 6m a z toho i v izolované hadici pod autem, je to výsledek, který mě těší. Konečně je i v zadní části auta teplo. Kdo má podobný problém, doporučuji.

PS: Tato větev má dva výfuky, ventilátor má tedy tendenci udělat ze sousedního výfuku sání. Musel jsem tedy ten sousední uzavřít.


Super informace.Mám to asi tak jak ty.Cca. 6 metrů a z toho 2 metry pod karavanem.Tak že jdu do toho také.Jaký ventilátor jsi tam dal?Znáš typ?
Hasky
P
paragČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

hasky napsal:

Citovat

DDT napsal:

Tak hotovo. Ventilátor jsem osadil na konec nejvzdálenější větve. Podařilo se to vložit mezi hadici a otvor ve skříňce, takže to není vidět. A funguje to. Výfuk začal konečně foukat teplý vzduch. Neměřil jsem sice teplotu, ale pocitově je to dostatečné. Ne tak horké, jako výfuky v blízkosti topení, ale na to, že vzduch musí urazit od Trumy dobrých 6m a z toho i v izolované hadici pod autem, je to výsledek, který mě těší. Konečně je i v zadní části auta teplo. Kdo má podobný problém, doporučuji.

PS: Tato větev má dva výfuky, ventilátor má tedy tendenci udělat ze sousedního výfuku sání. Musel jsem tedy ten sousední uzavřít.


Super informace.Mám to asi tak jak ty.Cca. 6 metrů a z toho 2 metry pod karavanem.Tak že jdu do toho také.Jaký ventilátor jsi tam dal?Znáš typ?

Prispevek #8 piše tam co objednal.
haskyhaskyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

parag napsal:

Citovat

hasky napsal:

Citovat

DDT napsal:

Tak hotovo. Ventilátor jsem osadil na konec nejvzdálenější větve. Podařilo se to vložit mezi hadici a otvor ve skříňce, takže to není vidět. A funguje to. Výfuk začal konečně foukat teplý vzduch. Neměřil jsem sice teplotu, ale pocitově je to dostatečné. Ne tak horké, jako výfuky v blízkosti topení, ale na to, že vzduch musí urazit od Trumy dobrých 6m a z toho i v izolované hadici pod autem, je to výsledek, který mě těší. Konečně je i v zadní části auta teplo. Kdo má podobný problém, doporučuji.

PS: Tato větev má dva výfuky, ventilátor má tedy tendenci udělat ze sousedního výfuku sání. Musel jsem tedy ten sousední uzavřít.


Super informace.Mám to asi tak jak ty.Cca. 6 metrů a z toho 2 metry pod karavanem.Tak že jdu do toho také.Jaký ventilátor jsi tam dal?Znáš typ?

Prispevek #8 piše tam co objednal.


A jóóó - to jsem přehlédl.
Hasky
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: hasky, parag, Discoverfun, DDT

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,123,778 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.18683 sekund | Průměrně za: 0.18683 (0) sekund | Dotazy: 110 | Použitá paměť: 2.08MB/4MB